Рішення № 41748841, 03.12.2014, Господарський суд Рівненської області

Дата ухвалення
03.12.2014
Номер справи
918/1459/14
Номер документу
41748841
Форма судочинства
Господарське
Державний герб України

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013, м. Рівне, вул. Набережна, 26А

________________________

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"03" грудня 2014 р. Справа № 918/1459/14

Господарський суд Рівненської області у складі судді Павленка Є.В., розглянувши матеріали справи за позовом прокурора міста Рівного (далі - Прокурор) в інтересах держави в особі Рівненської міської ради (далі - Рада) до Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради (далі - Управління) про внесення змін до договору,

за участі представників:

позивача: не з'явився,

відповідача: Ремовського С.В. за дов. від 10 вересня 2014 року,

органу прокуратури: Ковальчук Л.В. за посв. від 2 липня 2014 року № 027171,

Управління Державного земельного агентства у місті Рівному Рівненської області: Джум Л.В. за дов. від 2 грудня 2014 року № 01-525,

Ящук С.С. за дов. від 22 жовтня 2014 року № 01-460,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

У жовтні 2014 року Прокурор звернувся до господарського суду Рівненської області з вказаним позовом в інтересах держави в особі Ради, посилаючись на те, що 26 квітня 2011 року між позивачем та Управлінням був укладений договір оренди № 561010004000047, за умовами якого Рада для будівництва житлового кварталу індивідуальної забудови передала відповідачу у строкове платне користування земельну ділянку, розташовану у місті Рівному в районі вулиць Скляренка та Холмської (ділянка № 5). Вказаною угодою нормативна грошова оцінка спірної земельної ділянки була визначена на рівні 208 873 грн. 11 коп., а орендна плата - 187 грн. 99 коп., що становить 0,09 % від нормативної грошової оцінки. У зв'язку з набранням чинності Законом України "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні", яким було передбачено мінімальний розмір орендної плати за землі державної та комунальної власності у розмірі не менше 3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки, Радою був проведений перерахунок орендної плати та встановлений її розмір на рівні 8 335 грн. 13 коп., що становить 3 % від її нормативної грошової оцінки. Оскільки спірним договором було передбачено перегляд розміру орендної плати у зв'язку зі змінами нормативної грошової оцінки, а відповідач ухиляється від внесення відповідних змін щодо збільшення розміру орендної плати у цей правочин, Прокурор, посилаючись на статті 632, 651, 759, 762, 792 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України), статті 93, 124, 206 Земельного кодексу України (далі - ЗК України), статті 15, 20 Закону України "Про оренду землі" (далі - Закон), просив суд внести зміни до пунктів 5 та 9 укладеного між сторонами спірного договору оренди, і викласти їх у наступній редакції:

"...пункт 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 277 837 (двісті сімдесят сім тисяч вісімсот тридцять сім) грн. 56 коп., розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держземагентства у м. Рівному Рівненської області станом на 1 квітня 2014 року".

"...пункт 9. За оренду земельної ділянки орендар сплачує орендодавцю орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 8 335 (вісім тисяч триста тридцять п'ять) грн. 13 коп., що становить 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку 02-17/123-1, виданий управлінням Держземагентства у м. Рівному Рівненської області відповідно до протоколу № 9 від 21 травня 2014 року засідання комісії по встановленню розмірів орендної плати за земельні ділянки".

Ухвалою господарського суду Рівненської області від 15 жовтня 2014 року порушено провадження у справі № 918/1459/14 та призначено її до розгляду на 22 жовтня 2014 року.

Ухвалою суду від 22 жовтня 2014 року розгляд справи відкладено на 5 листопада 2014 року.

До початку судового засідання 5 листопада 2014 року через канцелярію суду надійшла спільна заява Прокурора та позивача про зміну предмета позову від 23 жовтня 2014 року № 56-8819вих14 (а.с. 38), відповідно до якої останні змінили прохальну частину позовної заяви та просили суд внести зміни у спірний правочин, доповнивши пункту 9 даної угоди словами такого змісту: "Орендар зобов'язується вносити орендну плату за новими ставками з 1 квітня 2014 року".

Відповідно до абзацу 4 статті 22 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) до початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Зі змісту вказаної норми вбачається, що право позивача на зміну предмета або підстави позову може бути реалізоване лише до початку розгляду господарським судом справи по суті та лише у суді першої інстанції шляхом подання до суду відповідної письмової заяви.

Водночас заяви про зміну предмета або підстави позову, які подані після початку розгляду господарським судом справи по суті, залишаються без розгляду і приєднуються до матеріалів справи, про що зазначається в описовій частині рішення, прийнятого по суті спору (або в ухвалі, якою закінчується розгляд справи).

Аналогічна правова позиція викладена у пункті 3.12. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції".

З матеріалів справи вбачається, що заява Прокурора та Ради про зміну предмета позову 23 жовтня 2014 року № 56-8819вих14 надійшла до суду 24 жовтня 2014 року, що підтверджується штампом вхідної кореспонденції господарського суду Рівненської області, проставленим на першій сторінці даної заяви (а.с. 38).

У той же час у судовому засіданні 22 жовтня 2014 року судом було розпочато розгляд даної справи по суті, про що у протоколі даного судового засідання міститься відповідний запис (а.с. 35).

Відтак, зважаючи на те що дана заява надійшла після переходу до розгляду цієї справи по суті, суд на підставі зазначених положень дійшов висновку про залишення її без розгляду та вирішення даного спору в межах вимог, заявлених у позовній заяві.

Крім того, до початку вказаного судового засідання через канцелярію суду надійшов відзив Управління на позовну заяву (а.с. 43-46), в якому останнє просило суд відмовити Прокурору та позивачу у задоволенні їх вимог з огляду на те, що Радою у встановленому законом порядку разом з пропозицією внести зміни у спірний договір не було надіслано відповідачу витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель, а також протокол засідання комісії по встановленню розмірів орендної плати за земельні ділянки від 21 травня 2014 року № 9. Також у вказаному відзиві Управління заперечило проти вимог щодо внесення змін у спірний правочин, які стосуються зобов'язань відповідача вносити орендну плату за новими ставками з 1 квітня 2014 року, викладених у заяві про зміну предмета позову 23 жовтня 2014 року № 56-8819вих14.

У судовому засіданні 5 листопада 2014 року оголошувалася перерва до 19 листопада 2014 року.

Ухвалою суду від 19 листопада 2014 року розгляд справи відкладено на 3 грудня 2014 року. Крім того, даною ухвалою у призначене судове засідання було викликано спеціаліста Управління Державного земельного агентства у місті Рівному Рівненської області для надання оригіналу протоколу засідання контрольної комісії Ради з питань встановлення розмірів орендної плати за землю від 21 травня 2014 року № 9, додатку до цього протоколу, а також дачі пояснень щодо ухвалення рішення, закріпленого у вищезазначеному протоколі.

У судове засідання 3 грудня 2014 року позивач явку свого повноважного представника не забезпечив, проте надіслав клопотання про розгляд даної справи без його участі.

Представник прокуратури підтримав вимоги, викладені у позовній заяві, та наполягав на їх задоволенні.

Представник Управління у даному судовому засіданні проти задоволення позову заперечив з підстав, зазначених у відзиві на позовну заяву.

Представники Управління Державного земельного агентства у місті Рівному Рівненської області у даному судовому засіданні подали суду для огляду оригінал протоколу засідання контрольної комісії Ради з питань встановлення розмірів орендної плати за землю від 21 травня 2014 року № 9 та додатку до цього протоколу, а також надали суду усні пояснення щодо порядку затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Рівного та розрахунку розміру орендної плати за такі земельні ділянки.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представників прокуратури, Управління та Управління Державного земельного агентства у місті Рівному Рівненської області, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

ВСТАНОВИВ:

26 квітня 2011 року між Радою та Управлінням був укладений договір оренди № 561010004000047, за умовами якого позивач надав, а відповідач прийняв у строкове платне користування земельну ділянку для будівництва житлового кварталу індивідуальної забудови, яка знаходиться у місті Рівному в районі вулиць Скляренка та Холмської (ділянка № 5) з правом укладання договорів суборенди (а.с. 10-11).

Даний договір підписаний уповноваженими представниками сторін, скріплений печатками цих юридичних осіб та зареєстрований в Управлінні Державного земельного агентства у місті Рівному, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 23 травня 2011 року № 561010004000047.

За пунктом 2 цієї угоди в оренду передається земельна ділянка загальною площею 1 000 м2 за рахунок земель, які були надані в оренду відповідачу.

Пунктом 5 даного правочину передбачено, що нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 208 873 грн. 11 коп. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки № 04-09/21, виконаний управлінням Держкомзему у місті Рівному станом на 16 березня 2011 року.

За умовами пункту 9 цього правочину за оренду земельної ділянки орендар сплачує орендодавцю орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 187 грн. 99 коп., що становить 0,09 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки. Розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку № 04-09/21-1, виконаний управлінням Держкомзему у місті Рівному станом на 20 січня 2011 року.

Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням їх цільового призначення та коефіцієнтів індексації (пункт 10 Договору).

У пункті 8 цього договору сторони погодили, що останній укладено на 5 років. Після закінчення строку договору орендар має переважне право поновлення його на новий строк.

Передача земельної ділянки орендарю здійснюється після державної реєстрації цього договору за актом приймання - передачі (пункт 20 договору).

Судом встановлено, що на виконання вказаного положення спірної угоди між сторонами було підписано відповідний акт приймання - передачі земельної ділянки в оренду (а.с. 16).

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку про задоволення даного позову з огляду на наступне.

Правовідносини, які виникли між сторонами у зв'язку з орендою спірної земельної ділянки, регулюються, зокрема, Конституцією України, ЦК України, ЗК України, Законом.

У той же час на вказані правовідносини не поширюється дія ГК України, оскільки статтею 4 цього кодексу прямо передбачено, що до предмету його регулювання не відносяться земельні відносини.

Приписами частини 1, 2 статті 13 Конституції України унормовано, що земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.

Кожний громадянин має право користуватися природними об'єктами права власності народу відповідно до закону.

За статтею 1 Закону оренда землі - це засноване на договорі строкове платне володіння і користування земельною ділянкою, необхідною орендареві для проведення підприємницької та інших видів діяльності.

Статтею 13 Закону передбачено, що договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.

Згідно зі статтею 206 ЗК України використання землі в Україні є платним. Об'єктом плати за землю є земельна ділянка. Плата за землю справляється відповідно до закону.

За частиною 2 статті 21 Закону розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).

Згідно зі статтею 288 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.

Платником орендної плати є орендар земельної ділянки. Об'єктом оподаткування є земельна ділянка, надана в оренду. Розмір та умови внесення орендної плати встановлюється у договорі оренди між орендодавцем (власником) і орендарем.

Розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою: для земель сільськогосподарського призначення - розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом; для інших категорій земель - трикратного розміру земельного податку, що встановлюється цим розділом.

Розмір орендної плати не може перевищувати: для земельних ділянок, наданих для розміщення, будівництва, обслуговування та експлуатації об'єктів енергетики, які виробляють електричну енергію з відновлюваних джерел енергії, включаючи технологічну інфраструктуру таких об'єктів (виробничі приміщення, бази, розподільчі пункти, електричні підстанції, електричні мережі) - 3 відсотки нормативної грошової оцінки; для інших земельних ділянок, наданих в оренду - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.

Судом встановлено, що з метою приведення рішень Ради у галузі земельних відносин у відповідність до вимог чинного законодавства 4 липня 2013 року позивачем було прийнято рішення від № 3122 "Про затвердження нормативної грошової оцінки земель міста Рівного" (а.с. 9).

Вказаним рішенням, яке на час розгляду даної справи не скасовано, у встановленому законом порядку не визнано недійсним та є чинним, крім іншого, було затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки міста Рівного, введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Рівного з 1 січня 2014 року та установлено, що нормативна грошова оцінка земель міста Рівного підлягає щорічній індексації відповідно до вимог діючого законодавства.

Рішенням контрольної комісії Ради з питань встановлення розмірів орендної плати за землю, оформленим протоколом засідання даної комісії від 21 травня 2014 року № 9 було встановлено розміри орендної плати за земельні ділянки юридичним особам та підприємцям в рік згідно доданого списку у кількості 28 (а.с. 26-27).

Відповідно до додатку до вказаного рішення "Перелік об'єктів які подаються на комісію по встановленню розмірів орендної плати відповідно до заяви Управління земельних відносин" розмір орендної плати, встановленої для орендованої відповідачем земельної ділянки (№ 5), що знаходиться у місті Рівному в районі вулиць Скляренка та Холмської, було встановлено на рівні 8 335 грн. 13 коп. (а.с. 65-66). У матеріалах даної справи наявна копія розрахунку № 02-17/123-1, яким був визначений даний розмір орендної плати (а.с. 20).

Враховуючи дані обставини, листом від 2 червня 2014 року № 08-1418 Рада звернулася до Управління з пропозицією укласти додатковий договір до спірної угоди щодо збільшення розміру орендної плати за орендовану відповідачем земельну ділянку. До цієї пропозиції позивачем було долучено проект зазначеної додаткової угоди, відповідно до якого Управлінню було запропоновано внести зміни до договору оренди землі від 26 квітня 2011 року № 561010004000047 та викласти його окремі пункти в наступній редакції:

"...пункт 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 277 837 (двісті сімдесят сім тисяч вісімсот тридцять сім) грн. 56 коп., - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держземагентства у м. Рівному Рівненської області станом на 1 квітня 2014 року".

"...пункт 9. За оренду земельної ділянки Орендар сплачує Орендодавцю орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 8 335 (вісім тисяч триста тридцять п'ять) грн. 13 коп., що становить 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку 02-17/123-1, виданий управлінням Держземагентства у м. Рівному Рівненської області відповідно до протоколу № 9 від 21 травня 2014 року засідання комісії по встановленню розмірів орендної плати за земельні ділянки".

У той же час відповідач у встановленому законом порядку проект вказаного додаткового договору не розглянув, оферту позивача не акцептував, протоколу розбіжностей на адресу Ради не надіслав та не повідомив позивача про причини таких своїх дій.

Відповідно до пункту 13 укладеного між сторонами договору оренди землі від 26 квітня 2011 року № 561010004000047 розмір орендної плати може змінюватись орендодавцем в односторонньому порядку. Пропозиції про перегляд розміру орендної плати надсилаються не частіше, ніж один раз на квартал. Зміна розміру орендної плати при її індексації проводиться без внесення змін до цього договору у порядку та у випадках, передбачених законодавством України.

Розмір орендної плати переглядається у разі, зокрема, зміни нормативної грошової оцінки земель у місті Рівному та зміни розмірів земельного податку, підвищення цін і тарифів, зміни коефіцієнтів індексації, визначеної законодавством.

Пунктом 34 вказаного договору передбачено, що зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розглядається у судовому порядку.

Слід також зазначити, що вищезазначені положення спірного договору узгоджуються з нормативними приписами чинного законодавства.

Так, відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина 1 статті 627 ЦК України).

За статтею 629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно зі статтею 632 ЦК України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.

Статтею 30 Закону встановлено, що зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.

Частиною 1 статті 651 ЦК України передбачено, що зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом (частина 2 даної статті).

Частиною 3 статті 653 встановлено, що у разі зміни або розірвання договору зобов'язання змінюється або припиняється з моменту досягнення домовленості про зміну або розірвання договору, якщо інше не встановлено договором чи не обумовлено характером його зміни. Якщо договір змінюється або розривається у судовому порядку, зобов'язання змінюється або припиняється з моменту набрання рішенням суду про зміну або розірвання договору законної сили.

Зміна або розірвання договору вчиняється у такій самій формі, що й договір, що змінюється або розривається, якщо інше не встановлено договором або законом чи не випливає із звичаїв ділового обороту (стаття 654 ЦК України).

Як було зазначено вище, статтею 288 Податкового кодексу України (у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачено, що річна сума платежу за оренду земельної ділянки державної чи комунальної власності не може бути меншою 3 % нормативної грошової оцінки та не може перевищувати 12 % нормативної грошової оцінки такої земельної ділянки.

Судом встановлено, що розмір орендної плати, який запропоновано позивачем, визначено у межах граничних розмірів платежу за оренду земельної ділянки державної чи комунальної власності, передбачених статтею 288 Податкового кодексу України. Даний розмір також узгоджується з приписами статті 21 Закону.

Оскільки сторонами у договорі оренди землі від 26 квітня 2011 року № 561010004000047 передбачена можливість збільшення розміру орендної плати, а орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.

Аналогічна правова позиція викладена у постановах Верховного Суду України від 27 грудня 2010 року у справі № 27/15-10, від 23 травня 2011 року у справі № 7/105-10 (30/234-09), від 4 липня 2011року у справі № 41/81пд.

Відповідно до статі 11128 ГПК України рішення Верховного Суду України, прийняте за наслідками розгляду заяви про перегляд судового рішення з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах, є обов'язковим для всіх суб'єктів владних повноважень, які застосовують у своїй діяльності нормативно-правовий акт, що містить зазначену норму права, та для всіх судів України. Суди зобов'язані привести свою судову практику у відповідність із рішеннями Верховного Суду України.

Вирішення спорів про внесення змін до договору пов'язане із застосуванням положення частини першої статті 626 ЦК України, відповідно до якої договір є узгодженим волевиявленням двох або більше сторін. Проте зацікавлена сторона у випадках, передбачених законом, може просити суд про внесення зміни до договору згідно з рішенням суду.

Аналогічна правова позиція викладена у пункті 2.18 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин".

Враховуючи, що запропонований позивачем розмір орендної плати за спірну земельну ділянку визначено у межах граничних розмірів такого платежу, передбачених статтею 288 Податкового кодексу України, і такі зміни умов договору зумовлені імперативними приписами чинного законодавства, суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги Прокурора є законними та обґрунтованими, у зв'язку з чим даний позов підлягає задоволенню.

За змістом частини 1 статті 49 ГПК України витрати по сплаті судового збору у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, покладаються на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття пропозицій іншої сторони.

Судовий збір, від сплати якого позивач у встановленому порядку звільнений, стягується з відповідача в доход бюджету пропорційно розміру задоволених вимог, якщо відповідач не звільнений від сплати судового збору (частина 3 вказаної статті).

Виходячи з викладеного та керуючись статтями 32-34, 43, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Внести зміни до пунктів 5 та 9 договору оренди землі від 26 квітня 2011 року № 561010004000047, укладеного між Рівненською міською радою і Управлінням капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради та зареєстрованого в Управлінні Державного земельного агентства у місті Рівному, про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 23 травня 2011 року № 561010004000047, виклавши зазначені пункти у наступній редакції:

"...пункт 5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 277 837 (двісті сімдесят сім тисяч вісімсот тридцять сім) грн. 56 коп., - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку виконаний управлінням Держземагентства у м. Рівному Рівненської області станом на 1 квітня 2014 року".

"...пункт 9. За оренду земельної ділянки орендар сплачує орендодавцю орендну плату виключно у грошовій формі. Розмір орендної плати в рік за земельну ділянку складає 8 335 (вісім тисяч триста тридцять п'ять) грн. 13 коп., що становить 3 % від нормативної грошової оцінки земельної ділянки, - розрахунок розміру орендної плати за земельну ділянку 02-17/123-1, виданий управлінням Держземагентства у м. Рівному Рівненської області відповідно до протоколу № 9 від 21 травня 2014 року засідання комісії по встановленню розмірів орендної плати за земельні ділянки".

Стягнути з Управління капітального будівництва виконавчого комітету Рівненської міської ради (33028, місто Рівне, вулиця Лермонтова, будинок 6, ідентифікаційний код: 05517742) в доход Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1 218 (одна тисяча двісті вісімнадцять) грн. 00 коп.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повне рішення складено 5 грудня 2014 року

Суддя Є.В. Павленко