Україна
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
м. Харків
22 грудня 2014 р. справа № 820/19714/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі
головуючого судді - Полях Н.А.,
при секретарі судового засідання - Корнієнка А.Д.,
за участі:
позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - Биковченко Н.І.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з зазначеним позовом, в якому просить суд : визнати протиправною бездіяльність Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Харківській області щодо незарахування до вислуги років для нарахування одноразової грошової допомоги при звільнення зі служби в органах внутрішніх справ періоду військової служби та невиплати одноразової грошової допомоги при звільнення з урахування періоду військової служби; зобов'язати Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківської області (юридична адреса: 61002, м. Харків. вул. Раднаркомівська, буд.5, код ЄДРПОУ 08592313) зарахувати ОСОБА_1 (місце проживання: 61121, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код - НОМЕР_1) до строку календарної служби для визначення розміру одноразової грошової допомоги період дійсної військової служби з 03 липня 1987 року по 20 червня 1993 року, провести перерахунок, нарахувати і виплатити йому одноразову грошову допомогу в розмірі 50 відсотків місячного грошового забезпечення за кожний повний календарний рік служби з урахування періоду дійсної військової служби з 03 липня 1987 року по 20 червня 1993 року та раніше виплаченої одноразової грошової допомоги.
У судовому засіданні представником відповідача заявлено клопотання про залишення позову без розгляду, у зв'язку із пропуском позивачем місячного строку звернення до суду.
Суд поставив на обговорення питання щодо задоволення клопотання представника відповідача та залишення адміністративного позову без розгляду, у зв'язку із пропуском строку звернення до суду.
Позивач проти задоволення позову заперечував та зазначив, що строк звернення до суду - 6 місяців, а тому строку звернення до суду ним не пропущено.
Представник відповідача підтримав заявлене клопотання та просив суд задовольнити його у повному обсязі.
З приводу заявленого клопотання представника відповідача про залишення позову без розгляду суд зазначає наступне.
Судом встановлено, що 15.04.2014р. наказом начальника ГУМВС України в Харківській області №92 о/с ОСОБА_1 було звільнено з органів внутрішніх справ України в запас за ст.64 п."Б" (за станом здоров'я) Положення про проходження служби рядовим і начальницьким складом органів внутрішніх справ.
Цього ж дня, тобто 15.04.2014р., позивачу було надано копію витягу з наказу про звільнення та особисто ознайомлено із грошовим атестатом №64, що підтверджується матеріалами справи.
Крім того, з грошового атестату №64 вбачається, що позивачем особисто підписано атестат і підтверджено відомості, подані в атестаті.
Вказані вище факти не заперечувались ОСОБА_1 в ході судового розгляду.
В липні 2014 року позивач звернувся до Головного управління МВС України в Харківській області з вимогою про перерахунок та виплату одноразової грошової допомоги при звільненні з ОВС.
За результатами розгляду звернення позивача Головним управлінням МВС України в Харківській області надано відповідь від 07.08.2014р. за №7/Б-20, в якій позивачу було відмовлено у зарахуванні строку служби в Збройних силах до вислуги років для нарахування вихідної допомоги.
Відповідно до п.15 ч.1 ст.3 КАС України публічна служба - діяльність на державних політичних посадах, професійна діяльність суддів, прокурорів, військова служба, альтернативна (невійськова) служба, дипломатична служба, інша державна служба, служба в органах влади Автономної Республіки Крим, органах місцевого самоврядування.
Положеннями ст.1 Закону України "Про міліцію" від 20 грудня 1990 року за № 565-XII (далі за текстом - Закону) передбачено, що міліція в Україні - державний озброєний орган виконавчої влади, який захищає життя, здоров'я, права і свободи громадян, власність, природне середовище, інтереси суспільства і держави від протиправних посягань.
В той же час, згідно з ст.7 Закону міліція є єдиною системою органів, яка входить до структури Міністерства внутрішніх справ України.
Порядок та умови проходження служби в міліції регламентуються Положенням про проходження служби особовим складом органів внутрішніх справ, затверджуваним Кабінетом Міністрів України (ст.18 Закону).
З викладеного вище вбачається, що позивач проходив службу в Органах Міністерства внутрішніх справ України, яка в силу положень п.15 ч.1 ст.3 КАС України є публічною службою.
На підставі викладеного суд дійшов висновку, що спірні правовідносини виникли з приводу проходження позивачем публічної служби.
Положеннями ч.3 ст.99 КАС України передбачено, що для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.
Зазначений строк обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Суд зазначає, що позивач особисто підписав грошовий атестат №64, а тому вже 15.04.2014р. позивач дізнався про незарахування строку служби в Збройних силах до вислуги років для нарахування вихідної допомоги.
Крім того, листом від 07.08.2014р. за №7/Б-20 позивачу було надано відповідь про відмову у задоволенні прохання щодо зарахування до вислуги років для нарахування одноразової грошової допомоги при звільненні періоду дійсної військової служби солдатом в Радянській Армії та навчання курсантом у військово-навчальному закладі - Харківському вищому військовому авіаційному училищі радіоелектроніки.
З відтиску штампа канцелярії суду вбачається, що адміністративний позов подано 09.12.2014р., а тому позивачем пропущено місячний строк звернення до суду з приводу проходження публічної служби.
Положеннями ст.100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала. Позовна заява може бути залишена без розгляду як на стадії вирішення питання про відкриття провадження в адміністративній справі без проведення судового засідання, так і в ході підготовчого провадження чи судового розгляду справи.
Відповідно до п.9 ч.1 ст.155 Кодексу адміністративного судочинства України, суд своєю ухвалою залишає позовну заяву без розгляду, якщо позовну заяву подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до адміністративного суду і суд не знайшов підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними.
Розглянувши клопотання представника відповідача про залишення позовної заяви без розгляду, суд дійшов висновку, що позивачем пропущено місячний строк звернення до суду, не надано жодних доказів поважності пропущення строку, а тому суд вважає за необхідне задовольнити клопотання представника відповідача та залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Згідно частини 2 статті 155 КАС України, про залишення позовної заяви без розгляду суд постановляє ухвалу. Ухвала суду про залишення позовної заяви без розгляду може бути оскаржена.
Керуючись п.9 ч.1 ст.155, ст.ст.160, 165, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в Харківській області про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. Якщо апеляційна скарга не була подана у встановлений строк, ухвала набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст ухвали виготовлено 24.12.2014р.
Суддя Полях Н.А.