Рішення № 41902896, 15.12.2014, Господарський суд Дніпропетровської області

Дата ухвалення
15.12.2014
Номер справи
904/7800/14
Номер документу
41902896
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

15.12.14р. Справа № 904/7800/14

За позовом: Дніпропетровського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради, м. Дніпропетровськ

до Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", м. Дніпропетровськ

про внесення змін до договору оренди земельної ділянки

Суддя: Євстигнеєва Н.М.

Представники:

Від позивача: Харитонова Л.В., довіреність №4/10-337 від 21.07.2014 року, заступник начальника відділу претензійно-позовної роботи управління правового забезпечення Департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради

Від відповідача: Патика А. В., довіреність від 11.08.2014 року, представник

В засіданні брали участь: Булавка Л.С., посвідчення № 024839 від 11.03.2014 року, старший прокурор відділу прокуратури м. Дніпропетровська

СУТЬ СПОРУ:

Дніпропетровський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради звернувся до господарського суду із позовом, яким просить:

- внести зміни до п.1.3. договору оренди землі від 30.07.2003 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою та Українсько-Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД", посвідченого приватним нотаріусом ДМНО Сусловою Н.Б. та зареєстрованого в реєстрі за №5117, державна реєстрація якого відбулась за №3964 від 11.08.2003 року, виклавши його у наступній редакції:

"п.1.3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014 становить 1 423 006, 23 грн.";

- пункт 3.1. договору оренди земельної ділянки - виключити;

- "п.3.2 Річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі 42 690, 19 грн., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до Податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.

Орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного (податкового місяця), вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року."

Позовні вимоги мотивовані зміною розміру орендної плати за землю на законодавчому рівні, що є підставою для внесення відповідних змін до договору оренди земельної ділянки від 30.07.2003р., від внесення яких Українсько-Латвійське товариство з обмеженою відповідальністю та іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" ухиляється.

Оскільки на даний час розмір нормативної грошової оцінки землі, від якого залежить розмір орендної плати, змінився, та відповідно до даних Управління Держземагенства у м. Дніпропетровськ Дніпропетровської області становить 1 423 006,23 грн., прокурор вважає за необхідне внести зміни до договору щодо нормативної оцінки земельної ділянки та розміру річної орендної плати.

Відповідач проти позову заперечує, просить залишити позовну заяву без розгляду з тих підстав, що позивач не дотримався досудового порядку врегулювання спору, не надав доказів належного направлення пропозиції та проекту договору про внесення змін до договору оренди землі. На думку відповідача, публікацію рішення в періодичному виданні не можна вважати належним чином направленою відповідачу пропозицією внести зміни до договору оренди землі, а рішення Дніпропетровської міської ради не є пропозицією укласти додаткову угоду. Також відповідач посилається на те, що між сторонами вже було вирішено спір про той же предмет та з тих же підстав. Так, 31.07.2012 року Дніпропетровським апеляційним господарським судом по справі № 9/5005/5580/2011 було винесено постанову, якою було відмовлено в задоволенні вимог Дніпропетровського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області, який звернувся до суду в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради до Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" про внесення змін до договору оренди земельної ділянки.

Розгляд справи відкладався з 27.10.2014 року на 12.11.2014 року, з 12.11.2014 року на 04.12.2014 року.

Ухвалою господарського суду від 04.12.2014 року оголошено перерву на 08.12.2014 року, з 08.12.2014 року на 15.12.2014 року.

У судовому засіданні 15.12.2014 року оголошені вступна та резолютивна частини рішення.

Під час розгляду справи судом досліджені письмові докази, що містяться в матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення Дніпропетровського міжрайонного прокурора з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області, представників позивача та відповідача, господарський суд, -

В С Т А Н О В И В:

На підставі рішення Дніпропетровської міської ради від 09.04.2003 року № 124/8 "Про передачу земельної ділянки по вул. Базовій, 8-Д в оренду Українсько-Латвійському товариству з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" по фактичному розміщенню виробничого цеху" між Дніпропетровською міською радою (орендодавець) та Українсько-Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (орендар) 30 липня 2003 року був укладений договір оренди земельної ділянки, відповідно до п. 1.1 якого орендодавець передає, а орендар приймає в оренду на умовах цього договору земельну ділянку площею 0,1992 га, що знаходиться за адресою: м. Дніпропетровськ, Самарський район, вул. Базова, 8-Д.

Цільове призначення земельної ділянки: фактичне розміщення виробничого цеху (п. 4.1 договору).

Відповідно до п. 2.1 договору земельна ділянка передається до 09.04.2018 року.

Підписаний сторонами та нотаріально посвідчений договір набуває чинності після державної реєстрації (п. 2.2 договору).

Зазначений договір підписаний сторонами, 30.07.2003 року посвідчений приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Сусловою Н.Б. (реєстр № 5117) та зареєстрований в книзі записів державної реєстрації договорів оренди землі за № 3964 від 11.08.2003 року.

Грошова оцінка земельної ділянки складає згідно з довідкою про грошову оцінку земельної ділянки на момент укладення цього договору: 341 729,60 грн. (п. 1.3 договору).

Відповідно до п. 3.1 договору сума орендної плати за користування земельною ділянкою на термін дії договору складає 51 259,44 грн.

Орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі у розмірі земельного податку за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця, вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року (п.3.2 договору).

Розмір земельного податку переглядається у разі законодавчої зміни ставок земельного податку (п. 3.3 договору).

Пунктами 8.1, 8.6 договору визначено, що зміна умов договору оренди можлива за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо умов договору оренди та інші спори вирішуються у судовому порядку.

З 01.01.2011 року набрав чинності Податковий кодекс України.

Відповідно до ст. 288 Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки (п. 288.1.).

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки (п.288.2.). Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюються у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем (п.п.288.3,288.4.).

Відповідно до п. 288.5.1. ст. 288 Податкового кодексу України розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (підпункт 288.5.1 пункту 288.5 статті 288 Податкового кодексу України застосовано в редакції Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014).

Дніпропетровський міжрайонний прокурор з нагляду за додержанням законів у природоохоронній сфері Дніпропетровської області вважає, що прийняття Податкового кодексу України, яким внесені зміни щодо розміру орендної плати за земельні ділянки, які перебувають у державній або комунальній власності, є підставою для внесення змін до договору оренди землі від 30.07.2003 р., проти чого ухиляється відповідач, що і є причиною спору.

Розглянувши позовні вимоги господарський суд вважає їх такими, що підлягають задоволенню з огляду на наступне.

Відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним, Податковим та Цивільними кодексами України, іншими законами України та нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.

Сторони в договорі не можуть відступити від положень актів цивільного законодавства, якщо в цих актах прямо зазначено про це, а також у разі, якщо обов'язковість для сторін положень актів цивільного законодавства випливає з їх змісту або із суті відносин між сторонами (стаття 6 Цивільного кодексу України).

Відповідно до змісту статей 759 та 762 Цивільного кодексу України, законом можуть бути передбачені особливості укладання та виконання договору найму (оренди), і договором або законом може бути встановлено періодичний перегляд, зміну (індексацію) розміру плати за користування майном.

Згідно зі статтею 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Питання сплати податку на землю та оплати орендної плати за користування земельною ділянкою з 01.01.2011 року регулюється виключно Податковим кодексом України.

Згідно із статтею 287 Податкового кодексу власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою.

Згідно з вимогами статті 21 Закону України "Про оренду землі" Орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою.

Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України.

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки (п. 288.5.1. ст. 288 Податкового кодексу України)

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки; не може перевищувати: а) для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти (пристрої), електричні підстанції, електричні мережі), - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; б) для земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності та надані для будівництва та/або експлуатації аеродромів - чотирикратний розмір земельного податку, що встановлюється цим розділом; в) для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки (статті 288.5-288.5.2 Податкового кодексу України).

02.02.2011 року Дніпропетровська міська рада прийняла рішення №216/8 "Про приведення рішень міської ради та деяких проектів рішень міської ради, які погоджено виконавчим комітетом міської ради, у галузі земельних відносин у відповідність до вимог чинного законодавства", п. 1 резолютивної частини якого визначає, що до моменту прийняття міською радою рішення про визначення розміру річної орендної плати за земельні ділянки залежно від їх функціонального використання встановити розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками у мінімальному розмірі орендної плати, визначеному Податковим кодексом України, незалежно від мети використання.

У зв'язку із змінами, які були внесені до Податкового кодексу України відповідно до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 року, позивачем 29.05.2014 року №26(3756) в газеті "Наше місто" опубліковано відкритого листа до орендарів земельних ділянок, розташованих у м. Дніпропетровську, про необхідність приведення договорів оренди землі у відповідність до вимог Податкового кодексу України. Для укладання договорів оренди, всім орендарям, договори яких не відповідають вимогам Податкового кодексу України в частині визначення розміру річної орендної плати за землю, необхідно у двотижневий термін після публікації цього повідомлення звернутися до департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради.

Проте, у двотижневий термін після публікації цього звернення відповідач не звернувся до департаменту корпоративних прав та правового забезпечення Дніпропетровської міської ради, вимоги не виконав, додаткову угоду до договору оренди землі не підписав.

Частина 2 статті 19 Конституції України зобов'язує органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до п. 2.19 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 року № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін до ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть не братися судом до уваги лише у разі скасування відповідного рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.

Судам слід враховувати, що розмір орендної плати за землю визначається сторонами у договорі, в тому числі може визначатися шляхом встановлення відсоткового відношення до нормативної грошової оцінки земельної ділянки, що відповідає чинному законодавству України, зокрема, приписам частини першої статті 15, статті 21 Закону України "Про оренду землі".

Статтею 30 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку. Оскільки орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, то законодавча зміна граничного розміру цієї плати може бути підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору. При цьому надсилання відповідачеві пропозицій щодо внесення змін до договору оренди є правом, а не обов'язком позивача, тому недотримання останнім вимог частини другої статті 188 Господарського кодексу України щодо надсилання іншій стороні пропозицій про зміну умов договору не позбавляє його права звернутися до господарського суду з позовом про зміну умов договору.

Відповідно до частини другої статті 651 Цивільного кодексу України договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом. Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом; а також у разі істотної зміни обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору (ст. 652 Цивільного кодексу України).

Отже, нормами чинного законодавства передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. Оскільки сторонами в договорі оренди передбачена можливість внесення змін до договору, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Станом на час розгляду справи відповідні зміни до спірного договору оренди землі не внесені.

Відповідно до статті 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів проводиться незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5-7 років.

Згідно Витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 04.07.2014 року, нормативна грошова оцінка земельної ділянки за адресою: м. Дніпропетровськ, Самарський район, вул. Базова, 8-Д, яка знаходиться у користуванні Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (кадастровий номер 1210100000:09:123:0026) становить 1 423 006,23 грн. (а.с.18).

Розмір земельного податку становить: 1 423 006,23 грн. х 1% = 14 230,06 грн. Орендна плата становить 1 423 006,23 грн. х 3 (коефіцієнт, який розраховується відповідно до категорії земельної ділянки) = 42 690,19 грн.

Враховуючи, що має місце зміна законодавства щодо визначення розміру орендної плати за користування землею, суд вважає правомірними та такими, що підлягають задоволенню позовні вимоги про внесення змін до пункту 1.3 договору оренди земельної ділянки щодо визначення нормативної грошової оцінки земельної ділянки станом на 04.07.2014 року в розмірі 1 423 006,23 грн., внесення змін в п. 3.2 договору в частині зміни розміру річної орендної плати за користування земельною ділянкою та встановлення її в розмірі 42 690,19 грн.

У зв'язку із приведенням у відповідність до норм чинного законодавства пункту 3.2. договору оренди землі, суд вбачає підстави для виключення зі змісту договору пункту 3.1., яким встановлювався розмір орендної плати на весь термін дії договору.

Частиною 3 статті 653 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Отже, позовні вимоги є такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Суд не погоджується з доводами відповідача, що недотримання позивачем досудового порядку врегулювання спору, зокрема вимог ч.2 ст. 188 Господарського кодексу України, є підставою для відмови в задоволенні позовних вимог.

Відповідно до рішення Конституційного Суду України від 09.07.2002р. №15-рн/2002 у справі №1-2/2002 за конституційним зверненням Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий Дім "Кампус Коттон клаб" щодо офіційного тлумачення положення частини другої статті 124 Конституції України(справа про досудове врегулювання спорів) право особи (громадянина України, іноземця, особи без громадянства, юридичної особи) на звернення до суду за вирішенням спору не може бути обмежене законом, іншими нормативно-правовими актами. Встановлення законом або договором досудового врегулювання спору за волевиявленням суб'єктів правовідносин не є обмеженням юрисдикції судів і права на судовий захист.

Отже, обрання певного засобу правового захисту, у тому числі і досудового врегулювання спору, є правом, а не обов'язком особи, яка добровільно, виходячи з власних інтересів, його використовує. Встановлення законом обов'язкового досудового врегулювання спору обмежує можливість реалізації права на судовий захист. Тому недотримання позивачем вимог ч.2 ст. 188 Господарського кодексу України щодо обов'язку надсилання іншій стороні пропозиції про зміну умов договору оренди земельної ділянки не позбавляє його права звернутися до суду з позовом до відповідача про зміну умов договору за наявності спору, тобто відсутності згоди на зміну умов договору (постанова Верховного Суду України від 20.11.2012 у справі №28/5005/640/2012, постанова Вищого господарського суду України від 04.12.2012 у справі №14/5005/1768/2012).

31.07.2012р. Дніпропетровським апеляційним господарським судом була прийнята постанова у справі №9/5005/5580/2011, якою скасовано рішення Дніпропетровського господарського суду Дніпропетровської області в частині задоволення первісного позову Дніпропетровського міжрайонного природоохоронного прокурора в інтересах держави в особі Дніпропетровської міської ради до Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" про внесення змін до п.3.2. договору оренди земельної ділянки.

Оскільки предметом розгляду у даній справі є внесення змін до п.п.1,3, 3.1, 3.2 договору оренди земельної ділянки, які пов'язані із змінами до Податкового кодексу України відповідно до Закону України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні" від 27.03.2014 року (зміни набрали чинності з 01.04.2014р.), суд відхиляє доводи відповідача, що в господарському суді вже розглядалась аналогічна даній справі справа про внесення змін до договору оренди землі між тими ж сторонами, з тих же підстав та предмету спору. Крім того, Дніпропетровський апеляційний суд, відмовляючи в задоволенні первісного позову, дійшов висновку про наявність підстав для зміни розміру орендної плати у договорі через його невідповідність розміру, встановленому законом та наявність у позивача права вимагати від орендаря приведення цього договору у відповідність до вимог чинного законодавства шляхом внесення відповідних змін. В задоволенні первісного позову було відмовлено з підстав недотримання вимог ст. 188 Господарського кодексу України.

Відповідно до частини 2 статті 44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Відповідно до п.2.2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір").

Відповідно до статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" у 2014 році розмір мінімальної заробітної плати становить 1 218,00 грн.

Приймаючи рішення зі справи, провадження в якій порушено за заявою прокурора, господарський суд у разі повного або часткового задоволення позову (скарги) стягує судовий збір з відповідача (повністю або пропорційно задоволеним вимогам), якщо він не звільнений від сплати судового збору; у разі ж повної або часткової відмови в позові судовий збір стягується з визначеного прокурором позивача (так само повністю або пропорційно задоволеним вимогам), за винятком випадків, коли останнього звільнено від сплати судового збору, та коли позивачем у справі є сам прокурор. Стягнення відповідних сум судового збору здійснюється в доход державного бюджету України (пункт 4.6 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VІ Господарського процесуального кодексу України").

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір у розмірі 1 218,00 грн. підлягає стягненню з відповідача.

Враховуючи вищевикладене, керуючись статтями 1, 33, 34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов задовольнити в повному обсязі.

Внести зміни до п.1.3 договору оренди земельної ділянки від 30.07.2003 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою (49000, м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 75, ідентифікаційний код 26510514) та Українсько-Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями «БАДМ, ЛТД» (49127, м. Дніпропетровськ, вул. Базова, 4-Б, ідентифікаційний код 19370604), посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Сусловою Н.Б. та зареєстрованого у реєстрі за № 5117, державна реєстрація якого відбулась за № 3964 від 11.08.2003 року, виклавши його у наступній редакції:

- "п.1.3. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки станом на 04.07.2014 р. становить 1 423 006, 23 грн.";

Виключити пункт 3.1 договору оренди земельної ділянки від 30.07.2003 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою (49000, м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 75, ідентифікаційний код 26510514) та Українсько-Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями «БАДМ, ЛТД» (49127, м. Дніпропетровськ, вул. Базова, 4-Б, ідентифікаційний код 19370604), посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Сусловою Н.Б. та зареєстрованого у реєстрі за № 5117, державна реєстрація якого відбулась за № 3964 від 11.08.2003 року.

Внести зміни до п.3.2 договору оренди земельної ділянки від 30.07.2003 року, укладеного між Дніпропетровською міською радою (49000, м. Дніпропетровськ, проспект Карла Маркса, 75, ідентифікаційний код 26510514) та Українсько-Латвійським товариством з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями «БАДМ, ЛТД» (49127, м. Дніпропетровськ, вул. Базова, 4-Б, ідентифікаційний код 19370604), посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу Сусловою Н.Б. та зареєстрованого у реєстрі за № 5117, державна реєстрація якого відбулась за № 3964 від 11.08.2003 року, виклавши його у наступній редакції:

"п.3.2 річна орендна плата за земельну ділянку встановлюється у грошовій формі (у гривнях) у розмірі 42 690, 19 грн., не є сталою та може змінюватись у разі зміни нормативно грошової оцінки земельної ділянки та обчислюється відповідно до податкового кодексу України у мінімальному розмірі орендної плати, що встановлюється цим кодексом.

Орендна плата за користування земельною ділянкою сплачується у грошовій формі в розмірі земельного податку за базовий податковий (звітний) період, який дорівнює календарному місяцю, щомісячно протягом 30 календарних днів, наступним за останнім календарним днем звітного (податкового місяця), вноситься на розрахунковий рахунок Держказначейства за місцем податкового звіту і на майбутній період вноситься на термін не більше одного календарного року."

Стягнути з Українсько-Латвійського товариства з обмеженою відповідальністю і іноземними інвестиціями "БАДМ, ЛТД" (49127, м. Дніпропетровськ, вул. Базова, 4-Б, ідентифікаційний код 19370604) в доход Державного бюджету України в особі Управління Державної Казначейської Служби України у Жовтневому районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Шевченка, 7, ідентифікаційний код 37989269, рахунок 31214206783005 в ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області (Головне управління Державної казначейської служби України у Дніпропетровській області, код банку за ЄДРПОУ 37988155), МФО 805012, КБКД 22030001, код ЄДРПОУ господарського суду Дніпропетровської області 03499891, КБКД 22030001) судовий збір у сумі 1 218,00 грн., про що видати наказ.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його підписання.

Суддя Н.М. Євстигнеєва

Повне рішення складено, - 16.12.2014 р.