ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
__________
10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua
Суддя-доповідач:Бондарчук І.Ф.
ПОСТАНОВА
іменем України
"25" листопада 2014 р. Справа № 874/2/14
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого судді Бондарчука І.Ф.
суддів: Моніча Б.С.
Хаюка С.М.,
при секретарі Лялевич С.С. ,
за участю представників відповідача та третьої сторони
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за позовом Володарсько-Волинської районної державної адміністрації Житомирської області до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5 Товариство з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" про примусове відчуження з мотивів суспільної необхідності об'єктів нерухомого майна ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся в суд з позовом до ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, в якому просив примусово відчужити з мотивів суспільної необхідності у державну власність об'єкт нерухомого майна - земельних ділянок, з відповідними площами та кадастровими номерами, цільове призначення яких: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; категорія землі: землі сільськогосподарського значення, і які належать на праві приватної власності відповідачам на підставі державних актів про право власності на земельні ділянки, за цінами встановленими звітами про експертну грошову оцінку земельних ділянок та зобов'язати відповідачів вчинити певні дії .
Представник позивача та представник третьої особи ТОВ "Лезниківський кар'єр" в судовому засіданні позов підтримали та визнали в повному обсязі з підстав зазначених у ньому та просять суд задовольнити його.
Відповідачі ОСОБА_3 та ОСОБА_4 у судове засідання не з'явилися , будучи повідомленими належним чином , але направили до суду письмові заяви про визнання позовних вимог щодо кожного з них та усвідомлення наслідків таких дії.
Представник ОСОБА_5 позов не визнала та заперечила проти його задоволення з підстав зазначених у запереченні.
Вислухавши представників сторін та третьої особи , дослідивши докази у справі, судова колегія прийшла до висновку, що позов підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що ТОВ "Лезниківський кар'єр", місцезнаходження: 12135 Житомирська область, Володарсько - Волинський район, с. Червоногранітне, вул. Леніна, 1, ідентифікаційний код 38215153, зареєстроване 03.08.2012 р. як юридична особа. Згідно із статутом Товариства, затвердженого протоколом № 1 Загальних зборів засновників (учасників) від 25.07.2012 р., ТОВ "Лезниківський кар'єр" засновано відповідно до Плану санації Відкритого акціонерного товариства "Лезниківський кар'єр", ідентифікаційний код 00292468, затвердженого ухвалою господарського суду Житомирської області від 31.05.1012 р. у справі № 4/5007/14-Б/11. Єдиним засновником Товариства стало Відкрите акціонерне товариство "Лезниківський кар'єр" шляхом внесення до статутного фонду Товариства майна (основних засобів) ВАТ "Лезниківський кар'єр".
В свою чергу, ВАТ "Лезниківський кар'єр" на момент заснування Товариства здійснювало добування граніту Лезниківського родовища на підставі Спеціального дозволу на користування надрами №1771 від 05.03.1999 року, виданого Державним комітетом по геології та використанню надр України. Також, враховуючи наявний спеціальний дозвіл, рішенням Житомирської обласної ради від 28.04.2000 року ВАТ "Лезниківський кар'єр" було надано гірничий відвід для розробки Лезниківського родовища гранітів площею 77,5 га в тимчасове користування терміном на 19 років.
11.07.2013 року Державною службою геології та надр України на підставі наказу №355 та згідно п.17 Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами, затвердженого постановою КМ України від 30.05.2011р. №615 було внесено зміни до Спеціального дозволу на користування надрами за № 1771 від 05.03.1999 року, а саме змінено надрокористувача з ВАТ "Лезниківський кар'єр" на ТОВ "Лезниківський кар'єр".
Внаслідок таких змін Товариство отримало право видобування на площі 77,5 га граніту, придатного для виробництва бутощебеневої продукції та інших будівельних матеріалів, а також блоків, який відповідно до вимог постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження переліків корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення" від 12.12.1994 року № 827 відноситься до корисних копалин загальнодержавного значення.
Після внесення змін до спецдозволу, ТОВ "Лезниківський кар'єр" отримало Акт про надання гірничого відводу від 28.02.2014 року за № 2793, який, в свою чергу, було внесено до реєстру Державної служби гірничого нагляду та промислової безпеки України. У 28.04.2000 р. ВАТ "Лезниківський кар'єр" було надано гірничий відвід для розробки Лезниківського родовища гранітів.
Разом з тим, у 2004-2005 рр. було проведено розпаювання земель колишнього КСП "Топориське", внаслідок чого фізичні особи - власники земельних часток - паїв цього КСП, серед яких Відповідачі, оформили у власність частину земельної ділянки у межах гірничого відводу ВАТ "Лезниківський кар'єр". Цільовим призначенням земельних ділянок, що знаходяться у власності вказаних фізичних осіб, є ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Стаття 7 Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" від 17.11.2009 р. № 1559-УІ, з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон), передбачає, що органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до своїх повноважень та в порядку, визначених цим Законом, мають право викупу земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для таких суспільних потреб, як розміщення та обслуговування об'єктів, пов'язаних із видобуванням корисних копалин.
Положеннями ст. 10 Закону ініціатива щодо викупу земельної ділянки для суспільних потреб може належати, зокрема, особам, які отримали спеціальний дозвіл (ліцензію) на користування надрами.
Згідно із ст. 6 Закону заходи щодо відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності здійснюються за рахунок коштів відповідних бюджетів та коштів юридичних осіб, що ініціювали відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна для суспільних потреб.
У своєму листі до позивача від 04.07.2014 р. Товариство вказало, що має можливість здійснити розрахунок з власниками земельних ділянок за ціною, визначеною ст. 14 Закону, тобто за експертною грошовою оцінкою. В результаті ситуації, що склалась, ТОВ "Лезниківський кар'єр" не має змоги розширювати виробництво, створювати додаткові робочі місця, внаслідок чого держава та місцева громада недоотримує кошти до Державного та місцевого бюджетів. Таким чином, як вказало ТОВ "Лезниківський кар'єр", існує обумовлена загальнодержавними та інтересами територіальної громади потреба у названих земельних ділянках, розташованих в межах гірничого вводу для розробки Лезниківського родовища гранітів.
Розглянувши заяву ТОВ "Лезниківський кар'єр", а також відповідні матеріали, відповідно до ст. ст. 122, 123, 146, 147 і 149 Земельного кодексу України та Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" головою Володарсько-Волинської РДА 08.07.2014 р. прийнято Розпорядження № 188 (далі - Розпорядження) "Про викуп або примусове відчуження земельних ділянок, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності з подальшим наданням даних земельних ділянок у користування ТОВ "Лезниківський кар'єр" для розробки Лезниківського родовища гранітів.
У статті 13 Конституції України вказано, що власність зобов'язує. Власність не повинна використовуватися на шкоду людині і суспільству. Держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, соціальну спрямованість економіки. Усі суб'єкти права власності рівні перед законом.
Статтею 3 Земельного Кодексу України передбачено, що земельні відносини регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.
Відповідно до ст. 147 Земельного Кодексу України підстави та порядок примусового відчуження земельних ділянок з мотивів суспільної необхідності визначаються законом.
За приписами ст. 1 Закону України від 17.11.2009 р. "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності" відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності - перехід права власності на земельні ділянки, інші об'єкти нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, за плату в державну чи комунальну власність шляхом їх викупу чи примусового відчуження для потреб держави, територіальної громади, суспільства в цілому.
Суспільною необхідністю є обумовлена загальнодержавними інтересами або інтересами територіальної громади виключна необхідність, для забезпечення якої допускається примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, у встановленому законом порядку.
Як вбачається з план схеми - ділянки Лезниківського родовища Топорищенської сільської ради, іншої документації із землеустрою, частина земельних ділянок Відповідачів, що належить їм на праві власності, увійшла у межі земельної ділянки гірничого відводу Товариства.
Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_3 належить на праві власності земельна ділянка площею 4,2520 га., кадастровий номер 1821185400:10:003:0242. У межі гірничого відводу входить частина земельної ділянки, площею 1,9785 га.
Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку ОСОБА_4 належить на праві власності земельна ділянка площею 3,8576 га., кадастровий номер 1821185400:10:003:0246. У межі гірничого відводу входить вся земельна ділянка.
Відповідно до державного акту на право власності на земельну ділянку, ОСОБА_5 належить на праві власності земельна ділянка площею 4,0073 га., кадастровий номер 1821185400:10:003:0248. У межі гірничого відводу входить частина земельної ділянки, площею 2,8923 га.
Як вказано вище, на підставі листа ТОВ "Лезниківський кар'єр" та долучених до нього матеріалів, Позивач дійшов висновку про те, що неможливість подальшої розробки третьою особою Лезниківського родовища, мораторій на розпорядження землями сільськогосподарського призначення, крім їх викупу для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності, не дає змоги Товариству розширювати виробництво, створювати додаткові робочі місця, внаслідок чого держава та місцева громада недоотримує кошти до Державного та місцевого бюджетів, тим самим, зачіпаються як інтереси держави, так й інтереси територіальної громади сіл Топорище, Червоногранітне Володарсько -Волинського району.
Так, внаслідок здійснення господарської діяльності з видобування Товариством граніту до бюджетів всіх рівнів та державних цільових фондів за 2013 рік надійшло понад 6,5 млн. грн., а за перше півріччя 2014 року - понад 6,2 млн. грн., що, беззаперечно, свідчить про позитивну динаміку надходжень та забезпечує можливість здійснення соціальних видатків в регіоні у непростий економічний час. Крім того, Товариством за січень-липень 2014 року сплачено до місцевого бюджету 534,5 тис. грн. плати за надра, що становить 95 відсотків надходжень даного податку по Володарсько-Волинському району в цілому. Таким чином, безперебійна робота Товариства є необхідною складовою соціально-економічного розвитку регіону та забезпечення суспільних потреб територіальної громади (а.с. 10-13 т.2).
Згідно з абз. 3 ч.2 ст. 8 Закону районна державна адміністрація приймає рішення про викуп земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, для суспільних потреб, якщо передбачається місце розташування об'єкта в межах території району.
Викуп земельних ділянок для суспільних потреб, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, може здійснюватися за умови відшкодування їх вартості відповідно до закону.
Примусове відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості на підставі та в порядку, встановлених законом.
Частиною 2 ст. 5 Закону передбачено, що вартість земельної ділянки, що відчужується або передається у власність замість відчуженої, визначається на підставі її експертної грошової оцінки, проведеної відповідно до закону.
З урахуванням вимог законодавства було замовлено відповідні Висновки про експертну грошову оцінку земельної ділянки, що були виконані спеціальним суб'єктом оціночної діяльності ТОВ "ЗемЮрКонсалтинг".
Як вбачається з висновків про експертну грошову оцінку від 10.07.2014 року, вартість земельних ділянок (їх частин), що належить на праві власності: ОСОБА_3 становить 23 346,30 грн., ОСОБА_4 50 147,50 грн., ОСОБА_5 36 153,75 грн.
Статтею 10 вказаного Закону передбачено, що орган виконавчої влади, який прийняв рішення про викуп земельної ділянки зобов'язаний письмово повідомити про це їх власника (власників) протягом п'яти днів з дня прийняття такого рішення.
Інформація (письмове повідомлення) надсилається власнику (власникам) земельної ділянки, рекомендованим листом з повідомленням про вручення або вручається йому (їм) особисто під розписку.
Орган виконавчої влади зобов'язаний забезпечити отримання власником (власниками) земельної ділянки, щодо яких прийнято рішення про їх викуп, письмового повідомлення в обсязі, передбаченому цією статтею.
У письмовому повідомленні, що надсилається власнику (власникам) земельної ділянки, які підлягають викупу для суспільних потреб, зазначається інформація щодо: об'єктів викупу, їх місцезнаходження, а для земельних ділянок додатково - площі, кадастрового номера (за наявності), категорії земель; мети викупу; умов викупу (орієнтовна викупна ціна, строк викупу, джерело фінансування витрат, пов'язаних з викупом), а також відомостей про земельну ділянку, прав і обов'язків власника (власників) земельної ділянки, які виникли у зв'язку з їх викупом відповідно до закону.
На виконання п. 4 Розпорядження голови РДА від 08.07.2014 р. № 188 та вимог названого Закону Позивачем на адресу Відповідачів було направлено Повідомлення про прийняте рішення щодо викупу або примусового відчуження земельної ділянки (її частини), яка перебуває у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності.
Вказані Повідомлення були отримані Відповідачами, що підтверджується даними «Укрпошти».
Також відповідне оголошення було розміщено у газеті «Прапор» від 11.07.2014 №28 та 18.07.2014 р. №29.
Власник (власники) земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, вважається повідомленим про такий викуп з дня опублікування зазначеного оголошення.
Згідно із ст. 15 Закону в разі неотримання згоди власника земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з викупом цих об'єктів для суспільних потреб зазначені об'єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність лише як виняток з мотивів суспільної необхідності і виключно під розміщення об'єктів, пов'язаних із видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення.
Примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, допускається, як виняток, з мотивів суспільної необхідності лише в разі, якщо будівництво зазначених у частині першій цієї статті об'єктів передбачається здійснити із застосуванням оптимального варіанта з урахуванням економічних, технологічних, соціальних, екологічних та інших чинників.
Як вбачається з викладеного вище, подальша розробка ТОВ "Лезниківський кар'єр" Лезниківського родовища корисних копалин дозволить зберегти, а той і створити додаткові робочі місця, збільшити надходження до бюджетів всіх рівнів, що позитивно вплине на економічні та соціальні чинники розвитку територіальних громад Володарсько - Волинського району.
Згідно ст. 15 Закону визначено, що у разі неотримання згоди власника земельної ділянки з викупом для суспільних потреб зазначені об'єкти можуть бути примусово відчужені у державну чи комунальну власність лише як виняток з мотивів суспільної необхідності і виключно під розміщення об'єктів пов'язаних із видобуванням корисних копалин загальнодержавного значення.
Статтею 4 Кодексу України про надра передбачено, що надра є виключною власністю Українського народу і надаються тільки у користування. Таким чином, з визначення закону вбачається, що добування корисних копалин відбувається виключно в інтересах держави.
Як вбачається з Плану розвитку гірничих робіт на 2014 рік, Товариство визначило, що має здійснювати видобування граніту, у тому числі у напрямку розташування земельних ділянок Відповідачів. Неможливість подальшої розробки Товариством Лезниківського родовища, мораторій на розпорядження землями товарного сільськогосподарського виробництва, крім їх викупу для суспільних потреб або з мотивів суспільної необхідності, не дає змоги Товариству розширювати виробництво.
У той же час, суспільні потреби, що співпадають з інтересами держави, територіальної громади, є оціночною категорією та мають домінувати над потребами індивідуума.
Внаслідок розширення виробництва Товариства будуть створюватись додаткові робочі місця, держава та місцева громада буде отримувати додаткові кошти до Державного та місцевого бюджетів, що у свою чергу є прямими інтересами територіальної громади сіл Топорище, Червоногранітне Володарсько-Волинського району.
На сьогодні Товариство забезпечує роботою працівників, переважна більшість яких проживає на території Топорищенської сільської ради Володарсько-Волинського району. Здійснення добування граніту забезпечує зайнятість населення. Внаслідок добування та переробки граніту Лезниківського родовища підприємство є одними з найбільших бюджетоутворюючих підприємств району, є сумлінним платником податків та своєчасно сплачує їх до Державного та місцевого бюджетів, а також сплачує внески на загальнообов'язкове пенсійне страхування, що підтверджується відсутністю недоїмки по даним податкової інспекції станом на 01.09.2014 року.
Таким чином, судова колегія вважає, що вказаними обставинами підтверджується виключна необхідність у вилученні вказаних вище частин земельних ділянок відповідачів.
Відповідно до договору про фінансування заходів щодо відчуження земельних ділянок (їх частин), які перебувають у власності фізичних або юридичних осіб, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності від 16.10.2014 року визначено розмір, порядок та умови виплати коштів за відчуженні земельні ділянки їх власникам.
Статтею 16 названого Закону передбачено, що орган виконавчої влади чи орган місцевого самоврядування, що прийняв рішення про відчуження земельної ділянки, у разі недосягнення згоди з власником земельної ділянки щодо їх викупу для суспільних потреб звертається до адміністративного суду із позовом про примусове відчуження зазначених об'єктів.
Статтею 2 Земельного кодексу (далі - ЗК) України визначено, що земельні відносини - це суспільні відносини щодо володіння, користування і розпорядження землею.
Суб'єктами земельних відносин є громадяни, юридичні особи, органи місцевого самоврядування та органи державної влади.
Об'єктами земельних відносин є землі в межах території України, земельні ділянки та права на них, у тому числі на земельні частки (паї).
Земельні відносини в Україні регулюються Конституцією України, цим Кодексом, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами (ч. 1 ст. 3 ЗК України).
Положеннями ст. 23 ЗК України закріплено принцип пріоритетності земель сільськогосподарського призначення по відношенню до інших категорій земель.
Статтею 79 ЗК України визначено, що земельна ділянка - це частина земної поверхні з установленими межами, певним місцем розташування, з визначеними щодо неї правами.
Право власності на земельну ділянку поширюється в її межах на поверхневий (ґрунтовий) шар, а також на водні об'єкти, ліси і багаторічні насадження, які на ній знаходяться, якщо інше не встановлено законом та не порушує прав інших осіб.
Право власності на земельну ділянку розповсюджується на простір, що знаходиться над та під поверхнею ділянки на висоту і на глибину, необхідні для зведення житлових, виробничих та інших будівель і споруд.
Частиною 2 ст. 152 ЗК України визначено право власника земельної ділянки або землекористувача вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків.
Виходячи з аналізу вище наведених норм законодавства , суд прийшов до висновку про обґрунтованість та правомірність вимог позивача щодо примусового відчуження земельних ділянок , про які йдеться у даній справі із забезпеченням дотримання прав землевласників на розмежування земельних ділянок, перереєстрації права власності та відшкодування вартості відчуженої землі.
Таким чином, судова колегія вважає, що з метою захисту прав та інтересів відповідачів по справі, як землевласників земельних ділянок ( частин), які примусово відчужуються з мотивів суспільної необхідності, необхідно вирішити питання про забезпечення дотримання їх прав щодо приведення правовстановлюючих документів на землю у відповідність із законодавством після її розмежування та проведення процедури примусового відчуження.
Позивачем дотримано вимоги законодавства України при прийнятті розпорядження № 188 від 08.07.2014 року та при вжитті заходів щодо досудового врегулювання питання викупу земельних ділянок ( їх частин) у відповідачів з мотивів суспільної необхідності, тому позов підлягає до задоволення у повному обсязі.
Колегія суддів не приймає до уваги покликання представника відповідача щодо стягнення суми коштів виходячи з наданого останнім розрахунку вартості земельної ділянки, оскільки відповідно до вимог ч. 5 ст. 5 Закону України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності", у разі якщо власник виступає проти відчуження свого нерухомого майна за оцінкою, проведеною суб'єктом оціночної діяльності, визначеним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, він може залучити іншого суб'єкта оціночної діяльності для визначення вартості нерухомого майна чи проведення рецензування звіту з оцінки такого майна, а в даному випадку представник відмовився від проведення вище вказаних оцінки .
Керуючись ст.ст. 2,8-14,71,94,160-163, 167, 183-1, 186 КАС України, ст. ст. 3, 147, 152 Земельного Кодексу, Законом України "Про відчуження земельних ділянок, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у приватній власності, для суспільних потреб чи з мотивів суспільної необхідності".
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Примусово відчужити з мотивів суспільної необхідності у державну власність об'єкт нерухомого майна - частину земельної ділянки, площею 1,9785 га, кадастровий номер 1821185400:10:003:0242, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія землі: землі сільськогосподарського значення, і належить на праві приватної власності ОСОБА_3 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку, за ціною 23 346,30 гривень за рахунок коштів, зарахованих ТОВ «Лезниківський кар'єр».
Зобов'язати ОСОБА_3 звільнити об'єкт нерухомості протягом 5 (п'яти) днів з дня набрання законної сили постанови суду.
Примусово відчужити з мотивів суспільної необхідності у державну власність об'єкт нерухомого майна - земельну ділянку, площею 3,8576 га., кадастровий номер 1821185400:10:003:0246, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія землі: землі сільськогосподарського значення, і належить на праві приватної власності ОСОБА_4 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку, за ціною 50 147,50 гривень за рахунок коштів, зарахованих ТОВ «Лезниківський кар'єр».
Зобов'язати ОСОБА_4 звільнити об'єкт нерухомості протягом 5 (п'яти) днів з дня набрання законної сили постанови суду.
Примусово відчужити з мотивів суспільної необхідності у державну власність об'єкт нерухомого майна - частину земельної ділянки, площею 2,8923 га., кадастровий номер 1821185400:10:003:0248, цільове призначення: для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, категорія землі: землі сільськогосподарського значення, і належить на праві приватної власності ОСОБА_5 на підставі державного акту на право власності на земельну ділянку, за ціною 36 153,75 гривень за рахунок коштів, зарахованих ТОВ «Лезниківський кар'єр».
Зобов'язати Володарсько-Волинську районну державну адміністрацію Житомирської області здійснити виплату належних ОСОБА_3 коштів в сумі 23 346,30 грн., за рахунок коштів перерахованих ТОВ "Лезниківський кар'єр" на рахунок за банківськими реквізитами вказаними ОСОБА_3 або на депозитний рахунок нотаріальної контори, після вступу постанови суду в законну силу.
Зобов'язати Володарсько-Волинську районну державну адміністрацію Житомирської області здійснити виплату належних ОСОБА_4 коштів в сумі 50 147,50 грн., за рахунок коштів перерахованих ТОВ "Лезниківський кар'єр" на рахунок за банківськими реквізитами вказаними ОСОБА_4 або на депозитний рахунок нотаріальної контори, після вступу постанови суду в законну силу.
Зобов'язати Володарсько-Волинську районну державну адміністрацію Житомирської області здійснити виплату належних ОСОБА_5 коштів в сумі 36 153,75 грн., за рахунок коштів перерахованих ТОВ "Лезниківський кар'єр" на рахунок за банківськими реквізитами вказаними ОСОБА_5 або на депозитний рахунок нотаріальної контори, після вступу постанови суду в законну силу.
Зобов'язати Володарсько - Волинську районну державну адміністрацію забезпечити виготовлення правовстановлюючих документів на частину земельних ділянок, які залишились у власності ОСОБА_3, ОСОБА_5 за рахунок коштів ТОВ "Лезниківський кар'єр", після проведення процедури викупу земельних ділянок.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку на апеляційне оскарження постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Вищого адміністративного суду України через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення, тобто через Житомирський апеляційний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Вищого адміністративного суду України як до суду апеляційної інстанції, як в даному випадку.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Головуючий суддя (підпис) І.Ф.Бондарчук
судді: (підпис) Б.С. Моніч
(підпис) С.М.Хаюк
З оригіналом згідно: суддя _______ І.Ф.Бондарчук
Повний текст cудового рішення виготовлено "26" листопада 2014 р.
Роздруковано та надіслано:р.л.п.
1- в справу:
2 - позивачу/позивачам: Володарсько-Волинська районна державна адміністрація Житомирської області вул.Карла Маркса,6,смт.Володарськ-Волинський,Володарсько - Волинський район, Житомирська облас,12101
3- відповідачу/відповідачам: - ОСОБА_3 АДРЕСА_4
4 - ОСОБА_4 АДРЕСА_1
5- ОСОБА_5 АДРЕСА_5
4-третій особі: Товариство з обмеженою відповідальністю "Лезниківський кар'єр" - вул.Леніна,1,с.Червоногранітне,Володарсько - Волинський район, Житомирська облас,12135
5 - представник третьої особи ОСОБА_8 АДРЕСА_2
6 - представник третьої особи ОСОБА_9 АДРЕСА_6
7 - представник відповідача ОСОБА_6 АДРЕСА_3