Копія:
СУМСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
12 грудня 2014 р. справа № 818/3540/14
Суддя Сумського окружного адміністративного суду Бондар С.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Шосткинського міського відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити дії,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним позовом до Шосткинського міського відділу управління МВС України в Сумській області про визнання неправомірною бездіяльність Шосткинського міського відділу УМВС України в Сумській області, що полягає в ненаданні письмової відповіді на письмові звернення датовані 19 та 27 листопада 2014 року та яка полягає в порушенні строків визначених кримінально-процесуальним законодавством щодо здійснення досудового розслідування кримінального провадження, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №1201320011001355; зобов'язання Шосткинського міського відділу УМВС України в Сумській області розглянути письмові заяви від 19 та 27 листопада 2014 року та надати вичерпну письмову відповідь за результатами розгляду даних заяв; зобов'язання Шосткинського міського відділу УМВС України в Сумській області усунути порушення щодо строків здійснення розслідування кримінального провадження, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №1201320011001355.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.1 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.
Згідно п.2 ч.3 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів не поширюється на публічно-правові справи що належить вирішувати в порядку кримінального судочинства.
З позовних вимог ОСОБА_1 вбачається, що 27.06.2013 року в с. Клишки Шосткинського району відносно неї та її чоловіка ОСОБА_2 були вчинені злочинні дії. За даним фактом було порушено кримінальне провадження за ознаками злочину ч. 1 ст. 125 КК України, в послідуючому перекваліфіковане на ч. 1 ст. 126 КК України.
Звернення ОСОБА_1 з позовом до суду пов"язано з порушенням строків здійснення розслідування кримінального провадження.
Тобто правовідносини, що виникли між позивачем та Шосткинським міським відділом управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області регулюються Кримінально-процесуальним кодексом України.
Таким чином, даний спір необхідно розглядати в порядку кримінально - процесуального судочинства.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Враховуючи, що між сторонами виник спір, який знаходиться поза межами компетенції адміністративного суду, необхідно відмовити у відкритті провадження у справі.
Керуючись ст. ст. 107,109,186 КАС України, -
У Х В А Л И В:
Відмовити у відкритті провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Шосткинського міського відділу управління Міністерства внутрішніх справ України в Сумській області про визнання неправомірною бездіяльність Шосткинського міського відділу УМВС України в Сумській області, щодо ненадання письмової відповіді на письмові звернення від 19 та 27 листопада 2014 року та яка полягає в порушенні строків визначених кримінально-процесуальним законодавством щодо здійснення досудового розслідування кримінального провадження, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №1201320011001355; зобов'язання Шосткинського міського відділу УМВС України в Сумській області розглянути письмові заяви від 19 та 27 листопада 2014 року та надати вичерпну письмову відповідь за результатами розгляду даних заяв; зобов'язання Шосткинського міського відділу УМВС України в Сумській області усунути порушення щодо строків здійснення розслідування кримінального провадження, яке зареєстроване в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за №1201320011001355.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Сумський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в п'ятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя (підпис) С.О. Бондар
З оригіналом згідно:
Суддя С.О. Бондар