Справа № 444/2949/14-п
Провадження № 3/444/1212/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 листопада 2014 року суддя Жовківського районного суду Львівської області Ясиновський Р. Б. розглянувши матеріали адміністративної справи, які надійшли від Державної прикордонної служби України Західне регіональне управління Львівський прикордонний загін, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає: ІНФОРМАЦІЯ_2, не працює,
- за ст. 185-10 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, 28.11.2014 року, приблизно о 13.00 год., в пункті пропуску РаваРуська, що відноситься до Річківської сільської ради Жовківського району Львівської області, вчинив злісну непокору законній вимозі працівника ДПСУ, а саме, порушив рядність руху транспортних засобі, чим вчинив перешкоди для інших транспортних засобі, на законну вимогу військовослужбовця ДПСУ припинити порушення не реагував, чим порушив ст. 185-10 ч. 1 КпАП України.
ОСОБА_1 в судове засідання не зявився, однак, подав до суду заяву про розгляд справи у його відсутності. Свою вину у вчиненому визнає, розкаюється у вчиненому, просить при вирішенні справи врахувати тяжке матеріальне становище, а також те, що він має на утриманні чотирьох неповнолітніх дітей.
Відповідно до ст. 268 КпАП України, присутність особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, в судовому засіданні не є обов'язковою. А тому, приходжу до переконання про можливість розгляду справи у відсутності правопорушника
Факт вчинення адміністративного правопорушення стверджується зібраними доказами які знаходяться в матеріалах справи, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЗхРУ № 055605 від 28.11.2014 року; рапортами працівників прикордонної служби, поясненнями ОСОБА_1 в матеріалах справи в яких він визнав факт вчинення правопорушення; заявою ОСОБА_2 від 28.11.2014 р..
Дії ОСОБА_1 слід кваліфікувати за ст. 185-10 ч. 1 КпАП України, так як він вчинив злісну непокору законному розпорядженню працівника Державної прикордонної служби під час виконання ним службових обовязків.
Обставиною, що помякшує відповідальність правопорушника за адміністративне правопорушення враховую те, що він у вчиненому щиро розкаявся.
Обставини, які б обтяжували відповідальність правопорушника, не встановлені.
Обираючи вид та міру стягнення правопорушнику враховую характер вчиненого правопорушення, особу порушника, який до адміністративної відповідальності притягується вперше, ступінь вини, майновий стан, обставини, що помякшують та обтяжують відповідальність.
Санкція ст. 185-10 ч. 1 КпАП України, передбачає стягнення у вигляді штрафу, або виправні роботи, або адміністративний арешт.
З врахуванням наведеного, приходжу до переконання, що до правопорушника слід застосувати адміністративне стягнення в межах санкції статті, за якою він притягається до відповідальності, і накласти на нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу.
Крім того, відповідно до ст. 4 ч 2. п. 5 ЗУ «Про судовий збір», у разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення, розмір судового збору який підлягає до стягнення становить 0.03 розміру мінімальної заробітної плати. А тому, з правопорушника в користь держави слід стягнути судовий збір в розмірі 36,54 грн..
Керуючись ст. ст. 185-10 ч. 1, 280, 283, 284, 307, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
ОСОБА_1, визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 185-10 ч. 1 Кодексу України про адміністративні правопорушення та застосувати до нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу в сумі 100 (сто ) грн. 00 коп. - в дохід держави.
Стягнути з ОСОБА_1 - 36,54 грн. судового збору в дохід держави / УДКСУ у Жовківському районі, р/р 31212206700286, МФО-825014, ЄДРПОУ- 36762986/.
Строк предявлення виконавчого документу до виконання 3 місяці.
Постанова судді у справах про адміністративні правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи внесення подання прокурора, за винятком постанов про застосування стягнення, передбаченого ст. 32 КУпАП.
Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адмінвідповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, подання прокурора подаються до Апеляційного суду Львівської області через Жовківський районний суд Львівської області.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через 15 днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а вразі оскарження такої постанови не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги або подання без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, роботи або місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується :
- подвійний розмір штрафу, визначений постановою;
- витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат визначається Кабінетом Міністрів України.
СуддяЯсиновський Р. Б.