ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
11 грудня 2014 року м. Київ № 826/19339/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Амельохін В.В., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали
Департаменту житлово – комунального господарства і паливно енергетичного комплексу Київської обласної державної адміністрації
до
Корпорації «Український Житлово – комунальний Сервіс та Реконструкція»,
Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України
про
зобов’язання вчинити певні дії,
В С Т А Н О В И В:
Департамент житлово – комунального господарства і паливно енергетичного комплексу Київської обласної державної адміністрації звернулось з позовом до Корпорації «Український Житлово – комунальний Сервіс та Реконструкція» та Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України про зобов’язання відповідача – 1 перерахувати кошти в сумі 25986,00 грн. з вказанням призначення платежу «повернення коштів за невиконання авторського нагляду пілотного проекту «Реконструкція сімейного гуртожитку м. Вишневе по вул. Святошинська, 46 (без відселення мешканців) під соціальне житло» згідно Договору №71-12 від 23.12.2011 року» за наступними реквізитами: отримувач Департамент ЖКГ і ПЕК КОДА код 34695981, код банку 821018, банк отримувач ГУДКСУ у Київській області р/р 35218047000246 та зобов’язати відповідача – 2 перерахувати кошти в сумі 28755,60 грн. з вказанням призначення платежу «повернення коштів за невиконання технічного нагляду пілотного проекту «Реконструкція сімейного гуртожитку м. Вишневе по вул. Святошинська, 46 (без відселення мешканців) під соціальне житло» згідно Договору№37-11/тн від 23.12.2011 року» за наступними реквізитами: отримувач Департамент ЖКГ і ПЕК КОДА код 34695981, код банку 821018, банк отримувач ГУДКСУ у Київській області р/р 35218047000246.
Згідно з пунктом 1 частини першої статті 109 Кодексу адміністративного судочинства України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що вимогою Державної фінансової інспекції в Київській області від 14.03.2013р. №10-06-14-14/2109 зобов’язано позивача забезпечити відшкодування матеріальної шкоди (збитків) (провести претензійно – позовну роботу) в сумі 54741,60грн. з Корпорації «Український Житлово – комунальний Сервіс та Реконструкція» та з Управління капітального будівництва Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово – комунального господарства України за не виконані роботи з технічного нагляду в розмірі 28755,60грн.
Слід зазначити, що згідно з пунктом 1 частини першої статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України справа адміністративної юрисдикції (далі –адміністративна справа) – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб'єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною першою статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Частиною другою статті 4 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.
Позовні вимоги Департаменту житлово – комунального господарства і паливно енергетичного комплексу Київської обласної державної адміністрації не підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства, а підвідомчі господарському суду, оскільки дані правовідносини не є публічно – правовими.
На підставі вищенаведеного, керуючись пунктом 1 частини першої статті 109, ст.ст. 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В:
1. Відмовити Департаменту житлово – комунального господарства і паливно енергетичного комплексу Київської обласної державної адміністрації у відкритті провадження в адміністративній справі.
2. Ухвалу про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя В.В. Амельохін