Постанова № 41801594, 25.08.2014, Дніпропетровський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
25.08.2014
Номер справи
804/10734/14
Номер документу
41801594
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 серпня 2014 р. Справа № 804/10734/14 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколайчук С.В., розглянувши в порядку скороченого провадження адміністративний позов Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Приватного підприємства "Руметаль" про застосування заходів реагування, -

ВСТАНОВИВ:

24 липня 2014р. Головне управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області (далі - позивач) звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Руметаль" (далі - відповідач) з вимогами:

- застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації дільниці по переробці риби, а саме: будівлі забірного цеху, будівлі холодильника, будівлі котельні, будівлі компресорної, будівлі приймального цеху ПП "Руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою: Дніпропетровської області, м.Нікополь, вул..Карла Лібкнехта,173, до повного усунення порушень;

- застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі кіоску трансформаторного ПП "руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул.. Карла Лібкнехта,173, до повного усунення порушень;

- застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі сушіння кролячих шкір ПП "Реметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою:Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул.. Карла Лібкнехта, 173, до повного усунення порушень;

- заборонити ПП "Руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) експлуатацію будівлі кіоску трансформаторного, будівлі сушіння кролячих шкір та дільниці по переробці риби, а саме: будівлі забійного цеху, будівлі холодильника, будівлі котельні, будівлі компресорної, будівлі приймального цеху за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул.. Карла Лібкнехта, 173, до повного усунення порушень.

- стягнути з ПП "Руметаль" судовий збір в сумі 73,08грн.

В обґрунтування позову зазначено, що у період з 03.07.2014 по 14.07.2014 відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, статті 5 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» проведено планову перевірку ПРИВАТНОГО ПІДПРИЄМСТВА "РУМЕТАЛЬ" (далі - ПП "РУМЕТАЛЬ") за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Карла Лібкнехта,173. Суб'єкт господарювання ПП "РУМЕТАЛЬ" з урахуванням затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 29 лютого 2012 року № 306 критеріїв розподілу суб'єктів господарювання за ступенями ризику його вид господарської діяльності віднесений до високого ступеню ризику. Актом перевірки території, будівель та споруд ПП "РУМЕТАЛЬ" щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту від 14.07.2014 № 250 (далі - Акт) встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України № 5403-УІ, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України № 126 від 19.10.2004, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України за №1480/10009 (далі - НАПБ А 01.001-2004), Державних будівельних норм України «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту», затверджено наказом Мінрегіонбуду України від 22.12.2010 № 537 (далі - ДБН В.2.5- 56:2010), Національного стандарту України «Улаштування блисковкозахисту будівель і споруд», затвердженого наказом Мінрегіонбуду України від 27.06.2008 № 269 (далі - ДСТУ Б В.2.5-38:2008), Типові норми належності вогнегасників, затверджені наказом МНС України № 151 від 02.04.2004, зареєстровані у Міністерстві юстиції України 29.04.2004 за №554/9153 (далі - НАПБ Б.03.001-2004), Правила експлуатації вогнегасників, затверджені наказом МНС України № 152 від 02.04.2004, зареєстровані у Міністерстві юстиції України за №555/9154 (далі - НАПБ Б.01.008-2004), «Перелік посад, при призначені на які особи зобов'язані проходити навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки, та порядок їх організації». Подальша експлуатація об'єктів ПП «Руметаль» із вищевказаними порушеннями пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Ухвалою суду від 28.07.2014р. відкрито скорочене провадження по справі № 804/10734/14 та відстрочено позивачу сплату судового сбору до ухвалення судового рішення у справі.

У відповідності до вимог ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо, зокрема, застосування у випадках, передбачених законом, заходів реагування у сфері державного нагляду (контролю), якщо вони можуть бути застосовані виключно за судовим рішенням. Суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому провадженні суддя,оцінивши повідомлені позивачем, відповідачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне судове рішення.

За приписами п.2 ч.5 ст. 183-2 вказаного Кодексу справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача.

Враховуючи наведене та те, що відповідачем не були надані заперечення на позов у десятиденний строк з дня одержання ухвали суду про відкриття скороченого провадження у даній справі, зазначений термін сплинув, оцінивши повідомлені позивачем обставини, суд находить підстави достатніми для прийняття рішення у даній справі у скороченому провадженні, без проведення судового засідання, без виклику осіб, які беруть участь у справі, одноособово.

Із наданих до позову документів судом встановлені наступні обставини у справі.

У період з 03.07.2014р. по 14.07.2014р. відповідно до наказу №17 від 19.05.2014р. посадовою особою Головного управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області проведено планову перевірку у присутності директора ПП «Руметаль» з метою додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно-рятувальних служб, за результатами якої складено акт №250 від 14.07.2014р.

ПП «Руметаль» за ступенем ризику його господарської діяльності віднесений до високого ступеню ризику.

Актом перевірки території, будівель та споруд ПП "РУМЕТАЛЬ" щодо додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту від 14.07.2014 № 250 (далі - Акт) встановлені порушення Кодексу цивільного захисту України № 5403-УІ, Правил пожежної безпеки в Україні, затверджених наказом МНС України № 126 від 19.10.2004, зареєстрованих у Міністерстві юстиції України від 04.11.2004р. за №1480/10009 (далі - НАПБ А 01.001-2004), Державних будівельних норм України «Інженерне обладнання будинків і споруд. Системи протипожежного захисту», затверджено наказом Мінрегіонбуду України від 22.12.2010 № 537 (далі - ДБН В.2.5- 56:2010), Національного стандарту України «Улаштування блисковкозахисту будівель і споруд», затвердженого наказом Мінрегіонбуду України від 27.06.2008 № 269 (далі - ДСТУ Б В.2.5-38:2008), Типові норми належності вогнегасників, затверджені наказом МНС України № 151 від 02.04.2004, зареєстровані у Міністерстві юстиції України 29.04.2004 за №554/9153 (далі - НАПБ Б.03.001-2004), Правила експлуатації вогнегасників, затверджені наказом МНС України № 152 від 02.04.2004, зареєстровані у Міністерстві юстиції України за №555/9154 (далі - НАПБ Б.01.008-2004), «Перелік посад, при призначені на які особи зобов'язані проходити навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки, та порядок їх організації (далі - НАПБ Б.06.001-2003).

Актом перевірки Нікопольського міського управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області №357 від 23.12.2013 р. встановлено ряд порушень, а саме:

Не обладнано системою пожежної сигналізації адміністративно-побутові приміщення в дільниці по переробці риби (п.6.1.2 НАПБ А.01.001-2004 п.4.1 таблиці В.1 додатку В ДБН В.2.5-56-2010);

Не обладнано системою пожежної сигналізації виробничі приміщення категорії за вибухопожежною та пожежною небезпекою «В» в дільниці по переробці риби та в будівлі сушіння кролячих шкур з гаражем та тарним складом (п.6.1.2 НАПБ А.01.001-2004 п.13.1.1 таблиці В.1 додатку В ДБН В.2.5-56-2010);

Не обладнано системою пожежної сигналізації приміщення лабораторії в дільниці по переробці риби (п.6.1.2 НАПБ А.01.001-2004 п.7.14 таблиці В.1 додатку В ДБН В.2.5-56- 2010);

Не обладнано системою пожежної сигналізації кіоску трансформаторного та приміщення електричної щитової в дільниці по переробці риби (п.6.1.2 НАПБ А.01.001-2004 п.7.40 таблиці В.1 додатку В ДБН В.2.5-56-2010);

Тривожне сповіщення від приймально-контрольного приладу системи пожежної сигналізації не виведено на пульт пожежного спостерігання (п.6.1.28 НАПБ А.01.001-2004 п.4.9 ДБН В.2.5-56-2010);

Не піддано вогнезахисній обробці дерев'яні конструкції покрівлі дільниці по переробці риби (п. 4.2.6 НАПБ А.01.001-2004);

Не забезпечено захист дільниці по переробці риби, кіоску трансформаторного, будівлі сушіння кролячих шкур з гаражем з тарним складом та окремо розташованої споруди від прямих улучень блискавки і вторинних її проявів (п.5.1.35 НАПБ А.01.001-2004 п.п.4, 7, 10 додатку А ДСТУ Б В.2.5-38:2008);

Не доукомплектовано приміщення адміністративних та виробничих приміщень первинними засобами пожежогасіння згідно до норм належності (п.п.6.4.8, 6.4.9 НАПБ А.01.001-2004 таблиця 1 додаток 2 НАПБ Б.03.001-2004);

Пожежні щити не укомплектовані згідно норм належності комплектом засобів пожежогасіння, які розміщаються на них: вогнегасники - 3 шт., ящик з піском - 1 шт., покривало з негорючого теплоізоляційного матеріалу або повсті розміром 2x2 м - 1 шт., гаки - З шт., лопати - 2 шт., ломи - 2 шт., сокири - 2 шт. (п.6.4.11, додаток 2 НАПБ А.01.001-2004);

Керівник, посадові особи, які виконують обов'язки, пов'язані із забезпеченням пожежної безпеки, робітники складського господарства не пройшли навчання і перевірку знань з питань пожежної безпеки (п.3.19 НАПБ А.01.001-2004 п.п.1.3.4, 1.3.6, 1.3.12 НАПБ Б.06.001-2003);

Не виконано перевірку працездатності пожежного гідранту шляхом випробування на тиск та витрату води з оформленням акту (п.6.3.1.5 НАПБ А.01.001-2004);

Не здійснено замір опору ізоляції освітлювальної та силової електромережі з оформленням протоколу (п.5.1.34 НАПБ А.01.001-2004);

Не здійснено замір контуру заземлення (п.5.1.32 НАПБ А.01.001-2004);

Здійснити технічне діагностування первинних засобів пожежогасіння (вогнегасників) на пункті технічного обслуговування вогнегасників (п.6.4.18 НАПБ А.01.001-2004 п.3.20.2 НАПБ Б.01.008-2004);

Територія не очищена від сухої трави (п.4.1.1 НАПБ А.01.001-2004);

Не здійснено технічне обслуговування пожежних кран-комплектів (п.п. 2.10, 6.3.2.6 НАПБ А.01.001-2004);

Для встановлення наявності або відсутності джерел небезпеки, які можуть ініціювати виникнення надзвичайних ситуацій, а також визначення рівнів можливих надзвичайних ситуацій, не проведено ідентифікацію об'єкта господарської діяльності з подальшим узгодженням її з ГУ ДСНС України у Дніпропетровській області (п. 3.1.1 «Правила техногенної безпеки у сфері цивільного захисту на підприємствах, в організаціях, установах та на небезпечних територіях», затверджених наказом МНС України від 15.08.2007 №557, «Методика ідентифікації потенційно небезпечних об'єктів», затверджена наказом МНС України від 23.02.2006 №98, зареєстрованого в Мін'юсті України 20.03.2006 №286/12160).

Зауваження або заперечення до проведеного планового заходу та складеного акта перевірки з боку суб'єкта господарювання не надходили.

Примірник акту було вручено директору ПП «Руметаль»14.07.2014р., що підтверджується підписом в акті перевірки.

Таким чином, подальша робота підприємства ПП «Руметаль» із вищезазначеними порушеннями пожежної безпеки створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

При не проведенні замірів опору ізоляції силової та освітлювальної електромережі унеможливлюється визначення можливості застосування освітлювальної та силової електромережі для безаварійної роботи або роботи в режимі короткого замкнення, яке призводить до виникнення пожежі та впливу небезпечних факторів пожежі (продуктів горіння, чадного газу та підвищених температур), що створює загрозу життю та/або здоров'ю людей.

При відсутності захисту будівлі від прямих ударів блискавки та захисту від вторинних дій блискавки у випадку удару блискавки в будівельні конструкції виникає небезпечне іскріння, полум'я та електричний струм, що виник у результаті виносу високої напруги на струмопровідні частини конструкцій, апаратів, агрегатів, сприяє виникненню пожежі з її небезпечними факторами та розповсюдженням їх до шляхів евакуації та місць перебування людей, та створює загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Відсутність навчання по програмі пожежно-технічного мінімуму призведе до паніки та невірним діям персоналу при виникненні пожежі, що в свою чергу сприяє розвитку пожежі, перешкоджає евакуації людей в окремих випадках при незнанні небезпечних чинників у технологічному процесі та його порушення може призвести до виникнення пожежі або вибуху.

Відсутність вогнезахисної обробки конструктивних елементів будівлі або невідповідність стану вогнезахисної обробки, під впливом небезпечних факторів пожежі, призводить до її руйнування, поширення пожежі зі збільшенням продуктів горіння, чадного газу та впливу підвищених температур та їх розповсюдження до шляхів евакуації, що унеможливить евакуацію людей з будівлі.

Відсутність виводу сигналу від приймально-контрольного приладу автоматичної пожежної сигналізації на пульт централізованого спостереження спричинить до збільшення часу передачу інформації про пожежу, в зв'язку з чим збільшиться час прибуття пожежних підрозділів, та в свою чергу збільшує час впливу небезпечних факторів пожежі на людину.

Відсутність автоматичної системи пожежної сигналізації та системи оповіщення призведе до пізнього виявлення пожежі та оповіщення людей, які перебувають у будівлі, в зв'язку з чим первинні засоби пожежогасіння будуть не ефективними, продукти горіння та чадний газ унеможливлять своєчасну та безпечну евакуацію людей з будівлі та призведуть до отруєння людей що перебуватимуть у ній, гасіння пожежі здійсниться лише після прибуття пожежних підрозділів з необхідними засобами гасіння.

Не відповідність технічного стану пожежних кранів та гідрантів призводить до унеможливлення гасіння пожежі, допускає розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, та збільшення продуктів горіння, чадного газу та впливу підвищених температур, що в свою чергу створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей унеможливлюючи евакуацію людей з будівлі.

Відсутність первинних засобів пожежогасіння та не відповідність їхнього технічного стану унеможливить гасіння пожежі на ранній стадії розвитку, сприяє беззахисності людини перед факторами пожежі та призводить до безперешкодного розповсюдження пожежі по будівельним конструкціям, їх руйнації, що в свою чергу створює загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Не проведення ідентифікації об'єкта господарської діяльності для встановлення наявності або відсутності джерел небезпеки, які можуть ініціювати виникнення надзвичайних ситуацій, унеможливлює визначення рівнів можливих надзвичайних ситуацій.

Враховуючи викладені, обставин суд прийшов до висновку, що вищевизначені в акті перевірки порушення законодавства у сферах пожежної, техногенної безпеки, цивільного захисту створюють загрозу життю та здоров'ю людей, що в свою чергу є підставою для застосування заходів державного нагляду (контролю) у відповідності до положень Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності».

Відповідно до п.п. 57 п. 4 Положення про Державну службу України з надзвичайних ситуацій, затвердженого Указом Президента №20/2013 від 16.01.2013 року на Державну службу України з надзвичайних ситуацій покладено завдання організовувати та проводити перевірки додержання вимог законодавства у сферах цивільного захисту, техногенної та пожежної безпеки, організації виконання заходів щодо захисту населення і територій від надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру на підприємствах, в установах, організаціях, що входять до складу залізничного, автомобільного, авіаційного, морського та річкового транспорту, на базах, складах, арсеналах зберігання та у місцях виробництва, утилізації ракетно-артилерійського озброєння, компонентів рідкого ракетного палива.

Згідно пп. 63 п. 4 Положення про Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області затвердженого наказом Державної служби України з надзвичайних ситуацій № 3 від 04.02.2013 року Головне управління відповідно до покладених на нього завдань на відповідній території здійснює безпосередньо та через підпорядковані підрозділи нагляд (контроль) за додержанням і виконанням вимог законодавства у сферах пожежної і техногенної безпеки та цивільного захисту місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, іншими суб'єктами господарювання, а також громадянами України, іноземцями та особами без громадянства.

Статтею 1 ЗУ «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» державний нагляд (контроль) визначено діяльність уповноважених законом центральних органів виконавчої влади, їх територіальних органів, державнихколегіальних органів, органів виконавчої влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування (далі - органи державного нагляду (контролю)) в межах повноважень, передбачених законом, щодо виявлення та запобігання порушенням вимог законодавства суб'єктами господарювання та забезпечення інтересів суспільства, зокрема належної якості продукції, робіт та послуг, прийнятного рівня небезпеки для населення, навколишнього природного середовища.

У відповідності до п.п. 12 п. 1 ст. 67 Кодексу цивільного захисту України до повноважень центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, належить звернення до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення до повного усунення порушень вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, експлуатації будівель, об'єктів, споруд, цехів, дільниць, а також машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, зупинення проведення робіт, у тому числі будівельно-монтажних, випуску і реалізації пожежо - небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту, надання послуг, якщо ці порушення створюють загрозу життю та/або здоров'ю людей.

Пункт 1 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України визначає, що посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, у разі порушення вимог законодавства з питань техногенної та пожежної безпеки, у тому числі невиконання їх законних вимог, зобов'язані застосовувати санкції, визначені законом.

Згідно з п. 2 ст. 68 Кодексу цивільного захисту України у разі встановлення порушення вимог законодавства у сфері техногенної та пожежної безпеки, що створює загрозу життю та здоров'ю людей, посадові особи центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сферах техногенної та пожежної безпеки, звертаються до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, окремих виробництв, виробничих дільниць, агрегатів, експлуатації будівель, споруд, окремих приміщень, випуску та реалізації пожежно - небезпечної продукції, систем та засобів протипожежного захисту у порядку, встановленому законом.

Як встановлено підпунктами 1, 4 пункту 1 ст. 70 Кодексу Цивільного захисту України підставою для звернення центрального органу виконавчої влади, який здійснює державний нагляд у сфері техногенної та пожежної безпеки, до адміністративного суду щодо застосування заходів реагування у вигляді повного або часткового зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів є:

недотримання вимог пожежної безпеки, визначених цим Кодексом, іншими нормативно-правовими актами, стандартами, нормами і правилами;

нездійснення заходів щодо захисту персоналу від шкідливого впливу ймовірних надзвичайних ситуацій;

Повне або часткове зупинення роботи підприємств, об'єктів, окремих виробництв, цехів, дільниць, експлуатації машин, механізмів, устаткування, транспортних засобів, виконання робіт, надання послуг здійснюється виключно за рішенням адміністративного суду.

Відповідно до п. 4 ст. 4 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності»передбачені загальні вимоги до здійснення державного нагляду (контролю), а саме виключно законами встановлюються: органи, уповноважені здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності; види господарської діяльності, які є предметом державного нагляду (контролю); повноваження органів державного нагляду (контролю) щодо зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг; вичерпний перелік підстав для зупинення господарської діяльності; спосіб здійснення державного нагляду (контролю); санкції за порушення вимог законодавства і перелік порушень, які є підставою для видачі органом державного нагляду (контролю) припису, розпорядження або іншого розпорядчого документа.

Орган державного нагляду (контролю) не може здійснювати державний нагляд (контроль) у сфері господарської діяльності, якщо закон прямо не уповноважує такий орган на здійснення державного нагляду (контролю) у певній сфері господарської діяльності та не визначає повноваження такого органу під час здійснення державного нагляду (контролю). Повне або часткове зупинення виробництва (виготовлення) або реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг допускається за постановою адміністративного суду, ухваленою за результатами розгляду позову органу державного нагляду (контролю) щодо застосування заходів реагування. Вжиття інших заходів реагування, передбачених законом, допускається за вмотивованим письмовим рішенням керівника органу державного нагляду (контролю) чи його заступника, а у випадках, передбачених законом, - із наступним підтвердженням обґрунтованості вжиття таких заходів адміністративним судом.

Відповідно до п. 7 ст. 7 Закону України «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», на підставі акта, складеного за результатами здійснення заходу, в ході якого виявлено порушення вимог законодавства, орган державного нагляду (контролю) за наявності підстав для повного або часткового зупинення виробництва (виготовлення), реалізації продукції, виконання робіт, надання послуг звертається у порядку та строки, встановлені законом, з відповідним позовом до адміністративного суду.

Згідно з частиною першою статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.

Враховуючи зазначене, з метою недопущення спричинення шкоди життю чи здоров'ю людей, суд вважає необхідним застосувати заходи реагування у сфері державного нагляду до відповідача у вигляді:

- повного зупинення експлуатації дільниці по переробці риби, а саме: будівлі забірного цеху, будівлі холодильника, будівлі котельні, будівлі компресорної, будівлі приймального цеху ПП "Руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою: Дніпропетровської області, м.Нікополь, вул.Карла Лібкнехта,173, до повного усунення порушень;

-повного зупинення експлуатації будівлі кіоску трансформаторного ПП "Руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул.. Карла Лібкнехта,173, до повного усунення порушень;

-повного зупинення експлуатації будівлі сушіння кролячих шкір ПП "Реметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Карла Лібкнехта, 173, до повного усунення порушень,

Заборонити ПП "Руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) експлуатацію будівлі кіоску трансформаторного, будівлі сушіння кролячих шкір та дільниці по переробці риби, а саме: будівлі забійного цеху, будівлі холодильника, будівлі котельні, будівлі компресорної, будівлі приймального цеху за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул.. Карла Лібкнехта, 173, до повного усунення порушень, визначених в акті Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області № 250 від 14.07.2014р. «Про перевірку додержання (виконання) вимог законодавства у сферах пожежної та техногенної безпеки, цивільного захисту, контролю за діяльністю аварійно - рятувальних служб» ПП «Руметаль».

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати з відповідача не стягуються.

Статтею 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.

Зважаючи, що позивача не звільнено від сплати судового збору, а в статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення з відповідача, суд прийшов до висновку про стягнення з позивача на користь Державного бюджету України судового збору у розмірі 73,08 грн.

На підставі викладеного керуючись ст.ст. 4-15, 86, 94, 159-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області до Приватного підприємства "Руметаль" - задовольнити.

Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації дільниці по переробці риби, а саме: будівлі забірного цеху, будівлі холодильника, будівлі котельні, будівлі компресорної, будівлі приймального цеху ПП "Руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою: Дніпропетровської області, м.Нікополь, вул.Карла Лібкнехта,173, до повного усунення порушень.

Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі кіоску трансформаторного ПП "Руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул.. Карла Лібкнехта,173, до повного усунення порушень.

Застосувати заходи реагування у вигляді повного зупинення експлуатації будівлі сушіння кролячих шкір ПП "Реметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул. Карла Лібкнехта, 173, до повного усунення порушень.

Заборонити ПП "Руметаль" (код ЄДРПОУ 24998279) експлуатацію будівлі кіоску трансформаторного, будівлі сушіння кролячих шкір та дільниці по переробці риби, а саме: будівлі забійного цеху, будівлі холодильника, будівлі котельні, будівлі компресорної, будівлі приймального цеху за адресою: Дніпропетровська область, м. Нікополь, вул.. Карла Лібкнехта, 173, до повного усунення порушень.

Стягнути з Головного управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Дніпропетровській області на користь Державного бюджету України судовий збір у розмірі 73,08 грн. (сімдесят три грн. 08 коп.).

Постанова підлягає негайному виконанню відповідно до ч.6 ст.183-2 та ч.1 ст. 256 КАС України.

Постанова суду набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя С.В. Ніколайчук