Копія
Справа № 822/5496/14
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 грудня 2014 року м. Хмельницький
Хмельницький окружний адміністративний суд
в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І. при секретаріЯворській І.Ю. за участі:представника заявника Приліпка В.В.розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за поданням Кам'янець-Подільської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Хмельницькій області до Державного підприємства "Довжоцький спиртовий завод", про підтвердження обгрунтованості адміністративного арешту, -
ВСТАНОВИВ:
19.12.2014 року о 14 год.40 хв. до суду поступило подання №17556/10/22-09-10-08 від 19.12.2014 року в якому позивач просить підтвердити обгрунтованість адміністративного арешту майна Державного підприємства "Довжоцький спиртовий завод" код ЄДРПОУ 23841854, Хмельницька обл., Кам'янець-Подільський район, с. Довжок, вул. Унявко, буд.1.
У судовому засіданні представник заявника підтримав подання, покликаючись на ті ж докази, що вказані у поданні.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, однак надіслав до суду клопотання від 22.12.2014 року, про відкладення розгляду справи.
Відповідно до абз.3 ч.8 ст. 183-3 КАС України, неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Заслухавши представника заявника і дослідивши докази, суд прийшов до таких висновків, враховуючи наступне.
Відповідно до наказу Кам'янець-Подільській ОДПІ №1911 від 17.12.2014 року "Про проведення документальної позапланової виїзної перевірки ДП "Довжоцький спиртовий завод", Кам'янець-Подільською ОДПІ отримано постанову старшого слідчого управління фінансових розслідувань ГУ Міндоходів у Хмельницькій області майора податкової міліції Левчука О.І. від 12.12.2014 року про призначення документальної позапланової перевірки Державного підприємства "Довжоцький спиртовий завод" (код ЄДРПОУ 23841854) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, правильності нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, контроль за додержанням якого покладено на Міндоходів, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року. У зв'язку з цим, та відповідно до п.п.20.1.4 п.20.1 ст.20, п.п.75.1.2 п. 75.1 ст.75, п.п.78.1.11 п.78.1 ст.78 та п.82.2 ст.82 ПК України призначена документальна позапланова виїзна перевірка ДП "Довжоцький спиртовий завод" ( код ЄДРПОУ 23841854, Кам'янець-Подільський район, с. Довжок, вул. Унявко, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, правильності нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, контроль за додержанням якого покладено на Міндоходів, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року тривалістю десять робочих днів - з 18.12.2014 року ( стор. 8 справи).
На підставі згаданого наказу Кам'янець-Подільської ОДПІ оформлені направлення на перевірку №№ 1264, 1265, 1266 від 18.12.2014 року (стор. 9 - 11 справи).
18 грудня 2014 року, представнику ДП "Довжоцький спиртовий завод" Тюхтію О.С. вручено під розписку копію наказу Кам'янець-Подільській ОДПІ №1911 від 17.12.2014 року та пред'явлено направлення на перевірку № № 1264, 1265, 1266 від 18.12.2014 року, який на наказі зробив запис: "В зв"язку з ліквідацією підприємства до перевірки не допускаю, копія постанови слідчого не надана. Законні підстави для проведення перевірки відсутні." ( стор. 8 - 11 справи).
Позивачем складені: Акт № 382/22-09-22-01/23841854 від 18.12.2014р. "Про відмову представника ДП "Довжоцький спиртовий завод" від підпису у направленнях на перевірку Державного підприємства "Довжоцький спиртовий завод", код ЄДРПОУ 23841854, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, правильності нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, контроль за додержанням якого покладено на Міндоходів, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року" і Акт № 381/22-09-22-01/23841854 від 18.12.2014р. "Про відмову від допуску до проведення документальної позапланової виїзної перевірки Державного підприємства "Довжоцький спиртовий завод", код ЄДРПОУ 23841854, з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року, правильності нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, контроль за додержанням якого покладено на Міндоходів, за період з 01.01.2011 року по 31.12.2013 року" ( стор. 12 - 13 справи).
19.12.2014 року о 9 год. 15 хв., заступником начальника Кам'янець-Подільської ОДПІ Гнапінською А.Ф. прийнято рішення №7 про застосування умовного адміністративного арешту майна ДП "Довжоцький спиртовий завод", код ЄДРПОУ 23841854, яке супровідним листом №17546/10/22-09-22-01-15 від 19.12.2014 року направлено відповідачу ( стор. 14 - 15 справи).
Відповідно п.п.78.1.11 п.78.1 ст.78 ПК України, документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, зокрема, отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.
Згідно п.78.4 ст.78 ПК України, про проведення документальної позапланової перевірки керівник контролюючого органу приймає рішення, яке оформлюється наказом. Право на проведення документальної позапланової перевірки платника податків надається лише у випадку, коли йому до початку проведення зазначеної перевірки вручено під розписку копію наказу про проведення документальної позапланової перевірки.
Пунктом 78.5 ст.78 ПК України встановлено, що допуск посадових осіб контролюючих органі до проведення документальної позапланової виїзної перевірки здійснюється згідно із статтею 81 цього Кодексу.
Згідно п.81.1 ст.81 ПК України, посадові особи контролюючого органу мають право приступити до проведення документальної виїзної перевірки, фактичної перевірки за наявності підстав для їх проведення, визначених цим Кодексом, та за умови пред'явлення або надіслання у випадках, визначених цим Кодексом, таких документів: направлення на проведення такої перевірки, в якому зазначаються дата видачі, найменування контролюючого органу, реквізити наказу про проведення відповідної перевірки, найменування та реквізити суб'єкта (прізвище, ім'я, по батькові фізичної особи - платника податку, який перевіряється) або об'єкта, перевірка якого проводиться, мета, вид (документальна планова/позапланова або фактична), підстави, дата початку та тривалість перевірки, посада та прізвище посадової (службової) особи, яка проводитиме перевірку. Направлення на перевірку у такому випадку є дійсним за наявності підпису керівника контролюючого органу або його заступника, що скріплений печаткою контролюючого органу; копії наказу про проведення перевірки; службового посвідчення осіб, які зазначені в направленні на проведення перевірки. Непред'явлення або ненадіслання у випадках, визначених цим Кодексом, платнику податків (його посадовим (службовим) особам або його уповноваженому представнику, або особам, які фактично проводять розрахункові операції) цих документів або пред'явлення зазначених документів, що оформлені з порушенням вимог, встановлених цим пунктом, є підставою для недопущення посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення документальної виїзної або фактичної перевірки. Відмова платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) від допуску до перевірки на інших підставах, ніж визначені в абзаці п'ятому цього пункту, не дозволяється. При пред'явленні направлення платнику податків та/або посадовим (службовим) особам платника податків (його представникам або особам, які фактично проводять розрахункові операції) такі особи розписуються у направленні із зазначенням свого прізвища, імені, по батькові, посади, дати і часу ознайомлення. У разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) розписатися у направленні на перевірку посадовими (службовими) особами контролюючого органу складається акт, який засвідчує факт відмови. У такому випадку акт про відмову від підпису у направленні на перевірку є підставою для початку проведення такої перевірки.
Відповідно до п. 81.2 ст.81 ПК України, у разі відмови платника податків та/або посадових (службових) осіб платника податків (його представників або осіб, які фактично проводять розрахункові операції) у допуску посадових (службових) осіб контролюючого органу до проведення перевірки складається акт, який засвідчує факт відмови.
Підпунктом 94.2.3 п. 94.2 ст. 94 ПК України передбачено, що арешт майна може бути застосовано, якщо платник податків відмовляється від проведення документальної перевірки за наявності законних підстав для її проведення або від допуску посадових осіб контролюючого органу.
Згідно п.94.5 ст.94 ПК України, арешт майна може бути повним або умовним. Умовним арештом майна визнається обмеження платника податків щодо реалізації прав власності на таке майно, який полягає в обов'язковому попередньому отриманні дозволу керівника відповідного контролюючого органу на здійснення платником податків будь-якої операції з таким майном. Зазначений дозвіл може бути виданий керівником контролюючого органу, якщо за висновком податкового керуючого здійснення платником податків окремої операції не призведе до збільшення його податкового боргу або до зменшення ймовірності його погашення.
Відповідно до п.94.6 ст.94 ПК України, керівник контролюючого органу (його заступник) за наявності однієї з обставин, визначених у пункті 94.2 цієї статті, приймає рішення про застосування арешту майна платника податків.
Отже, за факту відмови відповідача 18.12.2014 року від перевірки призначеної відповідно до п.п.78.1.11 п.78.1 ст.78 ПК України і не допуску посадових осіб податкового органу до перевірки, про що свідчить письмовий запис представника відповідача на наказі №1911 від 17.12.2014 року, позивач правомірно прийняв рішення №7 про застосування умовного адміністративного арешту майна, що підтверджено доказами, які перевірено судом, тому умовний арешт майна відповідача є законним. Твердження відповідача про наявність спору про право у зв"язку з оскарженням наказу №1911 від 17.12.2014 року не спростовують вищенаведений висновок суду за відсутності доказів, які б підтверджували думку представника відповідача, сформульовану у письмовому клопотанні про відкладення розгляду справи від 22.12.2014 року.
На підставі викладеного, керуючись ПК України і ст. ст. 4-15, 70-71, 86, 99, 122, 158 - 163, 167, 183-3 КАС України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Подання №17556/10/22-09-10-08 від 19.12.2014 року, задовольнити.
Підтвердити обгрунтованість адміністративного арешту застосованого на підставі Рішення №7 про застосування адміністративного арешту майна платника податків від 19.12.2014 року щодо майна Державного підприємства "Довжоцький спиртовий завод", ідентифікаційний код 23841854, Хмельницька область, Кам"янець-Подільський район с.Довжок, вул. Унявко, 1.
Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 23.12.2014 року.
Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.
Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Постанова не набрала законної сили.
Суддя/підпис/А.І. Петричкович"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович