760/25945/14-а
2-а-1081/14
УХВАЛА
12 грудня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Кицюк В.С., дослідивши заяву ОСОБА_1, -
В С Т А Н О В И В:
28.11.2014 ОСОБА_1 звернувся до суду із «заявою».
12.12.2014 року після автоматичного розподілу справи згідно Положенню про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого Рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року № 30 із змінами, і формування відповідного реєстру згідно Інструкції з діловодства у місцевих загальних судах, затвердженої наказом Державної судової адміністрації України від 17.12.2013 року № 173, зазначена заява була передана судді.
Дослідивши «заяву» приходжу до наступного висновку.
Так, ОСОБА_1 зазначає, що 13.10.2014 року приблизно о 23.00 годині рухаючись на своєму автомобілі «Шевроле», д.н.з. НОМЕР_1 в районі проспекту Повітрофлотського, 35 в м. Києві був зупинений співробітниками ДАІ Губенко Олександром Сергійовичем та Мухоїдом Анатолієм Анатолійовичем, які склали протокол, а в подальшому винесли постанову про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за порушення п.19.1 Правил дорожнього руху України, копію якої ОСОБА_1, за його твердженням, отримав 16.10.2014 року. Порушує питання про «прийняття законного рішення стосовно незаконних дій вищезазначених працівників ДАІ».
Окрім «заяви» із наведеними вище обставинами жодного іншого документа до заяви не долучено.
Відповідно до ст.6 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.
Місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні усі адміністративні справи з приводу рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень у справах про притягнення до адміністративної відповідальності (п.2 ч.1 ст.18 КАС України).
При цьому, суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог (ч.2 ст.11 КАС України)
Статтею 105 КАС України встановлено, що адміністративний позов може містити вимоги, зокрема, про: скасування або визнання нечинним рішення відповідача - суб'єкта владних повноважень повністю чи окремих його положень.
З урахуванням вищенаведеного є незрозумілим що саме оскаржує ОСОБА_1 Якщо це рішення суб'єкта владних повноважень (постанова ПС1 №744560) про притягнення його до адміністративної відповідальності, то суд звертає увагу останнього на положення ч.1ст.99 КАС України, якими передбачено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого, зокрема законами України. Так, статтею 289 Кодексу України про адміністративні правопорушення імперативно встановлено, що строк оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення складає 10 днів.
Статтею 106 КАС України передбачені вимоги, яким повинна відповідати позовна заява, з якою особа звертається до суду адміністративної юрисдикції. Однак, ОСОБА_1 всупереч п.п. 3, 4 ч.1 ст.106 КАС України не зазначено ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі; зміст позовних вимог згідно з ч.4 ст.105 КАС Укрїни і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
Крім того, відповідно до ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень (ч.3 ст.106 КАС України)
До позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ч 1 ст. 3 Закону України «Про судовий збір» (далі - Закон) за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, справляється судовий збір. Підстави, за якими особи звільняються від сплати судового збору за подачу позову або заяви, зазначені у ч. 1 ст. 5 Закону.
Відтак ОСОБА_1 належить спочатку визначитися із змістом своїх позовних вимог, а потім сплатити судовий збір за відповідними ставками (майновий/немайновий спір). Вказані кошти повинні бути сплачені на наступні реквізити - за сплату судового збору: УДКСУ у Солом'янському районі. Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38050812. Банк отримувача ГУ ДКУ у м. Києві. Код банку отримувача (МФО) 82 00 19. Рахунок отримувача 312 122 067 000 10. Код класифікації доходів бюджету 220 300 01. Призначення платежу Судовий збір, за позовом ______ (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Солом'янський районний суд міста Києва (назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 02896762 (суду, де розглядається справа).
Окремо суд звертає увагу ОСОБА_1 на положення ст.19 КАС України щодо територіальної підсудності адміністративних справ. За загальним правилом адміністративні справи вирішуються адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом (відсутність відповідачів по справі унеможливлює не тільки ідентифікацію осіб, до яких пред`явлено певні вимоги, але й перевірку судом дотримання позивачем правил підсудності).
Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача (але ОСОБА_1 не зазначено і даних на підтвердження своєї реєстрації в Солом`янському районі м. Києва)
Дотримання вимог ст. 106 КАС України та Закону України «Про судовий збір» при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом в тому числі і для суду на предмет перевірки позову і долучених до нього матеріалів і недопущення відкриття провадження і призначення непідготовленої справи (позову) до розгляду.
Відповідно до ст. 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього ж Кодексу постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Якщо ж позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк не виконає всі вимоги, позовна заява вважатиметься неподаною і буде повернута позивачеві.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 100, 108 КАС України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 - залишити без руху та надати строк для усунення вказаних судом недоліків, який не може перевищувати 5 днів з моменту отримання копії даної ухвали.
В разі не усунення вказаних недоліків, дана заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Ухвала може бути оскаржена через Солом`янський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня отримання її копії.
Суддя В.С. Кицюк