Постанова № 41900638, 12.12.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
12.12.2014
Номер справи
826/18278/14
Номер документу
41900638
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м. Київ

12 грудня 2014 року 10:10 № 826/18278/14

Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Амельохіна В.В., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу

за позовомСокирянської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області до Управління відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві провизнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,

О Б С Т А В И Н И С П Р А В И:

Сокирянська об'єднана Державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області (далі по тексту - позивач) звернулась з позовом до Управління відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві (далі по тексту - відповідач) про визнання дії посадових осіб відповідача неправомірними; визнати постанову про відмову у відкритті виконавчого провадження №45331188 від 07.11.2014р. протиправною та скасувати; зобов'язати відповідача відкрити виконавче провадження за виконавчим листом по справі №826/4837/13-а.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що оскаржувана постанова прийнята неправомірно.

В судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав.

Відповідач проти позову заперечив з тих підстав, що оскаржувана постанова прийнята правомірно.

Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

В С Т А Н О В И В:

3 квітня 2014 року Окружним адміністративним судом міста Києва видано виконавчий лист по справі №826/4837/13-а про стягнення з Державної пенітенціарної служби України (04050, м.Київ, вул., Мельникова,81; ідентифікаційний код - 37534799) на користь Сокирянської об'єднаної державної податкової інспекції Чернівецької області Державної податкової служби (60200, м. Сокиряни, вул. Перемоги, 10; ідентифікаційний код-21423414) податкову заборгованість Державного підприємства "Підприємство Сокирянської виправної колонії відділу Державної пенітенціарної служби України Чернівецької області № 67" у розмірі 9 151 203 (дев'ять мільйонів сто п'ятдесят одна тисяча двісті три) грн.

На підставі вказаного виконавчого листа позивач з заявою від 22.05.2014р. №3671/7/25-012 звернувся до Державної виконавчої служби України про примусове виконання рішення.

17 червня 2014 року відділом примусового виконання рішень ДВС України №43695434 відмовлено у відкритті виконавчого провадження на підставі п. 8 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з тим, що заява про відкриття виконавчого провадження подана начальником Сокирянської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області Серебрянською Л.В., повноваження якої не підтвердженні документом про призначення керівником юридичної особи.

28 червня 2014 року позивач з заявою про примусове виконання рішення №3304/8/2509 звернувся до відділу примусового виконання рішень управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві.

Постановою від 21.07.2014р. №44079822 відділом примусового виконання рішень ДВС України відмовлено у відкритті виконавчого провадження на підставі п. 4 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» у зв'язку з тим, що Податковим кодексом України передбачено окремий порядок примусового виконання судових рішень про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу.

13 серпня 2014 року позивач з заявою №5031/9/25-01 звернувся до управління ДВС ГУЮ у м. Києві про примусове виконання рішення (виконавчий лист від 03.04.2014р. у справі №826/4837/13-а).

Постановою від 22.08.2014р. №44454252 відділом примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві відмовлено у відкритті виконавчого провадження у зв'язку з тим, що чинним законодавством передбачено окремий порядок примусового виконання судових рішень про стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу.

28 жовтня 2014 року позивач з заявою про примусове виконання рішення звернувся до управління ДВС ГУЮ у м. Києві про примусове виконання рішення (виконавчий лист від 03.04.2014р. у справі №826/4837/13-а).

7 листопада 2014 року відповідач відмовив позивачу у відкритті виконавчого провадження №45331188 у зв'язку з тим, що документ поданий до виконання до органу державної виконавчої служби не за підвідомчістю виконання рішення (п. 4 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження»).

Частиною другою статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до частини третьої статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Відповідно до Закону України від 21.04.1999 № 606-ХІV "Про виконавче провадження" (із змінами та доповненнями, далі - Закон № 606) виконавче провадження як завершальна стадія судового провадження та примусове виконання рішень інших органів (посадових осіб) - це сукупність дій органів і посадових осіб, визначених у цьому Законі, що спрямовані на примусове виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), які провадяться на підставах, в межах повноважень та у спосіб, визначених цим Законом, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до цього Закону та інших законів, а також рішеннями, що відповідно до цього Закону підлягають примусовому виконанню.

Частиною другою статті 2 Закону № 606 встановлено, що примусове виконання рішень здійснюють державні виконавці, визначені Законом України "Про державну виконавчу службу".

Згідно з статтею 25 Закону № 606 державний виконавець зобов'язаний прийняти до виконання виконавчий документ і відкрити виконавче провадження, якщо не закінчився строк пред'явлення такого документа до виконання, він відповідає вимогам, передбаченим цим Законом, і пред'явлений до виконання до відповідного органу державної виконавчої служби. Державний виконавець протягом трьох робочих днів з дня надходження до нього виконавчого документа виносить постанову про відкриття виконавчого провадження. Копії постанови про відкриття виконавчого провадження надсилаються не пізніше наступного робочого дня стягувачу та боржникові.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про виконавче провадження» Державний виконавець відмовляє у відкритті виконавчого провадження у разі: пред'явлення виконавчого документа до органу державної виконавчої служби не за місцем або не за підвідомчістю виконання рішення.

Згідно статті 21 Закону України «Про виконавче провадження» на відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України покладається виконання рішень, за якими: 1) боржниками є Апарат Верховної Ради України, Адміністрація Президента України, вищі чи центральні органи виконавчої влади, Конституційний Суд України, Верховний Суд України, вищі спеціалізовані суди, апеляційні суди, Генеральна прокуратура України, регіональні прокуратури, Вища рада юстиції, Національний банк України, Рахункова палата, Управління справами Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська і Севастопольська міські ради або обласні, Київська і Севастопольська міські державні адміністрації та їх структурні підрозділи, інші органи державної влади та їх посадові особи; 2) сума зобов'язання становить десять та більше мільйонів гривень або еквівалентну суму в іноземній валюті.

На відділ примусового виконання рішень управлінь державної виконавчої служби Головного управління юстиції Міністерства юстиції України в Автономній Республіці Крим, головного управління юстиції в області, містах Києві та Севастополі покладається виконання рішень, за якими: 1) боржниками є територіальні підрозділи центральних органів виконавчої влади, місцеві суди, міські, районні або селищні ради чи районні державні адміністрації та їх структурні підрозділи, місцеві прокуратури, інші територіальні підрозділи органів державної влади та їх посадові особи; 2) сума зобов'язання становить від трьох до десяти мільйонів гривень або еквівалентну суму в іноземній валюті.

Отже, у зв'язку з тим, боржником в даному випадку є центральний орган виконавчої влади, а саме: - Державна пенітенціарна служба України, відділом примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві правомірно відмовлено Сокирянській об'єднаній Державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області у відкритті виконавчого провадження.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

На підставі вищевикладеного судом не встановлено неправомірних дій працівників Управління відділу примусового виконання рішень управління Державної виконавчої служби Головного управління юстиції у м. Києві щодо прийняття оскаржуваної постанови про відмову у відкритті виконавчого провадження №45331188 від 07.11.2014р., а тому в задоволенні позовних вимог має бути відмовлено.

Оскільки судове рішення ухвалене на користь суб'єкта владних повноважень, судові витрати, відповідно з частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.

Враховуючи викладене, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163, 181 Кодексу адміністративного судочинства України, -

П О С Т А Н О В И В:

В задоволенні адміністративного позову Сокирянській об'єднаній Державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Чернівецькій області відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції апеляційної скарги.

Суддя В.В. Амельохін