ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 грудня 2014 року № 813/7793/14
Львівський окружний адміністративний суд,
у складі:
головуючого-судді Кухар Н.А.
секретар судового засідання Жовковська Ю.В.
за участю
представника позивача Хильченко Л.М.
представника відповідача Луківа А.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Львові адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області до Пустомитівського управління будинками, Пустомитівської районної ради про звернення стягнення податкового боргу на кошти,-
в с т а н о в и в :
ДПІ у Пустомитівському районі Головного управління Міндоходів у Львівській області звернулася в суд з позовом до Пустомитівського управління будинками, Пустомитівської районної ради про звернення стягнення податкового боргу Пустомитівського управління будинками на на кошти Пустомитівської районної ради на суму 56463,61 грн.
Представником позивача подано заяву про збільшення позовних вимог, в якій просить стягнути з Пустомитівської районної ради борг Пустомитівського управління будинками в розмірі 58385,25 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач - Пустомитівського управління будинками належним чином не виконує вимоги чинного законодавства щодо сплати податкового боргу, у зв'язку з відсутністю коштів та майна. Позивач у відповідності до підп.96.1.1 п.96.1 ст.96 ПК України, проить стягнути податковий борг з відповідача - Пустомитівської районної ради.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримав, просить його задоволити.
Представник відповідача Пустомитівської районної ради позов визнав, посилаючись на те, що кошти для сплати податкового боргу є на рахунках Пустомитівської районної ради.
Заслухавши думку представників сторін, розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд, даючи правову оцінку спірним правовідносинам, виходив з наступного.
Пустомитівське управління будинками зареєстроване Пустомитівською районною державною адміністрацією Львівської області у формі державного комунального підприємства, органом управління якого є - районна державна адміністрація, що підтверджується Довідкою № 880 Пустомитівського районного відділу статистики.
Підприємство взято на облік платників податків 01.07.1990 року за № 108, що підтверджується довідкою позивача від 15.04.1999 року за №28-196.
Як вбачається з позовної заяви податковий борг відповідача становить 58385,25 грн.
Даний борг виник із заборгованості:
- по податку на прибуток підприємств і організацій комунальної власності на суму 1333,41 грн. (основний платіж - 435,23 грн., штрафні санкції - 0,00 грн., пеня - 898,18 грн.);
- по податку на доходи фізичних осіб на суму 3890,26 грн. (основний платіж - 0,00 грн., штрафні санкції - 510,0 грн., пеня - 3380,26 грн.);
- із частини чистого прибутку (доходу) господарських організацій, які належать до комунальної власності) - на суму 1639,55 грн. (основний платіж - 0,00 грн., штрафні санкі 0,00 грн., пеня - 1639,55 грн.);
- по податку на додану вартість на суму 29190,11 грн. (основний платіж - 14228,00 грн., штрафні санкції - 7875,12 грн., пеня - 7086,99 грн.);
- із земельного податку по Зимноводівській сільській раді на суму 12842,27 грн. (основний платіж - 10701,45 грн., штрафні санкції - 948,04 грн., пеня - 1190,82 грн.);
- із земельного податку по Щирецькій сільській раді на суму 9489,65 грн. (основний платіж 8893,07грн., штрафні санкції - 254,80 грн., пеня - 341,78 грн.);
У відповідності до підп.16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України (надалі ПК України), платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Згідно з підп.14.1.156 п.14.1 ст.14 ПК України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).
Відповідно до п.57.3 ст.57 ПК України, у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1, 54.3.2, 54.3.4 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
Як передбачено п.57.1 ст.57 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначеного у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків встановлених цим Кодексом.
Згідно з положенням підп.14.1.175 п.14.1 ст.14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Підпунктом 41.1.1 п.41.1 ст.41 ПК України визначено, що контролюючими органами є органи доходів і зборів - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування єдиної державної податкової, державної митної політики в частині адміністрування податків і зборів, митних платежів та реалізує державну податкову, державну митну політику, забезпечує формування та реалізацію державної політики з адміністрування єдиного внеску, забезпечує формування та реалізацію державної політики у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового та митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску (далі - центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику), його територіальні органи.
Відповідно до п.95.1 ст.95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Як передбачено підп.96.1.1 п.96.1 ст.96 ПК України, у разі якщо сума коштів, отримана від продажу внесеного в податкову заставу майна комунального підприємства, не покриває суму його податкового боргу і витрат, пов'язаних з організацією та проведенням публічних торгів, або у разі відсутності у такого боржника власного майна, що відповідно до законодавства України може бути внесено в податкову заставу та відчужено, контролюючий орган зобов'язаний звернутися до органу місцевого самоврядування чи органу виконавчої влади, до сфери управління якого належить майно такого платника податків, з поданням щодо прийняття рішення про виділення коштів місцевого бюджету на сплату податкового боргу такого платника податків. Рішення про фінансування таких витрат розглядається на найближчій сесії відповідної ради.
Пунктом 96.3 ст.96 ПК України визначено, що відповідь щодо прийняття одного із зазначених у пунктах 96.1 та 96.2 цієї статті рішень надсилається контролюючому органу протягом 30 календарних днів з дня направлення звернення.
У разі неотримання зазначеної відповіді у визначений цим пунктом строк або отримання відповіді про відмову у задоволенні його вимог контролюючий орган зобов'язаний звернутися до суду із позовною заявою про звернення стягнення податкового боргу на кошти державного органу чи органу місцевого самоврядування, в управлінні якого перебуває таке державне (комунальне) підприємство або його майно.
На виконання вищенаведених норм, позивач звернувся до органу місцевого самоврядування, до сфери управління якого належить майно такого платника податків - Пустомитівської районної ради, з відповідним поданням від 26.09.2014 р. за № 10294/10/13-25-25-00-013/1512, яке було отримане уповноваженою особою останнього. Однак, на даний час жодної відповіді на адресу позивача не надходило.
За таких обставин, позивачем у справі доказано обставину передбачену підп.96.1.1 п.96.1 ст.96 ПК України, за наявності якої, у контролюючого органу були правові підстави для вчинення процедур передбачених згаданою статтею Податкового кодексу України.
Враховуючи наведене та те, що представником відповідача Пустомитівської районної ради позов визнано, суд прийшов до висновку про обгрунтованість та підставність позовних вимог і вважає, що позов підлягає задоволенню.
Щодо судових витрат, то у відповідності до вимог ст.94 КАС України, зокрема, частин 2 та 4, судові витрати у формі судового збору, з відповідача не належить стягувати.
Керуючись ст.ст. 7-14, 69-71, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Пустомитівської районної ради (код ЄДРПОУ 04056374, що знаходиться за адресою 81100, Львівська область, м.Пустомити, вул.Грушевського, 3) податковий борг Пустомитівського управління будинками в розмірі 58385 (п'ятдесят вісім триста вісімдесят п'ять) грн. 25 коп. в користь Державного бюджету України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова не набрала законної сили.
Апеляційна скарга на постанову подається протягом десяти днів з дня отримання копії повного тексту постанови до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Кухар Н.А.
Повний текст постанови виготовлено 10.12.2014 року.