ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без розгляду
02 грудня 2014 року м. Київ № 826/17658/14
Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1доВідділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України провизнання дій протиправними та скасування наказуВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - Позивач/ОСОБА_1) до К Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України (надалі - Відповідач/ВПВР ДВС України), в якому просить суд:
1. Поновити строк для оскарження Постанови від 23.04.2014 р. про стягнення з боржника виконавчого збору.
2. Скасувати постанову, винесену 23.04.2014 р. старшим державним виконавцем ВПВР ДВС України про стягнення з боржника виконавчого збору.
Після усунення недоліків позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без розгляду з огляду на наступне.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.107 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України), суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо подано заяву про поновлення цього строку, то чи є підстави для її задоволення).
Частиною 1 ст.99 КАС України визначено, що адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами.
Відповідно до ч.1 та ч.2 ст.181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб. Позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Так, Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом 13.11.2014 р., про що свідчить відповідний реєстраційний напис на першій сторінці позовної заяви (№826/17658/14 від 13.11.2014 р.), при цьому, Позивач просить суд Скасувати постанову, винесену 23.04.2014 р. старшим державним виконавцем ВПВР ДВС України про стягнення з боржника виконавчого збору
Разом з тим, одночасно з поданням адміністративного позову, Позивачем було заявлено клопотання про визнання причин пропущення строку звернення до суду поважними та поновлення такого строку.
При цьому, в обґрунтування підстав поважності пропуску строку, Позивач зазначає що постанова про стягнення виконавчого збору від 23.04.2014 р. була оскаржена до Печерського районного суду м. Києва в задоволені якої було відмовлено рішенням Печерського районного суду м. Києва від 08.08.2014 р.
Водночас, Позивач зазначає 23.10.2014 р. Апеляційним судом м.Києва скаргу ОСОБА_1 було задоволено частково, провадження у справі в частині оскарження постанови про стягнення виконавчого збору закрито.
Однак, суд вважає за необхідне звернути увагу, що Позивачу нічого не перешкоджало, звернутися раніше за захистом своїх прав та охоронюваних законом інтересів до Окружного адміністративного суду м. Києва, з даним позовом, у встановленому законом порядку та в передбачений законом строк.
Аналогічна позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України №К/9991/6004/11 від 13.10.2011 р.
Як наслідок, суд не вбачає підстав для визнання поважними причин пропущення строку та його поновлення, та відмовляє в задоволенні заявленого Позивачем клопотання.
Таким чином, суд дійшов висновку про пропуск Позивачем строку на звернення до суду встановленого ч.2 ст.181 КАС України з неповажних причин.
Відповідно до ч.1 ст.100 КАС України, адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про необхідність залишення позовної заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст.99, 100, 160 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Адміністративний позов ОСОБА_1 до Відділу примусового виконання рішень Державної виконавчої служби України - залишити без розгляду.
2. У випадку оскарження ухвали справа буде скерована до апеляційної інстанції разом з апеляційною скаргою.
3. Роз'яснити Позивачу про його право на повторне звернення до суду з позовом, після усунення підстав, з яких заява була залишена без розгляду.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін