Постанова № 41740918, 26.11.2014, Окружний адміністративний суд міста Києва

Дата ухвалення
26.11.2014
Номер справи
826/17150/14
Номер документу
41740918
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

за результатами скороченого провадження

м. Київ

26 листопада 2014 року № 826/17150/14

Суддя Окружного адміністративного суду міста Києва Огурцов О.П. розглянувши, в порядку скороченого провадження, адміністративну справу

за позовом

Інспекції з питань захисту прав споживачів у м. Києві

до

Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса"

про

стягнення штрафу

В С Т А Н О В И В:

Статтею 10 Закону України "Про рекламу" встановлено, що недобросовісна реклама забороняється. Відповідальність за недобросовісну рекламу несе винна особа. Рішення щодо визнання реклами недобросовісною приймають державні органи, визначені у статті 26 цього Закону.

Частинами першою та другою статті 27 зазначеного Закону встановлено, що особи, винні у порушенні законодавства про рекламу, несуть дисциплінарну, цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність відповідно до закону. Норми цієї статті не поширюються на порушення, зазначені у статті 24 1 цього Закону. Відповідальність за порушення законодавства про рекламу несуть: рекламодавці, винні: у замовленні реклами продукції, виробництво та/або обіг якої заборонено законом; у наданні недостовірної інформації виробнику реклами, необхідної для виробництва реклами; у замовленні розповсюдження реклами, забороненої законом; у недотриманні встановлених законом вимог щодо змісту реклами; у порушенні порядку розповсюдження реклами, якщо реклама розповсюджується ними самостійно.

Частиною сьомою статті 27 Закону України "Про рекламу" встановлено, що у разі неможливості встановлення вартості реклами, розповсюдженої з порушенням вимог цього Закону, на рекламодавців та розповсюджувачів реклами рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, накладається штраф у розмірі до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до абзацу 2 частини першої статті 26 Закону України "Про рекламу" контроль за дотриманням законодавства України про рекламу здійснюють у межах своїх повноважень центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів, - щодо захисту прав споживачів реклами.

Пунктом 1 Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів затвердженого указом Президента України № 465/2011 від 13.04.2011 встановлено., що Державна інспекція України з питань захисту прав споживачів (Держспоживінспекція України) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра економічного розвитку і торгівлі України (далі - Міністр). Держспоживінспекція України входить до системи органів виконавчої влади і реалізує державну політику у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів. Держспоживінспекція України є спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів.

Відповідно до пункту 3 зазначеного Положення основними завданнями Держспоживінспекції України є: реалізація державної політики у сферах: державного контролю за додержанням законодавства про захист прав споживачів і рекламу в цій сфері; державного ринкового нагляду; державного нагляду за додержанням технічних регламентів, стандартів, норм і правил; внесення на розгляд Міністра пропозицій щодо формування державної політики у сферах діяльності Держспоживінспекції України.

Згідно з пунктом 4 Положення про Державну інспекцію України з питань захисту прав споживачів затвердженого указом Президента України № 465/2011 від 13.04.2011 Держспоживінспекція України відповідно до покладених на неї завдань, у тому числі, здійснює у межах своєї компетенції контроль за додержанням законодавства про рекламу.

Пунктом 7 зазначеного Положення встановлено, що Держспоживінспекція України здійснює свої повноваження безпосередньо та через свої територіальні органи в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Згідно з пунктом 1 Положення про інспекції з питань захисту прав споживачів Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі затвердженого наказом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України № 206 від 09.11.2011 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 23.11.2011 за № 1337/20075 територіальними органами Державної інспекції України з питань захисту прав споживачів є інспекції з питань захисту прав споживачів в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі (далі - інспекції).

Відповідно до підпункту 4.1 пункту 4 зазначеного Положення інспекції відповідно до покладених на них завдань здійснюють державний контроль за додержанням законодавства про захист прав споживачів (крім Держспоживінспекції в Автономній Республіці Крим), рекламу в цій сфері та державний ринковий нагляд.

Пунктом 20 Порядку накладення штрафів за порушення законодавства про рекламу затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 693 від 26.05.2004.

На підтвердження позовних вимог позивачем надано суду копії наступних документів: вимог № 0717-06/135 від 21.01.2014, № 07-1706/319 від 25.02.2014, № 07-17-06/2863 від 21.10.2013, № 07-17-06/134 від 21.01.2014, № 07-17-06/377 від 25.02.2014, № 07-17-06/136 від 21.01.2014, № 07-17-06/378 від 25.02.2014, № 07-17-06/133 від 21.01.2014, № 07-17-06/310 від 28.02.2014, протоколів про порушення законодавства про рекламу від 21.01.2014, протоколів засіданні стосовно справи про порушення законодавства про рекламу від 13.05.2014, рішень про початок розгляду справи про порушення законодавства про рекламу від 11.02.2014, від 11.02.2014, від 11.02.2014, рішень про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу № 000034 від 13.05.2014, № 000036 від 13.05.2014, № 000035 від 13.05.2014, №000033 від 13.05.2014, рекомендованих повідомлень про вручення поштового відправлення "04080 1928619 2", "04080 1928621 4", "04080 1928620 6", "04080 1928618 4".

Дослідивши зазначені докази суд дійшов висновку про те, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Керуючись статтями 17, 50, 69, 70, 71, 158-163 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов - задовольнити повністю.

2.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" (03150, м. Київ, вулиця Червоноармійська, 45, код ЄДРПОУ 36483471) суму штрафу згідно з рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу № 000034 від 13.05.2014 у розмірі 170,00 грн. (сто сімдесят грн. 00 коп.) до державного бюджету в УДКС України м. Києва у Печерському районі на р/р 31110106700007, код ЄДРПОУ 380004897, код банку 820019.

3.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" (03150, м. Київ, вулиця Червоноармійська, 45, код ЄДРПОУ 36483471) суму штрафу згідно з рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу № 000033 від 13.05.2014 у розмірі 170,00 грн. (сто сімдесят грн. 00 коп.) до державного бюджету в УДКС України м. Києва у Печерському районі на р/р 31110106700007, код ЄДРПОУ 380004897, код банку 820019.

4.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" (03150, м. Київ, вулиця Червоноармійська, 45, код ЄДРПОУ 36483471) суму штрафу згідно з рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу № 000035 від 13.05.2014 у розмірі 170, 00 грн. (сто сімдесят грн. 00 коп.) до державного бюджету в УДКС України м. Києва у Печерському районі на р/р 31110106700007, код ЄДРПОУ 380004897, код банку 820019.

5.Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Дієса" (03150, м. Київ, вулиця Червоноармійська, 45, код ЄДРПОУ 36483471) суму штрафу згідно з рішенням про накладення штрафу за порушення законодавства про рекламу № 000036 від 13.05.2014 у розмірі 170, 00 грн. (сто сімдесят грн. 00 коп.) до державного бюджету в УДКС України м. Києва у Печерському районі на р/р 31110106700007, код ЄДРПОУ 380004897, код банку 820019.

Відповідно до частини першої статті 256 Кодексу адміністративного судочинства України постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження підлягають негайному виконанню.

Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів за правилами, встановленими статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України. Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя О.П. Огурцов

Справа № 826/17150/14