ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 грудня 2014 року м. Київ № 826/18730/14
Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1до1. Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України 2. Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києвіпровизнання незаконними дій, скасування державної реєстрації ВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - Позивач/ОСОБА_1) до Державної податкової інспекції у Святошинському районі Головного управління Міністерства доходів і зборів України (надалі - Відповідач-1/ДПІ у Святошнскьому районі ГУ Міндоходів у м. Києві) та Реєстраційної служби Головного управління юстиції у м. Києві (надалі - Відповідач-2/РС ГУЮ у м. Києві) в якому просить суд:
1. Визнати незаконними дії особи з назвою «Державна податкова інспекція у Святошинському районі ГУ Міндоходів і зборів у Києві» щодо складення Вимоги № Ф- 466 від 14.08.2014р. у зв'язку з відсутністю у останньої відповідного обсягу повноважень.
2. Скасувати державну реєстрацію особи з назвою «Державна податкова інспекція у Святошинському районі ГУ Міндоходів і зборів у Києві» як таку, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням вимог ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Відповідно до п.3 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається з матеріалів позову, позивачами не було виконано вимог вищевказаних статей КАС України, а саме в частині надання доказів, а також причин неможливості подання таких доказів.
Так, при усунені недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати документи на які останній посилається в адміністративному позові, (та копії для Відповідачів), а саме: скаргу Позивача до Головного управління Міндоходів у м. Києві; Рішення Головного управління Міндоходів у м. Києві Міністерства доходів і зборів України №2192 від 26.09.2014 р.; скаргу Позивача до Міністерства доходів і зборів України; запит про надання належним чином завіреної копії наказу про затвердження положення про Державну податкову інспекцію у Святошинському районі ГУ Міндоходів і зборів у Києві; наказ про затвердження положення про Державну податкову інспекцію у Святошинському районі ГУ Міндоходів і зборів у Києві; наказ Міністерства доходів і зборів України №54 від 17.04.2013 р.; наказ Міністерства доходів і зборів України №70 від 17.04.2013 р.
Водночас, відповідно до п.4 ч.1 ст.106 КАС України зміст позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Як вбачається з позовної заяви Позивачем не було заявлено позовних вимог до РС ГУЮ у м. Києві. Так при усунені недоліків позовної заяви, Позивачу необхідно викласти зміст позовних вимог до Відповідача-2.
Відповідно до ч.3 ст.106 КАС України, до позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.
Як вбачається з матеріалів адміністративного позову, Позивачем було надано до суду позовну заяву лише в двох примірниках, хоча в позовній заяві зазначається два Відповідачі.
Таким чином, при усуненні недоліків даної позовної заяви, позивачу необхідно буде надати примірник позовної заяви з додатками до них для Відповідачів.
Крім того, згідно вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем заявлені вимоги майнового та не майнового характеру, водночас доказів сплати судового збору до позовної заяви додано не було.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» станом на 16.01.2014 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка діяла на 01.01.2014 р. становить 1218,00 грн.
Відтак, ставки судового збору мають обраховуватись від мінімальної заробітної плати у розмірі 1218,00 грн.
При цьому, у ч.3 ст.4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати. Водночас ставка судового збору за подання до адміністративного суду позову немайнового характеру складає 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, Позивачу при усуненні недоліків адміністративного позову, належить надати оригінали документів на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги майнового та не майнового характеру на наступні реквізити:
- отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва;
- код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897;
- банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві;
- код банку отримувача - 820019;
- рахунок отримувача - 31218206784007;
- код класифікації доходів бюджету - 22030001;
- призначення платежу: «Судовий збір, за позовом ___ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689».
Разом з тим, відповідно до п.5 ч.1 ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) суд з'ясовує чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Як вбачається з позовної заяви п.2 позовних вимог ОСОБА_1 просить суд скасувати державну реєстрацію особи з назвою «Державна податкова інспекція у Святошинському районі ГУ Міндоходів і зборів у Києві» як таку, що проведена на підставі нечинних установчих документів з порушенням вимог ЗУ «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців».
Водночас, як вбачається з Єдиного державного реєстру ДПІ у Святошинському районі ГУ Міндоходів у м. Києві (код ЄДРПОУ 38760467), була зареєстрована 03.06.2013 р.
Згідно положень ч.2 ст.99 КАС України для звернення до адміністративного суду за захистом прав, свобод та інтересів особи встановлюється шестимісячний строк, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Таким чином, при усунені недоліків адімінстративного позову Позивачу необхідно надати пояснення з документами на їх обгрунтування, щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/18730/14 від 02.12.2014 р.), зокрема надати:
- документи, на які підтверджують обставини на які Позивач посилається у своїй позовній заяві (відповідно до кількості відповідачів по справі);
- примірник позовної заяви з додатками для всіх Відповідачів;
- адміністративний позов з позовними вимогами до Відповідача-2;
- оригінал документу про сплату судового збору за позовні вимоги майнового та немайнового характеру;
- пояснення з документами на їх обґрунтування, щодо поважності причин пропуску строку звернення до суду.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1 - залишити без руху.
2.Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/18730/14 від 02.12.2014 р.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін