КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Справа: № 699/1303/14-а Головуючий у 1-й інстанції: Кіхтенко Н.І. Суддя-доповідач: Петрик І.Й.
У Х В А Л А
Іменем України
10 грудня 2014 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого суддіПетрика І.Й.СуддівБорисюк Л.П., Собківа Я.М.,При секретарі:Валяєвій Х.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за апеляційною скаргою Управління пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області на постанову Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 10 листопада 2014 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_5 до Управління пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області про перерахунок пенсії,-
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_5 звернулася до суду з даним позовом в якому просить ухвалити рішення та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок призначеної їй по інвалідності пенсії державного службовця, з урахуванням неврахованих: матеріальної допомоги на оздоровлення; матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань ; сум індексації заробітної плати, з яких сплачувались страхові внески на державне пенсійне страхування та зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату пенсії, як державному службовцю, відповідно до довідки про складові заробітної плати, виданої відповідачем, починаючи з часу призначення, тобто з 13 грудня 2013 року в установленому позивачці розмірі при призначенні 80 % суми заробітної плати.
Постановою Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 10 листопада 2014 року позов задоволено.
Не погоджуючись з постановою суду першої інстанції відповідач звернувся з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати постанову суду першої інстанції та прийняти нове рішення яким у задоволені позовних вимог позивачу відмовити.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає залишенню без задоволення, а постанова суду - без змін з таких підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_5 перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України Корсунь-Шевченківського району Черкаської області і з 13.12.2013 року отримує пенсію державного службовця.
Розпорядженням №139131 від 25.12.2013 року позивачці була призначена пенсія по інвалідності, як інваліду 2 групи довічно, в розмірі 80% від сум заробітної плати, на які нараховувався збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, єдиний внесок, відповідно до статті 37 Закону № 3723-XII ( а.с.16).
Відповідно даних довідки від 17.10.2014 р. № 4433/03 , виданої відповідачем про складові заробітної плати, включеної для призначення пенсії відповідно до Закону України «Про державну службу», позивачці при призначенні пенсії не були враховані: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально-побутових питань, сума індексації грошового доходу, хоча такі виплати позивачці проводилися, а саме: матеріальна допомога на оздоровлення, матеріальна допомога для вирішення соціально - побутових питань індексація., за період : 2011 - 2013 р.р. ( а.с.8-10,16 ).
14.10.2014 р. позивач звернулася до відповідача із заявою про проведення перерахунку призначеної їй пенсії державного службовця з клопотання урахувати вказані у позові виплати, але у такому перерахунку їй було відмовлено, з підстав, що такі виплати не входять до складу заробітної плати державного службовця ( а.с. 11, 12).
Відповідачем було відмовлено у перерахунку, і зв'язку із чим позивач звернувся із позовом до суду.
Виходячи з меж заявлених позовних вимог, системного аналізу положень чинного законодавства України та матеріалів справи, суд першої інстанції дійшов висновку про задоволення позовних вимог.
Із такою правовою позицією суду першої інстанції колегія суддів погоджується із огляду на наступне.
Відповідно до ст. 37 ЗУ «Про державну службу», в редакції яка діяла на час оформлення пенсії, пенсія державним службовцям призначається в розмірі 80 відсотків від сум їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, а до 1 січня 2011 року - страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно з ч. 2 ст. 33 того ж Закону заробітна плата державних службовців складається з посадових окладів, премій доплати за ранги, надбавки за вислугу років на державній службі та інших надбавок.
У відповідності зі ст. 66 ЗУ «Про пенсійне забезпечення» до заробітку для обчислення пенсії включаються всі види оплати праці (виплат, доходу), на які відповідно до Закону України «Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування» нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, в межах максимальної величини фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, оподаткованого доходу (прибутку), сукупного оподаткованого доходу (граничної суми заробітної плати (доходу), з яких справляються страхові внески (збори) до соціальних фондів, що діяла на день одержання зазначеного заробітку (виплат, доходу).
Відповідно до ч. 1 ст. 41 ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» до заробітної плати (доходу) для обчислення пенсії враховуються суми виплат (доходу), отримуваних застрахованою особою, з яких згідно з цим Законом були фактично нараховані (обчислені) та сплачені страхові внески в межах встановленої законодавством максимальної величини заробітної плати (доходу), з якої сплачуються страхові внески, а після набрання чинності ЗУ "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" - максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначеної відповідно до закону.
Згідно з ст. 2 ЗУ «Про оплату праці» та Наказу Державного комітету статистики України № 5 «Про затвердження інструкції зі статистики заробітної плати» від 13 січня 2004 року структура заробітної плати складається з основної, додаткової та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, до яких належать виплати, у тому числі, компенсаційні та інші грошові і матеріальні виплати, суми виплат, пов'язані з індексацією заробітної плати, матеріальна допомога, яка надається всім або більшості працівників, та виплати соціального характеру.
Відповідно до ч.1 ст.244-2 КАС України рішення Верховного Суду України, прийняте за результатами розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначені норми права, та для всіх судів України. У відповідності з нормою цієї статті Кодексу суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність з рішенням Верховного Суду України.
В постанові Верховного Суду України від 28 травня 2013 року у справі № 21-97а13 викладена наступна правова позиція: отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, враховуються в заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.
Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що суд першої інстанції вірно встановив фактичні обставини справи, дослідив наявні докази, надав їм належну оцінку та прийняв законне і обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального і процесуального права.
Оскільки, доводи апеляційної скарги висновків суду не спростовують, то колегія суддів апеляційної інстанції підстав для його скасування не вбачає.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 41, 160, 196, 198, 200, 205, 206, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Управління пенсійного фонду України в Корсунь-Шевченківському районі Черкаської області на постанову Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 10 листопада 2014 року залишити без задоволення.
Постанову Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 10 листопада 2014 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення, є остаточною та оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: Петрик І.Й.
Судді: Борисюк Л.П.
Собків Я.М.
.
Головуючий суддя Петрик І.Й.
Судді: Борисюк Л.П.
Собків Я.М.