У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
Справа № 817/3905/14
08 грудня 2014 року м. Рівне
Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Кравчук Т.О., розглянувши позовну заяву
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 доКорецького відділення Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області провизнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішеньВ С Т А Н О В И В:
До Рівненського окружного адміністративного суду звернувся Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 з позовом до Корецького відділення Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень:
від 25.06.2014 року №0005281708, згідно з яким позивачу визначено податкове зобов'язання за платежем "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт послуг)" у сумі 355,92 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями;
від 25.06.2014 року №0005291708, згідно з яким позивачу визначено податкове зобов'язання за платежем "Податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів (робіт послуг)" у сумі 257,76 грн. за штрафними (фінансовими) санкціями.
Відповідно до статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
У статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України наведені вимоги до позовної заяви. Зокрема, згідно з пунктом 3 частини першої цієї статті у позовній заяві зазначаються ім'я (найменування) відповідача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Відповідно до частини першої статті 50 Кодексу адміністративного судочинства України стороною в адміністративній справі можуть бути підприємства, установи, організації (юридичні особи).
Так, відповідно до наказу Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області від 24.01.2014 року №28, Корецьке відділення є структурним підрозділом Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції, тобто не є юридичною особою.
Таким чином, в якості відповідача в адміністративній справі позивач зазначив відділення державної податкової інспекції - структурний підрозділ територіального органу Міндоходів, який не має власної правосуб'єктності і не може бути відповідачем у суді.
Також, згідно вимог частини другої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Разом з тим, пунктом шостим частини першої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що у позовній заяві зазначається перелік документів та інших матеріалів, що додаються, які, відповідно до частини третьої статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, подаються відповідно до кількості відповідачів у справі.
Згідно статті 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Так, позивач не надав суду доказів в обґрунтування заявлених позовних вимог, окрім копій оспорюваних податкових повідомлень-рішень, які до того ж є нечіткими, в позовній заяві не зазначив про неможливість подання таких та не заявив відповідного клопотання суду про їх витребування.
Крім того, частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір". Так, за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру розмір судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати (1827,00 грн.) та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати (4872,00 грн.), що встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява подана до суду (станом на 1 січня 2014 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн. згідно із Законом України від 16.01.2014 року №719-VІI).
Майновими вимогами є будь-які вимоги суб'єктів права, що пов'язані з володінням, користуванням, розпорядженням, обміном, розподілом майна, у тому числі нерухомими та рухомими речами, грошами (грошовими коштами).
З позовної заяви вбачається, що позивач оспорює рішення суб'єкта владних повноважень про сплату податкового зобов'язання у загальній сумі 613,68 грн. Вказана вимога позивача має майновий характер, адже вирішення судом даного спору стосується отримання позивачем економічної вигоди, вираженої у грошовому еквіваленті, має очевидний економічний ефект, адже призведе до збільшення чи зменшення активів позивача.
Разом з тим, відповідно до частини третьої статті 4 Закону України від 08.07.2011 року №3674-VI "Про судовий збір" під час подання до суду адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
Суд зазначає, що за подання 05.12.2014 року до суду позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у сумі 73,08 грн., що не відповідає розміру судового збору, встановленого статтею 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір" за мінімальною ставкою для позовів майнового характеру з урахуванням відсотка, що сплачується при поданні позовної заяви до суду.
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунуті шляхом подання до суду позовної заяви із найменуванням відповідача-юридичної особи, до якого звернені вимоги позивача, та із зазначенням переліку документів та інших матеріалів, що додаються на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, з доданням усіх копій для відповідача. У разі неможливості подати окремі докази у позовній заяві необхідно зазначити такі докази та причини неможливості їх подання до суду.
Крім того, слід подати до суду документ про доплату суми судового збору виходячи із заявлених позовних вимог (з урахуванням їх майнового характеру) у розмірі, визначеному частиною другою з урахуванням визначеної частиною третьою відсотка суми судового збору, що сплачується під час подання до суду адміністративного позову майнового характеру, передбачених статтею 4 Закону України від 08.07.2011 року № 3674-VI "Про судовий збір".
Вказаний судовий збір слід перераховувати за наступними реквізитами: р/р 31211206784002; одержувач: УДКС у м. Рівне 22030001; банк одержувача: ГУ ДКСУ у Рівненськійобласті; код ЄДРПОУ одержувача: 38012714; МФО: 833017.
Детальна інформація по сплаті судового збору розміщена на офіційному веб-порталі "Судова влада України" за Інтернет адресою www.court.gov.ua/sud1770, а також на інформаційному стенді в Рівненському окружному адміністративному суді (33028, м. Рівне, вул.16 Липня, 87).
Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 22 грудня 2014 року
Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
У Х В А Л И В:
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Корецького відділення Гощанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Рівненській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень від 25.06.2014 року №0005281708, №0005291708, - залишити без руху.
Встановити Фізичній особі-підприємцю ОСОБА_1 строк для усунення недоліків позовної заяви - до 22 грудня 2014 року
Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний судпротягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кравчук Т.О.