Справа № 2-679 /2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 грудня 2008 року Гуляйпільський райсуд Запорізької області
В складі:головуючого-судді Чемолосової С.П.
При секретарі: Імановій В.В.
Розглянувши в відкритому судовому засіданні в м. Гуляйполе цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення переплачених бюджетних коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до відповідача про повернення коштів у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям в сумі 990 грн. 18 коп. в зв'язку з тим, що відповідачу згідно поданої заяви від 26.11.2007 року № 553 до Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».
Згідно ст. ст. 5, 6 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та з урахуванням поданої декларації про доходи членів сім'ї, які відповідач надав управлінню праці та соціального захисту населення, йому була призначена соціальна допомога за заявою від 26.11.2007 року рішенням від 05.12.2007 року призначено на 6 місяців з 01.11.2007 року по 30.04.2008 року включно у розмірі 135 грн. 01 коп. З 1.01.2008 року було затверджено новий рівень забезпечення прожиткового мінімуму. Перерахунок соціальної допомоги, в межах терміну призначення, проводиться спеціалістами самостійно, тобто без звернення уповноваженого представника сім'ї. Отже після проведення перерахунку розмір соціальної допомоги з 01.01.2008 по 30.04.2008 становить 184 грн. 41 коп.
12.05.2008 відповідач повторно звернувся із заявою про призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації. Заяву зареєстровано під № 370. Згідно довідки про склад сім'ї від 08.05.2008 № 2151, сім'я складається із трьох осіб та має земельну ділянку для городництва у розмірі 0,10 га. Відповідно до поданої декларації про доходи та майновий стан,доходом сім'ї за період з 01.11.2007 р. по 30.04.2008 р. були: допомога по безробіттю ОСОБА_1 у розмірі 280 грн. 65 коп., стипендія ОСОБА_2 у розмірі 921 грн. 61 коп., дохід від земельної ділянки 0,10 га наданої Гуляйпільською міською радою для городництва.
Згідно методики обчислення сукупного доходу сім 'ї для всіх видів соціальної допомоги, яка застосовується при визначенні розміру допомоги, середньомісячний сукупний дохід сім'ї склав 212 грн. 16 коп. Оскільки ОСОБА_1 повторно подав інформацію про те, що він не використовує можливість знаходження додаткових джерел для існування сім'ї, згідно п. 17 Порядку розмір допомоги був зменшений за згодою заявника до 80 %. Спеціалістами управління був проведений розрахунок допомоги та визначено розмір соціальної допомоги рішенням від 15.05.2008 року на 6 місяців з 01.05.2008 року по
2.
31.10.2008 року включно у розмірі 266 грн. 67 коп.
14.07.2008 р. ОСОБА_1 звернувся із заявою до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації про припинення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, в якій вказав, що подав невірну інформацію про склад сім'ї.
Пунктом 28 Порядку передбачено, якщо сім 'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи та майновий стан сім'ї, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги або на право призначення допомоги, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, Управлінням визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення. Саме невірна інформація про склад сім'ї, надана ОСОБА_1, вплинула на визначення розміру соціальної допомоги.
Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачу було направлене повідомлення від 24.07.2008 року № 10-09/949 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. Належна сума заявником не відшкодована.
Тому позивач прохає стягнути з відповідача кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям у сумі 990 грн. 18 коп. державне мито в сумі 51 грн. в дохід держави та затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн.
В судовому засіданні представник позивача ОСОБА_3 на задоволенні заявлених позовних вимог наполягає.
Відповідач позов визнав в повному обсязі, суду пояснив, що в добровільному порядку переплачені бюджетні кошти не сплатив, так як, знаходиться в скрутному матеріальному становищі.
Суд, вислухавши представника позивача, вивчивши матеріали справи приходить до слідуючого: в судовому засіданні встановлено, що відповідачу згідно поданих заяв від від 26.11.2007 року № 553, від 12.05.2008 року № 370 до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації була призначена державна соціальна допомога малозабезпеченим сім'ям, згідно Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям».
Згідно ст. ст. 5, 6 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» та з урахуванням доходів членів сім'ї, які відповідач надав управлінню праці та соціального захисту населеня, йому була призначена соціальна допомога: за заявою від 26.11.2007 рішенням від 05.12.2007 року призначено на 6 місяців з 01.11.2007 року по 30.04.2008 року включно у розмірі 135 грн. 01 коп.; за заявою від 12.05.2008 рішенням від 15.05.2008 року призначено на 6 місяців з 01.05.2008 року по 31.10.2008 року включно у розмірі 266 грн. 67 коп.
14.07.2008 р. ОСОБА_1 звернувся із заявою до управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської районної державної адміністрації про припинення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, в якій вказав, що подав невірну інформацію про склад сім'ї.
Пунктом 28 Порядку передбачено, якщо сім 'єю приховано або навмисно подано недостовірні дані про доходи та майновий стан сім'ї, що вплинули на визначення розміру соціальної допомоги або на право призначення допомоги, внаслідок чого були надміру виплачені кошти, Управлінням визначається обсяг переплачених коштів та встановлюється термін їх повернення. Саме невірна інформація про склад сім'ї, надана ОСОБА_1, вплинула на визначення розміру соціальної допомоги.
З урахуванням отриманих відомостей про склад сім'ї, спеціалістами проведено перерахунок середньомісячного сукупного доходу для призначення соціальної допомоги, що підтверджується протоколами від 18.07.2008 року, згідно п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, п. 25, п.28 Порядку призначення і
3.
виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям. А також визначено перерахунок переплаченої соціальної допомоги за період з 01.03.2008 року по 31.07.2008 року у розмірі 990 грн. 18 коп. Тому розмір переплачених коштів склав 990 грн. 18 коп.
Шляхом досудового врегулювання спору, відповідачу було направлене повідомлення від 24.07.2008 року № 10-09/949 про відшкодування переплачених бюджетних коштів у добровільному порядку. Належна сума заявником не відшкодована.
Тому на підставі вищевикладеного суд вважає, що позовні вимоги позивача підлягають задоволенню в повному обсязі і з відповідача на користь управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації необхідно стягнути 990 грн. 18 коп. в рахунок відшкодування надміру виплачених коштів, 51 грн. в доход держави - держмито, 30 грн. - затрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Керуючись ст.ст.10, 60, 88, 212-215 ЦПК України, ст.ст. 3, 4, 5, 6, 10 Закону України “Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям”, п. 2, 6, 8, 9, 10, 12, 14, 15, 18, 19, 20, 25, 27, 28 Порядку призначення і виплати державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України вд 27.12.2001 року № 1751 із змінами та доповненнями, п. 16 Положення про проведення перевірок цільового використання бюджетних асигнувань, передбачених для надання населенню субсидій та адресної соціальної допомоги, Положенням про головного державного інспектора, затвердженого ПКМ України від 25.08.2004 року № 1098 із змінами та доповненнями, ст. 1166 ЦК України, суд -
ВИРІШИВ:
Стягнути з ОСОБА_1 на користь Управління праці та соціального захисту населення Гуляйпільської райдержадміністрації виплачені надміру кошти у вигляді державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям за період з 01.03.2008 року по 31.07.2008 року у розмірі 990 грн. 18 коп. на р/р 31111115700101 МФО 813015 ГУДКУ м. Запоріжжя, одержувач: код ОКПО 34676890 Державний бюджет Гуляйпільського району 24060300 призначення платежу: повернення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям.
Стягнути з ОСОБА_1 державне мито в доход держави в сумі 51 грн., а також 30 грн. - витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на р/р 31215259700101 одержувач Державний бюджет Гуляйпільського району 22050000 код ЄДРПОУ 34676890 банк одержувача ГУДКУ в Запорізькій області МФО 813015.
З мотивувальною частиною рішення сторони можуть ознайомитися 06.12.2008 року.
На рішення суду може бути подана апеляція до Апеляційного суду Запорізької області шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення. Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя: