ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
Вн. № 8/554
У Х В А Л А
про відкриття провадження в адміністративній справі
15 грудня 2014 року
м. Київ
№ 826/19033/14
Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов
Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Т.М.М.»
до
Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
про
визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень
ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Фірма «Т.М.М.» (надалі – Позивач/ТОВ «Фірма «Т.М.М.») до Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві (надалі – Відповідач/ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві) в якому просить суд:
1. Визнати нечинним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 06.08. 2014 р. №0003342204 про збільшення суми грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість в сумі 43 575,00 грн., в т. ч. за основним платежем - 29 050,00 грн. та штрафними (фінансовими) санкціями (штрафами) -14 525,00 грн.
2. Визнати нечинним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 06.08.2014 р. №0003352204 про зменшення суми від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток у розмірі 3 580 654,00 грн. в т. ч.: 2012 р. - 711 244 грн., 2013 p. - 3 532 772,00 грн.
3. Визнати нечинним податкове повідомлення-рішення ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві від 06.08.2014 р. №0003362204 про застосування штрафних (фінансових; санкцій (штрафів) в сумі 199 127 448,50 грн.
Після усунення Позивачем недоліків адміністративного позову, суддя визнав подану позовну заяву і додані до неї матеріали достатніми для відкриття провадження у справі згідно ст.107 Кодексу адміністративного кодексу України (надалі – КАС України).
Однак, згідно положень ст.69 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
Відповідно до ч.5 ст. 71 КАС України, суд може збирати докази з власної ініціативи, при цьому суд акцентує увагу на тому, що згідно з ч.6 ст. 71 КАС України, якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних доказів.
Так, при розгляді матеріалів позову, суд дійшов висновку про необхідність витребувати у сторін додаткових документів.
Керуючись ст.ст. 104-107 КАС України, суд –
УХВАЛИВ:
1. Відкрити провадження в адміністративній справі, яка буде розглядатись під головуванням судді Саніна Б.В.
2. Призначити судовий розгляд справи на 15.01.2015 р. о 16:00 год., яке відбудеться в приміщенні Окружного адміністративного суду міста Києва за адресою: м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1, зал судового засідання № 9.
3. Явку повноважних представників сторін визнати обов’язковою.
4. Витребувати від Позивача (надати за сім днів до судового засідання):
- належним чином засвідчені копії документів, на підставі яких діє Позивач; довідку про найменування і номери рахунків позивача, відкритих у банківських установах або органах Державного казначейства України;
- власне письмове підтвердження того, що у провадженні судів України або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує спір, немає справи зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав та немає рішення цих органів з такого спору;
- інші документи, які мають значення для вирішення справи по суті та які підтверджують реальність господарських операцій.
5. Запропонувати Відповідачу подати до суду письмові заперечення проти позову та всі докази на їх підтвердження, які наявні у Відповідача.
6. Витребувати від Відповідача (надати за сім днів до судового засідання):
- належним чином засвідчені копії документів (нормативних актів), на підставі яких діє Відповідач;
- належним чином завірені копії документів на підставі яких були прийняті оскаржувані податкові повідомлення-рішення №0003342204, №0003352204 та №0003362204 від 06.08.2014.
- інші документи, які на думку Відповідача мають значення для вирішення справи по суті, зокрема, але не виключно, документи які розглядались під час проведення перевірки.
7. Покласти персональну відповідальність за виконання п.6 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов’язки керівника) Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
8. Покласти персональну відповідальність за виконання п.4 резолютивної частини ухвали на керівника (або виконуючого обов’язки керівника) ТОВ «Фірма «Т.М.М.» та довести до його відома про кримінальну відповідальність за умисне невиконання ухвали суду та про адміністративну відповідальність за неповагу до суду.
9. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до ч.2 ст.114 КАС України у разі несвоєчасного надання витребуваних судом доказів та пояснень (без поважних причин), зазначені докази (пояснення) судом не приймаються та справу може бути вирішено на підставі наявних доказів відповідно до ч.6 ст.71 КАС України.
10. Суд звертає увагу осіб, які беруть участь у справі, що відповідно до положень абз.2 ч.1 ст.38 КАС України суб’єкт владних повноважень отримує матеріали (позовну заяву з додатками), які підлягають врученню йому як стороні, лише безпосередньо у суді.
У випадку неможливості з’явитись в судове засідання, сторонам подати відповідне повідомлення, в якому вказати обґрунтування поважності неможливості з’явитись до судового засідання та надати відповідні докази, що посвідчують поважність причин.
Суддя Б.В. Санін
Інформація про процесуальні права і обов’язки осіб, які беруть участь у справі.
Відповідно до ст.49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які беруть участь у справі, мають рівні процесуальні права і обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами і неухильно виконувати процесуальні обов'язки. Особи, які беруть участь у справі, мають право: 1) знати про дату, час і місце судового розгляду справи, про всі судові рішення, які ухвалюються у справі та стосуються їхніх інтересів; 2) знайомитися з матеріалами справи; 3) заявляти клопотання і відводи; 4) давати усні та письмові пояснення, доводи та заперечення; 5) подавати докази, брати участь у дослідженні доказів; 6) висловлювати свою думку з питань, які виникають під час розгляду справи, задавати питання іншим особам, які беруть участь у справі, свідкам, експертам, спеціалістам, перекладачам; 7) подавати заперечення проти клопотань, доводів і міркувань інших осіб; 8) знайомитися з технічним записом та журналом судового засідання і подавати письмові зауваження до них; 9) робити із матеріалів справи виписки, знімати копії з матеріалів справи, одержувати копії судових рішень; 10) оскаржувати судові рішення у частині, що стосується їхніх інтересів; 11) користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом. Особи, які беруть участь у справі, можуть за власний рахунок додатково замовити та отримати в суді засвідчені копії документів і витяги з них.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, позивач має право змінити підставу або предмет адміністративного позову, збільшити або зменшити розмір позовних вимог або відмовитися від адміністративного позову в будь-який час до закінчення судового розгляду. Позивач має право відмовитися від адміністративного позову й у суді апеляційної чи касаційної інстанції до закінчення відповідно апеляційного чи касаційного розгляду.
Крім прав та обов'язків, визначених у статті 49 цього Кодексу, відповідач має право визнати адміністративний позов повністю або частково, подати заперечення проти адміністративного позову.
Сторони можуть досягнути примирення на будь-якій стадії адміністративного процесу, що є підставою для закриття провадження в адміністративній справі.
Суд не приймає відмови позивача від адміністративного позову, визнання адміністративного позову відповідачем і не визнає умов примирення сторін, якщо ці дії суперечать закону або порушують чиї-небудь права, свободи чи інтереси.