ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2014 року /15:15/Справа № 808/6446/14 ДО/808/299/14 м.ЗапоріжжяЗапорізький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Нестеренко Л.О., при секретарі Бабаченко В.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за заявою Костянтинівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області
до Приватного акціонерного товариства «Вестастрой»
про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ:
До Запорізького окружного адміністративного суду надійшла вище вказана позовна заява.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що за відповідачем обліковується податковий борг в розмірі 26 191,32 грн., а саме: підстава якого орендна плата за землю з юридичних осіб, який виник в результаті несплати відповідачем самостійно визначених податкових зобов'язань, шляхом подання податкових декларацій.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, надіслав суду клопотання про розгляд справи без його участі, позовні вимоги підтримав.
Відповідач явку свого представника до судового засідання не забезпечив, про час, дату та місце судового засідання повідомлявся належним чином, що підтверджується матеріалами справи.
Згідно з ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає позов таким, що підлягає задоволенню.
Приватне акціонерне товариство «Вестастрой» зареєстровано рішенням виконавчого комітету Краматорської міської ради від 30.07.1998, про що видане відповідне свідоцтво. На податковому обліку у позивача відповідач перебуває, як платник окремих податків з 03.10.2007 за № б/н, а саме орендної плати з юридичних осіб.
Відповідно до п.п. 41.1.1. п. 41.1 ст. 41 Податкового кодексу України, контролюючими органами є, зокрема органи державної податкової служби - щодо податків, які справляються до бюджетів та державних цільових фондів, крім зазначених у підпункті 41.1.2 цього пункту, а також стосовно законодавства, контроль за дотриманням якого покладається на органи державної податкової служби.
Відповідно до п.п. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України - орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до п. 41.5 ст. 41 Податкового кодексу України, органами стягнення є виключно органи державної податкової служби, які уповноважені здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах їх повноважень, а також державні виконавці в межах своїх повноважень.
Як вбачається з матеріалів справи, по особовим рахункам відповідача станом на час розгляду справи, обліковується податковий борг з орендної плати за землю з юридичних осіб в сумі 26 191, 32 грн., який виник в результаті наступного:
-податкова декларація № 1400000632 від 20.01.2014 - нарахування за березень 2014 по терміну сплати 30.04.2014 в сумі 6 547,83 грн.;
-податкова декларація № 1400000632 від 20.01.2014 - нарахування за квітень 2014 по терміну сплати 30.05.2014 в сумі 6 547,83 грн.;
-податкова декларація № 1400000632 від 20.01.2014 - нарахування за травень 2014 по терміну сплати 30.06.2014 в сумі 6 547,83 грн.;
-податкова декларація № 1400000632 від 20.01.2014 - нарахування за червень 2014 по терміну сплати 30.07.2014 в сумі 6 547,83 грн.;
Згідно із поданої декларації по платі за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) за відповідачем обліковується земельна ділянка пл. 6 030, 00 га землі.
Отже, сума податкового боргу з орендної плати юридичних осіб що не сплачена відповідачем у строки визначені законодавством, складає 26 191,32 грн., та яка значиться по особовому рахунку відповідача і на час подання позову.
Податковий кодекс України регулює відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначає вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.
Згідно п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному органу державної податкової служби за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов'язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичного початку діяльності як платника плати за землю) разом з нею подається довідка (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі така довідка подається у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до п. 287.1 ст. 287 Податкового кодексу України передбачено, що Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. У разі припинення права власності або права користування земельною ділянкою плата за землю сплачується за фактичний період перебування землі у власності або користуванні у поточному році.
Згідно п. 287.3. ст. 287 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання щодо плати за землю, визначене у податковій декларації на поточний рік, сплачується рівними частками власниками та землекористувачами земельних ділянок за місцезнаходженням земельної ділянки за податковий період, який дорівнює календарному місяцю, щомісяця протягом 30 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) місяця.
Відповідно до п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 14.1.175. п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Таким чином, станом на момент розгляду справи, сума податкових зобов'язань щодо якої пред'явлено позовні вимоги, є податковою заборгованістю.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
З метою стягнення до бюджету суми податкового боргу, податковою на адресу відповідача було направлено податкову вимогу №2875 ві 03.12.2013 року. Дана вимога отримана представником відповідача 03.12.2013 року, про що свідчить підпис головного бухгалтера на корінці вимоги.
Доказів оскарження зазначеної вимоги в судовому або адміністративному порядку суду не надано. Також доказів виконання вимоги суду не надано.
На час розгляду справи суду не надано доказів сплати відповідачем боргу в розмірі 26 191,32 грн.
Таким чином, у результаті несплати суми заборгованості відповідач не виконує свої зобов'язання перед бюджетом, порушує терміни сплати обов'язкових платежів, у наслідок чого з'явилася заборгованість перед бюджетом, що заподіює шкоду інтересам держави.
Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори відповідно до законів України.
Згідно п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України передбачено, що сСтягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Зважаючи на те, що несплата податкового боргу відповідачем призводить до порушення Конституційного обов'язку кожного сплачувати податки, а ненадходження коштів до державного бюджету ускладнює виконання державою своїх соціальних функцій, суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими та підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 94 КАС України, якщо судове рішення ухвалено на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, судовий збір з відповідача, який не є суб'єктом владних повноважень, не стягується.
На підставі вищевикладеного, керуючись Конституцією України та Кодексом адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Позов позивача задовольнити.
Стягнути з Приватного акціонерного товариства «Вестастрой» (код ЄДРПОУ 30073921) суму податкового боргу з орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за деклараціями № 1400000632 від 20.01.2014 року за період з березня по червень 2014 року у розмірі 26 191,32 грн. (двадцять шість тисяч сто дев'яносто оду гривню) 32 коп., кошти спрямувати на користь державного бюджету (код платежу 13050201) на бюджетний рахунок одержувача 33210812700058 УДКСУ у м.Костянтинівка, банк ГУДКСУ у Донецькій області, код ЄДРПОУ 34686631, МФО 834016.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України, або прийняття постанови у письмовому провадженні - з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя Л.О. Нестеренко