КОПІЯ Справа № 521/16591/14-п
Номер провадження 3/521/5498/14
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
30 вересня 2014 року м. Одеса
Суддя Малиновського районного суду м. Одеси Гарський О.В., за участю прокурора Стаценко В.М., представника Південної митниці Міндоходів ОСОБА_1, розглянувши матеріали справи про порушення митних правил які надійшли з Південної митниці Міндоходів про вирішення питання, щодо притягнення до адміністративної відповідальності громадянина Р. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Samsona Victora), ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_4, не працюючого, що мешкає за адресою: ОСОБА_4, АДРЕСА_1,у скоєння адміністративного правопорушення передбаченого ст. 472 Митного Кодексу України, -
В С Т А Н О В И В:
25.05.2014 року о 03 годині 26 хвилин в зону митного контролю, митного поста «Білгород-Дністровський» ВМО №2 Південної митниці Міндоходів, в напрямку з ОСОБА_4 до України на смугу руху «Автобусна смуга» вїхав рейсовий автобус «Mercedes-Benz, 904КА», р.н. СОВ284, сполученням Кишинів-Запоріжжя. В якості пасажира у вказаному транспортному засобі слідував громадянин ОСОБА_4 ОСОБА_3
Під час проведення митного контролю ОСОБА_3, було запропоновано заповнити митну декларацією та опитано усно за всіма її пунктами. У декларації ОСОБА_3 заявив, що переміщує 200 лей ОСОБА_4, 150 гривень України, особисті речі, а також про те, що товарів та предметів, заборонених або обмежених до переміщення законодавством України він не переміщує.
У ході проведення огляду багажу, що переміщував ОСОБА_3, було виявлено без ознак приховування 30 пластикових пляшок ємністю 1,5 л. з вмістом рідини коричневого кольору з характерним запахом спиртних напоїв загальним обємом 45л, які останній не задекларував письмово та не заявив при усному опитуванні під час проходження митного контролю.
Згідно висновку Одеського управління з питань експертизи та досліджень Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень Міндоходів від 18.07.2014 року №142001400-0787 встановлено, що для проб відсутні супровідні документи (сертифікати якості виробника, сертифікати про походження товару, сертифікати відповідності, протоколи випробувань вповноважених лабораторій, висновки Державної санітарно-епідеміологічної служби Міністерства охорони здоровя України, ліцензія на право здійснення імпорту, гігієнічні сертифікати, технологічні інструкції по виробництву товарів) надані для дослідження проби №№1-30 невідомого походження.
Надані проби №№1-30 водно-спиртові розчини невідомого походження, які забарвлені в коричневій колір з доданням ароматичної речовини з запахом ваніліну. Обємна частка етилового спирту у пробах №№ 1-30 складає від 32,0 до 32, 5% об. По обємній частці етилового спирту проби №№1-30 не відповідають вимогам стандартів до етилових, коньячних, виноградних та плодових спиртів, коньяків/бренді, горілок.
Своїми діями громадянин ОСОБА_3 скоїв правопорушення передбачене ст. 472 МК України в звязку з чим співробітником Південної митниці за даним фактом 25.05.2014 року у відношенні останнього складено протокол про порушення митних правил № 0326/50008/14.
Громадянин ОСОБА_3 про час та місце розгляду справи був сповіщений належним чином, про причини неявки суддю не повідомив.
Прокурор та представник митниці Міндоходів в судовому засіданні висловили думку щодо розгляду справи без гр. ОСОБА_3 оскільки останній не зявився в судове засідання без поважних причин та притягнути його до адміністративної відповідальності і накласти на нього стягнення у вигляді штрафу та конфіскації товару, безпосереднього предмету правопорушення.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши думку прокурора та представника Південної митниці Міндоходів, суддя вважає, що громадянин ОСОБА_3 підлягає притягненню до адміністративної відповідальності і його дії суддя кваліфікує за ст. 472 МК України за кваліфікуючими ознаками: недекларування товарів, що переміщуються через митний кордон України, тобто незаявлення за встановленою формою точних відомостей (наявність, найменування або назва, кількість тощо) про товари, які підлягають обовязковому декларуванню у разі переміщення через митний кордон України, з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 257 МК України, декларування здійснюється шляхом заявлення за встановленою формою (письмовою, усною, шляхом вчинення дій) точних відомостей про товари, мету їх переміщення через митний кордон України, а також відомостей, необхідних для здійснення їх митного контролю та митного оформлення.
Статтею 329 МК України, встановлено, що з метою забезпечення здійснення органами доходів і зборів митного контролю товарів, транспортних засобів, що переміщуються через митний кордон України, проведення заходів, повязаних з виявленням, попередженням та припиненням контрабанди і порушень митних правил, у пунктах пропуску через державний кордон України, на територіях морських і річкових портів, аеропортів, на залізничних станціях та на територіях підприємств, вільних митних зон, митних складів, складів тимчасового зберігання, а також в інших місцях, визначених відповідно до цього Кодексу, створюються зони митного контролю.
Згідно п. 2 ч. 2 ст. 376 МК України, громадян, які досягли 18-річного віку, можуть ввозити тютюнові вироби на митну територію України в ручній поклажі або супроводжуваному багажі без сплати митних платежів та без письмового декларування у таких кількостях з розрахунку на одну особу: 5 літрів пива, 2 літри вина, 1 літр міцних (із вмістом спирту більш як 22%) алкогольних напоїв.
Відповідно до п.2 ст. 226 Податкового кодексу України наявність наклеєної в установленому порядку марки акцизного податку встановленого зразка на пляшці (упаковці) алкогольного напою та пачці (упаковці) тютюнового виробу є однією з умов для ввезення та митну територію України, а також легальності ввезення цих товарів.
Згідно п. 6 ст. 227 Податкового кодексу України, у разі порушення порядку маркування ввезених алкогольних напоїв і тютюнових виробів та /або неповної сплати податку товар не допускається до митного оформлення і ввезення його на митну територію України забороняється.
Відповідно п. 3 ст. 228 цього ж Кодексу, у разі виявлення фактів ввезення на митну територію України, зберігання, транспортування та продажу на митній території України алкогольних напоїв і тютюнових виробів без наявності марок акцизного податку встановленого зразка, контролюючі органи, зазначені у пункті 228.2 цієї статті, вилучають такі товари з вільного обігу та подають відповідні матеріали до суду винесення постанови про їх вилучення в доходів держави (конфіскацію).
Відповідно до ст. 1 Указу Президента України від 12.07.1995 року № 609/95 «Про марки акцизного збору на алкогольні напої та тютюнові вироби» що алкогольні напої та тютюнові вироби, які виробляються в Україні, а також такі, що імпортуються в Україну,
позначаються марками акцизного збору. Операції (зберігання, транспортування, реалізація) з алкогольними напоями та тютюновими виробами в Україні, крім випадків переміщення алкогольних напоїв та тютюнових виробів транзитом через територію України, здійснюються лише за умови, якщо такі напої та вироби позначені марками акцизного збору.
Обставини правопорушення й вина правопорушника підтверджується зібраними по справі в порядку ст. 495 МК України доказами: протоколом про порушення митних правил №0326/50008/14 від 25.05.2014 року; доповідною запискою головного державного інспектора ВМО №2 м/п «Білгород-Дністровський» Південної митниці Міндоходів ОСОБА_5 від 25.06.2014 року; письмовими поясненнями ОСОБА_3 від 25.05.2014 року відповідно до яких провину у скоєнні адміністративного правопорушення визнав; митною декларацією від 25.05.2014 року.
Провадження у справах про порушення митних правил згідно ст. 487 МК України здійснюється відповідно до митного Кодексу України, а в частині, що не регулюється ним, відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до ст. 23 КпАП України адміністративне стягнення є мірою відповідальності і застосовується з метою виховання особи, яка вчинила адміністративне правопорушення, в дусі додержання законів України, поваги до правил співжиття, а також запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами. При накладені стягнення суддя враховує відповідно до ч. 2 ст. 33 КУпАП характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини що помякшують і обтяжують відповідальність. Обставин що помякшують та обтяжують відповідальність суддею не встановлено.
Відповідно до санкції ст. 472 МК України за вказане правопорушення передбачено накладення єдиного стягнення у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості цих товарів з конфіскацією зазначених товарів.
Таким чином, суддя вважає, що необхідним та достатнім, враховуючи всі обставини справи у їх сукупності, а також особу порушника, відповідно до санкції ст. 472 МК України для ОСОБА_3 буде накладення стягнення у вигляді штрафу з конфіскацією безпосереднього предмету правопорушення (спиртні напої).
Відповідно ч. 1 ст. 519 МК України відшкодування витрат у справі про порушення митних правил стягнути з особи, щодо якої винесено постанову про накладення стягнення, а саме з ОСОБА_3
Керуючись, ст. ст. 458, 464, 465, 466, 467, 472, 524 528 МК України СУДДЯ, -
П О С Т А Н О В И В:
Накласти адміністративне стягнення на громадянина Р. ОСОБА_2 ОСОБА_3 (Samsona Victora), ІНФОРМАЦІЯ_1, за скоєння правопорушення передбаченого ст. 472 МК України у вигляді штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товару, тобто 450 (чотириста пятдесят) гривень з конфіскацією товарів які стали безпосереднім обєктом адміністративного правопорушення, а саме: / 30 пляшок обємом 1,0 літри рідини коричневого кольору з характерним запахом спиртних напоїв/, який вказаний в протоколі про порушення митних правил № 0326/50008/14 від 25.05.2014 року, та передати їх у власність держави.
Стягнути з ОСОБА_3, на користь Південної митниці Міндоходів /65078, м. Одеса, вул. Гайдара 21-а / витрати у справі про порушення митних правил у сумі 187 гривень 98 копійок (згідно курсу НБУ на 30.09.2014 року) з розрахунку 0,09 Євро за добу з 26.05.2014 року по 30.09.2014 року /а.с. 34/.
Стягнути з ОСОБА_6, на користь держави судовий збір у розмірі 36 гривень 54 копійки (Платіжні реквізити: отримувач коштів ГУ ДКС України в Одеській області (м. Одеса, Малиновський район), 22030001; код за ЄДРПОУ 37607526; банк отримувача ГУ ДКС України в Одеській області; МФО 828011; рахунок 31216206700007; код класифікації доходів бюджету 22030001 «Судовий збір (ДСА України, 050)», символ звітності 206; призначення платежу судовий збір за постановою про накладення адміністративного стягнення, Малиновський районний суд м. Одеси, код ЄДРПОУ 05383419, пункт 5).
Постанова судді відповідно до ст. 22 Закону України «Про виконавче провадження» від 21.04.1999 року /зі змінами та доповненнями/ може бути предявлена до виконання протягом трьох місяців.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
С У Д Д Я: (підпис)
Копія вірна.
Суддя: О.В. Гарський
Секретар: