ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
16 грудня 2014 року м. Київ № 826/19612/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Кармазін О.А., ознайомившись із скаргою та доданими до неї матеріалами
Компанії «Ефенес Пропертіз Лімітед» («Efenes Properties Limited»)
про
зобов’язання вчинити певні дії,-
В С Т А Н О В И В:
До Окружного адміністративного суду м. Києва звернулась Компанія «Ефенес Пропертіз Лімітед» («Efenes Properties Limited») із скаргою, у якій просить зобов’язати головного державного виконавця Бойко О.М. винести постанову про призначення рецензування Звіту про оцінку майна від 03.07.2014 року за заявою ТОВ «Ефенес Пропертіз Лімітед» від 09.12.2014 року.
Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суд виходить з наступного.
Відповідно до положень статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи: 1) подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; 2) має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); 3) відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу; 4) належить позовну заяву розглядати в порядку адміністративного судочинства; 5) подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними); 6) немає інших підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
В контексті наведеного суддя зазначає, що адміністративний позов – це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів або на виконання повноважень у публічно-правових відносинах (п. 6 ч.1 ст. 3 КАС України).
При цьому, статтею 50 КАС України визначено, що сторонами в адміністративному процесі є позивач та відповідач.
Позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Відповідачем в адміністративній справі є суб'єкт владних повноважень, якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Статтею 106 КАС України встановлені вимоги до позовної заяви.
Так, відповідно до ч. 1 вказаної статті у позовній заяві зазначаються, зокрема: ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Крім того, відповідно до ч. 5 ст. 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
В даному випадку у документі із назвою «скарга» у вступній частині визначені такі особи: Скаржник – Компанія «Ефенес Пропертіз Лімітед» («Efenes Properties Limited»); Особа, дії якої оскаржуються: - Головний державний виконавець Бойко О.М. відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України.
Тобто, до суду подано документ, який по своїй формі та змісту не є зверненням до суду (адміністративним позовом) в розумінні КАС України.
При цьому слід зазначити, що згідно частини 3 статті 181 КАС України відповідачем у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби є відповідний орган державної виконавчої служби, однак, в даному випадку, звернення заявника звернуто до державного виконавця.
Більш того, у вступній частині звернення відсутні будь-які відомості про представника.
Відтак, враховуючи вищенаведене, заявнику слід усунути недоліки шляхом подання до суду позовної заяви за змістом та за формою, які встановлені положеннями ст. 106 КАС України, із визначенням особи-позивача та особи-відповідача за даним позовом, враховуючи положення частини 3 статті 181 КАС України, та зазначення їх поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі відомі та, крім цього, відомостей про представника.
Крім того, відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору.
В даному випадку заявником не додано жодного документу про сплату судового збору у порядку та розмірах, передбачених ч. 2 статті 4 Закону України «Про судовий збір», який підлягає сплаті виходячи із ставок за спір немайнового характеру та в даному випадку його розмір повинен становити 73,08 грн.
Таким чином, заявником не був сплачений судовий збір у встановленому Законом України «Про судовий збір» розмірі, що є недоліком позовної заяви.
Слід зазначити, що відповідно до частини 2 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Письмовими доказами є документи, які за змістом ч. 2 ст. 69, ч. 4 ст. 79, п. 6 ч. 1 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України подаються в оригіналах або належним чином засвідчених копіях.
Окрім цього, відповідно до частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві, зокрема, зазначається зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги (п.4 ч. 1).
В обґрунтування своїх позовних вимог заявник зазначає, що після ознайомлення його представника 02.12.2014 року із матеріалами виконавчого провадження ВП № 34633972 було встановлено, що під час складання звіту про оцінку майна порушено методологію визначення вартості об’єкта, у зв’язку з чим було подано заяву про рецензування звіту, яка, як зазначає заявник, не була розглянута виконавцем.
Однак, на підтвердження обґрунтованості своїх позовних вимог та на виконання частини 2 статті 106 КАС України заявник не надає суду жодних матеріалів виконавчого провадження ВП № 34633972, які б підтверджували наведені заявником обставини, а також свідчили б про дотримання заявником строків звернення до суду. При цьому заявник не зазначає про причини неможливості надання таких документів.
Наведене вище свідчить про недотримання вимог ст. 106 КАС України та є недоліком позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Крім того, ч. 5 ст. 106 КАС України передбачено, що у випадку подання позовної заяви представником з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 58 КАС України повноваження представників, які беруть участь в адміністративному процесі на основі договору, на здійснення представництва в суді повинні бути підтверджені довіреністю. Оригінали довіреностей або засвідчені підписом судді копії з них приєднуються судом до справи. Довіреності від імені органу, підприємства, установи, організації видаються за підписом керівника або іншої уповноваженої на те законом, положенням, статутом особи і засвідчуються печаткою цього органу, підприємства, установи, організації.
Проте, надана заявником копія документу на уповноваження свого представника не може вважатися належним доказом на підтвердження повноважень законного представника у суді, оскільки дана копія роздрукована на окремих аркушах, які між собою не прошиті та не скріплені печаткою, не є єдиним документом, а відтак цілісність та повноту змісту даного документу встановити не вбачається за можливе.
До того ж відповідно до частини 5 статті 106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
В порушення зазначених вимог заявником не зазначено ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є, враховуючи при цьому те, що заявник знаходиться та зареєстрований у Республіці Кіпр.
Наведене вище свідчить про недотримання вимог ст. 106 КАС України та є недоліком позовної заяви, що в свою чергу створює перешкоди для вирішення питання про відкриття провадження у справі.
Відповідно до ч. 1 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху із встановленням заявнику строку для усунення недоліків шляхом подання до канцелярії суду (м. Київ, вул. Командарма Каменєва, 8, корп. 1, блок «А») до 09 січня 2015 року включно: 1) письмове визначення особи-позивача та особи-відповідача за даним позовом, враховуючи положення частини 3 статті 181 КАС України, та зазначення їх поштової адреси, а також номеру засобу зв'язку, адреси електронної пошти, якщо такі відомі; 2) докази сплати судового збору відповідно до вищенаведеного та у розмірі, встановленому Законом України «Про судовий збір»; 3) всіх наявних матеріалів виконавчого провадження, які б підтверджували наведені заявником обставини, а також свідчили б про дотримання заявником строків звернення до суду; 4) належним чином оформлену довіреність на підтвердження повноважень представника позивача; 5) зазначити ім'я представника, його поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є.
Керуючись ст. 106, ч. 1 ст. 108, ст. 160, ст. 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
У Х В А Л И В:
1. Заяву (скаргу) Компанії «Ефенес Пропертіз Лімітед» («Efenes Properties Limited») залишити без руху.
2. Встановити заявнику строк для усунення недоліків до 09 січня 2015 року включно.
3. Попередити заявника про те, що у випадку неусунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Роз’яснити заявнику, що залишення позовної заяви без руху не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
5. Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулася із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили в порядку і строки визначені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України. Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.А. Кармазін