ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
09 грудня 2014 року м. Київ К/800/59166/14
Суддя Вищого адміністративного суду України Бухтіярова І.О.,
перевіривши касаційну скаргу Міжрегіонального головного управління Міндоходів – Центрального офісу з обслуговування великих платників
на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 21.10.2014 р.
у справі № 826/6444/14
за позовом публічного акціонерного товариства «Київський завод шампанських вин «Столичний»
до Міжрегіонального головного управління Міндоходів – Центрального офісу з обслуговування великих платників
про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення, –
В С Т А Н О В И В :
Публічне акціонерне товариство «Київський завод шампанських вин «Столичний» звернулась до суду з позовом до Міжрегіонального головного управління Міндоходів – Центрального офісу з обслуговування великих платників, у якому просило визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення відповідача від 13.02.2014 р. №0000033930, яким до позивача застосовано штрафні санкції у розмірі 83 757,90 грн. за порушення норм з регулювання обігу готівки.
Постановою Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.06.2014 р. у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 21.10.2014 р. постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.06.2014 р. скасовано та прийнято нову постанову, якою позов задоволено, визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Міжрегіонального головного управління Міндоходів – Центрального офісу з обслуговування великих платників від 13.02.2014 р. №0000033930.
Міжрегіональне головне управління Міндоходів – Центральний офіс з обслуговування великих платників подало касаційну скаргу, в якій, посилаючись на допущені судом апеляційної інстанції порушення норм матеріального та процесуального права, просить скасувати рішення суду апеляційної інстанції та залишити в силі постанову Окружного адміністративного суду м. Києва від 12.06.2014 р. Однак у зв’язку із тим, що касаційна скарга не відповідала вимогам ч. 4 ст. 213 та ч. 4 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України скарга була залишена без руху із встановленням тридцятиденного строку з моменту отримання ухвали про залишення касаційної скарги без руху для виправлення зазначених недоліків, про що було постановлено ухвалу від 20.11.2014 р.
В межах встановленого строку, податковим органом на усунення недоліків касаційної скарги 08.12.2014 р. подано до суду касаційної інстанції: копію наказу про призначення особи, яка видала та підписала довіреність на представника, яким підписав касаційну скаргу; надано клопотання про поновлення строку та належні докази та обґрунтування причин пропуску строку на касаційне оскарження рішення суду апеляційної інстанції.
Суддя-доповідач, розглянувши дане клопотання та додані докази дійшов висновку, що наведені скаржником обставини свідчать про поважність причин пропуску строку на касаційне оскарження.
При цьому, перевіривши відповідність вказаної касаційної скарги ст.ст. 213, 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач приходить до висновку, що слід відмовити у відкритті касаційного провадження з наступних підстав.
Так, згідно з п. 4 ч. 2 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України, у касаційній скарзі зазначаються обґрунтування вимог особи, що подає касаційну скаргу, із зазначенням того, у чому полягає порушення норм матеріального чи процесуального права.
Відповідно до положень п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя-доповідач відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційна скарга є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
За змістом цієї норми касаційна скарга повинна містити посилання на помилкове та/або неправильне застосування норм матеріального права при вирішенні справи та/або порушення судами норм процесуального права (у разі оскарження судового рішення по суті – пояснення, яким чином такі порушення вплинули на правильність вирішення справи).
Зі змісту касаційної скарги вбачається, що вона є необґрунтованою і викладені в ній доводи не викликають необхідності перевірки матеріалів справи.
З урахуванням викладеного, суддя-доповідач приходить до висновку, що провадження по вказаній касаційній скарзі не підлягає відкриттю.
На підставі викладеного та керуючись п. 5 ч. 5 ст. 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -
У Х В А Л И В :
1. Визнати поважними підстави пропуску строку на касаційне оскарження ухвали Київського апеляційного адміністративного суду від 21.10.2014 р. у справі № 826/6444/14.
2. У відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Міжрегіонального головного управління Міндоходів – Центрального офісу з обслуговування великих платників відмовити.
3. Копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження, разом із доданими до касаційної скарги матеріалами, направити скаржнику, а касаційну скаргу Міжрегіонального головного управління Міндоходів – Центрального офісу з обслуговування великих платників залишити у суді касаційної інстанції.
4. Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.О. Бухтіярова