Ухвала суду № 41902809, 10.12.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.12.2014
Номер справи
806/3370/14
Номер документу
41902809
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Шимонович В.М.

Суддя-доповідач:Одемчук Є.В.

УХВАЛА

іменем України

"10" грудня 2014 р. Справа № 806/3370/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Одемчука Є.В.

суддів: Бучик А.Ю.

Майора Г.І.,

розглянувши в письмовому провадженні апеляційну скаргу ОСОБА_3 на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "27" серпня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Відділу державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції Житомирської області, Реєстраційної служби Коростишівського районного управління юстиції про визнання незаконними дії, скасування державної реєстрації ,

ВСТАНОВИВ:

У липні 2014 року ОСОБА_3 звернулась до суду з адміністративним позовом про визнання незаконними дії особи з назвою "відділ державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції Житомирської області" щодо винесення постанови ВП№41961362 від 10 лютого 2014 р.; скасування, як незаконної, державну реєстрацію "відділу державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції Житомирської області".

Ухвалою Житомирського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2014 року на підставі пункту 3 частини 1 статті 155 Кодексу адміністративного судочинства України - залишено без розгляду позовну заяву ОСОБА_3 до реєстраційної служби Коростишівського районного управління юстиції в частині вимог про скасування як незаконної, державної реєстрації "відділу державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції Житомирської області".

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 27 серпня 2014 року відмовлено в задоволенні адміністративного позову.

В апеляційній скарзі ОСОБА_3 посилається на порушення судом норм матеріального та процесуального права, невідповідність висновків суду обставинам справи та просить скасувати постанову суду першої інстанції із ухваленням нової про задоволення позову.

Апеляційний розгляд справи проводиться в порядку письмового провадження за правилами, встановленими ст. 197 КАС України.

Розглянувши справу в межах, визначених ст. 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню з наступних підстав.

Встановлено, що 10 лютого 2014 р. постановою заступника начальника відділу державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції відкрито виконавче провадження з виконання виконавчого листа № 5523/13, виданого Житомирським окружним адміністративним судом від 30.12.2013 року про стягнення з ОСОБА_3 на користь управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі боргу в сумі 9776,75 грн. (а.с. 44)

Указом Президента України від від 6 квітня 2011 р. №385/2011 затверджено Положення про Державну виконавчу службу України, яка є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України, входить до системи органів виконавчої влади і забезпечує реалізацію державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) відповідно до законів.

Правову основу діяльності державної виконавчої служби становлять Конституція України, Закон України "Про державну виконавчу службу", інші закони та нормативно-правові акти, що прийняті на їх виконання.

Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку визначає Закон України "Про виконавче провадження".

Згідно із частиною 1 статті 11 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець зобов'язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії.

Статтею 17 Закону України "Про виконавче провадження" визначено, що примусове виконання рішень здійснюється державною виконавчою службою на підставі виконавчих документів, визначених цим Законом.

Відповідно до цього Закону підлягають виконанню державною виконавчою службою такі виконавчі документи: 1) виконавчі листи, що видаються судами, і накази господарських судів, у тому числі на підставі рішень третейського суду та рішень Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті і Морської арбітражної комісії при Торгово-промисловій палаті; 2) ухвали, постанови судів у цивільних, господарських, адміністративних справах, кримінальних провадженнях та справах про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 3) судові накази; 4) виконавчі написи нотаріусів; 5) посвідчення комісій по трудових спорах, що видаються на підставі відповідних рішень таких комісій; 6) постанови органів (посадових осіб), уповноважених розглядати справи про адміністративні правопорушення у випадках, передбачених законом; 7) постанови державного виконавця про стягнення виконавчого збору, витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій і накладенням штрафу; 8) рішення інших органів державної влади, якщо їх виконання за законом покладено на державну виконавчу службу; 9) рішення Європейського суду з прав людини з урахуванням особливостей, передбачених Законом України "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини".

Згідно частини 1 статті 19 Закону України "Про виконавче провадження", державний виконавець відкриває виконавче провадження на підставі виконавчого документа, зазначеного в статті 17 цього Закону: 1) за заявою стягувача або його представника про примусове виконання рішення; 2) за заявою прокурора у випадках представництва інтересів громадянина або держави в суді; 3) у разі якщо виконавчий лист надійшов від суду на підставі ухвали про надання дозволу на примусове виконання рішення іноземного суду в порядку, встановленому законом; 4) в інших передбачених законом випадках.

Приписами частин 1, 2 статті 25 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено, що державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби.

Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження.

У постанові державний виконавець вказує про необхідність боржнику самостійно виконати рішення у строк до семи днів з моменту винесення постанови (у разі виконання рішення про примусове виселення боржника - у строк до п'ятнадцяти днів) та зазначає, що у разі ненадання боржником документального підтвердження виконання рішення буде розпочате примусове виконання цього рішення із стягненням з боржника виконавчого збору і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням виконавчих дій, передбачених цим Законом. За заявою стягувача державний виконавець одночасно з винесенням постанови про відкриття виконавчого провадження може накласти арешт на майно та кошти боржника, про що виноситься відповідна постанова.

Постанова про відкриття виконавчого провадження від 10 лютого 2014 р. прийнята за заявою управління Пенсійного фонду України в Коростишівському районі від 7 лютого 2014 р. (а.с. 43) та на підставі виконавчого листа Житомирського окружного адміністративного суду (а.с. 42), який є чинним і відповідає вимогам, встановленими Законом України "Про виконавче провадження".

За таких обставин, суд першої інстанції дійшов вірного висновку, що відповідач діяв на підставі Закону та у межах своїх повноважень.

Твердження апелянта про те, що відсутній факт створення відділу державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції Житомирської області й те, що зазначений відділ не має жодного установчого документа не відповідає дійсності, оскільки відділи державної виконавчої служби у складі територіальних управлінь юстиції утворені Наказом Міністерства юстиції №22/5 від 26.01.2007 року. Наказом №37/5 від 05.02.2007 року затверджено перелік таких відділів.

Крім того, ОСОБА_3 помилково ототожнює порядок утворення та діяльність органів державної влади з порядком утворення та діяльності юридичних осіб.

Державна виконавча служба, як визначено у ст.1 Закону України "Про державну виконавчу службу" входить до системи органів Міністерства юстиції України і здійснює виконання рішень судів, третейських судів та інших органів, а також посадових осіб відповідно до законів України.

Правову основу діяльності державної виконавчої служби становлять Конституція України Закон "Про державну виконавчу службу", інші закони та нормативно-правові акти, що прийняті на їх виконання.

Частиною 3 ст.5 цього закону передбачено, що структура, склад та функціональні обов'язки Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України, управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головних управлінь юстиції в областях, містах Києві та Севастополі, районних, районних у містах, міських (міст обласного значення), міськрайонних відділів державної виконавчої служби відповідних управлінь юстиції затверджуються Міністерством юстиції України.

На виконання зазначеного закону прийнято наказ Міністерства юстиції України від 10.04.2012 року №549/5 "Про затвердження Положення про управління державної виконавчої служби головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, Положення про районний, районний у місті, міський (міста обласного значення), міськрайонний, міжрайонний відділ державної виконавчої служби".

Створення та державна реєстрація відділу державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції як юридичної особи не порушують права позивачки, поскільки в даному випадку інтереси Держави та інтереси фізичної особи перебувають в різних площинах: створюючи вказану юридичну особу, Держава реалізує свої владні повноваження у сфері юстиції та правосуддя.

Відтак, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відмову в задоволенні позову.

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду і не впливають на правильність прийнятого рішення, яке постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального права, підстави для його скасування відсутні.

Керуючись ст.ст. 195, 197, 198, 200, 205, 206 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу ОСОБА_3 залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "27" серпня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення її копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Є.В.Одемчук

судді: (підпис) А.Ю.Бучик

(підпис) Г.І. Майор

З оригіналом згідно: суддя _______ Є.В.Одемчук

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу/позивачам: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу/відповідачам: Відділ державної виконавчої служби Коростишівського районного управління юстиції Житомирської області вул.К.Лібкнехта,6,м.Коростишів,Житомирська область,12500

4-Реєстраційна служба Коростишівського районного управління юстиції вул. Червона Площа,18,м.Коростишів,Житомирська область,12500

- ,