Ухвала суду № 41759463, 04.12.2014, Господарський суд Кіровоградської області

Дата ухвалення
04.12.2014
Номер справи
912/2261/14
Номер документу
41759463
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

04 грудня 2014 року № 912/2261/14

Господарський суд Кіровоградської області в складі судді Поліщук Г.Б., розглянув заяви кредитора - Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області № 1508/8/1126/1000 від 15.08.2014 року, №1109/8/1126/1000 від 11.09.2014 року, № 1109/1126/1000 від 10.10.2014 року та №1109/8/1126/1000 від 17.10.2014 року про грошові вимоги до банкрута

у справі № 912/2261/14 від 29.07.2014 року про банкрутство державного підприємства "Трест "Олександріярозрізобуд" (далі - ДП "Трест "Олександріярозрізобуд"), 28006, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Коваленка, 23А

за участю представників:

від кредитора - Карпушев Д.О., довіреність № 29 від 02.09.2014р.;

від банкрута - Маглиш Л.С., довіреність № 01/07-14 від 01.07.2014р.

В судовому засіданні брав участь представник Головного управління юстиції у Кіровоградській області - Казанок В.Р., довіреність № 07-5/01.1-22/1328 від 08.07.2014р.

В судовому засіданні був присутній слухач - Біланова Н.В., посвідчення № 117 від 10.07.2014р.

Постановою від 12.08.2014 року господарський суд визнав ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" банкрутом. Відкрив ліквідаційну процедуру щодо банкрута. Призначив ліквідатором банкрута голову ліквідаційної комісії банкрута гр. Усачова О.М.

14.08.2014 року (номер публікації: 7643, дата публікації на сайті ВГСУ: 14.08.2014 12:13) на веб-сайті Вищого господарського суду України офіційно оприлюднене повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної ДП "Трест "Олександріярозрізобуд".

20.08.2014 року на адресу господарського суду надійшла заява Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області з грошовими вимогами до банкрута на загальну суму 1379162,76 грн., яка ухвалою господарського суду від 21.08.2014 року прийнята до розгляду.

Ухвалою суду від 27.08.2014 року провадження у справі №912/2261/14 про банкрутство державного підприємства "Трест "Олександріярозрізобуд" зупинено до закінчення перегляду даної справи (постанови про визнання боржника банкрутом) в апеляційній інстанції.

До суду 16.09.2014 року надійшла заява Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області вих. № 1109/8/1126/1000 від 11.09.2014 року про грошові вимоги до боржника на суму 1832918,05 грн. заборгованості по з податку на додану вартість.

Ухвалою від 17.09.2014 року господарський суд відклав вирішення питання про прийняття заяви Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області про грошові вимоги на суму 1832918,05грн. до повернення справи № 912/2261/14 до господарського суду Кіровоградської області.

Матеріали справи № 912/2261/14 повернулися на адресу господарського суду Кіровоградської області 14.10.2014 року разом з постановою від 01.10.2014 року, якою Дніпропетровський апеляційний господарський суд апеляційну скаргу прокурора м.Олександрії Кіровоградської області залишив без задоволення, постанову господарського суду Кіровоградської області від 12.08.2014 року у справі № 912/2261/14 - без змін.

14.10.2014 року на адресу господарського суду надійшла заява Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області вих. № 1109/1126/1000 від 10.10.2014 року про визнання грошових вимог до боржника на загальну суму 8014028,49грн.,

Ухвалою від 17.10.2014 року господарський суд провадження у справі №912/2261/14 про банкрутство державного підприємства "Трест "Олександріярозрізобуд" поновив. Прийняв заяви кредитора - Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області з грошовими вимогами до ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" №1508/8/1126/1000 від 15.08.2014 року, № 1109/8/1126/1000 від 11.09.2014 року та №1109/1126/1000 від 10.10.2014 року. Розгляд вказаних заяв кредитора призначив на 05.11.2014 року о 10 год. 30 хв.

До господарського 21.10.2014 року надійшла заява Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області вих. № 1109/8/1126/1000 від 17.10.2014 року про грошові вимоги до боржника на суму 1832918,05 грн., яка прийнята господарським судом до розгляду та призначена в судове засідання на 05.11.2014 року о 10:30 год.

В судовому засіданні 05.11.2014 року представником кредитора подано уточнюючу заяву про визнання кредиторських вимог в сумі 1881622,33грн. та повідомлено, що у даній заяві узагальнено суму грошових вимог, визначену у попередніх заявах про грошові вимоги та визначено суму кредиторських вимог з урахуванням часткового погашення заборгованості за рахунок реалізації податкової застави.

Враховуючи викладене, господарський суд розглядає заяву Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області № 1109/8/1126/1000 від 03.11.2014 року про грошові вимоги, подану до суду 05.11.2014 року (вх. № 35001/14 від 05.11.2014р., а.с. 161-162 т. 4) з урахуванням строку звернення кредитора з первинними заявами про грошові вимоги.

Ухвалами від 05.11.2014 року та від 20.11.2014 року розгляд вказаної заяви кредитора відкладався до 20.11.2014 року та 04.12.2014 року відповідно.

Ліквідатором грошові вимоги кредитора визнані частково.

У своїй заяві кредитор просить визнати грошові вимоги до банкрута в сумі 7887134,58грн., з яких:

1832918,05грн. заборгованості по сплаті податку на додану вартість;

1073,91грн. заборгованість по сплаті пені;

47630,37грн. - по податку з доходів найманих працівників;

6005512,25грн. - заборгованості з єдиного соціального внеску, в тому числі 5659907,69грн. основного платежу, 61289,32 грн. штрафних санкцій та 284315,24 грн. пені.

Як вбачається з матеріалів справи ДП "Трест "Олександріярозрізобуд"було зареєстроване, як суб'єкт підприємницької діяльності виконавчим комітетом Олександрійської районної державної адміністрацією та з 08.05.2008 року перебуває на податковому обліку в Олександрійській ОДПІ.

Відповідно до заяви Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області про грошові вимоги у ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" наявна заборгованість зі сплати податку на додану вартість в сумі 1833918,05 грн., в т.ч. 1832918,05 грн. основного платежу з урахуванням сплати.

Згідно пп.14.1.175 п.14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Положеннями ст. 15 Податкового кодексу України встановлено, що платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом. Кожний з платників податків може бути платником податку за одним або кількома податками та зборами.

Платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (п. 16.1.4 ст. 16 Кодексу).

Відповідно до пп. 20.1.35. ч. 1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення з дебіторів платника податків, який має податковий борг, сум дебіторської заборгованості, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючий орган, у рахунок погашення податкового боргу такого платника податків.

Пунктом 87.1 ст. 87 Кодексу встановлено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів.

У разі якщо здійснення заходів щодо продажу майна платника податків не привело до повного погашення суми податкового боргу, орган стягнення може визначити додатковим джерелом погашення податкового боргу дебіторську заборгованість платника податків, строк погашення якої настав та право вимоги якої переведено на контролюючі органи (п. 87.5 ст.87 Податкового кодексу України).

Контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі (ст. 95 Кодексу).

Заборгованість ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" перед Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області зі сплати податку на додану вартість в розмірі 1 832 918,05 грн. підтверджується довідкою, розрахунком податкового боргу по податку на додану вартість по ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" та податковою декларацією з податку на додану вартість за липень 2014 року (а.с 7-11 т. 4).

Згідно п. 202.1 ч. 1 ст. 202 Податкового кодексу України звітним (податковим) періодом є один календарний місяць, а у випадках, особливо визначених цим Кодексом, календарний квартал, з урахуванням таких особливостей:

а) якщо особа реєструється як платник податку з іншого дня, ніж перший день календарного місяця, першим звітним (податковим) періодом є період, який розпочинається від дня такої реєстрації та закінчується останнім днем першого повного календарного місяця.

За приписами ст. 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.

Платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.

Доказів сплати зазначеної заборгованості боржником до суду не надано.

За таких обставин, господарський суд визнає заборгованість ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" перед Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області зі сплати податку на додану вартість в розмірі 1 832 918,05 грн. з включенням її до третьої черги вимог кредиторів.

Згідно заяви про грошові вимоги за ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" перед Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області існує заборгованість по адміністративним штрафам та іншим санкція в сумі 1073,91грн. та заборгованість по пені в сумі 47630,37 грн.

За приписами п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України пеня нараховується: після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.

Нарахування пені розпочинається:

а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;

б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом;

Нарахування пені закінчується: у день зарахування коштів на відповідний рахунок органу, що здійснює казначейське обслуговування бюджетних коштів, та/або в інших випадках погашення податкового боргу та/або грошових зобов'язань; у день проведення взаєморозрахунків непогашених зустрічних грошових зобов'язань відповідного бюджету перед таким платником податків; у день запровадження мораторію на задоволення вимог кредиторів (при винесенні відповідної ухвали суду у справі про банкрутство або прийнятті відповідного рішення Національним банком України); при прийнятті рішення щодо скасування або списання суми податкового боргу (його частини). У разі часткового погашення податкового боргу сума такої частки визначається з урахуванням пені, нарахованої на таку частку (п. 129.3 ст. 129 Кодексу).

Відповідно до п.129.4 ст. 129 Податкового кодексу пеня, визначена підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 цієї статті, нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності та без урахування суми пені) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.

Згідно довідок, розрахунків податкового боргу по ПДФО та даних облікових карток за ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" рахується заборгованість в сумі 47630,37 грн. та 1073,91 грн. (а.с. 119-122, 180-182 т. 4).

Представником ліквідатора в судовому засіданні підтверджено наявність вказаних сум заборгованості по штрафним санкціям та пені.

Враховуючи викладене, господарський суд визнає заборгованість ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" зі сплати штрафних санкцій та пені сумі 47630,37 грн. та 1073,91 грн. відносить дану заборгованість до шостої черги задоволення вимог кредиторів.

Разом з тим, в заяві про грошові вимоги до ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" Олександрійська ОДПІ заявляє грошові вимоги по сплаті єдиного соціального внеску в сумі 6 005 512,25 грн., в тому числі 5 659 907,69 грн. основного платежу, 61289,32 грн. штрафних санкцій та 284315,24 грн. пені.

03.12.2014 року до суду Олександрійською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області подано уточнюючу заяву за вих. № 412/8/1126/1000 від 03.12.2014 року в якій кредитор просить визнати грошові вимоги зі сплати єдиного соціального внеску в сумі 2 473 080,38 грн., в т.ч. 2 473 080,38 грн. основного платежу за період з вересня 2013 року по вересень 2014 року.

Відповідно до п. 1 ч. ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 року № 2464-VI, який набрав чинності 01.01.2011 року, платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.

Статтею 5 вказаного Закону передбачено, що облік осіб, зазначених у пунктах 1, 4, 5 частини першої статті 4 цього Закону, ведеться в порядку, встановленому центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, за погодженням з Пенсійним фондом та фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування, а щодо застрахованих осіб, які є учасниками накопичувальної системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування (далі - учасниками накопичувальної пенсійної системи), - з національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг, центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, та Пенсійним фондом.

Згідно відомостей кредитора ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" перебуває на обліку як платник єдиного соціального внеску в Олександрійській ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області з 01.10.2013 року.

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

Єдиний внесок не входить до системи оподаткування (ч. 2 ст. 8).

Порядок нарахування, обчислення і сплати єдиного внеску визначається цим Законом, в частині адміністрування - Податковим кодексом України, та прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику (ч. 4 ст. 8).

Частиною 7 ст. 9 передбачено, що періодом, за який платники єдиного внеску подають звітність до органу доходів і зборів (звітним періодом), є календарний місяць, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, для яких звітним періодом є календарний рік.

Платники єдиного внеску, крім платників, зазначених у пунктах 4 і 5 частини першої статті 4 цього Закону, зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 20 числа наступного місяця, крім гірничих підприємств, які зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за календарний місяць, не пізніше 28 числа наступного місяця (ч. 8 ст. 9).

Відповідно до п. 3 Розділу II. Прикінцевих положень Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи" від 04.07.2013 року N 406-VII (дата набрання чинності: 11.08.2013 року) процедури адміністрування, які здійснюють органи доходів і зборів, встановлені цим Законом, поширюються на періоди до набрання чинності цим Законом.

Заходи адміністрування органами доходів і зборів здійснюються не раніше дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Податкового кодексу України у зв'язку з проведенням адміністративної реформи".

Органи Пенсійного фонду України продовжують адмініструвати єдиний внесок у частині завершення процедур такого адміністрування.

Пенсійний фонд України протягом десяти днів з дня набрання чинності цим Законом передає центральному органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, реєстр страхувальників станом на дату набрання чинності цим Законом. Центральний орган виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, формує новий реєстр страхувальників на підставі даних, отриманих із Пенсійного фонду України, відомостей, отриманих із Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, а також інформаційного фонду єдиного банку даних про платників податків - юридичних осіб та Державного реєстру фізичних осіб - платників податків (пункт 4).

Згідно ст. 13 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" органи доходів і зборів мають, зокрема, право: отримувати безоплатно від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання і від фізичних осіб - підприємців відомості про нарахування, обчислення і сплату єдиного внеску, а також інші відомості, необхідні для виконання органами доходів і зборів функцій, передбачених цим Законом; застосовувати фінансові санкції, передбачені цим Законом; стягувати з платників несплачені суми єдиного внеску тощо.

Олександрійською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області на підтвердження вимог по заборгованості в сумі 1 379 162,76 грн. по сплаті єдиного соціального внеску (у заяві від 15.08.2014 року вих. № 1508/8/1126/100, вх. № 2765/14 від 20.08.2014 року а.с. 168-169 т. 2) подано до суду довідку, розрахунок незаявлених кредиторських вимог по єдиному соціальному внеску, картку обліку боржника та звіти за період з грудня 2013р. по червень 2014 року (а.с. 170-188 т. 2).

У заяві кредитора від 03.11.2014 року вих. № 1109/8/1126/1000 (вх. № 35001/14 від 05.11.2014 року) заявляються грошові вимоги зі сплати єдиного соціального внеску нараховані відповідно до Звітів про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення, допомоги, компенсації) застрахованих осіб та суми нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до органів доходів і зборів за липень 2014 року в сумі 370774,49 грн., серпень 2014 року - в сумі 121072,86 грн. та вересень 2014 року в сумі 82999,10 грн. (а.с. 167-175).

В уточнюючій заяві Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області вих. № 412/8/1126/1000 від 03.12.2014 року (вх. № 39415/14 від 03.12.2014р.) кредитор заявляє про заборгованість зі сплати єдиного соціального внеску нарахованого відповідно до звітності за період з вересня по листопад 2013 року в сумі 519071,17 грн.

Документальні докази повного чи часткового погашення зазначеної кредиторської заборгованості боржником (банкрутом), господарському суду сторонами не надані.

За ч. 3 ст. 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується, у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується, банкрутом, на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.

Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає.

Особи, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними кредиторами, а їх вимоги погашаються в шосту чергу.

Заяви кредиторів про грошові вимоги до боржника, що ліквідується власником, подаються безпосередньо до господарського суду та оплачуються судовим збором. Розгляд грошових вимог кредиторів в ліквідаційній процедурі здійснюється господарським судом в тому ж порядку, що і грошових вимог, заявлених на підставі статті 23 Закону. За результатами розгляду грошових вимог кредиторів господарським судом затверджується реєстр вимог кредиторів.

Частиною 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" також визначено, що з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав; у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури.

З аналізу наведеної норми вбачається, що в ліквідаційній процедурі нові зобов'язання у банкрута можуть виникнути виключно у випадках, прямо передбачених у цьому Законі, і порядок їх виконання визначений спеціальним Законом про банкрутство.

Нормами Закону встановлено, що в ліквідаційній процедурі у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань, крім тих, які у вигляді конкурсних вимог включені до реєстру вимог кредиторів в порядку статті 38 такого Закону.

В пункті 29 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 року № 01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 року N4212-VI)" визначено, що статтею 38 Закону передбачено наслідки визнання боржника банкрутом. Зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом у останнього не може виникати додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, які безпосередньо пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.

Таким чином, господарський суд вважає за необхідне визнати грошові вимоги кредитора зі сплати єдиного соціального внеску в сумі 2 269 008,42 грн., з яких 1 379162,76 грн. включити до другої черги задоволення вимог кредиторів та 889 845,66 грн. - до шостої черги, як заявлені з пропуском встановленого строку.

Грошові вимоги зі сплати єдиного соціального внеску нараховані за серпень-вересень 2014 року в сумі 204071,96 грн. судом не визнаються на підставі ст. 38 Закону про банкрутство.

Враховуючи вищевикладене, господарським судом визнаються грошові Олександрійської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до ДП "Трест "Олександріярозрізобуд" в загальній сумі 4 150 630,75грн. та підлягають включенню до реєстру вимог кредиторів наступним чином: 1 379 162,76грн. - друга черга, 1 832 918,05 грн. - третя черга, 938 549,94 грн. - шоста черга.

Грошові вимоги в сумі 204 071,96 грн. судом не визнаються.

Згідно підпункту 14 пункту 2 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяв кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом, встановлено ставку судового збору - 1 розмір мінімальної заробітної плати.

Оскільки кредитор згідно з чинним законодавством звільнений від сплати судового збору, на банкрута відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України додатково покладається судовий збір в сумі 1218,00 грн.

Керуючись ст. ст. 23, 45, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 4-1, 44, 49, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

У Х В А Л И В:

1. Визнати грошові вимоги кредитора - Олександрійської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області до державного підприємства "Трест "Олександріярозрізобуд" в сумі сумі 4 150 630,75грн., з яких: 1379162,76грн. включити до другої черги задоволення вимог кредиторів, 1832918,05грн. - включити до третьої черги та 938 549,94 грн. - до шостої черги.

Грошові вимоги в сумі 204 071,96 грн. відхилити.

2. Стягнути з державного підприємства "Трест "Олександріярозрізобуд" (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Коваленка, 23А, ідентифікаційний код 05473312) на користь Державного бюджету України (р/р 31211206783002 в Головному Управлінні Державної казначейської служби України у Кіровоградській області, МФО 823016, код 38037409, отримувач коштів УК у м. Кіровограді (м. Кіровоград) 22030001) - 1218,00 грн. судового збору.

3. Наказ видати.

4. Ухвала може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного господарського суду в порядку, встановленому Господарським процесуальним кодексом України.

5. Примірники ухвали направити: банкруту, ліквідатору (голові ліквідаційної комісії) гр. Усачову О.М. (51931, м. Дніпродзержинськ, вул. Сачко, 26, кв. 27), Головному управлінню юстиції у Кіровоградській області (25022, м. Кіровоград, площа Кірова, 1, Будинок Рад), Фонду Державного майна України (вул. Кутузова, 18/9, м. Київ, 133, 01601), Міністерству енергетики та вугільної промисловості України (01601, м. Київ, вул. Хрещатик, 30), ДП "Вугілля України" (01601, м. Київ, вул. Б.Хмельницького, 4), гр. Москаленко А.В. (28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, пр. Леніна, 100, кв. 157), гр. Балашовій В.М. (28008, м. Олександрія, пр. Леніна, 136, кв. 411-412), Відділенню виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Олександрійському районі Кіровоградської області (28008, м. Олександрія, вул. Луначарського, 10); Кіровоградському обласному відділенню Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності від імені якого діє виконавча дирекція (25006, м. Кіровоград, вул. Кірова, 64), Олександрійській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Кіровоградській області (28000, м.Олександрія, вул. Пролетарська, 17), Олександрійському міськрайонному центру зайнятості (28000, м.Олександрія, пр. Леніна, 126-а), Управлінню Пенсійного фонду України в м.Олександрії та Олександрійському районі Кіровоградської області (28000, м.Олександрія, вул. Шевченка, 76), гр. Головатому С.М. (28002, Кіровоградська область, м. Олександрія, пров. В.Груші ,1), гр. Приймі М.І. (04205, м. Київ, пр. Оболонський, 10в, кв. 124), гр. Клюшкіну М.П. (83072, м. Донецьк, вул. Челпанова, 39), Міністерству юстиції України (01001, м.Київ, вул. Городецького, 13).

Суддя Г.Б. Поліщук