Ухвала суду № 41710934, 15.09.2011, Дніпропетровський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
15.09.2011
Номер справи
22528/10
Номер документу
41710934
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" вересня 2011 р.справа № 2а-5105/10/0870

Колегія суддів Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду у складі: головуючого судді: Бишевської Н.А.

суддів: Добродняк І.Ю Семененка Я.В.

при секретарі судового засідання: Новошицькій О.О.

за участю представників сторін:

позивача : - Білюшов В.М., дов. від 01.07.10 р.

відповідача: - не з'явився

розглянувши у відкритому судовому засіданні

апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя

на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 30.08.2010р. у справі № 2а-5105/10/0870

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "КП Запорізький завод залізобетонних виробів"

до Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м. Запоріжжя

про визнання протиправним та скасування частково податкового повідомлення - рішення, -

ВСТАНОВИЛА:

Товариство з обмеженою відповідальністю «КП Запорізький завод залізобетонних виробів»(далі -ТОВ «КП Запорізький завод залізобетонних виробів», Товариство) звернулось до Запорізького окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просило визнати протиправним та скасувати частково податкове повідомлення-рішення від 07.07.2010 р. № 0000052302/2 у сумі 15749 грн. штрафних санкцій, прийняте Державною податковою інспекцією у Шевченківському районі м.Запоріжжя (далі -ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя).

Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 30.08.2010 р. у справі № 2а-5105/10/0870 (суддя Прасов О. О.) вищевказаний адміністративний позов задоволено.

Постанова суду мотивована тим, що застосування ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя штрафних (фінансових) санкцій у визначеному нею порядку є неправомірним, оскільки нарахування штрафних санкцій окремо щодо кожної недоплати призводить до перевищення загального розміру донарахованої суми податкового зобов'язання з основного платежу, суперечить вимогам п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами".

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя подано апеляційну скаргу, згідно якої скаржник просить скасувати постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 30.08.2010 р. у справі № 2а-5105/10/0870 як таку, що винесена з порушенням норм матеріального та процесуального права. Скаржник вважає, що суд не врахував положень Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", якими передбачено застосування штрафних санкцій за порушення вимог податкового законодавства.

ТОВ «КП Запорізький завод залізобетонних виробів»проти задоволення апеляційної скарги заперечує, зазначаючи при цьому, що скаржник у скарзі вказує на порушення судом першої інстанції при прийнятті постанови норм матеріального права, але при цьому навіть не зазначає які норми та у чому саме були порушені.

Сторони по справі про час і місце апеляційного розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджується повідомленнями про вручення поштового відправлення.

До судового засідання не з'явились представники заявника апеляційної скарги, своїм процесуальним правом на участь в судовому засіданні, та надання пояснень щодо аргументів апеляційної скарги, не скористались, жодних клопотань, повідомлень про причини неявки до суду не надходило, підстави відсутності представників відповідача, суду не повідомлені.

З урахуванням наявних в справі матеріалів, нез'явлення в судове засідання представників відповідача не заважає розгляду скарги.

Відповідно до матеріалів справи , встановлено наступне: на підставі акту № 10/23-5/03565889 від 03.02.2010 р. планової виїзної перевірки з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства ТОВ «КП Запорізький завод залізобетонних виробів»за період з 01.10.2006 р. по 30.09.2009 р. ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя прийнято податкове повідомлення-рішення 17.02.2010р. № 0000052302/0, яким Товариству визначено податкове зобов'язання з податку на прибуток в розмірі 28 055 грн. - основний платіж та 35 784,50 грн. - штрафні (фінансові) санкції.

Підставою для нарахування вищезазначеного податкового зобов'язання є порушення Товариством п.5.1, п.п.5.2.1, п.п.5.2.5 п.5.2, п.п.5.3.9 п.5.3, п.5.9 ст.5, п.п.7.6.1 п.7.6 ст.7, п.п.11.2.1 п.11.2 ст.11 Закону України «Про оподаткування прибутку підприємств», а саме: заниження податку на прибуток за період, що перевірявся, на загальну суму 28 055 грн.

Штрафні (фінансові) санкції застосовано податковим органом на підставі п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами».

З результатами застосованої Товариством процедури адміністративного оскарження ДПА у Запорізькій області частково задоволена скарга позивача та відповідачем винесено нове податкове повідомлення-рішення від 07.07.2010 р. № 0000052302/2 на загальну суму 33909,50 грн., у т. ч.: 12 107 грн. - основний платіж, 21 802,50 грн. - штрафні (фінансові) санкції.

Дослідивши матеріали справи, заслухавши представника позивача, колегія суддів дійшла висновку про правомірність та обґрунтованість постанови Запорізького окружного адміністративного суду від 30.08.2010 р. у даній справі, і про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги ДПІ у Шевченківському районі м.Запоріжжя, виходячи з наступного:

Як вбачається з матеріалів справи, спір між сторонами стосується порядку застосування штрафних санкцій та їх розміру.

Згідно п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону України «Про погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами»від 21.12.2000 р. № 2181-III (далі -Закон № 2181) у разі коли контролюючий орган самостійно донараховує суму податкового зобов'язання платника податків за підставами, викладеними у підпункті "б" підпункту 4.2.2 пункту 4.2 статті 4 цього Закону, такий платник податків зобов'язаний сплатити штраф у розмірі десяти відсотків від суми недоплати (заниження суми податкового зобов'язання) за кожний з податкових періодів, установлених для такого податку, збору (обов'язкового платежу), починаючи з податкового періоду, на який припадає така недоплата, та закінчуючи податковим періодом, на який припадає отримання таким платником податків податкового повідомлення від контролюючого органу, але не більше п'ятдесяти відсотків такої суми та не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян сукупно за весь строк недоплати, незалежно від кількості податкових періодів, що минули.

Відповідно до п.«б»п.п.4.2.2. п.4.2 ст.4 Закону № 2181 контролюючий орган зобов'язаний самостійно визначити суму податкового зобов'язання платника податків у разі якщо дані документальних перевірок результатів діяльності платника податків свідчать про заниження або завищення суми його податкових зобов'язань, заявлених у податкових деклараціях.

Виходячи з положення п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону № 2181, колегія суддів, як і суд першої інстанції, вважає хибною позицію податкового органу щодо необхідності розраховувати штрафні санкції, визначені у спірному податковому повідомленні-рішенні, виходячи з того, що граничні розміри штрафу, визначені п.п.17.1.3 п.17.1 ст.17 Закону №2181, застосовуються окремо до кожної недоплати і в цілому можуть перевищувати загальний розмір донарахованої суми податкового зобов'язання.

Отже, сума штрафних (фінансових) санкцій у оскаржуваному повідомлені-рішенні повинна складати 6053,50 грн., а не 21 802,50 грн., у зв'язку з чим 15 749 грн. (21 802,50 - 6053,50) штрафних (фінансових) санкцій є зайво нарахованими та підлягають скасуванню.

Частиною 2 статті 71 КАС України обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення покладається саме на відповідача (якщо він заперечує проти адміністративного позову).

Скаржником не наведено доводи, які б спростували правове обґрунтування, покладене в основу судового рішення, тому відсутні підстави для скасування постанови суду першої інстанції.

Таким чином, колегія суддів вважає правомірною та обґрунтованою висновок суду першої інстанції про те, що відповідачем зайво нараховане 15 749 грн. штрафних санкцій. Оскаржуване судове рішення є законним та обґрунтованим, скасуванню не підлягає.

Керуючись ст.196, п.1.ч.1 ст.198, ст.200, п.1 ч.1 ст.205, ст.206 КАС України, колегія суддів,-

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Шевченківському районі м.Запоріжжя на постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 30.08.2010 р. у справі № 2а-5105/10/0870 залишити без задоволення.

Постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 30.08.2010 р. у справі № 2а-5105/10/0870 залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 КАС України та може бути оскаржена відповідно до ст.212 КАС України.

Головуючий: Н.А. Бишевська

Суддя: І.Ю. Добродняк

Суддя: Я.В. Семененко