Постанова № 41998781, 10.12.2014, Запорізький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2014
Номер справи
808/6783/14
Номер документу
41998781
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 грудня 2014 року 15 год. 05 хв. Справа № 808/6783/14 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі

головуючого судді Каракуші С.М.

за участю секретаря Рибакової М.В.

представника позивача Припишної О.С.

представника відповідача Аксаріна Р.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Восток-Запоріжжя»

до: Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області

про: визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Восток-Запоріжжя» (далі - позивач або ТОВ «Восток-Запоріжжя») звернулось з адміністративним позовом до Державної податкової інспекції в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя Головного управління Міндоходів у Запорізькій області (далі - відповідач або ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області) про

1) визнання дій щодо коригування показників податкової звітності ТОВ «Восток-Запоріжжя» за грудень 2011 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, листопад 2013 року, грудень 2013 року, на підставі Акту № 105/08-29-22-0109/36911825 від 15.09.2014, в тому числі дій з виключення з інформаційної системи АІС «Податковий блок», АІС «Система обробки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів» сум податкового кредиту з податку на додану вартість, які визначені ТОВ «Восток-Запоріжжя» у податкових деклараціях за грудень 2011 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, листопад 2013 року, грудень 2013 року;

2) зобов'язання ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області відновити показники податкової звітності ТОВ «Восток-Запоріжжя» за грудень 2011 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, листопад 2013 року, грудень 2013 року, в тому числі відобразити і інформаційній системі АІС «Податковий блок», АІС «Система обробки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів» суми податкового кредиту з податку на додану вартість, які ТОВ «Восток-Запоріжжя» включило до податкових декларацій з податку на додану вартість за грудень 2011 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, листопад 2013 року, грудень 2013 року.

Позивач вказує на ту обставину, що відповідачем на підставі висновків Акту перевірки здійснено коригування показників податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість ТОВ «Восток-Запоріжжя» в Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів АІС «Податковий блок» за період грудень 2011 року, січень 2012 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, листопад 2013 року, грудень 2013 року, січень 2014 року. В той же час, позивач зазначає, що грошові зобов'язання підприємству не визначались та податкові повідомлення-рішення не виносились. Позивач вважає, що самостійна зміна відповідачем в електронних базах даних показників податкового кредиту та податкових зобов'язань підприємства, без прийняття податкового повідомлення-рішення або без зміни цих показників шляхом подання уточнюючих декларацій (розрахунків) позивачем, порушує його права та інтереси, оскільки позивач має право розраховувати на те, що задекларовані ним показники відповідають показникам з централізованої бази даних податкової звітності, крім того, зазначена невідповідність може мати негативні наслідки для підприємства у вигляді прогрішення ділової репутації, відмова контрагентів від подальших господарських відносин.

У зв'язку з викладеним, позивач просить адміністративний позов задовольнити у повному обсязі.

Відповідач проти позову заперечив у повному обсязі, про що подав заперечення на адміністративний позов, відповідно до яких зазначає, що перевірка проведена правомірно та у відповідності до вимог чинного законодавства, внесення чи видалення з АІС «Податковий блок» підсистем «Податковий аудит» та «Аналітична система» відомостей щодо результатів проведення перевірки не порушує права, свободи чи законні інтереси позивача. Дані усіх актів перевірок підлягають фіксації в єдиній системі «Податковий блок» незалежно від їх змісту. Така інформація не визначає змісту прав та обов'язків платника податків, є службовою інформацією, яка використовується в інформаціно-аналітичних цілях з метою здійснення податкового контролю. Внесення такої інформації є обов'язком податкового органу, у зв'язку з чим просить у задоволенні адміністративного позову відмовити.

Вислухавши пояснення осіб, які беруть участь у справі, з'ясувавши обставини справи та перевіривши їх доказами, суд приходить до висновку, що позов не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Восток-Запоріжжя» зареєстроване як суб'єкт підприємницької діяльності юридична особа 13.01.2010 за адресою: вул. 40 років Радянської України, буд. 90, кв. 53, м. Запоріжжя, 69057, що підтверджується копією Свідоцтва про державну реєстрацію юридичної особи, яке міститься в матеріалах справи.

Судом встановлено, що Прокуратурою Заводського району м. Запоріжжя до ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області направлено запит № 104-997вих14 від 24.07.2014 на проведення позапланової виїзної документальної перевірки з питань дотримання вимог податкового та іншого законодавства посадовими особами ТОВ «Восток-Запоріжжя» (т. 2 а.с. 79).

В період з 29.08.2014 по 04.09.2014 співробітниками ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області на підставі направлення на перевірку від 29.08.2014 № 918 (а.с. 85) та наказу про проведення перевірки № 650 від 29.08.2014 (а.с. 82), у відповідності до підпункту 20.1.4 пункту 20.1 статті 20, підпункту 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України проведено документальну позапланову виїзну перевірку ТОВ «Восток-Запоріжжя» з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні взаємовідносин з підприємствами ТОВ «Транс-Компані», ТОВ «Метал ресурс», ПП «Гранд», ТОВ «Велар Д» та ТОВ «Фієста і Ко» за період з 01.10.2011 по 31.12.2013 за наслідками якої складено Акт № 105/08-29-22-0109/36911825 від 15.09.2014 (т. 1 а.с. 22-54).

Перевірку проведено на підставі даних інформаційних баз АІС «Податковий блок», постанови прокурора, який здійснює процесуальне керівництво досудовим розслідуванням - заступником прокурора Заводського району м. Запоріжжя Жупіна О.С. від 24.07.2014 про призначення документальної позапланової перевірки з питання дотримання вимог податкового законодавства ТОВ «Восток-Запоріжжя» з питання своєчасності, достовірності та повноти нарахування та сплати до бюджету податків, зборів та інших обов'язкових платежів за період з 01.01.2011 по 31.12.2013 по взаємовідносинам з фіктивними суб'єктами підприємницької діяльності.

За результатами перевірки встановлено порушення підпункту 14.1.36, пункту 44.1 статті 44, пункту 198.2, пункту 198.3, пункту 198.6 статті 198 Податкового кодексу України в частині не підтвердження реальності здійснення господарських відносин ТОВ «Восток-Запоріжжя» з контрагентами-постачальниками, а саме: ТОВ «Транс-Компані», ТОВ «Метал ресурс», ТОВ «Велар Д» та ТОВ «Фієста і Ко» на загальну суму 1119321 грн., в тому числі по періодам:

- грудень 2011 року на суму ПДВ 148333 грн.;

- липень 2013 року на суму ПДВ 46240 грн.;

- серпень 2013 року на суму ПДВ 285449 грн.;

- вересень 2013 року на суму ПДВ 234037 грн.;

- жовтень 2013 року на суму ПДВ 115918 грн.;

- листопад 2013 року на суму ПДВ 266244 грн.;

- грудень 2013 року на суму ПДВ 23100 грн.

Також встановлено завищення суми податкових зобов'язань з податку на додану вартість за період з 01.10.2011 по 31.12.2013 на загальну суму 1195992 грн. по контрагентам-покупцям, у тому числі по періодам:

- грудень 2011 року на суму ПДВ 210880 грн.;

- січень 2012 року на суму ПДВ 13750 грн.;

- липень 2013 року на суму ПДВ 130151 грн.;

- серпень 2013 року на суму ПДВ 277321 грн.;

- вересень 2013 року на суму ПДВ 307201 грн.;

- жовтень 2013 року на суму ПДВ 68793 грн.;

- листопад 2013 року на суму ПДВ 184896 грн.;

- січень 2014 року на суму ПДВ 3000 грн. (а.с. 53-54).

Позивач зазначає, що на підставі вказаного акту перевірки, відповідачем здійснено коригування показників податкових зобов'язань та податкового кредиту з податку на додану вартість ТОВ «Восток-Запоріжжя» в Системі автоматизованого співставлення податкових зобов'язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів АІС «Податковий блок» за період грудень 2011 року, січень 2012 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, листопад 2013 року, грудень 2013 року, січень 2014 року, які він вважає протиправними, у зв'язку з чим звернувся до суду із позовом.

Відповідно до пункту 74.2 статті 74 Податкового кодексу України, зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на контролюючі органи функцій та завдань.

Згідно із пунктом 75.1 статті 75 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною перевіркою вважається перевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов'язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків (підпункт 75.1.2 пункту 75.1 статті 75 Податкового кодексу України).

Підпунктом 78.1.11 пункту 78.1 статті 78 Податкового кодексу України визначено, що документальна позапланова перевірка здійснюється, зокрема, за наявності хоча б однієї з таких обставин: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону;

Пунктом 86.1 статті 86 Податкового кодексу України визначено, що результати перевірок (крім камеральних та електронних перевірок) оформлюються у формі акта або довідки, які підписуються посадовими особами контролюючого органу та платниками податків або їх законними представниками (у разі наявності). У разі встановлення під час перевірки порушень складається акт. Якщо такі порушення відсутні, складається довідка.

Відповідно до пункту 61.1 статті 61 Податкового кодексу України податковий контроль - система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.

Згідно з підпунктом 62.1.3 пункту 62.1 статті 62 Податкового кодексу України податковий контроль здійснюється шляхом, зокрема, перевірок та звірок відповідно до вимог цього Кодексу, а також перевірок щодо дотримання законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, у порядку, встановленому законами України, що регулюють відповідну сферу правовідносин.

Як визначено пунктом 71.1 статті 71 Податкового кодексу України, інформаційно-аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.

Для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла за результатами податкового контролю (підпункт 72.1.5 пункту 72.1 статті 72 Податкового кодексу України).

Відповідно до статті 74 Податкового кодексу України, податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, може зберігатися та опрацьовуватися в інформаційних базах контролюючих органів або безпосередньо посадовими (службовими) особами контролюючих органів. Перелік інформаційних баз, а також форми і методи опрацювання інформації визначаються центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику. Зібрана податкова інформація та результати її опрацювання використовуються для виконання покладених на органи державної податкової служби функцій та завдань.

У підпункті 14.1.171 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України вказано, що податкова інформація - у значенні, визначеному Законом України «Про інформацію».

Згідно статті 16 Закону України «Про інформацію» від 02.10.1992 № 2657-ХІІ, податкова інформація - сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі поточної діяльності і необхідні для реалізації покладених на контролюючі органи завдань і функцій у порядку, встановленому Податковим кодексом України. Правовий режим податкової інформації визначається Податковим кодексом України та іншими законами.

Згідно з положеннями статті 72 Податкового кодексу України, для інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючого органу використовується інформація, що надійшла: від платників податків та податкових агентів, зокрема інформація, що міститься в податкових деклараціях, розрахунках, інших звітних документах; що міститься у наданих великими платниками податків в електронній формі копіях документів з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинних документах, які ведуться в електронній формі, регістрах бухгалтерського обліку, фінансовій звітності, інших документах, пов'язаних з обчисленням та сплатою податків і зборів; про фінансово - господарські операції платників податків; про застосування реєстраторів розрахункових операцій; від органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та Національного банку України; від банків, інших фінансових установ - інформація про наявність та рух коштів на рахунках платника податків; від органів влади інших держав, міжнародних організацій або нерезидентів; за результатами податкового контролю; інша інформація, оприлюднена як така, що підлягає оприлюдненню відповідно до законодавства та/або добровільно чи за запитом надана контролюючому органу в установленому законом порядку.

На підставі наказу Державної податкової служби від 24.12.2012 № 1197 в органах державної податкової служби усіх рівнів введено в експлуатацію з 01.01.2013 інформаційна система «Податковий блок».

Відповідно до Методичних рекомендацій щодо порядку взаємодії між підрозділами органів державної податкової служби при організації, проведенні та реалізації матеріалів перевірок платників податків, затверджених наказом ДПС України № 948 від 31.10.2012 (далі Методичні рекомендації № 948), інформація щодо проведення перевірки та результати перевірки вноситься до підсистеми «Податковий аудит» інформаційної системи «Податковий блок».

Згідно з пунктом 2.6 Розділу 2 Методичних рекомендацій № 948, після впровадження підсистеми «Податковий аудит» системи «Податковий блок» форми, передбачені додатками 1 - 9 до Методичних рекомендацій, а також передбачені Методичними рекомендаціями документи складаються, ведуться та накопичуються в електронному вигляді в підсистемі «Податковий аудит» системи «Податковий блок».

Працівники підрозділів, що здійснюють (очолюють) перевірки, вносять необхідну інформацію до інформаційної бази результатів контрольно-перевірочної роботи АС «Аудит» (підсистеми «Податковий аудит» системи «Податковий блок» - після її впровадження) на кожному етапі організації, проведення та реалізації матеріалів перевірок (при направленні повідомлення платнику податків про початок документальної планової (невиїзної позапланової) перевірки, оформленні направлення на проведення перевірки, реєстрації акта (довідки) перевірки (звірки), інших складених актів (довідок), прийнятті та направленні податкового повідомлення-рішення, складанні протоколів про адміністративне правопорушення тощо - в день вчинення відповідних дій, адміністративного або судового оскарження грошового зобов'язання, визначеного у прийнятих податкових повідомленнях-рішеннях - в день отримання відповідних документів або отримання інформації в установленому порядку (до підсистеми «Податковий аудит» системи «Податковий блок» додатково вноситься: наказ про проведення перевірки; протокол засідання постійної комісії із розгляду спірних питань, заперечення до акта перевірки, висновок і відповіді на такі заперечення; додатково приєднуються акти в електронному вигляді з усіма передбаченими додатками, інші визначені підсистемою дані).

Відповідні підрозділи органу ДПС, на обліку в якому перебуває платник податків, забезпечують внесення до інформаційних баз даних відповідної інформації та даних не пізніше наступного робочого дня з дня отримання, а також вжиття заходів щодо своєчасного погашення платником податків донарахованих перевіркою сум податкових зобов'язань із відповідним повідомленням органу ДПС, що здійснював (очолював) перевірку, про результати апеляційного узгодження, а також повноту і своєчасність їх сплати.

Наказом Державної податкової адміністрації України № 276 від 18.07.2005 затверджено Інструкцію про порядок ведення органами державної податкової служби оперативного обліку платежів до бюджету, контроль за справлянням яких здійснюється органами Державної податкової служби України (далі - Інструкція).

Відповідно до пункту 1.4 Розділу 1 Інструкції, облік, контроль і складання звітності щодо платежів, що надходять до бюджету, здійснюється органами державної податкової служби з використанням автоматизованої інформаційної системи (далі - АІС), що забезпечує єдиний технологічний процес уведення, контролю інформації обробки документів.

Пунктом 1.7 Розділу 1 Інструкції встановлено, що облікові операції з коригування даних у картках особових рахунків платників податків проводяться підрозділами адміністрування облікових показників та звітності на підставі відповідних документів, датою їх надходження, з візою керівника (заступника керівника) органу державної податкової служби "До обліку".

Як встановлено під час судового розгляду, дані проведеної перевірки за наслідками якої складено Акт № 105/08-29-22-0109/36911825 від 15.09.2014, внесено до бази даних ІС «Податковий блок». В той же час, податкове повідомлення-рішення про зменшення податкових зобов'язань не приймалось та відповідачем зазначено, що в додатках 5 до податкових декларацій за період з 01.10.2011 по 31.12.2013 показники не змінювались, податкові повідомлення-рішення за наслідками перевірки не приймались. Будь-яких доказів, які б підтверджували коригування податкової звітності ТОВ «Восток-Запоріжжя» суду не надані.

Окрім того, судом було винесено ухвалу про витребування від відповідача інформації та її документального підтвердження про внесення до автоматизованих інформаційних систем «Податковий блок», «Система обробки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів» на підставі акту № 105/08-29-22-0109/36911825 від 15.09.2014 «Про результат документальної виїзної перевірки ТОВ «Восток-Запоріжжя» з питань дотримання вимог податкового законодавства при здійсненні взаємовідносин з підприємствами ТОВ «Транс-Компані», ТОВ «Метал ресурс», ТОВ «Велар Д» та ТОВ «Фієста і Ко» за період з 01.10.2011 по 31.12.2013» інформації про результати такої перевірки та про внесені контролюючим органом результати податкового контролю даних податкової звітності ТОВ «Восток-Запоріжжя» (т. 2 а.с. 111).

Згідно з наданою відповіддю ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області від 19.12.2014, на підставі матеріалів перевірки по платнику податків ТОВ «Восток-Запоріжжя» в додатках 5 до податкових декларацій за період з 01.10.2011 по 31.12.2013 показники не змінювались (т. 2 а.с. 115).

Таким чином, докази порушення прав позивача відсутні.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Згідно з частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Відповідно до частини 2 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Частиною 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

За наведених обставин та у зв'язку з тим, що доказів внесення коригувань ДПІ в Орджонікідзевському районі м. Запоріжжя ГУ Міндоходів у Запорізькій області показників податкових зобов'язань ТОВ «Восток-Запоріжжя» за грудень 2011 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, листопад 2013 року, грудень 2013 року, на підставі Акту № 105/08-29-22-0109/36911825 від 15.09.2014, в тому числі дій з виключення з інформаційної системи АІС «Податковий блок», АІС «Система обробки податкових зобов'язань та податкового кредиту у розрізі контрагентів» сум податкового кредиту з податку на додану вартість, які визначені ТОВ «Восток-Запоріжжя» у податкових деклараціях за грудень 2011 року, липень 2013 року, серпень 2013 року, вересень 2013 року, жовтень 2013 року, листопад 2013 року, грудень 2013 року суду не надані, суд приходить до висновку, що позовні вимоги позивача не підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 2, 11, 71, 94, 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя С.М. Каракуша