МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про забезпечення адміністративного позову
11 грудня 2014 року № 814/3698/14
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Лісовської Н.В., розглянувши в письмовому провадженні клопотання про забезпечення позову в адміністративній справі
за позовомзаступника прокурора Миколаївської області, вул. Спаська, 28, м. Миколаїв, 54030
доМиколаївської міської ради, вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54001 провизнання протиправними та скасування рішень,ВСТАНОВИВ:
Позивач оскаржує рішення відповідача, якими надано дозвіл на виготовлення проекту землеустрою та затверджено проект землеустрою і передано у власність ОСОБА_1 земельну ділянку площею 1000 кв. м. та в оренду земельну ділянку площею 303 кв. м. по АДРЕСА_1 м. Миколаєва.
08 грудня 2014 року позивач подав клопотання про забезпечення адміністративного позову, яке мотивовано тим, що вказані земельні ділянки входять у межі водоохоронної зони і будівництво в межах цих територій заборонено. Рішення відповідача від 16.09.2014 р. № 43/40 є підставою для оформлення свідоцтва про право власності. З викладеного позивач робить висновок про існування очевидної небезпеки вибуття спірних земельних ділянок з комунальної власності, що унеможливить поновлення порушених прав та інтересів територіальної громади.
Згідно ст. 117 ч. 3 КАС України, подання адміністративного позову, а також відкриття провадження в адміністративній справі не зупиняють дію оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, але суд у порядку забезпечення адміністративного позову може відповідною ухвалою зупинити дію рішення суб'єкта владних повноважень чи його окремих положень, що оскаржуються. Ухвала негайно надсилається до суб'єкта владних повноважень, що прийняв рішення, та є обов'язковою для виконання.
Згідно ст. 117 ч. 1 КАС України, суд за клопотанням позивача або з власної ініціативи може постановити ухвалу про вжиття заходів забезпечення адміністративного позову, якщо існує очевидна небезпека заподіяння шкоди правам, свободам та інтересам позивача до ухвалення рішення в адміністративній справі, або захист цих прав, свобод та інтересів стане неможливим без вжиття таких заходів, або для їх відновлення необхідно буде докласти значних зусиль та витрат, а також якщо очевидними є ознаки протиправності рішення, дії чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень.
Призначенням інституту забезпечення адміністративного позову є недопущення порушення прав позивача під час розгляду адміністративної справи та створення умов для можливості реального виконання рішення суду в подальшому.
Позивач просить заборонити відповідачу приймати рішення щодо розпорядження земельними ділянками площею 1000 кв. м. (кадастровий номер 4810137200:15:005:0010) та площею 303 кв. м. (кадастровий номер 4810137200:15:005:0011) по АДРЕСА_1 м. Миколаєва, укладати договори, вчиняти інші правочини, а також заборонити реєстраційній службі Миколаївського міського управління юстиції здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо спірних земельних ділянок.
Суд не може задовольнити вимогу щодо заборони реєстраційній службі Миколаївського міського управління юстиції здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо спірних земельних ділянок, оскільки остання не є стороною чи третьою особою в даній адміністративній справі. Вимоги позивача заявлені лише до Миколаївської міської ради.
Враховуючи викладене вище, суд знаходить клопотання позивача про забезпечення адміністративного позову обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню частково.
Відповідно до ст. 118 ч. 5, 6 КАС України, виконання ухвал з питань забезпечення адміністративного позову здійснюється негайно. Виконання ухвал про заборону вчиняти певні дії виконуються в порядку, встановленому законом для виконання судових рішень. Ухвала з питань забезпечення адміністративного позову може бути оскаржена. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.
Керуючись ст. ст. 117, 118 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання заступника прокурора Миколаївської області про забезпечення адміністративного позову задовольнити частково.
2. Забезпечити адміністративний позов шляхом заборони Миколаївській міській раді укладати будь-які договори та вчиняти інші правочини щодо земельних ділянок площею 1000 кв. м. (кадастровий номер 4810137200:15:005:0010) та площею 303 кв. м. (кадастровий номер 4810137200:15:005:0011) по АДРЕСА_1 м. Миколаєва до вирішення питання по суті в суді.
3. В задоволенні решти клопотання відмовити.
Ухвала може бути оскаржена особою, яка подала позовну заяву.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Лісовська Н. В.