Постанова № 41845976, 26.07.2013, Хмельницький окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
26.07.2013
Номер справи
822/2881/13-а
Номер документу
41845976
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Копія

Справа № 822/2881/13-а

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26 липня 2013 року м. Хмельницький

Хмельницький окружний адміністративний суд

в складі:головуючого-суддіПетричковича А.І. при секретаріСтрахарській М. В. за участі:позивача - ОСОБА_3, представника відповідача - Ніколова А.В.розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду адміністративну справу за позовом Віньковецької районної санітарно-епідеміологічної станції до Головного державного виконавця Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області Ніколова А. В., про скасування постанов і зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

03.07.2013 року до Хмельницького окружного адміністративного суду звернувся позивач з позовом від 01.07.2013 року у якому просить: скасувати постанову відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області від 05.06.2013 року (виконавче провадження №37370801) про накладення на голову ліквідаційної комісії Віньковецької районної санітарно - епідемічної станції ОСОБА_3 штрафу у розмірі 340 гривень; припинити виконання виконавчого листа №2202/1389/2012 від 27.03.2013 року.

Обгрунтовуючи позовні вимоги, позивач наголошує на тому, що постанова відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області від 05.06.2013 року про накладення на голову ліквідаційної комісії Віньковецької районної санітарно - епідеміологічної станції ОСОБА_3, штрафу у розмірі 340 гривень є незаконною і підлягає скасуванню, так як на її думку є незаконним рішення Апеляційного суду Хмельницької області від 05.03.2013 року на яке подано касаційну скаргу.

Позивач до початку судового розгляду подала заяву про збільшення позовних вимог від 26.07.2013 року і також просить скасувати постанову відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Хмельницькій області від 03.07.2013 року (виконавче провадження №37370801) про накладення на голову ліквідаційної комісії Віньковецької районної санітарно - епідеміологічної станції ОСОБА_3, штрафу у розмірі 680 гривень.

Позивач в судовому засіданні позовні вимоги підтримала та просила задовольнити позов з урахуванням допоненої вимоги в повному обсязі. Додатково пояснила, що рішення суду вона не виконує у зв'язку з тим, що установа вже на стадії завершення ліквідації, всі працівники вивільнені, посади скорочені, головний лікар звільнений з посади у 2013 році, ліквідаційна комісія у 2013 році працює на громадських засадах, установа не фінансується.

Представник відповідача позов не визнав та просив відмовити в його задоволенні, посилаючись на дотримання ним вимог Закону України "Про виконавче провадження".

Заслухавши учасників судового розгляду і дослідивши докази, суд вважає, що позовні вимоги не підлягають задоволенню, враховуючи наступне.

Довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців серії АВ №770145 стверджено, що станом на 15.07.2013 року Віньковецька СЕС є в стадії припинення.

Згідно рішення Віньковецького районного суду від 29.12.2012 року позовні вимоги ОСОБА_5 були задоволені частково. Зобов'язано ліквідаційну комісію Віньковецької районної санепідстанції працевлаштувати ОСОБА_5.

Рішенням Апеляційного суду Хмельницької області від 05.03.2013 року по справі №2202/1389\2012, апеляційну скаргу та доповнення до апеляційної скарги ОСОБА_5 задоволено частково. Рішення Віньковецького районного суду від 29.12.2012 року в частині зобов'язання ліквідаційної комісії працевлаштувати ОСОБА_5 вирішено скасувати та ухвалити нове рішення, яким поновлено ОСОБА_5 на посаді фельдшера - лаборанта бактеріології Віньковецької районної санітарно - епідеміологічної станції. Рішення в цій частині допущено до негайного виконання.

30.05.2013 року вимогою державного виконавця №2513 зобов'язано голову ліквідаційної комісії Віньковецької СЕС - ОСОБА_3, негайно поновити ОСОБА_5 на посаді фельдшера - лаборанта з бактеріології Віньковецької районної санітарно-епідеміологічної станції.

Згідно постанови про накладення штрафу ВП №37370801 від 05.06.2013 року за не виконанння законних вимог державного виконавця про поновлення ОСОБА_5 на посаді фельдшера - лаборанта з бактеріології Віньковецької районної санітарно-епідеміологічної станції, накладено штраф у розмірі 340 гривень на голову ліквідаційної комісії Віньковецької СЕС ОСОБА_3

13.06.2013 року вимогою державного виконавця боржника повторно зобов'язано поновити ОСОБА_5 на посаді фельдшера - лаборанта з бактеріології Віньковецької районної санітарно - епідеміологічної станції, однак вимога не була виконана, тому головним державним виконавцем відділу примусового виконання рішень Пещанюк І.А. була прийнята постанова про накладення штрафу ВП №37370801 від 03.07.2013 року, якою накладено на посадову особу - голову ліквідаційної комісії Віньковецької районної санітарно - епідеміологічної станції ОСОБА_3, штраф у розмірі 680 гривень.

Пунктом 34 Постанови Пленум Верховного Суду України №9 від 06.11.1992 року "Про практику розгляду судами трудових спорів" роз'яснено судам, що стосовно до правил ст. 24 КЗпП рішення про поновлення на роботі вважається виконаним з дня видання власником або уповноваженим ним органом про це наказу. У випадках ліквідації підприємства, установи, організації на час виконання рішення про поновлення на роботі суд, який постановив рішення, за поданням судового виконавця або заявою позивача в порядку заміни способу виконання рішення відповідно до ст. 366 ЦПК може визнати працівника звільненим за п. 1 ст. 40 КЗпП у зв'язку з ліквідацією підприємства, установи, організації і своєю ухвалою стягнути з власника ліквідованого підприємства, установи, організації (органу, уповноваженого управляти їх майном, а у відповідних випадках - з правонаступника) суми заробітної плати за вимушений прогул.

Згідно ст.76 Закону України "Про виконавче провадження", рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника виконується негайно. Виконання рішення вважається закінченим з дня видачі відповідного наказу або розпорядження власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом, фізичною особою, фізичною особою - підприємцем, який прийняв незаконне рішення про звільнення або переведення працівника, після чого державний виконавець виносить постанову про закінчення виконавчого провадження. У разі невиконання власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом, фізичною особою, фізичною особою - підприємцем рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого або переведеного працівника на них накладається штраф та застосовуються інші заходи, передбачені законом.

Відповідно до вимог ст.89 Закону України "Про виконавче провадження", у разі невиконання без поважних причин у встановлений державним виконавцем строк рішення, що зобов'язує боржника виконати певні дії, та рішення про поновлення на роботі державний виконавець виносить постанову про накладення штрафу на боржника - фізичну особу від десяти до двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на посадових осіб - від двадцяти до сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян; на боржника - юридичну особу - від сорока до шістдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян та встановлює новий строк виконання. У разі повторного невиконання рішення боржником без поважних причин державний виконавець у тому ж порядку накладає на нього штраф у подвійному розмірі та звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності відповідно до закону.

Частинами 1 - 2 ст.71 КАС України визначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.

Таким чином, суд приходить до висновку, що суб'єкт владних повноважень, який заперечує проти позову довів законність прийнятих ним постанов про накладення штрафу, адже є факт повторного не виконання рішення суду, яке набрало законної сили і законних вимог державного виконавця щодо виконання цього рішення суду та не має законних підстав для припинення виконавчого провадження, тому позов не може бути задоволений.

На підставі викладеного, керуючись Законом України "Про виконавче провадження" і ст.ст. 4-15, 70-71, 86, 94, 98-99, 122, 158-163, 181, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову від 01.07.2013 року, про скасування постанов про накладення штрафу і зобов"язання вчинити дії, відмовити.

Копії постанови надати сторонам, повний текст якої виготовлено 30.07.2013 року.

Постанова суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня її отримання.

Постанова набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.

Постанова не набрала законної сили.

Суддя/підпис/А.І. Петричкович"Згідно з оригіналом" Суддя А.І. Петричкович