Постанова № 41899061, 10.12.2014, Приморський районний суд м. Одеси

Дата ухвалення
10.12.2014
Номер справи
522/11050/14-а
Номер документу
41899061
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

Провадження № 2-а/522/781/14

Справа № 522/11050/14-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10.12.2014 року, Приморський районний суд м. Одеси, у складі:

головуючого судді - Турецького О.С.,

при секретарі судового засідання - Гасуляк С.Г.,

за участю представника позивача - Свиди К.В., представника відповідача - Моджук І.О., представника третьої особи - Іваніченка О.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Приморського районного суду м. Одесі, справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «БЛАЗ» до Одеської міської ради, за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю «МІРС», про визнання протиправним та скасування рішень суб'єкта владних повноважень, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач ТОВ «БЛАЗ» звернувся до Приморського районного суду м. Одеси з адміністративним позовом до Одеської міської ради про визнання протиправними та скасування рішення Одеської міської ради №41-VI від 28.12.2010 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» та рішення Одеської міської ради №1268-VI від 20.09.2011 «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси».

Ухвалою суду від 06.10.2014 ТОВ «МІРС» було залучено до участі у вищевказаній справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача.

До початку розгляду справи по суті позивач подав заяву про зміну підстав позову.

В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що Одеською міською радою порушені вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» стосовно процедури підготовки та оприлюднення оскаржуваних рішень, які є регуляторними актами; рішення про проведення нормативної грошової оцінки земель відповідачем не приймалось; технічна документація з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси оприлюднена не була; недоліки технічної документації з нормативної грошової оцінки не були усунуті її розробником; технічна документація позитивного висновку державної експертизи не отримала; прийняття оскаржуваних рішень призвело до порушення прав та законних інтересів ТОВ «БЛАЗ», оскільки нормативна грошова оцінка земель міста Одеси визначена невірно та є завищеною.

В судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги повністю.

Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні позивача, ТОВ «МІРС» (представник) підтримав позовні вимоги ТОВ «БЛАЗ», наполягав на задоволенні позову в повному обсязі з підстав, викладених ним у письмових поясненнях.

Представник Одеської міської ради проти задоволення позову заперечував з огляду на те, що оскаржувані рішення Одеської міської ради не мають ознак регуляторного акту та прийняті органом місцевого самоврядування відповідно до вимог діючого законодавства України.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників сторін, третьої особи, оцінивши надані докази у їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Рішенням Одеської міської ради №41-VI від 28.12.2010 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси; вирішено ввести в дію нормативну грошову оцінку земель м. Одеси з 01.01.2011 року, крім випадків, визначених у п.3 цього рішення; ввести в дію нормативну оцінку грошову оцінку земель м. Одеси для розрахунку річної орендної плати і плати за дольову участь у землекористуванні з 01.01.2012 року.

Рішенням Одеської міської ради №1268-VI від 20.09.2011 «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» до вказаного вище рішення були внесені зміни, зокрема, викладено п.3 рішення у наступній редакції: «Ввести в дію затверджену п.1 цього рішення нормативну оцінку земель м. Одеси для розрахунку річної орендної плати з 20.09.2011 року»; пункти 4, 5, 6 - виключено.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», регуляторний акт - це прийнятий уповноваженим регуляторним органом нормативно-правовий акт, який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання; прийнятий уповноваженим регуляторним органом інший офіційний письмовий документ, який встановлює, змінює чи скасовує норми права, застосовується неодноразово та щодо невизначеного кола осіб і який або окремі положення якого спрямовані на правове регулювання господарських відносин, а також адміністративних відносин між регуляторними органами або іншими органами державної влади та суб'єктами господарювання, незалежно від того, чи вважається цей документ відповідно до закону, що регулює відносини у певній сфері, нормативно-правовим актом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 93 Земельного Кодексу України, ст. 1, п. «в» ч. 2 ст. 5 Закону України «Про оренду землі», право оренди земельної ділянки - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для провадження підприємницької та іншої діяльності.

Згідно із ст. 13 Закону України «Про оренду землі», договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

У відповідності із ст. 15 Закону України «Про оренду землі», однією з істотних умов договору є орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальності за її несплату.

Згідно п. 289.1 ст. 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку на землю та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.

Позивач ТОВ «БЛАЗ» є користувачем земель комунальної власності м. Одеси згідно договору оренди землі від 18.02.2011 року, укладеному між Одеською міською радою та ТОВ «БЛАЗ», відповідно до умов якого позивачу було передано в строкове платне володіння й користування земельну ділянку площею 24.875,00 кв.м., яка знаходиться за адресою: м. Одеса, провулок 4-й Аеропортівський, 7.

Однією із істотних умов договору є розмір орендної плати.

Відповідно до п. 4.1. Договору, орендна плата на передану земельну ділянку розраховується у відсотковому відношенні від нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Згідно п.4.4. Договору ,умови договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені орендодавцем у випадку коригування «грошової оцінки земель м. Одеси», яка затверджується рішеннями Одеської міської ради.

Таким чином, рішення Одеської міської ради щодо затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель безпосередньо впливає на розмір орендної плати, яка встановлюється відповідно до вимог Податкового кодексу України.

Рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» за своїм характером є регуляторним актом відповідно до ст.1 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», оскільки спрямоване на правове регулювання господарських та адміністративних відносин між регуляторним органом та суб'єктами господарювання, які є платниками земельного податку та орендної плати. Даним актом змінені норми права, він розрахований на неодноразове застосування і щодо невизначеного кола осіб, зокрема, платників орендної плати.

Таким чином, на нього розповсюджуються вимоги Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» щодо порядку його прийняття.

Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до вимог п. 34 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», до виключної компетенції сільських, селищних, міських рад відноситься вирішення відповідно до закону питань регулювання земельних відносин, в даному випадку - затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Кожен проект регуляторного акта відповідно до вимог ст.9 Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» оприлюднюється з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.

Про оприлюднення проекту регуляторного акта з метою одержання зауважень і пропозицій розробник цього проекту повідомляє у спосіб, передбачений статтею 13 цього Закону. У випадках, встановлених цим Законом, може здійснюватися повторне оприлюднення проекту регуляторного акта.

Проект регуляторного акта разом із відповідним аналізом регуляторного впливу оприлюднюється у спосіб, передбачений ст. 13 цього Закону, не пізніше п'яти робочих днів з дня оприлюднення повідомлення про оприлюднення цього проекту регуляторного акта.

Строк, протягом якого від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань приймаються зауваження та пропозиції, встановлюється розробником проекту регуляторного акта і не може бути меншим ніж один місяць та більшим ніж три місяці з дня оприлюднення проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу.

Усі зауваження і пропозиції щодо проекту регуляторного акта та відповідного аналізу регуляторного впливу, одержані протягом встановленого строку, підлягають обов'язковому розгляду розробником цього проекту. За результатами цього розгляду розробник проекту регуляторного акта повністю чи частково враховує одержані зауваження і пропозиції або мотивовано їх відхиляє.

Відповідно до ч. 1 ст. 35 Закону, оприлюднення з метою одержання зауважень і пропозицій проектів регуляторних актів, прийняття яких належить до компетенції виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах рад, а також сільських, селищних та міських голів, проводиться до внесення цих проектів на розгляд засідання відповідного виконавчого органу ради або до внесення їх на затвердження відповідному сільському, селищному, міському голові.

Статтею 36 Закону передбачено, що регуляторний акт не може бути прийнятий або схвалений уповноваженим на це органом чи посадовою особою місцевого самоврядування, якщо наявна хоча б одна з таких обставин: відсутній аналіз регуляторного впливу; проект регуляторного акта не був оприлюднений.

У разі виявлення будь-якої з цих обставин орган чи посадова особа місцевого самоврядування має право вжити передбачених законодавством заходів для припинення виявлених порушень, у тому числі відповідно до закону скасувати або зупинити дію регуляторного акта, прийнятого з порушеннями.

Відповідно до ст. 2 Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування», який набрав чинності 11.01.2011 року, усі регуляторні акти, прийняті органами та посадовими особами місцевого самоврядування на день набрання чинності цим Законом, підлягають прискореному перегляду в порядку, встановленому цим Законом, протягом 90 днів та аналізу на відповідність принципам державної регуляторної політики.

Згідно ч.2 ст. 6 Закону, у ході проведення аналізу регуляторних актів робочі комісії виявляють регуляторні акти, що не відповідають принципам державної регуляторної політики, та визначають спосіб їх приведення у відповідність із зазначеними принципами.

Під час розгляду справи судом було встановлено, що рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» прийнято з порушенням вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Одеською міською радою не забезпечено проведення аналізу регуляторного впливу та не оприлюднено проект оскаржуваного рішення, як регуляторного акту, обов'язковому перегляду вказане рішення відповідно до ст. 2 Закону України «Про прискорений перегляд регуляторних актів, прийнятих органами та посадовими особами місцевого самоврядування» також не піддавалося.

Вказані обставини є порушенням Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» та свідчать про протиправність прийнятого рішення.

Відповідно до ч.1 ст.15 Закону України «Про оцінку земель», підставою для проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Доказів прийняття Одеською міською радою рішення про проведення нормативної грошової оцінки земель міста Одеси відповідачем до суду не надано.

Згідно положень ст. 21 Закону України «Про оцінку земель», технічна документація з бонітування грунтів, економічної оцінки земель, нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а також звіти з експертної грошової оцінки земельних ділянок державної та комунальної власності у разі їх продажу підлягають державній експертизі відповідно до закону.

Відповідно до п.1.2. Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої наказом Держкомзему України від 03.12.2004 №391, державній експертизі відповідно до Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» підлягає вся землевпорядна документація із землеустрою, оцінки земель, а також документація і матеріали державного земельного кадастру, яка розробляється на державному, регіональному та місцевому рівнях суб'єктами господарської діяльності, що отримали ліцензію відповідно до Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності».

Відповідно до п.1.11 Методики, державна експертиза проводиться до затвердження органами державної влади, місцевого самоврядування або власниками землі відповідної землевпорядної документації або до прийняття рішення про набуття, зміну та припинення прав на землю та видачі документів, що посвідчують права на неї.

Державна експертиза нормативної грошової оцінки земель міста Одеси була проведена Департаментом державної експертизи землевпорядної документації та ліцензування Держкомзему, за результатами якої складений висновок №381-10 від 06.07.2010 року, в якому зазначено, що нормативна грошова оцінка земель міста Одеси не в повній мірі відповідає вимогам чинного законодавства України, встановленим нормам і правилам, повертається на доопрацювання.

Статтею 35 Закону України «Про державну експертизу землевпорядної документації» передбачено, що підставою для прийняття відповідного рішення органами виконавчої влади чи органами місцевого самоврядування, відкриття фінансування робіт з реалізації заходів, передбачених відповідною документацією є позитивні висновки державної експертизи щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи.

Реалізація заходів, передбачених документацією із землеустрою та документацією з оцінки земель, види яких визначені законом, а також матеріалами і документацією державного земельного кадастру щодо об'єктів обов'язкової державної експертизи, без позитивних висновків державної експертизи забороняється.

В матеріалах справи наявна копія ліцензії на проведення землеоціночних робіт, видана ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М.Білоконя, строк дії якої закінчився 21.11.2009 року.

Згідно п. 3.5.8. Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, затвердженої наказом Держкомзему України від 03.12.2004 №391, усунення зауважень та внесення виправлень, виявлених в результаті державної експертизи, здійснюють розробники землевпорядної документації та інші суб'єкти, що допустили порушення вимог чинного законодавства України, встановлених норм і правил при підготовці об'єкта державної експертизи або його окремих складових частин.

Згідно п.3.5.9. Методики проведення державної експертизи землевпорядної документації, контроль за усуненням зауважень державної експертизи здійснюють виконавці експертизи (експерти) чи, за їх дорученням, керівники підпорядкованих територіальних органів земельних ресурсів. Факт внесення виправлень, врахування зазначених у висновку зауважень та пропозицій посвідчується відповідним записом на висновку експертизи керівника експертного підрозділу або керівника підпорядкованого територіального органу земельних ресурсів, на якого покладено контроль за усуненням зауважень державної експертизи.

Із змісту висновку вбачається, що факт внесення виправлень, врахування зауважень та пропозицій, вказаних у п. 10 висновку посвідчений невідомою особою без зазначення прізвища та посади, з прикладенням печатки «Для довідок» замість гербової печатки, що викликає сумніви у достовірності внесених виправлень, та не відповідає чинному законодавству.

Згідно листа Держземагентства України від 12.06.2013 року №10479/23/11, ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М. Білоконя тільки 27.04.2011 року було оформлено ліцензію на проведення робіт із землеустрою (але не землеоціночних робіт).

Таким чином, розробник технічної документації ДП Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «Діпромісто» ім. Ю.М.Білоконя не мав повноважень для доопрацювання технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси, у зв'язку з відсутністю у нього ліцензії на проведення землеоціночних робіт у період з моменту надання висновку №381-10 від 06.07.2010 року до моменту прийняття Одеською міською радою рішення №41-VI від 28.12.2010 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси».

За умови відсутності позитивного висновку та недоопрацювання висновку №381-10 від 06.07.2010 року, наданого Департаментом державної експертизи землевпорядної документації та ліцензування Держкомзему, Одеська міська рада не мала права приймати рішення від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси».

Рішенням Одеської міської ради №1268-VI від 20.09.2011 року «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» було викладено п.3 рішення від 28.12.2010 року №41-VI у наступній редакції: «Ввести в дію затверджену п.1 цього рішення нормативну оцінку земель м. Одеси для розрахунку річної орендної плати з 20.09.2011 року»; пункти 4, 5, 6 - виключено.

Підпунктом 4.1.9. п. 4.1. ст. 4 Податкового кодексу України визначено принцип стабільності, згідно з яким зміни до будь-яких елементів податків та зборів не можуть вноситися пізніш як за шість місяців до початку нового бюджетного періоду, в якому будуть діяти нові правила та ставки. Податки та збори, їх ставки, а також податкові пільги не можуть змінюватися протягом бюджетного року.

Аналогічні положення принципу стабільності податкового законодавства визначено у пп. 12.3.4. п. 12.3. ст. 12 Податкового кодексу України щодо встановлення місцевими радами місцевих податків і зборів, а саме - рішення сільських, селищних та міських рад про встановлення місцевих податків та зборів офіційно оприлюднюється відповідним органом місцевого самоврядування до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосування встановлених місцевих податків та зборів або змін (плановий період). В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Статтею 5 Податкового кодексу України визначено порядок співвідношення податкового законодавства з іншими законодавчими актами, а саме - що для регулювання відносин у сфері справлення податків і зборів, застосовуються поняття, правила та положення, які встановлено Податковим кодексом України.

Частиною 3 ст. 27 Бюджетного кодексу України встановлений, зокрема, такий порядок формування доходної частини бюджетів: Закони України, які впливають на показники бюджету і приймаються після 15 липня року, що передує плановому, вводяться в дію не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим.

Частина 1 ст. 3 Бюджетного кодексу України визначає, що бюджетний період для всіх бюджетів, що складають бюджетну систему України, становить один календарний рік, який починається 1 січня кожного року і закінчується 31 грудня того ж року.

Нормою ст. 4 Бюджетного кодексу України визначено, що нормативно-правовими актами, що регулюють бюджетні відносини в Україні, є, серед іншого, рішення органів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування. При здійсненні бюджетного процесу в Україні положення нормативно-правових актів застосовуються лише в частині, в якій вони не суперечать положенням Конституції України, цього Кодексу та закону про Державний бюджет України.

Тобто, правила, які визначено податковим та бюджетним законодавством, про прийняття місцевими радами рішень, щодо зміни розмірів податків, які справляються до бюджетів, та формують їх доходну частину, є однакові.

Оскільки грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, який вноситься до державного бюджету та формує його доходну частину, введення в дію нормативної грошової оцінки землі в середині бюджетного року є порушенням податкового та бюджетного законодавства України.

Статтею 18 Закону України «Про оцінку земель» визначено лише періодичність проведення нормативної грошової оцінки земель - не рідше ніж один раз на 5-7 років для земельних ділянок, розташованих у межах населених пунктів. Вказаним Законом не визначено час затвердження та введення в дію органом місцевого самоврядування нової нормативної грошової оцінки земель по відношенню до поточного та наступного бюджетних років.

Таким чином, Одеська міська рада при прийнятті спірного рішення, яке є нормативно-правовим актом, що регулює бюджетні відносини, повинна була керуватися приписами пп. 4.1.9. п. 4.1. ст. 4, ст. 5 Податкового кодексу України, ст. 3, 4, ч. 3 ст. 27 Бюджетного кодексу України щодо визначення строку введення в дію нової нормативної грошової оцінки земель, яка є базою оподаткування (елементом податку) плати за землю, і використовується для визначення розміру плати за землю, яка вноситься до місцевого бюджету та формує його доходну частину.

Виходячи із зазначених положень законодавства, строк введення в дію нової нормативної грошової оцінки землі повинен був бути визначений не раніше 01.01.2012.

Проте, п. 1 рішення Одеської міської ради від 20.09.2011 № 1268-VI «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 № 41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» дата введення в дію нової нормативної грошової оцінки була змінена на 20.09.2011, що не узгоджується з вимогами Бюджетного та Податкового кодексів України.

Суд також враховує те, що рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» було оприлюднено в друкованому засобі масової інформації «Одесский вестник» від 13.01.2011 №5. Проте, додаток до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI - технічну документацію, який є невід'ємною частиною рішення, оприлюднено не було. У зв'язку з цим, неможливо ідентифікувати, яка саме технічна документація затверджена оскаржуваним рішенням, немає будь-яких даних щодо її дати, року, реєстраційного номеру, розробника.

Відповідно до ч. 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Згідно положень ч. 2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Належних та допустимих доказів, які підтверджують правомірність прийняття Одеською міською радою оскаржуваних рішень, відповідач суду не надав.

Посилання представника відповідача на необхідність прийняття до уваги іншого судового рішення - постанови Приморського районного суду м. Одеси від 18.09.2014 у справі №522/7868/13-а за адміністративним позовом ТОВ «Завод «Полімер» до Одеської міської ради, треті особи - Департамент комунальної власності Одеської міської ради, ТОВ «МІРС», ТОВ «Резон плюс», за участю прокуратури міста Одеси, яка представляє інтереси держави в особі Одеської міської ради, про визнання протиправними та скасування рішень, судом не приймаються, враховуючи те, що на момент прийняття рішення у справі №522/11050/14-а вказане вище судове рішення не набрало законної сили, у зв'язку з чим учасники адміністративного процесу не можуть посилатися на його зміст під час розгляду даної справи.

Відповідно до ч.3 ст. 2 КАС України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.

З огляду на системний аналіз приведених вище норм чинного законодавства, суд дійшов висновку, що рішення суб'єкта владних повноважень Одеської міської ради №41-VI від 28.12.2010 «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» та №1268-VI від 20.09.2011 «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси» прийняті всупереч приписам Закону України «Про оцінку земель», Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності», Податкового кодексу України, Бюджетного кодексу України, тому є протиправними та підлягають скасуванню.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 7-14, 17, 23, 70-71, 99, 122, 138, 153-154, 158-163, 167, 186 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «БЛАЗ» - задовольнити.

Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської міської ради №41-VI від 28.12.2010 року «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси».

Визнати протиправним та скасувати рішення Одеської міської ради №1268-VI від 20.09.2011 року «Про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 28.12.2010 №41-VI «Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси».

Стягнути з Одеської міської ради на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «БЛАЗ» (код ЄДРПОУ: 19368116) 73 (сімдесят три) гривні 08 (вісім) копійок судового збору за подання адміністративного позову.

Постанова набирає законної сили в порядку і строки, встановлені ст. 254 КАС України.

Постанова може бути оскаржена до Одеського апеляційного адміністративного суду через Приморський районний суд м. Одеси шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови з одночасним поданням її копії до суду апеляційної інстанції.

Суддя О.С.Турецький

10.12.2014