Справа № 161/18725/14-п
Номер провадження: 3/161/4091/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
місто Луцьк 09 грудня 2014 року
Луцький міськрайонний суд Волинської області під головуванням:
Судді: Квятковського М.С.,
за участю секретаря: Куденчук О.М.,
представника УСБУ України у Волинській області:ОСОБА_1,
прокурора:Сасюка Л.О.,
особи, відносно якої складено
протокол про адміністративне правопорушення: ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку справу про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя ІНФОРМАЦІЯ_3, ІНФОРМАЦІЯ_4, одруженого, працюючого на посаді голови комунальної організації «Обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», ідентифікаційний номер платника податків НОМЕР_1, тел. 050-213-33-52, -
-за ч.1 ст.172-7 КУпАП,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2, відповідно до п.2 ч.1 ст.4 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» є субєктом відповідальним за корупційні правопорушення і будучи особою, прирівняною до осіб уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування та посадовою особою юридичної особи публічного права, порушив обмеження, передбачені п.2 ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
Відповідно до розпорядження голови Волинської ОДА за №233, від 13.05.1998 року, на основі комунальної власності територіальної громади Волинської області, було створено обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, який згідно до ст.63 Господарського кодексу України є комунальним підприємством органу місцевого самоврядування, власником якого, відповідно до п.1.1 Статуту фонду, є Волинська обласна рада.
Відповідно до п.5.1 Статуту обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, керівником Фонду є голова Фонду. Голова Фонду призначається на посаду і звільняється з неї за рішенням сесії обласної ради.
Згідно контракту, від 19.08.2004 року, укладеного між Органом управління майном, в особі голови Волинської обласної ради та ОСОБА_2 (пролонгований 29.07.2010 року), останнього призначено головою Фонду.
Відповідно до ст.31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», органам місцевого самоврядування надані повноваження будівництва житлових будинків за рахунок власних коштів. Згідно до п.3.2.1 Статуту, Фонд виступає замовником по будівництву індивідуального житлового будівництва в сільській місцевості, тобто йому делеговані повноваження органу місцевого самоврядування і відповідно голова Фонду ОСОБА_2 прирівнюється до осіб уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування.
Згідно п.2.4 та п.2.5 вищевказаного контракту передбачено, що голова Фонду, щорічно подає органу управління майном звіт про результати виконання показників передбачених контрактом за встановленою формою, а орган управління:
звільняє голову фонду у разі закінчення контракту, достроково за вимогою голови Фонду, а також у випадку порушень ним законодавства та умов контракту;
організовує фінансовий контроль за діяльністю Фонду;
здійснює контроль за ефективністю використання і збереження закріпленого за Фондом майна, що свідчить про те, що ОСОБА_2 перебуває в безпосередньому підпорядкуванні органу управління майном, в особі голови обласної ради.
Головним завданням Фонду, відповідно до п.3.1.2 статуту Фонду є надання фінансової підтримки індивідуальним забудовникам, шляхом надання довгострокових кредитів (до 20 років), у визначених законодавством розмірах, порядок яких регулюється Постановою КМ України за №1597, від 05.10.1998 року, якою затвердженні Правила надання таких кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі. Рішення про надання, або відмову у наданні індивідуальному забудовнику кредиту, відповідно до ст.12 вказаних Правил, приймає виконавчий орган Фонду (Правління) на підставі поданих документів. Позитивне рішення виконавчого органу Фонду є підставою для укладення із забудовником кредитної угоди. Ст.15 Правилами надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам житла на селі передбачено, що кредитна угода укладається на всю суму кредиту, яка видається частинами, а саме поетапно, згідно графіку будівництва.
Так, 17 червня 2013 року, між Фондом в особі голови ОСОБА_2 та ОСОБА_3 укладено договір за № 209911, яким передбачено надання пільгової позики згідно Правил будівництва житлового будинку в сумі 100 000 гривень.
З протоколу засідання правління Фонду, від 25 березня 2014 року вбачається, що ОСОБА_2, будучи головою Фонду, брав безпосередню участь у його засіданні, в ході якого розглядалось питання надання позики індивідуальним житловим забудовникам. Після розгляду особових справ забудовників, Правлінням Фонду, шляхом голосування усіх членів, одноголосно прийнято рішення надати позики 22 громадянам, в тому числі і надання чергового траншу позики, відповідно до зазначеного договору за № 209911, у сумі 20 000 гривень гр. ОСОБА_3 який є сином голови Фонду, що підтверджено довідко ВДРАЦ за № 54/3-5181, від 06.11.2014 року, та відповідно до ст.1 Закону відноситься до категорії близьких осіб.
Крім цього, 08 травня 2014 року, відбулось чергове засідання правління Фонду, під час якого, крім іншого, знову розглядалось питання про надання чергового траншу кредиту у сумі 20 000 гривень гр. ОСОБА_3. Згідно протоколу вказаного засідання, рішення про надання такого траншу було прийнято одноголосно усіма членами правління.
Таким чином, прийняття участі голови Фонду ОСОБА_2 в голосуванні, про надання чергових траншів кредиту його сину ОСОБА_3, могло вплинути на обєктивність та неупередженість прийняття такого рішення, і викликало суперечність між майновими інтересами близької особи та службовими повноваженнями ОСОБА_2, що призвело до конфлікту інтересів, так як згідно листа голови Волинської обласної ради за № 1647/49/2-14, від 05.11.2014 року, ОСОБА_2 не повідомляв свого безпосереднього керівника Орган управління, в особі голови Волинської обласної ради про вказаний конфлікт інтересів.
Отже, ОСОБА_2, будучи особою, прирівняною до осіб уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування, перебуваючи у безпосередньому підпорядкуванні Волинської обласної ради, письмово не повідомив свого безпосереднього керівника голову Волинської обласної ради про наявний конфлікт інтересів, що могло вплинути на обєктивність та неупередженість прийняття рішення про надання пільгової позики близькій особі, чим порушив вимоги, передбачені ч.2 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП..
В судовому засіданні, ОСОБА_2, винність в інкримінованому йому правопорушенні, передбаченому ч.1 ст.172-7 КУпАП, визнав повністю, суду підтвердив, що при вказаних у протоколі обставинах та строки, всупереч вимог, що передбачені Законом України «Про засади запобігання і протидії корупції» приймав участь у голосуванні про надання пільгових позик близькій особі, а саме його сину - ОСОБА_4.
Крім цього, ОСОБА_2 зазначив, що дійсно про вказаний наявний конфлікт інтересів не повідомляв свого безпосереднього керівника Орган управління, в особі голови Волинської обласної ради. У вчиненому, щиро розкаявся та просив суд, суворо не карати.
Факт вчинення ОСОБА_2, адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, стверджується у відповідності до вимог ст.251 КУпАП, належними та допустимими по справі доказами, а саме:
протоколом за №23, від 17.11.2014 року, про вчинення адміністративного корупційного правопорушення, правильність та достовірність якого, своїм підписом засвідчив ОСОБА_2 (а.с.2-3);
письмовими поясненнями: ОСОБА_2 (а.с.4); ОСОБА_5 (а.с.5) та ОСОБА_6 (а.с.6);
повідомленням голови ради ОСОБА_7, від 05.11.2014 року (а.с.17);
довідкою ВДРАЦ за № 54/3-5181, від 06.11.2014 року, про те, що ОСОБА_2 дійсно є батьком ОСОБА_3 (а.с.18);
статутом Обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі (а.с.20-23);
контрактом з головою обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, м. Луцьк, що є спільній власності територіальних громад сіл, селищ і міст області (а.с.24-26);
розпорядженням Волинської обласної ради за № 180-р, від 29 липня 2010 року (а.с.27);
додатковою угодою до контракту з головою обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, укладеного 19 серпня 2004 року, від 29 липня 2010 року (а.с.28);
договором про надання довгострокової позики за № 209911, від 17 червня 2013 року (а.с.29-30);
протоколами засідання правління обласного Фонду підтримки індивідуального житлового будівництва на селі, від 18 червня, 02 липня, 06 вересня 2013 року, 25 березня та 08 травня 2014 року, згідно яких ОСОБА_2 дійсно приймав участь у голосуванні про надання позики громадянам, зокрема і своєму сину ОСОБА_3 (а.с.31,32,33,34,35);
платіжними дорученнями за №885, №967, №456, №204 та №1375, які підтверджують перерахунок коштів (кредит на будівництво) гр. ОСОБА_3 обласним Фондом ПІЖБ на селі (а.с.36,37);
особовим листком обліку кадрів (а.с.43-44).
Проаналізувавши пояснення ОСОБА_2, заслухавши міркування прокурора про те, що ОСОБА_2 слід притягнути до відповідальності за ч.1 ст.172-7 КУпАП, дослідивши матеріали справи, в їх сукупності, суд приходить до висновку, що ОСОБА_2, є субєктом відповідальним за корупційні правопорушення і будучи особою, прирівняною до осіб уповноважених на виконання функцій місцевого самоврядування та посадовою особою юридичної особи публічного права, порушив обмеження, передбачені п.2 ч.1 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», чим вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.172-7 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення, у відповідності до вимог, передбачених ст.33 КУпАП, суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що помякшують і обтяжують відповідальність.
До обставин, що помякшують відповідальність ОСОБА_2, суд відносить щире каяття, обставин, які обтяжують відповідальність, суд по справі не вбачає.
Враховуючи всі обставини справи, особу правопорушника, який щиро розкаявся, раніше до адміністративної відповідальності за вчинення корупційних правопорушень не притягувався, характеризується виключно з позитивного боку, а тому, з огляду на наведене, суд вважає, що на ОСОБА_2, слід накласти адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою кваліфіковано правопорушення, у виді штрафу, що буде відповідно до ст.23 КУпАП, достатньою та необхідною мірою відповідальності, яка досягне мети у вихованні правопорушника в дусі додержання законів України, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
На підставі підп. «а» п.2 ч.1 ст.4; ч.2 ст.14 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції», керуючись ст.ст. 283; 284 КУпАП, суд -
П О С Т А Н О В И В:
ОСОБА_2 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.172-7 КУпАП, наклавши адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 500 (пятсот) гривень.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави судовий збір в розмірі 36 (тридцять шість) грн. 54 коп. за наступними реквізитами: найменування суду - Луцький міськрайонний суд Волинської області, назва податку - судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050), банк - ГУДКСУ у Волинської області, код банку 803014, номер рахунку 31214206700002, одержувач коштів - УДКСУ у м. Луцьку (м. Луцьк) 22030001, ідентифікаційний код одержувача 38009628.
Постанова може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги, внесення подання прокурором, до апеляційного суду Волинської області через Луцький міськрайонний суд протягом десяти днів з дня її винесення.
Суддя Луцького міськрайонного суду М.С. Квятковський