Ухвала суду № 41974745, 16.12.2014, Київський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
16.12.2014
Номер справи
826/10134/14
Номер документу
41974745
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД Справа: №826/10134/14 Головуючий у 1-й інстанції: Кротюк О.В.

Суддя-доповідач: Ісаєнко Ю.А.

У Х В А Л А

Іменем України

16 грудня 2014 року м. Київ

Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Ісаєнко Ю.А.;

суддів: Оксененка О.М., Федотова І.В.,

за участю секретаря: Бащенко Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Міжгалузевого науково - технічного колективного підприємства «Лана» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 листопада 2014 року у справі за адміністративним позовом Міжгалузевого науково - технічного колективного підприємства «Лана» до Державної фіскальної служби України, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору - Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва, про визнання нечинним рішення,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва із адміністративним позовом до Державної фіскальної служби України, в якому з урахуванням уточнень просив суд визнати нечинним рішення відповідача про внесення відомостей, які стосуються підприємства в реєстр страхувальників.

Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 листопада 2014 року у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись із вказаною постановою, позивач подав апеляційну скаргу з підстав неповного з'ясування судом першої інстанції обставин, що мають значення для справи, недоведеністю обставин, що мають значення для справи, які суд першої інстанції вважав встановленими, в якій просить скасувати постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 листопада 2014 року та ухвалити нове судове рішення про задоволення позову.

В судовому засіданні представник позивача підтримав вимоги апеляційної скарги та просив їх задовольнити.

Представник відповідача у судовому засіданні заперечував проти задоволення апеляційної скарги посилаючись на те, що судом першої інстанції було ухвалене законне та обґрунтоване рішення, а підстави для його зміни чи скасування відсутні.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, про дату, час і місце розгляду справи повідомлений належним чином.

Заслухавши суддю - доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу необхідно залишити без задоволення, постанову суду першої інстанції - без змін, з огляду на наступне.

Як вбачається з матеріалів справи та встановлено судом першої інстанції, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців позивач зареєстрований 11.04.1988 року.

14.05.1996 року Печерською районною державною адміністрацією м. Києва видано свідоцтво про перереєстрацію суб'єкта підприємницької діяльності - Міжгалузевого науково-технічного колективного підприємства «Лана» (ідентифікаційний код 04654566, дата внесення до ЄДРПОУ 22.05.1996 року).

Також судом першої інстанції встановлено, що позивачем було подано заяву про його реєстрацію платником внесків до управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва. Згідно з відомостями Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва, МНТКП «Лана» зареєстроване у вказаному органі з 14.06.1996 року як платник внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.

При ознайомлення з матеріалами адміністративної справи за позовом Управління Пенсійного фонду України в Печерському районі м. Києва до МНТКП «Лана» про стягнення заборгованості, позивач дізнався про існування відомостей з реєстру страхувальників. З офіційного веб-порталу Міністерства доходів і зборів дізнався, що до реєстру страхувальників внесені відомості про МНТКП «Лана», які, як він вважає, не відповідають дійсності та не були погоджені з підприємством.

Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції, з яким погоджується колегія суддів, виходив з наступного.

Правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку визначено Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», який набрав чинності з 01.01.2011.

Відповідно до положень статті 19 вищезазначеного Закону, реєстр страхувальників - автоматизований банк відомостей, створений для ведення обліку платників єдиного внеску - страхувальників. Реєстр страхувальників формує та веде центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, користувачами цього реєстру є органи доходів і зборів, Пенсійний фонд та фонди загальнообов'язкового державного соціального страхування (частина друга). Частиною третьою вказаної статті передбачений перелік відомостей, які вносяться до реєстру страхувальників. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, оприлюднює на власному офіційному веб-сайті дані з реєстру страхувальників про взяття на облік страхувальника та його клас професійного ризику виробництва у встановленому (частина четверта).

Згідно статті 18 Закону джерелами формування Державного реєстру є відомості, що надходять до центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, та Пенсійного фонду від: державних реєстраторів юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців; платників єдиного внеску; застрахованих осіб; фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації актів цивільного стану, виконавчих органів сільських, селищних, міських (крім міст обласного значення) рад; органів доходів і зборів та уповноважених суб'єктів для обліку даних Єдиного державного демографічного реєстру; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики; державної служби зайнятості; інших підприємств, установ, організацій та військових частин; центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів; територіальних органів Пенсійного фонду за результатами перевірок платників єдиного внеску; інших джерел, передбачених законодавством.

Положеннями пункту 3 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» передбачено, що з дня набрання чинності цим Законом платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, вважаються платниками єдиного внеску.

Перереєстрація платників страхових внесків та застрахованих осіб не здійснюється. Пенсійний фонд спільно з фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування та центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, проводить звірення платників страхових внесків у порядку, встановленому Пенсійним фондом спільно з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної фінансової політики, за погодженням із фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Відповідно до пункту 4 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи», Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом.

Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків.

Згідно з пункту 6 розділу І Положення про реєстр страхувальників, затвердженого наказом Міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 року №458 (зареєстровано в Міністерстві юстиції України 25 вересня 2013 року за №1647/24179) Міністерство доходів і зборів України формує та веде реєстр страхувальників.

Отже, як вірно зазначено судом першої інстанції, з 01.01.2011 року платники страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших видів соціального страхування вважаються платниками єдиного внеску. Тобто, вказане не потребує додаткових дій від суб'єктів підприємницької діяльності та відбувається автоматично. При цьому, юридична особа обліковується як платник єдиного внеску до здійснення в встановленому законом порядку заходів щодо її припинення незалежно від того, чи здійснює вона фактично свою господарську діяльність, чи ні.

Як встановлено судом першої інстанції, Міністерством доходів і зборів України сформовано реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, а саме на підставі акту від 13.06.2014 року приймання-передачі інформації станом на 30.09.2013 року на центральному рівні в електронному вигляді на змінних носіях інформації.

Таким чином, з боку відповідача відсутні протиправні дії щодо внесення відомостей про позивача до реєстру страхувальників, тому колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позову.

Відповідно до частини першої статті 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Враховуючи викладене, колегія суддів приходить до висновку, що постанова суду першої інстанції ухвалена з дотриманням норм матеріального та процесуального права, з повним з'ясуванням обставин, що мають значення для справи, доводи апеляційної скарги не спростовують висновки суду першої інстанції, у зв'язку з чим підстави для скасування або зміни постанови суду першої інстанції відсутні.

Керуючись ст.ст. 160, 198, 200, 205, 206 КАС України, суд апеляційної інстанції, -

У Х В А Л И В:

Апеляційну скаргу Міжгалузевого науково - технічного колективного підприємства «Лана» залишити без задоволення, постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 03 листопада 2014 року - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

(Ухвалу у повному обсязі складено 19.12.2014 року)

Головуючий суддя: Ю.А. Ісаєнко

Суддя: О.М. Оксененко

Суддя: І.В. Федотов

Головуючий суддя Ісаєнко Ю.А.

Судді: Оксененко О.М.

Федотов І.В.