КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 373/2921/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Свояк Д.В. Суддя-доповідач: Мамчур Я.С
У Х В А Л А
Іменем України
16 грудня 2014 року м. Київ
Колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду у складі:
головуючого судді: Мамчура Я.С,
суддів: Шостака О.О., Желтобрюх І.Л.
при секретарі: Гімарі Н.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Києві апеляційну скаргу позивача - ОСОБА_2 на ухвалу Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 30 жовтня 2014 року у справі за позовом ОСОБА_2 до виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області про визнання незаконними дій та скасування рішення, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області, в якому просила визнати протиправними дії виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області щодо винесення рішення від 06.12.1999р. за № 230 «Про видачу свідоцтв про право власності на приміщення» та скасування його з моменту прийняття.
Ухвалою Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 30 жовтня 2014 року - відмовлено у відкритті провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 109 КАС України.
Не погоджуючись з вищезазначеною ухвалою, позивач подав апеляційну скаргу, в якій просить апеляційну інстанцію скасувати незаконну, на його думку, ухвалу та направити справу до суду першої інстанції для розгляду справи. В своїй апеляційній скарзі апелянт посилається на порушення норм процесуального права.
Заслухавши суддю-доповідача, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, колегія суддів знаходить, що апеляційну скаргу слід задовольнити, виходячи з наступного.
Згідно зі статтею 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Відмовляючи у відкритті провадження, суд першої інстанції зазначив, що даний спір не є публічно - правовим та не підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Колегія суддів не погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до частини 1 статті 18 КАС України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні, зокрема, адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Частиною 1 ст. 17 КАС України визначено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до положень п. 3 ч. 2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема, спори між суб'єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, у тому числі делегованих повноважень.
Зі змісту адміністративного позову вбачається, що предметом спору є визнання протиправними дій виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області щодо винесення рішення від 06.12.1999 року за № 230 «Про видачу свідоцтв про право власності на приміщення» та скасування рішення виконавчого комітету Переяслав-Хмельницької міської ради Київської області від 06.12.1999 року за № 230 «Про видачу свідоцтв про право власності на приміщення».
Тобто, даний спір виник при здійсненні відповідачем компетенції у сфері управління (повноважень визначених Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»).
Враховуючи положення п. 3 ч. 2 ст. 17 КАС України, колегія суддів зазначає, що даний спір є публічно - правовим, а тому підлягає розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 199 КАС України, за наслідками розгляду апеляційної скарги на ухвалу суду першої інстанції суд апеляційної інстанції має право скасувати ухвалу суду і направити справу до суду першої інстанції для продовження розгляду справи.
Враховуючи викладене, колегія суддів Київського апеляційного адміністративного суду вважає, що апеляційна скарга позивача підлягає задоволенню, ухвала суду першої інстанції - скасуванню з направленням справи до суду 1-ої інстанції для продовження розгляду справи.
Керуючись, ст.ст. 2, 3, 17, 18, 160, 199, 204, 206, 211, 212 КАС України, суд
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу позивача - ОСОБА_2 - задовольнити.
Ухвалу Переяслав-Хмельницького міськрайонного суду Київської області від 30 жовтня 2014 року - скасувати, а справу направити до суду першої інстанції для продовження розгляду.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення та оскарженню не підлягає як така, що не перешкоджає подальшому провадженню у справі.
Головуючий - суддя: Я.С. Мамчур
Судді: О.О. Шостак
І.Л. Желтобрюх
Ухвалу складено у повному обсязі 17.12.2014.
.
Головуючий суддя Мамчур Я.С
Судді: Шостак О.О.
Желтобрюх І.Л.