ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Київ
15 грудня 2014 року №826/18079/14
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Літвінової А.В. розглянув в порядку скороченого провадження адміністративну справу
за позовом Інспекції з питань захисту прав споживачів у місті Києві до підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Білла-Україна»про стягнення заборгованості, ВСТАНОВИВ:
Інспекція з питань захисту прав споживачів у місті Києві звернулась до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовом до підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Білла-Україна» про стягнення заборгованості.
Позовні вимоги мотивовано тим, що накладений на відповідача штраф у розмірі 10166,00 грн., відповідно до рішення Інспекції з питань захисту прав споживачів у місті Києві від 12.03.2014 №0007 про порушення законодавства про рекламу в добровільному порядку не сплачений, а тому підлягає стягненню у судовому порядку.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.11.2014 в адміністративній справі №826/18079/14 відкрито скорочене провадження та встановлено відповідачеві строк для подання заперечення проти позову та всіх доказів на їх підтвердження, а також повідомлено, що у разі визнання позову він може у десятиденний строк з дня одержання ухвали подати до суду відповідну заяву про визнання позову.
Ухвалу Окружного адміністративного суду міста Києва від 25.11.2014 №826/18079/14 надіслано на адресу, за якою підприємство з 100% іноземними інвестиціями «Білла-Україна» внесено до Єдиного державного реєстру та згідно поштового повідомлення ухвалу вручено відповідачеві 28.11.2014.
Відповідно до статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах, зокрема, щодо стягнення грошових сум, які ґрунтуються на рішеннях суб'єкта владних повноважень, щодо яких завершився встановлений цим Кодексом строк оскарження. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя, оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.
Оцінивши повідомлені позивачем обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд -
ВСТАНОВИВ:
Засади рекламної діяльності в Україні, відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами визначає та регулює Закон України "Про рекламу".
Відповідно до статті 26 Закону України "Про рекламу" контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснює у межах своїх повноважень спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері захисту прав споживачів - щодо захисту прав споживачів реклами.
Держспоживінспекція України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.
Порядок здійснення контролю встановлений статтею 26 Закону України "Про рекламу" та Порядком накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 26 травня 2004 року № 693.
При проведенні контролю за дотриманням законодавства про рекламу, у межах повноважень, Інспекцією з питань захисту прав споживачів у місті Києві було встановлено розповсюдження друкованої внутрішньої реклами (алкогольних напоїв) підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Білла-Україна» (місто Київ, мережа магазинів «BILLA», газета «BILLA Саме Мій Смак. 16.01.2014-22.01.2014 включно»), розповсюдженої з ознаками порушення частини другої статті 22 Закону України "Про рекламу", а саме - реклама алкогольних напоїв, реклама знаків для товарів і послуг, інших об'єктів права інтелектуальної власності, під якими випускаються алкогольні напої забороняється засобами внутрішньої реклами.
На виконання вимог частини другої статті 26 Закону України "Про рекламу", позивачем винесено вимогу до відповідача від 28.01.2014 №07-17- 06/184.
На підставі протоколу про порушення законодавства про рекламу від 28.01.2014 року у відповідності до вимог пункту 11 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, Інспекцією винесено рішення про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу від 12.02.2014.
Стосовно підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Білла-Україна» 17.02.2014 року відбувся розгляд справи про порушення законодавства про рекламу про що складено відповідний протокол.
За результатами розгляду справи встановлено: недотримання вимог законодавства України про рекламу, а саме розповсюдження внутрішньої реклами (алкогольних напоїв) підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Білла-Україна» (місто Київ, мережа магазинів «BILLA», газета «BILLA Саме Мій Смак. 16.01.2014-22.01.2014 включно»).
Інспекцією з питань захисту прав споживачів у місті Києві 12.03.2014 винесено рішення №0007 про накладання штрафу за порушення законодавства про рекламу, яким на відповідача накладено штраф у розмірі 10166,00 грн.
Вищезазначене рішення було направлене на адресу відповідача листом від 12.03.2014 за №1401-2-11/7 та отримане уповноваженою особою відповідача 21.03.2014, що підтверджується рекомендованим повідомлення про вручення поштового відправлення, наявного в матеріалах справи.
Станом на день подачі адміністративного позову, відповідачем у добровільному порядку штрафи за правопорушення законодавства про рекламу, накладені рішеннями позивача від 12.03.2014 №007 не сплачені.
Відповідно до статті 7 Закону України "Про рекламу" основними принципами реклами є законність, точність, достовірність, використання форм та засобів, які не завдають споживачеві реклами шкоди.
Відповідно до частини 2 статті 27 Закону України "Про рекламу" відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть: рекламодавці, винні: у замовленні рекламної продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом; у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами; у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами; у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно; виробники реклами, винні у порушенні прав третіх осіб при виготовленні реклами; розповсюджувачі реклами, винні в порушенні встановленого законодавством порядку розповсюдження та розміщення реклами.
Відповідно до Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу, підставою для розгляду справи про порушення законодавства про рекламу є відповідний протокол, складений уповноваженою посадовою особою, який розглядається у місячний строк. За наявності ознак порушення законодавства про рекламу приймається рішення про початок розгляду справи. права розглядається у місячний строк з дня прийняття рішення про початок її розгляду. До строку розгляду справи не зараховується час на отримання необхідних доказів і проведення експертизи. Строк розгляду справи може бути продовжений Головою Держспоживінспекції, його заступниками, начальниками територіальних органів Держспоживінспекції, їх заступниками не більше ніж на три місяці. За результатами розгляду справи приймається рішення, що оформляється у двох примірниках, один з яких залишається у Держспоживінспекції або її територіальному органі, другий - у 10-денний строк надсилається особі, стосовно якої було прийнято рішення, або видається її представникові під розписку. Рішення у справі може бути оскаржено в установленому порядку. Сума штрафів за порушення законодавства про рекламу сплачується добровільно або стягується в судовому порядку відповідно до законодавства.
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 12.03.2014 №0007 прийняте позивачем на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та чинним законодавством України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надане, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття такого рішення, а тому позовні вимоги про стягнення з відповідача штрафу в розмірі 10166,00 грн. підлягають задоволенню.
Доказів оскарження та скасування рішення від 12.03.2014 №0007 відповідачем суду не надано, як і не надано суду доказів щодо добровільної сплати штрафу.
З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 69, 70, 71, 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з підприємства з 100% іноземними інвестиціями «Білла-Україна» (код ЄДРПОУ 325288083) суму штрафу згідно рішення про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу від 12.03.2014 №0007 у розмірі 10166 (десять тисяч сто шістдесят шість) гривень 00 копійок до Державного бюджету в Головному управлінні Державної казначейської служби України у місті Києві у Дарницькому районі на р/р 31114106700003, МФО 820019, код ЄДРПОУ 38021179, КБК 21081100.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною. Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження виконується негайно.
Суддя Літвінова А.В.