ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 грудня 2014 р. Справа № 816/2258/14Колегія суддів Харківського апеляційного адміністративного суду у складі
Головуючого судді: Бартош Н.С.
Суддів: Мельнікової Л.В. , Донець Л.О.
за участю секретаря судового засідання - Співак О.А.
за участю представників: позивача - Постоленко Ю.М., відповідача - Чуйко Д.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного адміністративного суду адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві на постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 04.08.2014р. по справі № 816/2258/14
за позовом Комунального підприємства "Полтаваелектроавтотранс"
до Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві
про скасування розрахунків, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач, Комунальне підприємство "Полтаваелектроавтотранс" Полтавської міської ради, звернулося до суду з адміністративним позовом до Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві про скасування розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" щодо ОСОБА_3 за грудень 2013 року - травень 2014 року; зобов'язання Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві здійснити розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій ОСОБА_3, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", відповідно до пункту 6.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, за грудень 2013 року - травень 2014 року з урахуванням пільгового стажу роботи водієм тролейбусу ОСОБА_3 на останньому місці роботи - "Государственное унитарное предприятие Москвы "Мосгортранс" - 9 років 1 місяць 11 днів.
Постановою Полтавського окружного адміністративного суду від 04.08.2014р. позовні вимоги задоволено частково.
Визнано протиправними та скасовано розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період грудень 2013 - травень 2014 року, надісланих Комунальному підприємству "Полтаваелектроавтотранс", у частині визначення суми відшкодування пенсії ОСОБА_3 у частці сто відсотків.
Зобов'язано Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві здійснити перерахунок виставленої до відшкодування Комунальному підприємству "Полтаваелектроавтотранс" суми пенсії ОСОБА_3 у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період з грудня 2013 року по травень 2014 року, пропорційно пільговому стажу роботи ОСОБА_3 на Комунальному підприємстві "Полтаваелектроавтотранс" із врахуванням її пільгового стажу як водія міського пасажирського транспорту на останньому місці роботи - Державному унітарному підприємстві м. Москви "Мосгортранс" (8-й тролейбусний парк) у розмірі 9 (дев'ять) років 1 (один) місяць 11 (одинадцять) днів відповідно до вимог пункту 6.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1.
В іншій частині позовних вимог відмовлено.
Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві, не погоджуючись з постановою суду, в апеляційній скарзі вказує, що рішення є необґрунтованим та незаконним, прийнято з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить суд апеляційної інстанції скасувати постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 04.08.2014р. та прийняти нову, якою відмовити в задоволенні позову повністю.
В судовому засіданні представник позивача заперечував проти вимог апеляційної скарги, вважає рішення суду першої інстанції законним та обґрунтованим.
Представник відповідача підтримав вимоги апеляційної скарги, просив її задовольнити, вважає рішення суду першої інстанції незаконним та необґрунтованим.
Згідно ч. 1 ст. 195 КАС України оскаржувана постанова переглянута в межах апеляційної скарги.
Колегія суддів, заслухавши суддю-доповідача, вислухавши пояснення позивача та представника відповідача, перевіривши рішення суду першої інстанції, доводи апеляційної скарги, заперечень проти неї, дослідивши докази по справі, вважає, що апеляційні скарги підлягають частковому задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено та підтверджено судом апеляційної інстанції, що Комунальне підприємство "Полтаваелектроавтотранс" Полтавської міської ради (ідентифікаційний код 03328511) є юридичною особою, зареєстрованою виконавчим комітетом Полтавської міської ради 27.02.1992 /а.с.19/.
Підприємством отримано від Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", з грудня 2013 року, з 2014 року, з лютого 2014 року, з березня 2014 року, з квітня 2014 року, з травня 2014 року, до яких включено, зокрема, витрати на виплату і доставку пільгової пенсії громадянки ОСОБА_3 у частці 100 % в розмірі 5873 грн. 26 коп. щомісячно з грудня 2013 року по квітень 2014 року та 5901 грн. 73 коп. за травень 2014 року /а.с. 30 - 40/.
Позивач не погоджуючись із включенням до вказаних розрахунків витрат на виплату і доставку пенсії гр. ОСОБА_3, звернувся до суду за захистом своїх прав.
Задовольняючи позовні вимоги частково, суд першої інстанції виходив з того, що позовні вимоги є частково обґрунтованими.
Щодо позовних вимог про зобов'язання здійснити розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, то вказані вимоги підлягають частковому задоволенню, виходячи з того, що суд не може підміняти інший орган державної влади та перебирати на себе повноваження щодо вирішення питань, які законодавством віднесені до компетенції цього органу державної влади, а також давати вказівки, які б свідчили про вирішення питань, які належать до компетенції такого суб'єкта владних повноважень, а тому не може зобов'язати орган Пенсійного фонду скласти відповідні розрахунки фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій.
Проте, обираючи спосіб захисту, який відповідає порушеним правам та інтересам позивача, та частково задовольняючи позовні вимоги про зобов'язання вчинити дії, суд зобов'язав Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві здійснити перерахунок виставленої до відшкодування Комунальному підприємству "Полтаваелектроавтотранс" суми пенсії ОСОБА_3 у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з грудня 2013 року по травень 2014 року пропорційно пільговому стажу роботи ОСОБА_3 на Комунальному підприємстві "Полтаваелектроавтотранс" із врахуванням її пільгового стажу як водія міського пасажирського транспорту на останньому місці роботи - Державному унітарному підприємстві м. Москви "Мосгортранс" (8-й тролейбусний парк) у розмірі 9 (дев'ять) років 1 (один) місяць 11 (одинадцять) днів відповідно до вимог пункту 6.2. Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 № 21-1.
Колегія суддів частково погоджується з такими висновками суду з наступних підстав.
Судовим розглядом встановлено, що у період з 19.07.1986 по 16.02.1989, з 25.03.1989 по 30.11.1993, з 27.09.1996 по 17.03.2003, що склав у цілому 13 років 8 місяців 25 днів, ОСОБА_3 працювала на підприємстві "Полтавське тролейбусне управління" та здійснювала перевезення пасажирів міським електричним пасажирським транспортом, тобто виконувала роботи, передбачені пунктом "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", про що свідчить трудова книжка ОСОБА_3 та довідка КП "Полтаваелектроавтотранс" про підтвердження наявного трудового стажу № 110 від 09.04.2013 /а.с. 53-61, 63/.
КП "Полтаваелектроавтотранс" Полтавської міської ради є правонаступником Полтавського тролейбусного управління, яке змінило назву 18.01.2006, про що зазначено у пункті 1.7. Статуту підприємства /а.с.10/.
Рішенням Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві від 02.07.2013 (протокол № 93176) ОСОБА_3 з 10.06.2013 призначено пенсію за віком на пільгових умовах у розмірі 5872 грн. 16 коп. /а.с. 47/.
Органом Пенсійного фонду із розрахунку стажу враховано лише пільговий стаж громадянки як водія міського пасажирського транспорту у розмірі 13 років 8 місяців 25 днів у Полтавському тролейбусному управлінні /а.с. 50/.
Судовим розглядом встановлено, що до розрахунків фактичних витрат на виплату і доставку пільгових пенсій за період з грудня 2013 року по травень 2014 року, виставлених КП "Полтаваелектроавтотранс", відповідачем включено витрати на виплату і доставку пенсії гр. ОСОБА_3 у частці 100 відсотків.
Із матеріалів пенсійної справи ОСОБА_3 вбачається, що з 02.04.2003 по 10.10.2003, з 30.10.2003 по 24.08.2004, з 25.09.2004 по 10.07.2005, з 21.08.2005 по 10.07.2006, з 16.08.2006 по 12.08.2007, з 10.10.2007 по 26.05.2008, з 15.07.2008 по 28.06.2009, з 04.09.2009 по 26.06.2010, з 29.06.2010 по 14.06.2011, з 22.06.2011 по 16.05.2012, з 09.06.2012 по 06.04.2013 (в цілому 9 років 1 місяць 11 днів) позивач працювала повний робочий день водієм міського пасажирського транспорту у 8 тролейбусному парку - філіалі Державного унітарного підприємства "Мосгортранс" та вказаний стаж роботи зараховано відповідачем до трудового стажу громадянки /а.с. 49/.
В ході перевірки управлінням Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві направлено лист на адресу управління Пенсійного фонду Російської Федерації в м. Москва, в якому просить направити акт перевірки правильності видачі довідок про заробітну плату на ОСОБА_3 /а.с. 75/.
Актом перевірки Головного управління Пенсійного фонду Російської Федерації № 8 по м. Москві та Московській області № 1158 від 20.08.2013 підтверджено, що у трудовій книжці ОСОБА_3 відображені вищевказані періоди роботи її водієм пасажирського міського транспорту у 8 тролейбусному парку Державного унітарного підприємства "Мосгортранс".
Проте, за діючим законодавством Російської Федерації ОСОБА_3 мала статус тимчасово перебуваючої в цій державі, а тому лише період її роботи з 01.01.2012 по 31.12.2012р. та з 01.01.2013 по 31.03.2013 р. підлягає включенню до стажу, що дає право на призначення пільгової пенсії, оскільки за вказаний термін проводились відрахування з зарплати ОСОБА_3 страхових внесків на загальнообов'язкове пенсійне страхування /а.с. 83-85/.
Судом встановлено, що Державне унітарне підприємство "Мосгортранс" є останнім підприємством у трудовій діяльності ОСОБА_3
Судовою колегією встановлено, що ОСОБА_3 призначено пенсію за віком в розмірі 5872,16 грн.
Вказана пенсія взята з уточнюючих довідок, виданих 8 тролейбусним парком, перевірено та складено акт №1158 від 20.08.2013 року.
Згідно з ч. 2 ст. 6 Угоди про гарантії громадян держав-учасниць Співдружності Незалежних Держав у галузі пенсійного забезпечення від 13.03.1992 року для встановлення права на пенсію, в тому числі пенсію на пільгових умовах і за вислугу років, громадянам держав - учасниць Угоди враховується трудовий стаж, набутий на території будь-якої з цих держав, а також на території колишнього СРСР за час до набуття чинності цією Угодою.
Статтею 8 Угоди передбачено, що органи, що здійснюють пенсійне забезпечення в державах - учасницях Угоди, співпрацюють між собою у порядку, який визначається угодою між їхнім центральними органами.
Необхідні для пенсійного забезпечення документи, видані у належному порядку на території держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав і держав, що входили до складу СРСР або до 1 грудня 1991 року, приймаються на території держав - учасниць Співдружності без легалізації (стаття 11 Угоди).
Відповідно до ч. 2 ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Пунктом 1 частини 3 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ч.1 та 2 ст.17 КАС України, юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму. Юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби; спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень; спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання нечинними адміністративних договорів; спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України; спори щодо правовідносин, пов'язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.
При визначенні юрисдикції справи, необхідно виходити з характеру спірних правовідносин, прав та інтересів, за захистом яких звернувся позивач, суб'єктного складу сторін, предмету спірних правовідносин.
Згідно п.7 ч.1 ст. 3 КАС України суб'єктом владних повноважень є орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Завданням адміністративного судочинства, згідно ст. 2 КАС України, є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно - правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
У справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті ( вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення ( вчинення дії); безсторонньо ( неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь - якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
З матеріалів справи вбачається, що позивач просить визнати протиправними та скасувати розрахунки фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б" - "з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за період грудень 2013 - травень 2014 року.
Судова колегія зазначає, що вищевказані розрахунки не є рішенням суб'єкта владних повноважень, а тому вони не підлягають оскарженню в порядку КАС України.
Питання правильності розміру вказаних розрахунках сум має бути перевірено під час вирішення спору про стягнення з підприємства зазначених сум.
Статтею 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" зі змінами, внесеними Законом України від 16.05.96 р. передбачено , що підприємства та організації з коштів, призначених на оплату праці , вносять Пенсійному фонду України плату, що покриває витрати на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до п.п. "б-з" зазначеної статті до досягнення пенсійного віку працівникам підприємств та організацій , які одержують згадану пенсію.
Порядок внесення плати на покриття фактичних витрат на виплату і доставку пенсій змінено Законом України "Про внесення змін до деяких законів України" від 17.02.2000 року. Порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій визначено шляхом введення окремого виду збору на обов'язкове державне пенсійне страхування Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", яким передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування повинні сплачувати такий збір у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону.
Відповідно до ч. 4 п. 1 ст. 2 Закон України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26.06.97 № 400/97-ВР для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, крім тих, які є платниками фіксованого сільськогосподарського податку, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "а", "б-з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за ставкою 100%. Таким чином, фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до п. п. "а"," б-з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення", підлягають відшкодуванню в повному обсязі.
Згідно п.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 N 21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Відповідно до абз. 2 п. 6.1. Інструкції № 21-1 відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону № 1058 в таких розмірах: для платників, зазначених у підпункті 2.1.1. пункту 2.1. цієї Інструкції - 100 % фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за Списками №1 та 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на пенсію за віком на пільгових умовах.
Пунктом 6.2 Інструкції № 21-1 визначено , що витрати на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, які мають стаж, що дає право на призначення цих пенсій на декількох підприємствах, покривається цими підприємствами пропорційно режиму роботи. При цьому стаж роботи на останньому підприємстві враховується у повному розмірі, а з попередніх місць роботи осіб він додається до стажу необхідного для призначення пенсій на пільгових умовах.
Розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами доходів органів Пенсійного фонду України щорічно в повідомленнях про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених пенсій. Підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Відповідно до пункту 6.4 Інструкції № 21-1 розмір сум до відшкодування на поточний рік визначається відділами надходження доходів органів Пенсійного фонду України щорічно у розрахунках фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону (згідно з додатками 6 та 7), які надсилаються підприємствам до 20-го січня поточного року та протягом 10 днів з новопризначених (перерахованих) пенсій.
Згідно з п. 6.5 Інструкції № 21-1 розрахунки складаються на підставі відомостей відділів з призначення пенсій органів Пенсійного фонду України, які подаються згідно з додатком 8 та додатком 8а до 1 січня поточного року та протягом 10 днів з дня прийняття рішення про призначення нової пенсії.
Згідно із пунктом 6.8. Інструкції № 21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
У разі зміни розміру пенсії або настання обставин, які впливають на суму відшкодування (смерть пенсіонера, зміна місця проживання та ін.), органи Пенсійного фонду повідомляють про це підприємства в місячний термін з моменту виникнення цих обставин.
Суми фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за період з дати призначення пенсії до дати складання розрахунку фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону, сплачуються одночасно із оплатою фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій за перший поточний місяць.
Таким чином колегія суддів дійшла висновку, що заявлені позивачем вимоги частково обґрунтовані, так як стаж, який визначив право заявника на вищезазначений вид пенсію підтверджено довідкою Комунального підприємства "Полтаваелектроавтотранс" Полтавської міської ради №110 від 09.04.2013 року, яка видана на підставі первинних документів.
З урахуванням вищевикладених обставин, колегія суддів вважає, що вимоги позивача частково обґрунтовані і підлягають частковому задоволенню.
Згідно з ч. 2 ст. 205 Кодексу адміністративного судочинства України суд апеляційної інстанції за наслідками розгляду апеляційної скарги може своєю постановою змінити постанову суду першої інстанції або прийняти нову постанову, якими суд апеляційної інстанції задовольняє або не задовольняє позовні вимоги.
Отже, колегія суддів дійшла висновку, що рішення суду першої інстанції через порушення ним норм процесуального та матеріального права, які призвели до ухвалення частково неправильного рішення, підлягає скасуванню з прийняттям нової постанови про часткове задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 160, 167, 195, 196, п. 3 ст. 198, п. 4 ч.1 ст. 202, 205, 207, 209, 254 Кодексу адміністративного судочинства, колегія суддів, -
П О С Т А Н О В И Л А:
Апеляційну скаргу Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві задовольнити частково.
Постанову Полтавського окружного адміністративного суду від 04.08.2014р. по справі № 816/2258/14 скасувати.
Прийняти нову постанову.
Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України Київського району в м. Полтаві провести розрахунок пільгового стажу, який дає право на державну пенсію відповідно до п. "з" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" з урахуванням періоду роботи ОСОБА_3 з 01.01.2012 р. по 31.12.2012 р. та з 01.01.2013 р. по 31.03.2013 р. (першого кварталу 2013 року) водієм тролейбуса регулярних міських пасажирських маршрутах філіалу 8 тролейбусного парку Державного унітарного підприємства м. Москви "Мосгортранс" та внести відповідні зміни в відомості про розподіл пільгового стажу.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання постанови у повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Бартош Н.С.Судді Мельнікова Л.В. Донець Л.О. Повний текст постанови виготовлений 12.12.2014 р.