КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення позовної заяви
16 грудня 2014 року 810/7008/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Лисенко В.І., розглянувши позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Бінат ЛТД» до Вишгородської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішення,-
в с т а н о в и в:
До Київського окружного адміністративного суду звернулось товариство з обмеженою відповідальністю «Бінат ЛТД» з позовом до Вишгородської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішення відповідача від 26.07.2013 № 24/7 в частині розміщення дитячого дошкільного закладу на земельній ділянці кадастровий номер 32218 10100:01:151:0004, загальною площею 0,7991 га, що знаходиться за адресою: Київська область, місто Вишгород, проспект Тараса Шевченка, будинок 6-Б.
Відповідно до пункту 6 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи немає підстав для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку про те, що даний позов не підсудний Київському окружному адміністративному суду з таких підстав.
Згідно із пунктом 9 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України відповідач - це суб'єкт владних повноважень, а у випадках, передбачених законом, й інші особи, до яких звернена вимога позивача.
Як убачається з позовної заяви, позивач звернувся із позовом до Вишгородської міської ради Київської області.
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України від 21.05.1997 № 280/97-ВР «Про місцеве самоврядування в Україні» сільські, селищні, міські ради є органами місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.
Предметна підсудність адміністративних справ визначена у статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України.
Згідно із пунктом 1 частини першої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган чи посадова особа місцевого самоврядування, посадова чи службова особа органу місцевого самоврядування, крім тих, які підсудні окружним адміністративним судам.
Відповідно до частини другої статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська або Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ з приводу їхніх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Порушення судом правил предметної підсудності є підставою для скасування рішення з направленням справи на новий розгляд до належного суду.
Згідно із пунктом 6 частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Враховуючи приписи вказаних правових норм, а також те, що відповідач, до якого звернена позовна вимога є органом місцевого самоврядування, суд дійшов висновку, що даний спір не підсудний Київському окружному адміністративному суду та повинен вирішуватись місцевим загальним судом як адміністративним судом.
Таким чином, наведені обставини виключають можливість розгляду даної справи Київським окружним адміністративним судом.
Згідно з пунктом шостим частини третьої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства, України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.
Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
у х в а л и в:
1. Позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Бінат ЛТД» до Вишгородської міської ради Київської області про визнання протиправним та скасування рішення, - повернути позивачу.
2.Повернути товариству з обмеженою відповідальністю «Бінат ЛТД» (код за ЄДРПОУ: 22865976) з Державного бюджету України сплачений ним (нею) судовий збір у розмірі 74,00 грн. відповідно до квитанції від 15.12.2014 ТВБВ 10026/088 РМ - 8801 № 98.
3. Копію ухвали надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Лисенко В.І.