ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
14 листопада 2014 року м. Київ № 826/17725/14
Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Добрянська Я.І., ознайомившись з позовною заявою та доданими до неї матеріалами
за позовомУкраїнського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України до Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києвапровизнання нечинними дій, визнання нечинними розрахунків та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій
ВСТАНОВИВ:
Позивач Український науково-дослідний інститут спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України звернувся в Окружний адміністративний суд м. Києва з позовом до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання нечинними дій, визнання нечинними розрахунків та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу (пункт 3 частини першої). Суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для повернення позовної заяви, залишення її без розгляду чи відмови у відкритті провадження у справі (частина друга).
Так, дана заява подана з порушенням вимог Кодексу адміністративного судочинства України, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не потрібно сплачувати.
В даному випадку, позивачем в якості доказу сплати судового збору за подання вказаного адміністративного позову до суду (що є позовом майнового характеру), долучено квитанцію від 13.11.2014 р. про сплату 73,08 грн. судового збору.
З даного приводу, суд вважає за необхідне зазначити наступне.
З 01 листопада 2011 року набрав чинності Закон України «Про судовий збір», згідно ч. 1 ст. 4 якого судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 01 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 р.), за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 2 відсотків розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Також, відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» (в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 р.), під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Таким чином, в даному випадку, при поданні позову майнового характеру до адміністративного суду, позивач має керуватися положеннями (вимогами) ст. 4 Закону України «Про судовий збір», саме в редакції Закону від 19.09.2013 року, що набрала чинності з 23.10.2013 року.
Відповідно до ст. 8 Закону України від 16.01.2014 р. № 719-VII «Про Державний бюджет України на 2014 рік», розмір мінімальної заробітної плати на період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року становить 1 218,00 грн.
Отже, мінімальна ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру з 01.01.2014 року по 31.12.2014 року становить - 1 827 грн., а максимальна - 4 872 грн., та позивач, під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачує 10 відсотків від розміру такої ставки судового збору, а решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Відповідно до роз'яснення Вищого адміністративного суду України від 18 січня 2012 року № 165/11/13-12, із врахуванням позиції Європейського суду з прав людини, викладеній в рішенні від 14 жовтня 2010 року по справі «Щокін проти України», вимога про визнання протиправним рішення суб'єкта владних повноважень, яке впливає на склад майна позивача, у тому числі шляхом безпідставного стягнення податків, зборів, штрафних санкцій, тощо, є майновою.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, позивач зокрема просить суд визнати нечинними розрахунки Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва щодо обов'язку відшкодування Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій ОСОБА_3, які, відповідно до наданих до позовної заяви документів (копій таких розрахунків) становлять загальну суму - 216 230,75 грн.
Таким чином, загальна сума даного адміністративного позову становить 216 230,75 грн.
Відповідно, загальна ставка судового збору в даному випадку складає 4 324,62 грн., а сума судового збору, яку позивач зобов'язаний сплатити при поданні позову до адміністративного суду становить 432,46 грн., проте як решта суми судового збору буде стягнута з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно долучити до поданого позову оригінал документу про сплату судового збору в сумі 359,38 грн. (432,46 грн. - 73,08 грн.).
Згідно вимог частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Враховуючи зазначене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання нечинними дій, визнання нечинними розрахунків та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій - без руху, з наданням позивачу часу для усунення недоліків.
Керуючись вимогами ст.ст. 106, 107, 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва -
У Х В А Л И В:
1. Залишити позовну заяву Українського науково-дослідного інституту спеціальної техніки та судових експертиз Служби безпеки України до відповідача Управління Пенсійного фонду України в Солом'янському районі м. Києва про визнання нечинними дій, визнання нечинними розрахунків та зобов'язання утриматися від вчинення певних дій - без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви до 26.11.2014 р.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені п. 1 ч.3 ст. 108 КАС України.
Дана ухвала набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 254 КАС України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська