КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 826/12753/14 Головуючий у 1-й інстанції: Клочкова Н.В. Суддя-доповідач: Шелест С.Б.
У Х В А Л А
Іменем України
18 грудня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуюча суддя: Шелест С.Б.
Судді: Пилипенко О.Є., Романчук О.М.
розглянувши у порядку письмового провадження апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «САВСЕРВІС-МОВА» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.11.14р. у справі №826/12753/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «САВСЕРВІС-МОВА» до Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, третя особа: Служба безпеки України про скасування спеціальної санкції в частині
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом про скасування п. 1 Додатку до Наказу Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 949 від 06.08.14р. «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України» в частині застосування до ТОВ «САВСЕРВІС-МОВА» спеціальної санкції - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.11.14р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаною постановою, позивач подав апеляційну скаргу, у якій просить суд скасувати постанову з мотивів порушення судом норм матеріального та процесуального права та ухвалити нове рішення про задоволення адміністративного позову.
Свої вимоги апелянт мотивує тим, що судом першої інстанції не враховано, що до позивача необґрунтовано застосовано санкцію у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності, оскільки позивачем добросовісно здійснюється діяльність та сплачуються відповідні платежі до бюджету.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та апеляційну скаргу позивача, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Як свідчать обставини справи та встановлено судом першої інстанції, відповідачем відповідно до ст. 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність», на підставі подання Служби безпеки України від 19.06.14р. №8/1/2-8277 за порушення п. 227.4 ст. 227 Податкового кодексу України, ст. 24 Закону України «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання», ст. 4 Закону України «Про пестициди і агрохімікати» і ст. 17 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність" прийнято наказ № 949 від 06.08.14р. «Про застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності - до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України», пунктом 1 додатку якого застосовано до ТОВ «САВСЕРВІС-МОВА» спеціальну санкцію - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності.
Відмовляючи у задоволенні позову, суд першої інстанції виходив з того, що відповідачем правомірно застосовано до позивача санкцію у вигляді тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності; позивачем не спростовано порушення ним вимог п. 227.4 ст. 227 Податкового кодексу України.
Колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, виходячи з наступного.
Відповідно до абзацу 5 ч. 1 ст. 37 Закону України "Про зовнішньоекономічну діяльність" від 16.04.91р. № 959-XII (надалі Закон № 959-XII), за порушення цього або пов'язаних з ним законів України до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності можуть бути застосовані такі спеціальні санкції: тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності у випадках порушення цього Закону або пов'язаних з ним законів України, проведення дій, які можуть зашкодити інтересам національної економічної безпеки.
Згідно ч. 2 ст. 37 Закону № 959-XII, санкції, зазначені у цій статті, застосовуються центральним органом виконавчої влади з питань економічної політики за поданням органів доходів і зборів та контрольно-ревізійної служб, правоохоронних органів, органів Антимонопольного комітету України, національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, та Національного банку України або за рішенням суду. Санкції, зазначені у цій статті, можуть бути застосовані до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності або іноземних суб'єктів господарської діяльності протягом трьох років з дня виявлення порушення законодавства.
Порядок застосування спеціальних санкцій регулюється Положенням «Про порядок застосування до суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності України та іноземних суб'єктів господарської діяльності спеціальних санкцій, передбачених статтею 37 Закону України «Про зовнішньоекономічну діяльність» затвердженим наказом Мінекономіки від 17.04.2000 № 52, зареєстрованим в Мін'юсті 05.05.10р. за №260/4481 (далі - Положення), яким передбачено, що рішення про застосування спеціальних санкції приймається виключно на підставі подання ініціатора.
Як зазначалось вище, підставою для застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності було подання Служби безпеки України від 19.06.14 № 8/1/2-8277 щодо застосування спеціальної санкції - тимчасового зупинення зовнішньоекономічної діяльності (далі - Подання) за порушення пункту 227.4 статті 227 Податкового кодексу України.
Згідно з ч. 3 ст. 37 Закону № 959-XII, подання щодо застосування санкцій повинно містити такі дані: найменування та реквізити суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності (для іноземних суб'єктів господарювання - мовою країни їхнього місцезнаходження); відомості про зміст порушення з посиланням на конкретні положення законодавства України; вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати; найменування та реквізити контрагента, при виконанні контракту з яким порушено законодавство, іншу доцільну інформацію.
Таким чином, вищезазначену інформацію Мінекономрозвитку повинне ураховувати при застосуванні спеціальної санкції.
Як встановлено судом першої інстанції, подання містило відомості передбачені частиною третьою статті 37 Закону, зокрема: назву і реквізити суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності - ТОВ "САВСЕРВІС-МОВА", код ЄДРПОУ 30776789, м. Київ, вул. М. Краснова, буд. 27; відомості про зміст порушення - порушення пункту 227.4 статті 227 Податкового кодексу України; вид спеціальної санкції, яку пропонується застосувати - тимчасове зупинення зовнішньоекономічної діяльності; назву і реквізити контрагента - «SLS Bvba».
Згідно з Поданням, Службою безпеки України у ході здійснення заходів, спрямованих на захист інтересів держави у зовнішньоекономічній сфері, отримано інформацію про порушення діючого законодавства України з боку службових осіб ТОВ «САВСЕРВІС-МОВА» під час здійснення зовнішньоекономічної діяльності, а саме: позивачем протягом 2013 року передавалися марки акцизного податку (близько 23 тис. шт.), обов'язкових для маркування алкогольної продукції, на адресу іноземної компанії «SLS Bvba», яка не є виробником алкогольної продукції.
Відповідно до пункту 227.4 статті 227 Податкового кодексу України придбані марки акцизного податку передаються покупцями марок (імпортерами) іноземним виробникам для маркування імпортованих алкогольних напоїв і тютюнових виробів у процесі їх виробництва.
Факт порушення позивачем вимог пункту 227.4 статті 227 Податкового кодексу України апелянтом не спростований.
Приймаючи до уваги те, що судом першої інстанції правильно встановлені обставини справи, судове рішення ухвалено з додержанням норм матеріального та процесуального права, висновки суду доводами апелянта не спростовані, підстави для задоволення апеляційної скарги - відсутні.
Керуючись ст.ст.195, 197, 200, 205, 206 КАС України, Київський апеляційний адміністративний суд
У Х В А Л И В:
апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «САВСЕРВІС-МОВА» на постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.11.14р. у справі №826/12753/14 - залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.11.14р. у справі №826/12753/14 - без змін.
Дана ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копії особам, які беруть участь у справі та може бути оскаржена протягом двадцяти днів після набрання ухвалою законної сили шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуюча суддя Шелест С.Б.
Судді : Пилипенко О.Є.
Романчук О.М.
.
Головуючий суддя Шелест С.Б.
Судді: Романчук О.М
Пилипенко О.Є.