Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
22 грудня 2014 р. №820/19378/14
Харківський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого - судді Мар'єнко Л.М.,
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Лозівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 , в якому просить суд стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 до бюджету заборгованість зі сплати фінансової санкції у вигляді штрафу за порушення вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в сумі 1700 грн. шляхом перерахування вказаної суми на р/р 31111106700019, одержувач: Первомайське УДСУ в Харківській області, код отримувача - 37327442, в установі банку ГУДКСУ в Харківській області, МФО банка 85101; заборгованість зі сплати штрафної (фінансової) санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", шляхом перерахування вказаної суми на р/р 31113104700019, одержувач: Первомайське УДСУ в Харківській області, код отримувача - 37327442, в установі банку ГУДКСУ в Харківській області, МФО банка 851011.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що відповідач перебуває на обліку в Лозівській ОДПІ ГУ Міндоходів у Харківській області. ФОП ОСОБА_1 має податковий борг перед бюджетом в розмірі 1940,80 грн., який складається з: фінансової санкції у вигляді штрафу за порушення вимог ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", визначеної рішенням позивача про застосування фінансових санкцій від 18.04.2014 року №0000771700 в сумі 1700 грн. та штрафної фінансової санкції за порушення п.12 ст.3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", визначеногої рішенням позивача про застосування фінансових санкцій від 18.04.2014 року №0000781700 в розмірі 240,80 грн. Відповідач не сплатив грошові зобов'язання визначені податковим повідомленням - рішенням та рішенням про застосування фінансових санкцій. На виконання положень ст. 59 ПК України позивачем на адресу відповідача надіслано податкову вимогу від 27.05.2014 року №1482-25.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу та ним отримана 11.12.2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, що надійшло до суду 15.12.2014 року, яке міститься в матеріалах справи.
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та судових документів, заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст.183 - 2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Враховуючи положення ч.11 ст.35 КАС, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 зареєстрована 04.04.2013 року як фізична особа-підприємець (а.с.28).
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку в Лозівській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області.
Судом встановлено, що РУ Департаменту САТ ДПС України у Харківській області складено акт про результати фактичної перевірки з питань додержання суб'єктами господарювання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами від16.07.2013р. №407/21.3/НОМЕР_1.
В акти перевірки встановлено, що у відповідача відсутня ліцензія на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями, при цьому позивачем встановлено факт реалізації товарі алкогольних напоїв, що є порушенням ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". Також перевіркою встановлено відсутність накладних на алкагольні напої, що є порушенням п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (а.с.13-16).
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач відмовився від отримання направлення та копії наказу на проведення перевірки, що підтверджується актом від 12.07.2013 року №10/21.3 - 10 (а.с.17).
Також судом встановлено, що відповідач відмовився від підписання акту перевірки та його отримання, що підтверджується актом від 12.07.2013 року (а.с.18).
Як вбачається з матеріалів справи, акт перевірки від16.07.2013р. №407/21.3/НОМЕР_1 було направлено за адресою ФОП ОСОБА_1 та отримано відповідачем, що підтверджується повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.19).
За результатами перевірки податковим органом винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 18.04.2014 року №0000771700 в розмірі 1700 грн., у зв'язку з порушенням вимог ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів"(а.с.20).
Також податковим органом винесено податкове повідомлення - рішення від 18.04.2014 року №0000781700, у зв'язку з порушенням п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" в розмірі 240, 80 грн. (а.с.21).
Зазначені рішення були направлені на адресу відповідача та отримані, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.23).
Зазначені рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржував. Відповідно до положень ст. 15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Відповідно до положень ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень
Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. N 790, визначено, що:
- фінансові санкції застосовуються за порушення, передбачені статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (п.2);
- підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства (п. 5);
- рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством. Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції (п. 6).
Згідно п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані: вести у порядку, встановленому законодавством, облік товарних запасів на складах та/або за місцем їх реалізації, здійснювати продаж лише тих товарів, які відображені в такому обліку, за винятком продажу товарів особами, які відповідно до законодавства оподатковуються за правилами, що не передбачають ведення обліку обсягів реалізованих товарів (наданих послуг).
Відповідно до ст.20 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" до суб'єктів господарювання, що здійснюють реалізацію товарів, які не обліковані у встановленому порядку, застосовується фінансова санкція у розмірі подвійної вартості необлікованих товарів, які не обліковані за місцем реалізації та зберігання, за цінами реалізації, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що позивачем винесено податкову вимогу від 27.05.2014 р. №1482-25 (а.с.12), яка надсилалась відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.12).
Відповідно до п. 59.1 та п.59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Стаття 67 Конституції України встановлює, що платник податків зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати податки.
Згідно п.п. 20.1.19 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, зокрема, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 87.11 ст.87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.
Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.
Згідно з ч.1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених п. 1,3, 4 ч. 1 ст. 183 2 цього Кодексу.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 128, 183-2, 256 КАС України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Лозівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, поштовий індекс 64107, Харківська область, АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України заборгованість (зі сплати фінансової санкції у вигляді штрафу за порушення вимог ст.15 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" в розмірі 1700 грн. на р/р 31111106700019, одержувач: Первомайське УДСУ в Харківській області, код отримувача - 37327442, в установі банку ГУДКСУ в Харківській області, МФО банка 85101; зі сплати штрафної (фінансової) санкції за порушення п. 12 ст. 3 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" на р/р 31113104700019, одержувач: Первомайське УДСУ в Харківській області, код отримувача - 37327442, в установі банку ГУДКСУ в Харківській області, МФО банка 851011) у розмірі 1940, 80 грн. (одна тисяча дев'ятсот сорок гривень 80 копійок).
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Мар'єнко Л.М.