ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
----------------------
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2014 р.м.ОдесаСправа № 2-а-12548/09/1570
Категорія: 7.1 Головуючий в 1 інстанції: Корой С. М.
Одеський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого судді Зуєвої Л.Є.,
суддів Шевчук О.А. та Федусика А.Г.
при секретарі Кучмій І.В.
за участю представників:
позивача - Фатєєвої І.В.,
відповідача - Бредінської І.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Одесі апеляційні скарги Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря на постанову Одеського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2010 року за позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Грін-порт» до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря про визнання дій незаконними та визнання нечинним наказу, -
В С Т А Н О В И В:
В листопаді 2008 року товариство з обмеженою відповідальністю «Грін-порт» (далі ТОВ «Грін-порт») звернулось до суду з позовом до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря в якому позивач просить суд визнати незаконними дії Державної екологічної інспекції з охорони довкілля північно-західного регіону Чорного моря відповідно до направлення від 14.10.2009 року №100830 на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Грін-порт»; визнати нечинним наказ Міністерства охорони навколишнього середовища України № 569 від 29.10.2009 року в частині анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження із небезпечними відходами серія АВ № 361491 ТОВ «Грін-порт» з дати прийняття.
В обґрунтування позову зазначалося, що дії з проведення перевірки неправомірними, оскільки всупереч ст. 6 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» зазначені підстави не є такими, на підставі яких може проводитися позапланова перевірка. За результатами вказаної перевірки був складений акт перевірки від 16.10.2009 року, акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих ТОВ «Грін-порт» для одержання ліцензії від 16.10.2009 року, акт про неможливість ТОВ «Грін-порт» забезпечити виконання ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами від 16.10.2009 року. Позивач надав зауваження на вказані документи, але, не дивлячись на них, ліцензійною комісією Міністерства охорони навколишнього природного середовища України було прийнято рішення від 12.10.2009 року № 12/09, за яким Міністерством охорони навколишнього природного середовища був виданий наказ від 29.10.2009 року № 569 про анулювання ліцензії серії АВ № 361491, виданої ТОВ «Грін-порт» на право провадження діяльності з операцій з поводження з небезпечними відходами. Цей наказ позивачу не надходив, та він вважає його незаконним. Позивач вважає безпідставними висновки перевіряючих щодо незабезпечення спеціально відведеними і відповідно обладнаними місцями чи об'єктами (складськими приміщеннями, спорудами) для тимчасового розміщення небезпечних відходів, зазначених у ліцензії, постійного зберігання, оброблення та видалення небезпечних відходів, крім складського приміщення для зберігання відпрацьованих батарей, що суперечить даним, визначеним в описі матеріально-технічної бази, який додавався до заяви про видачу ліцензії, оскільки позивачем використовуються складські приміщення закритого і відкритого типу, що підтверджується відповідними договорами оренди нерухомого майна. Позивач вказує на порушення відповідачем норм ст.21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності», ст.7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) в сфері господарської діяльності», п.5.3. наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва, Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 22.03.2005 року № 21/104.
Постановою Одеського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2010 року позов ТОВ «Грін-порт» до Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря про визнання дій незаконними та визнання нечинним наказу задоволено. Визнано протиправними дії Державної екологічної інспекції з охорони довкілля північно-західного регіону Чорного моря щодо проведення позапланової перевірки дотримання товариством з обмеженою відповідальністю «Грін-порт» організаційних, технологічних, кваліфікаційних вимог Ліцензійних умов із провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами. Визнано протиправним та скасовано наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 29.10.2009 року № 569 «Щодо видачі, переоформлення, відмови у видачі, анулювання ліцензій» в частині анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження із небезпечними відходами серії АВ № 361491 від 14.11.2005 року ТОВ «Грін-порт».
Не погоджуючись з постановленим по справі судовим рішенням, Міністерство охорони навколишнього природного середовища України та Державна екологічна інспекція з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря в апеляційних скаргах зазначають про невідповідність висновків суду обставинам справи. При цьому апелянти вважають, що судом допущено порушення матеріального та процесуального права, що призвело до неправильного вирішення справи по суті. У зв'язку з викладеним в апеляційних скаргах ставиться питання про скасування постанови суду першої інстанції і винесення нової постанови із відмовою в задоволенні позовних вимог.
До канцелярії Одеського апеляційного адміністративного суду 03.12.2014 року вх.№ 20763 надійшло клопотання відповідача про заміну сторону у справі з Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря на Державну екологічну інспекцію Північно-Західного регіону Чорного моря, оскільки відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 14 вересня 2011 року № 995 «Про утворення територіальних органів Державної екологічної інспекції» правонаступником Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря є Державна екологічна інспекція Північно-Західного регіону Чорного моря.
Судова колегія, дослідивши надані представниками ДПІ документи ухвалила, клопотання задовольнити та здійснити в порядку ст.55 КАС України заміну Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря на її правонаступника, а саме на Державну екологічну інспекцію Північно-Західного регіону Чорного моря.
Заслухавши суддю-доповідача, розглянувши матеріали справи та перевіривши доводи апеляційних скарг, колегія суддів приходить до висновку про відсутність підстав для їх задоволення.
Співробітниками Державної екологічної інспекції з охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря була проведена позапланова перевірка додержання ТОВ «Грін-порт» організаційних, технологічних, кваліфікаційних вимог Ліцензійних умов із провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами, за результатами якої складено акт перевірки від 16.10.2009 року (а.с.18-23).
У вказаному акті не зазначені підстави проведення позапланової перевірки, однак, виходячи з пояснень сторін, суд встановив, що перевірка проводилась на підставі направлення від 14.10.2009 року № 100830, виданого Державною екологічною інспекцією охорони довкілля Північно-Західного регіону Чорного моря на проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ТОВ «Грін-порт», що знаходиться за адресою: м. Одеса, пр. Шевченка, 6/10, кв.30 (а.с.14).
Підставами для проведення перевірки зазначено ст. 20 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 09.10.2009 року № 534, наказ Державної екологічної інспекції від 09.10.2009 року № 274.
Законом України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» визначені правові та організаційні засади, основні принципи і порядок здійснення державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності, повноваження органів державного нагляду (контролю), їх посадових осіб і права, обов'язки та відповідальність суб'єктів господарювання під час здійснення державного нагляду (контролю).
Відповідно до ст. 2 цього Закону дія цього Закону поширюється на відносини, пов'язані зі здійсненням державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності.
Дія цього Закону не поширюється на відносини, що виникають під час здійснення заходів валютного контролю, митного контролю, контролю за дотриманням бюджетного і податкового законодавства, контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків, за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів, використанням державного та комунального майна, банківського і страхового нагляду, інших видів спеціального державного контролю за діяльністю суб'єктів господарювання на ринку фінансових послуг, державного контролю за дотриманням законодавства про захист економічної конкуренції, під час проведення процедур, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення, а також оперативно-розшукової діяльності, дізнання, прокурорського нагляду, досудового слідства і правосуддя, державного нагляду за дотриманням вимог ядерної та радіаційної безпеки.
Тобто відносини щодо дотримання вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами входять до сфери дії зазначеного Закону.
Статтею 3 цього Закону серед принципів державного нагляду (контролю) визначені такі як наявність підстав, визначених законом, для здійснення державного нагляду (контролю), відкритість, прозорість, плановість й системність державного нагляду (контролю).
Статтею 6 Закону визначений порядок проведення позапланових заходів зі здійснення державного нагляду (контролю), якою визначені підстави для здійснення позапланових заходів, а саме:
- подання суб'єктом господарювання письмової заяви до відповідного органу державного нагляду (контролю) про здійснення заходу державного нагляду (контролю) за його бажанням;
- виявлення та підтвердження недостовірності даних, заявлених у документах обов'язкової звітності, поданих суб'єктом господарювання;
- перевірка виконання суб'єктом господарювання приписів, розпоряджень або інших розпорядчих документів щодо усунення порушень вимог законодавства, виданих за результатами проведення планових заходів органом державного нагляду (контролю);
- звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства. Позаплановий захід у цьому разі здійснюється тільки за наявності згоди центрального органу виконавчої влади на його проведення;
- неподання у встановлений термін суб'єктом господарювання документів обов'язкової звітності без поважних причин, а також письмових пояснень про причини, які перешкоджали поданню таких документів.
Під час проведення позапланового заходу з'ясовуються лише ті питання, необхідність перевірки яких стала підставою для здійснення цього заходу, з обов'язковим зазначенням цих питань у посвідченні (направленні) на проведення державного нагляду (контролю).
Частиною 2 цієї норми права передбачено, що проведення позапланових заходів з інших підстав, крім передбачених цією статтею, забороняється, якщо інше не передбачається законом або міжнародним договором України, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України. Згідно з вимогами частини 3 цієї статті суб'єкт господарювання повинен ознайомитися з підставою проведення позапланового заходу з наданням йому копії відповідного документа.
Таким чином, підставою для проведення позапланової перевірки, зокрема, виступає безпосередньо звернення фізичних та юридичних осіб про порушення суб'єктом господарювання вимог законодавства, які відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону повинні бути надані для ознайомлення суб'єкту господарювання, який перевіряється.
Статтею 20 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» встановлений порядок нагляду і контролю у сфері ліцензування. Так, цією нормою права передбачено, що державний нагляд за додержанням органами ліцензування вимог законодавства у сфері ліцензування здійснює спеціально уповноважений орган з питань ліцензування шляхом проведення планових та позапланових перевірок.
Контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов здійснюють органи ліцензування та спеціально уповноважений орган з питань ліцензування в межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
Позапланові перевірки здійснюють органи ліцензування або спеціально уповноважений орган з питань ліцензування лише на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення ліцензіатом ліцензійних умов або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов.
Ліцензіат під час перевірки дотримання ним ліцензійних умов надає всі необхідні для проведення перевірки документи та забезпечує умови для її проведення.
Орган, що здійснює перевірку, за результатами перевірки складає акт у двох примірниках. Один примірник акта видається керівнику суб'єкта, який перевірявся, другий - зберігається органом, який здійснив перевірку.
Орган ліцензування або спеціально уповноважений орган з питань ліцензування не пізніше десяти робочих днів з дати складання акта перевірки порушень ліцензійних умов видає розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов або орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії.
Відповідно до довідки Головного управління статистики в Одеській області від 12.09.2006 року № 6551 видами діяльності за КВЕД ТОВ «Грін-порт» є збирання та знищення інших відходів, збирання і оброблення стічних вод, прибирання сміття, боротьба з забрудненням та подібні види діяльності, функціонування інфраструктури водного транспорту, технічні випробування та дослідження, оброблення неметалевих відходів та брухту (а.с.12).
08.02.2008 року ТОВ «Грін-порт була видана ліцензія серії АВ № 361491 на операції у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, видалення, знешкодження) строком дії з 14.11.2005 року по 14.11.2010 року (а.с.13).
Посадовими особами, призначеними наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 09.10.2009 року № 534, складено акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих ТОВ «Грін-порт» для одержання ліцензії від 16.10.2009 року (а.с.24-25), в якому порушення п. 4.2 технологічних вимог Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами ТОВ «Грін-порт» не забезпечено спеціально відведеними і відповідно обладнаними місцями чи об'єктами (складськими приміщеннями, спорудами) для тимчасового розміщення небезпечних відходів зазначених у ліцензії, постійного зберігання, оброблення та видалення небезпечних відходів, крім складського приміщення для зберігання відпрацьованих батарей свинцевих акумуляторів, тоді як в описі матеріально-технічної бази ТОВ «Грін-порт», який додавався до заяви про видачу ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами, зазначено, що ТОВ «Грін-порт» має складські приміщення закритого і відкритого типу з твердим покриттям, загальною площею 586 кв. м.
16.10.2009 року за результатами перевірки посадовими особами, призначеними наказом Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 09.10.2009 року № 534, складено також акт про неможливість ТОВ «Грін-порт» забезпечити виконання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами (а.с.26-27).
Пунктом 6 наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 29.10.2009 року № 569 було анульовано ліцензію на провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами серії АВ № 361491 від 14.11.2005 року ТОВ «Грін-порт» (ЄДРПОУ 30747669) на підставі неможливості ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для провадження діяльності зі здійснення операцій у сфері поводження з небезпечними відходами та недостовірності відомостей у документах, що подавалися для одержання ліцензії (а.с.28-30).
Статтею 20 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» встановлений порядок нагляду і контролю у сфері ліцензування. Так, цією нормою права передбачено, що державний нагляд за додержанням органами ліцензування вимог законодавства у сфері ліцензування здійснює спеціально уповноважений орган з питань ліцензування шляхом проведення планових та позапланових перевірок.
Контроль за додержанням ліцензіатами ліцензійних умов здійснюють органи ліцензування та спеціально уповноважений орган з питань ліцензування в межах своїх повноважень шляхом проведення планових і позапланових перевірок.
Позапланові перевірки здійснюють органи ліцензування або спеціально уповноважений орган з питань ліцензування лише на підставі надходження до них у письмовій формі заяви (повідомлення) про порушення ліцензіатом ліцензійних умов або з метою перевірки виконання розпоряджень про усунення порушень ліцензійних умов.
Ліцензіат під час перевірки дотримання ним ліцензійних умов надає всі необхідні для проведення перевірки документи та забезпечує умови для її проведення.
Орган, що здійснює перевірку, за результатами перевірки складає акт у двох примірниках. Один примірник акта видається керівнику суб'єкта, який перевірявся, другий - зберігається органом, який здійснив перевірку.
Орган ліцензування або спеціально уповноважений орган з питань ліцензування не пізніше десяти робочих днів з дати складання акта перевірки порушень ліцензійних умов видає розпорядження про усунення порушень ліцензійних умов або орган ліцензування приймає рішення про анулювання ліцензії.
Згідно зі ст. 21 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» на ряду з іншими підставами для анулювання ліцензії визначені акт про виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих суб'єктом господарювання для одержання ліцензії; неможливість ліцензіата забезпечити виконання ліцензійних умов, встановлених для певного виду господарської діяльності.
З матеріалів справи вбачається, що згідно з описом № 1 документів, що додаються до заяви про видачу ліцензії (копії) на провадження операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, видалення, знешкодження) від ТОВ «Грін-порт» від 04.10.2005 року № 5698/10 (а.с.97-101), позивачем були надані договір оренди № КД-99 від 24.01.2001 року з актом приймання-передачі та двома додатковими угодами, договір суборенди майна № КД-5155 від 30.12.2003 року з двома додатковими угодами, договір оренди державного нерухомого майна № КД-4716 від 17.12.2003 року.
Крім того наявність необхідної матеріально-технічної бази у позивача підтверджують наявні у справі документи, а саме:
- копія договору оренду майна від 30.12.2003 року № КД-5155, укладеного між ДП Одеський Морський торговельний порт» (орендар) та ТОВ «Грін-порт» (суборендар), відповідно до якого орендар передає, а суборендар приймає в строкове платне користування будівлю котельної площею 83,1 кв.м, що є частиною виробничого комплексу та знаходиться в оренді згідно з договором № КД-99 від 2.4.01.2002 року, укладеного між орендарем ПП «Асоль», та розташовану за адресою: м. Одеса, вул. Промислова,33 а. (а.с.89-91). Договір діє до 31.12.2004 року;
- копія додаткової угоди до договору від 30.12.2003 року № КД-5155 від 31.12.2004 року, якою пролонговано дію договору від 30.12.2003 року № КД-5155 до 01.03.2005 року (а.с.123);
- копія додаткової угоди до договору від 30.12.2003 року № КД-5155 від 28.02.2005 року, якою пролонговано дію договору від 30.12.2003 року № КД-5155 до 31.12.2009 року (а.с.92);
- копія додаткової угоди до договору від 30.12.2003 року № КД-5155 від 31.12.2009 року, якою пролонговано дію договору від 30.12.2003 року № КД-5155 до 31.12.2010 року (а.с.124);
- копія договору оренди від 24.01.2001 року № КД-99, укладеного між Одеським морським торговельним портом (орендар) та ПП «Асоль» (орендодавець) про передачу у платне користування будівлю котельної площею 83,1 кв.м., розташованої за адресою: м. Одеса вул. Промислова,33 а (а.с.125-127);
- копія додаткової угоди до договору від 24.01.2001 року № КД-99 від 23.02.2005 року, якою пролонговано дію договору від 24.01.2001 року № КД-99 до 31.12.2009 року;
- копія додаткової угод до договору від 24.01.2001 року № КД-99 від 01.04.2009 року, кладеної між ДП «Одеський Морський торговельний порт» (орендатор) та ТОВ «Раф-плюс» орендодавець) на підставі договору купівлі-продажу нежитлових приміщень, укладеного між ПП «Асоль» та ТОВ «Раф-плюс», згідно з якою орендодавець приймає на себе всі права та обов'язки за договором від 24.01.2001 року № КД-99 (а.с.130);
- копія додаткової угоди до договору від 24.01.2001 року № КД-99 від 31.12.2009 року, якою пролонговано дію договору від 24.01.2001 року № КД-99 до 31.12.2010 року (а.с.129);
- копія договору оренди від 16.02.2009 року, укладеного між ТОВ «Грін-порт» (орендатор) та ТОВ «Раф-плюс» (орендодавець в якості нового власника на підставі договору купівлі-продажу нежилих приміщень від 23.12.2008 року, укладеного між ПП «Асоль та ТОВ «Раф-плюс») про передачу у платне користування (оренду) складського комплексу для тимчасового зберігання та розміщення відходів, який складається із приміщень складу «Є» загальною площею 99,3 кв. м. з прилеглою виробничою площадкою з бетонним покриттям площею 156,7 кв. м, критої площадки № 2 з бетонним покриттям площею 30 кв. м, критої площадки № 1 з бетонним покриттям площею 300 кв.м , розташованого за адресою: м. Одеса, вул. Промислова,33а (а.с.93-95);
- копія акту приймання-передачі до договору від 12.02.2009 року, згідно з яким зазначене майно було передано ТОВ «Грін-порт» у користування (а.с.96).
Факти виконання позивачем ліцензійних умов також підтверджується копією паспорта місця видалення відходів (а.с.202-237), висновком державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 23.12.2009 року № 2796/3-1 (а.с.238), актом перевірки дотримання вимог санітарного законодавства від 23.12.2009 року, складеним Державною санітарно-епідеміологічною службою України (а.с.239), рахунками-фактурами та платіжними дорученнями за оренду виробничої площі (а.с.242-251).
Проаналізувавши зазначені документи, суд першої інстанції вірно встановив, що позивачем в описі документів, що додаються до заяви про видачу ліцензії (копії) на провадження операцій у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання, оброблення, видалення, знешкодження) ТОВ «Грін-порт» були зазначені достовірні відомості щодо наявної матеріально-технічної бази, яка продовжує використовуватися позивачем до теперішнього часу. Тобто, в своїй господарській діяльності позивач використовує весь обсяг матеріально-технічної бази, за наявності якої йому була надана ліцензія.
За таких обставин, висновок відповідачів щодо виявлення недостовірних відомостей у документах, поданих ТОВ «Грін-порт» для одержання ліцензії від 16.10.2009 року, є помилковим та безпідставним.
Виходячи з того, що ліцензія була надана позивачу при наявності у нього тих самих об'єктів, які він використовує на теперішній час, висновок відповідачів щодо неможливості ТОВ «Грін-порт» забезпечити виконання Ліцензійних умов провадження господарської діяльності у сфері поводження з небезпечними відходами у зв'язку з відсутністю у нього достатнього об'єму матеріально-технічної бази для поводження з відходами, також не можна вважати обґрунтованим.
Таким чином, колегія суддів вважає, що у відповідача були відсутні будь-які правові підстави для анулювання ліцензії на провадження господарської діяльності у сфері поводження із небезпечними відходами серії АВ № 361491 від 14.11.2005 року, наданої ТОВ «Грін-порт», у зв'язку з чим наказ Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 29.10.2009 року № 569 «Щодо видачі, переоформлення, відмови у видачі, анулювання ліцензій» в цій частині обґрунтовано був визнаний протиправним .
Крім того судова колегія суду апеляційної інстанції погоджується з висновками суду першої інстанції стосовно того, що звернення Департаменту контррозвідувального захисту економіки держави Служби безпеки України від 29.09.2009 року № 8/3/3-7397 не підлягає розголошенню відповідно до ч.3 ст. 7 Закону України «Про службу безпеки України», є безпідставним, виходячи з наступного.
Нормами чинного законодавства України визначено, що суб'єкт господарювання повинен бути ознайомлений з підставами проведення позапланового заходу у його відношенні та не містить жодних виключень щодо обмеження такого права.
Також, відповідачем не надано доказів в підтвердження того, що інформація, яка міститься у зазначеному зверненні, має статус інформації з обмеженим доступом та її розголошення може завдати шкоди національній безпеці України, честі і гідності особи або порушити її законні права.
Статтею 37 Закону України «Про інформацію» визначений перелік документів та інформації, що не підлягають наданню для ознайомлення за запитами, зокрема, до такого переліку віднесена інформація про оперативну і слідчу роботу органів прокуратури, МВС, СБУ, роботу органів дізнання та суду у тих випадках, коли її розголошення може зашкодити оперативним заходам, розслідуванню чи дізнанню, порушити право людини на справедливий та об'єктивний судовий розгляд її справи, створити загрозу життю або здоров'ю будь-якої особи. Однак, інформація, викладена у зверненні, яке адресоване іншій юридичній особі, особливо визначене як підстава для проведення позапланового заходу відносно суб'єкта господарювання, апріорі не може вважатися інформацією з обмеженим доступом, оскільки звернення за своєю суттю і є викладенням відповідної інформації.
На підставі вищезазначеного судова колегія дійшла висновку щодо наявності підстав для визнання незаконними дій Державної екологічної інспекції з охорони довкілля північно-західного регіону Чорного моря щодо проведення позапланової перевірки дотримання природоохоронного законодавства ТОВ «Грін-порт» на підставі направлення від 14.10.2009 року № 100830.
Крім того, під час судового засідання суду апеляційної інстанції представник позивача надала суду документи, з яких вбачається, що Міністерством екології та природних ресурсів України 09.08.2012 року товариству з обмеженою відповідальністю «Грін-порт» видано нову ліцензію № 356 серія АД № 041588, вид господарської діяльності - операції у сфері поводження з небезпечними відходами (збирання, перевезення, зберігання,оброблення та видалення) терміном дії з 31.05.2011року до 21.05.2016 року.
З огляду на викладене апеляційний суд не приймає до уваги доводи апелянтів, оскільки доводи апеляційних скарг не спростовують висновків, зазначених у рішенні суду першої інстанції.
На підставі викладеного колегія суддів апеляційного суду приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення вимог апелянтів.
Оскільки судом першої інстанції повно встановлено обставини справи та ухвалено судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права, суд апеляційної інстанції, відповідно до ст. 200 КАС України, залишає апеляційні скарги без задоволення, а постанову місцевого суду - без змін.
Керуючись ст. ст. 195,196,198, 200, 205, 206, 254 КАС України, апеляційний суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційні скарги Міністерства охорони навколишнього природного середовища України та Державної екологічної інспекції Північно-Західного регіону Чорного моря залишити без задоволення, а постанову Одеського окружного адміністративного суду від 19 листопада 2010 року - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили негайно після її проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого Адміністративного Суду України протягом двадцяти днів після складання повного тексту ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 08.12.2014 року
Головуючий: суддя Л.Є.Зуєва
суддя О.А.Шевчук
суддя А.Г.Федусик