ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
28.11.14р. Справа № 904/7006/14
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КРИВБАСПРОМБУД", м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
до Криворізької міської ради Дніпропетровської області, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Управління земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради, м. Кривий Ріг, Дніпропетровська область
про внесення змін до договору оренди землі
Суддя Колісник І.І.
Представники:
від позивача: Куліш О.Г., довіреність № б/н від 20.10.2014 року, представник;
від відповідача: Паламарчук Є.П., довіреність № 7/26-1147 від 27.12.2013 року;
від третьої особи: Пашко Ю. Е., довіреність № 2938 від 16.09.2014 року, представник.
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "КРИВБАСПРОМБУД" звернулося до господарського суду Дніпропетровської області з позовом у якому просить зобов'язати Криворізьку міську раду Дніпропетровської області укласти з ним додаткову угоду до договору оренди земельної ділянки, зареєстрованого 29.02.2012 року за № 121100004001035, у наступній редакції:
"Додаткова угода про продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки (державна реєстрація від 29.02.2012 №121100004001035) та внесення змін до нього
м. Кривий Ріг ______ 2014 р.
Криворізька міська рада (50101 м. Кривий Ріг, пл. Радянська, 1) в особі секретаря міської ради Маляренка Сергія Васильовича, який діє на підставі рішення міської ради III сесії VI скликання № 105 від 22.12.2010р., іменованому в подальшому "Орендодавець", з одного боку, та
Товариство з обмеженою відповідальністю "КРИВБАСПРОМБУД" (50036, м. Кривий Ріг, вул. Софії Перовської, 9), в особі директора Петраш Олени Федорівни, іменоване в подальшому "Орендар", яке діє на підставі Статуту, з другого боку, відповідно до рішення міської ради від 29-01.2014 №2467 "Про поновлення договорів оренди земельних ділянок та внесення змін до раніше укладених договорів оренди" та згідно зі ст.ст. 21, 33 Закону України "Про оренду землі" уклали цю додаткову угоду:
1. Термін дії договору оренди земельної ділянки (державна реєстрація від 29.02.2012 №121100004001035) продовжено до 29.02.2016р.
2. Внести зміни до договору оренди земельної ділянки (державна реєстрація від 29.02.2012 №121100004001035):
2.1. Розділ "Строк дії договору" змінити та викласти в наступній редакції:
"6. Після закінчення строку Договору "Орендар", у разі належного виконання обов'язків відповідно до умов договору, має переважне право на укладання договору оренди землі на новий строк. "Орендар" зобов'язаний повідомити "Орендодавця" про намір поновити договір оренди земельної ділянки за два місяця (але не пізніше ніж за місяць) до спливу строку договору оренди, додавши до листа-повідомлення проект додаткової угоди. Поновлення Договору здійснюється на підставі ухваленого "Орендодавцем" відповідного рішення."
2.2. Пункт 7 розділу "Орендна плата" викласти в наступній, редакції:
"7. Річна орендна плата вноситься "Орендарем" виключно в грошовій формі у розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, з урахуванням рішення міської ради від 26.06.2033 р. № 2088 «Про ставки податку на земельні ділянки на території м. Кривого Рогу» на рахунок управління Державної казначейської служби України у м. Кривому Розі № 33211812700020 у банку ГУДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО 805012, код ЄДРПОУ 38032510."
Пункт 9 цього розділу викласти в наступній редакції:
"9. Орендна плата вноситься щомісячно протягом 30-ти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця. За неповний календарний місяць орендна плата сплачується за дні фактичного користування земельною ділянкою.
Річна орендна плата за користування земельною ділянкою за період з дати закінчення договору оренди (державна реєстрація від 29.02.2012 .N121100004001035) до укладання цієї додаткової угоди провадиться "Орендарем" відповідно до Податкового кодексу України.
Строки платежу не є сталими і можуть змінюватися відповідно до вимог чинного законодавства України."
Пункт 10 цього розділу слово "Держкомзем" замінити на "Держземагентство".
2.3. Пункт 17 розділу "Умови і строки передачі земельної ділянки в оренду" викласти в наступній редакції:
"17. Передача земельної ділянки "Орендарю" здійснюється за актом її приймання-передачі, який набуває чинності виключно з дати державної реєстрації права оренди, яке поширюється на зазначену земельну ділянку."
2.4. Пункт 33 розділу "Інші права та обов'язки сторін":
- абзац 4 викласти в такій редакції: "після введення об'єкта в експлуатацію протягом місяця зі дня отримання документів, що засвідчують відповідність збудованого (реконструйованого) об'єкта проектній документації, вимогам державних стандартів, будівельних норм і правил, одержати в управлінні земельних ресурсів виконкому міської ради розрахунок розміру орендної плати за землю. Перерахунок орендної плати за землю виконується з дати видачі документа, що засвідчує прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта";
- абзац 6 викласти в наступній редакції: "у п'ятиденний строк після державної реєстрації права оренди земельної ділянки надати копію Договору та витягу про державну реєстрацію права оренди до управління земельних ресурсів виконкому міської ради та до відповідного органу державної податкової служби міста відповідно до чинного законодавства".
3. Копія цієї додаткової угоди та копії витягу про державну реєстрацію подовження права оренди у 5-денний термін від дня державної реєстрації подовження права оренди, яке поширюється на зазначену земельну ділянку надається "Орендарем" до управління земельних ресурсів виконкому міської ради та до відповідної державної податкової інспекції міста.
4. Всі інші умови вищевказаного договору не зачеплені даною угодою, залишаються незмінними.
5. Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди земельної ділянки (державна реєстрація від 29.02.2012 №121100004001035) та набирає чинності після підписання сторонами та державної реєстрації подовження права оренди, яке поширюється на зазначену земельну ділянку.
Додаткова угода укладена у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у "Орендодавця" Криворізької міської ради, другий - у "Орендаря" Товариства з обмеженою відповідальністю "КРИВБАСПРОМБУД", третій - у Відділі державної реєстрації речових прав на нерухоме майно реєстраційної служби Криворізького міського управління юстиції Дніпропетровської області.
Невід'ємними частинами додаткової угоди є: - рішення міської ради від 29.01.2014 №2467.
Реквізити сторін
Орендодавець Орендар
Криворізька міська рада Товариство з обмеженою відповідальністю
50101, м. Кривий Ріг, «КРИВБАСПРОМБУД»
пл. Радянська, 1 50036, м. Кривий Ріг,
Ідентифікаційний номер: 33874388 вул. Софії Перовської 9
Ідентифікаційний номер: 30734089
Підписи сторін
Орендодавець Орендар
______ С.В. Маляренко ___О.Ф. Петраш
(підпис, М.П.) (підпис, М.П.)".
Судовий збір у сумі 1 218,00 грн. позивач просить покласти на відповідача.
Обґрунтовуючи позовні вимоги, позивач посилається на те, що ним здійснюється оплата за землю на підставі укладеного з відповідачем та зареєстрованого 29.02.2012 року договору оренди земельної ділянки площею 23533 кв.м. за адресою: вул. Нікопольське шосе, 1г у Дзержинському районі м. Кривого Рогу, наданої у користування строком на два роки для реконструкції авторинку "Термінал" під торгівельний комплекс.
Рішенням відповідача від 29.01.2014 року № 2467 договір поновлено та надано позивачу для укладення додаткову угоду про внесення змін до нього з продовженням строку його дії до 29.02.2016 року. При цьому в частині щодо запропонованих відповідачем змін до орендної плати за землю між сторонами виник спір.
Зокрема, позивач зазначає, що редакція відповідача передбачає річну орендну плату у трикратному розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, у той час як за пп. 288.5.1 п. 288.5 статті 288 Податкового кодексу України (у редакції Закону України від 27.03.2014 року "Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні") річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки землі.
На думку позивача, з огляду на відсутність у м. Кривому Розі нормативної грошової оцінки земель міста на 2014 рік, річна орендна плата за спірну земельну ділянку повинна формуватися відповідно до пп. 275.1 статті 275 Податкового кодексу України, приймаючи до уваги ставки податку за земельні ділянки, нормативну грошову оцінку яких не проведено і яка фактично становить 3,05 грн. за 1 кв.м. для населених пунктів з чисельністю від 500 000 до 1000 000, а також коефіцієнт диференціації згідно рішення міськради № 2088 від 26.06.2013 року та коефіцієнт міста обласного значення.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги з підстав, наведених у позові.
У запереченнях проти позову відповідач просить відмовити у задоволенні позову, вважає запропоновану ним позивачу у додатковій угоді до договору оренди земельної ділянки річну плату за землю такою, що повністю відповідає пункту 1 рішення Криворізької міської ради від 26.06.2013 року № 2088 "Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу", які у свою чергу визначені відповідно до вимог пункту 1 статті 275 Податкового кодексу України як для міста обласного значення з чисельністю населення від 500 до 1000 тис. осіб (а.с. 57 том 1).
У судовому засіданні представник відповідача надав пояснення, аналогічні за змістом письмового заперечення відповідача.
У відзиві на позов третя особа просить у задоволенні позову відмовити, вважає правомірним застосування при визначенні річної орендної плати за землю трикратного розміру земельного податку (а.с. 80 том1).
У судовому засіданні представник третьої особи підтримав відзив на позов з наведених у ньому підстав.
Провадження у справі порушено ухвалою господарського суду від 15.09.2014 року.
Ухвалою господарського суду від 10.11.2014 року за клопотанням відповідача до участі у справі у якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача було залучено Управління земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради.
Розгляд справи призначався на 22.10.2014 року, 10.11.2014 року та на 17.11.2014 року і 28.11.2014 року після продовження строку її розгляду на 15 днів за клопотанням відповідача в порядку статті 69 Господарського процесуального кодексу України.
У судовому засіданні 28.11.2014 року проголошені вступна та резолютивна частини рішення.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський суд
ВСТАНОВИВ:
22.02.2012 року між Товариством з обмеженою відповідальністю "КРИВБАСПРОМБУД" (далі - Позивач, Орендар) та Криворізькою міською радою Дніпропетровської області (далі - Відповідач, Орендодавець) укладено договір оренди земельної ділянки (далі - Договір).
Відповідно до пунктів 1, 2, 4 договору орендодавець на підставі рішення міської ради № 827 від 21.12.2011 року надає, а орендар приймає у строкове платне користування земельну ділянку площею 2,3533 га (кадастровий номер 1211000000:02:122:0030) житлової та громадської забудови для реконструкції авторинку "Термінал" під торгівельний комплекс, яка знаходиться за адресою: вул. Нікопольське шосе, 1г, м. Кривий Ріг.
За умовами пункту 7 договору річна орендна плата вноситься орендарем виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря у трикратному розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, на підставі витягу з технічної документації (або довідки) про нормативну грошову оцінки земельної ділянки, виконаної управлінням Держкомзему у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, на рахунок Управління казначейської служби України у м. Кривому Розі Дніпропетровської області № 332 118 127 00020 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО 805012, код ЄДРПОУ 38032510.
Передача земельної ділянки орендарю здійснюється за актом її приймання-передачі та набуває чинності виключно з дати державної реєстрації цього договору (пункт 17 договору).
Об'єкт оренди передано відповідачем у користування позивачу, що підтверджується комісійним актом приймання-передачі земельної ділянки (а.с. 18 том 1).
Згідно з пунктом 6 договору його укладено на 2 роки.
Договір набуває чинності після підписання сторонам та його державної реєстрації (пункт 45 договору).
Договір зареєстрований в управлінні Держкомзему у м. Кривий Ріг Дніпропетровської області 29.02.2012 року за № 121100004001035 (а.с. 8 том 1).
Рішенням Криворізької міської ради № 2467 від 29.01.2014 року "Про поновлення договорів оренди земельних ділянок та внесення змін до раніше укладених договорів оренди" поновлено з дати закінчення договори оренди земельних ділянок суб'єктам господарювання відповідно до додатку, у тому числі Товариству з обмеженою відповідальністю "Кривбаспромбуд" щодо земельної ділянки площею 2,3533 га за адресою: Дзержинський район, вул. Нікопольське шосе, 1г, (1211000000:02:1122:0030), наданою за договором під реконструкцію авторинку "Термінал" під торгівельний комплекс (а.с. 23 том 1).
При цьому пунктом 4 вказаного рішення визначено розмір річної орендної плати за користування земельними ділянками в трикратному розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України.
На виконання рішення Криворізької міської ради № 2467 від 29.01.2014 року Управлінням земельних ресурсів виконкому Криворізької міської ради було підготовлено та 11.03.2014 року вручено особисто під підпис директору ТОВ "Кривбаспромбуд" проект додаткової угоди про продовження терміну дії договору оренди земельної ділянки у редакції, яка за виключенням пункту 2.2. повністю відповідає за змістом проекту додаткової угоди позивача, з якою останній звернувся до суду в порядку зобов'язання відповідача щодо її укладення (а.с. 21-22, 81-83 том 1).
Так, пункт 2.2. проекту додаткової угоди відповідача стосується викладення у новій редакції пункту 7 розділу "Орендна плата" договору, а саме:
"7. Річна орендна плата починаючи з 1 січня 2014 року вноситься "Орендарем" виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря у трикратному розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України з урахуванням рішення міської ради від 26.06.2013 № 2088 "Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу", та становить 1 493 168 грн. 85 коп.
Плата вноситься "Орендарем" на рахунок Управління Державної казначейської служби України у м. Кривому Розі Дніпропетровської області № 332 118 127 00020 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО 805012, код ЄДРПОУ 38032510" (а.с. 21 том 1).
За результатом розгляду отриманого проекту додаткової угоди позивач підготував протокол розбіжностей від 25.03.2014 року у якому запропоновував свою редакцію пункту 7 договору оренди:
"7. Річна орендна плата починаючи з 01 січня 2014 року вноситься орендарем виключно у грошовій формі незалежно від результатів діяльності орендаря у трикратному розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, з урахуванням рішення міської ради № 2088 від 26.06.2013 року "Про ставки податку за земельні ділянки на території м. Кривого Рогу" та становить 597 267,54 грн.
Плата вноситься орендарем на рахунок Управління казначейської служби України у м. Кривому Розі Дніпропетровської області № 332 118 127 00020 у банку ГУДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО 805012, код ЄДРПОУ 38032510" (а.с. 28 том 1).
Листом № 2557 від 08.08.2014 року відповідач відмовився укладати додаткову угоду в редакції позивача, пославшись при цьому на рішення міської ради від 26.06.2013 року №2088 "Про ставки податку на землі на території м. Кривого Рогу" відповідно до пункту 1 якого ставки податку за земельні ділянки на території міста визначені згідно з пунктом 1 статті 275 Податкового кодексу України як для міста обласного значення з чисельністю населення від 500 до 1000 тис. осіб із застосуванням коефіцієнту диференціації "3,00" за користування земельними ділянками певного функціонального використання та місцезнаходження в межах міста (розміщення автомобільних ринків, міні-ринків, ринків (у тому числі оптових) з продажу промислової або продовольчої груп товарів) /а.с. 29, 43-44 том 1/.
Відсутність згоди сторін у питанні щодо розміру річної орендної плати за користування земельною ділянкою за договором і є причиною виникнення спору.
За частинами першою - четвертою статті 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.
Сторона договору, яка вважає за необхідне змінити або розірвати договір, повинна надіслати пропозиції про це другій стороні за договором. Сторона договору, яка одержала пропозицію про зміну чи розірвання договору, у двадцятиденний строк після одержання пропозиції повідомляє другу сторону про результати її розгляду. У разі якщо сторони не досягли згоди щодо зміни (розірвання) договору або у разі неодержання відповіді у встановлений строк з урахуванням часу поштового обігу, заінтересована сторона має право передати спір на вирішення суду.
Згідно зі статтею 30 Закону України "Про оренду землі" зміна умов договору оренди землі здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору оренди землі спір вирішується в судовому порядку.
Як вбачається із обставин справи спірним є пункт додаткової угоди щодо розміру орендної плати.
З цього приводу слід зазначити, що редакція пункту 7 договору оренди щодо розміру орендної плати, яка запропонована позивачем у проекті додаткової угоди за позовом, відрізняється від варіанту редакції цього пункту за його ж протоколом розбіжностей від 25.03.2014 року.
Так, спірний пункт договору оренди землі, викладений у проекті додаткової угоди, що пропонується у позові на відміну від редакції, запропонованій у протоколі розбіжностей, не містить грошового розміру орендної плати і має наступний зміст:
"7. Річна орендна плата вноситься "Орендарем" виключно в грошовій формі у розмірі земельного податку, що встановлюється Податковим кодексом України, з урахуванням рішення міської ради від 26.06.2033 р. № 2088 «Про ставки податку на земельні ділянки на території м. Кривого Рогу» на рахунок управління Державної казначейської служби України у м. Кривому Розі № 33211812700020 у банку ГУДКУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ МФО 805012, код ЄДРПОУ 38032510".
Відповідно до частин першої - третьої статті 21 Закону України "Про орендну землі" орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди (крім строків внесення орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, які встановлюються відповідно до Податкового кодексу України).
Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється з урахуванням індексів інфляції, якщо інше не передбачено договором оренди.
За змістом статті 15 Закону України "Про оренду землі" орендна плата із зазначенням її розміру, індексації, форм платежу, строків, порядку її внесення і перегляду та відповідальність за її несплату є істотною умовою договору оренди землі.
За приписами частини третьої статті 22 вказаного Закону орендна плата за земельні ділянки, що перебувають у державній і комунальній власності, справляється виключно у грошовій формі.
Отже, запропонована позивачем редакція пункту 7 договору оренди землі не містить конкретного розміру орендної плати, визначеній у грошовій формі, що є неправомірним.
Крім того, запропонований позивачем порядок формування розміру орендної плати, беручи за основу земельний податок, що встановлюється Податковим кодексом України, з урахуванням рішення міської ради від 26.06.2033 р. № 2088 «Про ставки податку на земельні ділянки на території м. Кривого Рогу», також не відповідає чинному законодавству з огляду на таке.
Відповідно до частини першої статті 288.1. Податкового кодексу України підставою для нарахування орендної плати за земельну ділянку є договір оренди такої земельної ділянки.
За пунктами 288.2, 288.3 цього Кодексу платником орендної плати є орендар земельної ділянки.
За змістом підпункту 288.5.1. Податкового кодексу України (в редакції Закону України № 1166 від 27.03.2014 року, чинній з 01.04.2014 року) та підпункту 288.5.2. цього ж Кодексу розмір орендної плати встановлюється у договорі оренди, але річна сума платежу не може бути меншою 3 відсотків нормативної грошової оцінки та не може перевищувати для інших земельних ділянок, наданих в оренду, - 12 відсотків нормативної грошової оцінки.
Для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок (підпункт 289.1. статті 289 Податкового кодексу України).
Частиною п'ятою статті 5 Закону України "Про оцінку земель" передбачено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності (абзац третій частини першої статі 13 Закону України "Про оцінку земель").
За змістом частини першої статті 15 Закону України "Про оцінку земель" підставою для проведення нормативної грошової оцінки земельних ділянок є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.
Відповідно до частини третьої статті 18 цього ж Закону нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які є розробниками документації із землеустрою відповідно до Закону України "Про землеустрій".
Згідно з частинами першою - другою статті 20 Закону України "Про оцінку земель" за результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт. Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.
За нормативними приписами частин першої - третьої статті 23 Закону України "Про оцінку земель" технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою. Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами. Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин.
Згідно з пунктом 4 Положення про державне агентство земельних ресурсів України, затвердженого Указом Президента України від 08.04.2011 року № 445, витяги з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельних ділянок видає відповідно до покладених на нього завдань Держземагентство України.
Під час розгляду справи учасники судового процесу єдині у питанні щодо відсутності на 2014 рік нормативної грошової оцінки спірної земельної ділянки за договором між сторонами. Належних та допустимих доказів на підтвердження проведення такої нормативної грошової оцінки, відповідного затвердження технічної документації та наявності витягу відповідач та третя особа суду не надали.
За таких обставин на час розгляду справи правові підстави для законного визначення розміру орендної плати на земельну ділянку за договором відсутні, а запропонована позивачем редакція пункту 7 договору оренди землі у пункті 2.2. проекту додаткової угоди до нього не відповідає чинному законодавству.
Щодо іншої частини запропонованого позивачем до укладення проекту додаткової угоди до договору оренди землі, то спору у сторін щодо її редакції на час розгляду справи немає. Не було його у сторін і до порушення провадження у справі.
Відповідно до роз'яснень постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року № 18 (із змін. і доп.) "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" відсутність спору до порушення провадження у справі тягне за собою відмову в позові.
З огляду на викладене правові підстави для задоволення позову відсутні.
Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на позивача.
Керуючись статтями 4, 32-34, 36, 43-44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРІШИВ:
У позові відмовити повністю.
Рішення суду може бути оскаржене протягом десяти днів з дня підписання рішення шляхом подання апеляційної скарги до Дніпропетровського апеляційного господарського суду через господарський суд Дніпропетровської області.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складено 03.12.2014 року.
Суддя І.І. Колісник