ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1 У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 грудня 2014 року м. Київ № 826/18755/14
Суддя Окружного адміністративного суду м. Києва Санін Б. В. розглянувши адміністративний позов
ОСОБА_1доГоловного управління Міндоходів у м. Києві провизнати протиправними дій та скасування постановиВСТАНОВИВ:
До Окружного адміністративного суду м. Києва надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 (надалі - Позивач/ОСОБА_1.) за підписом представника Головного управління Міндоходів у м. Києві до Головного управління Міндоходів у м. Києві (надалі - Відповідач/ГУ Міндоходів у м. Києві) в якому просить суд:
1. Визнати дії Григорян О.Г. щодо винесення постанови про накладення штрафу від 19.11.2014 р. у ВП №42528797 протиправними.
2. Скасувати постанову державного виконавця Григорян О.Г. про накладення штрафу від 19.11.2014 р. у ВП №42528797.
Розглянувши поданий адміністративний позов, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху з огляду на наступне.
Згідно ч.1 ст.181 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України) учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Водночас, відповідно до п.3 ч.1 ст.107 КАС України суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст.106 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 2 ст. 106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Як вбачається з матеріалів позову, позивачами не було виконано вимог вищевказаних статей КАС України, а саме в частині надання доказів, а також причин неможливості подання таких доказів.
Так, при усунені недоліків адміністративного позову, Позивачу необхідно надати документи на які останній посилається в адміністративному позові, а саме: постанову про відкриття виконавчого провадження №42528797 від 19.03.2014 р.; постанови про поновлення виконавчого провадження №42528797 від 19.03.2014 р.; постанову про накладення штрафу від 10.11.2014 р.; рішення державного виконавця від 17.11.2014 р.; заява на роз'яснення рішення Окружного адміністративного суду м. Києва від 05.06.2012 р.; докази повідомлення державного виконавця Григорян О.Г. про роз'яснення рішення.
Крім того, відповідно до ч.5 ст.106 КАС України якщо позовна заява подається представником, то у ній зазначаються ім'я представника, його поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є. Одночасно з позовною заявою подається довіреність чи інший документ, що підтверджує повноваження представника.
Водночас, як вбачається з адміністративного позову, позовна заява була підписана представником ГУ Міндоходів у м. Києві, також до матеріалів було додано довіреність на представництво інтересів ГУ Міндоходів у м. Києві.
Разом з тим, як вбачається з матеріалів справи Позивачем зазначено ОСОБА_1, водночас позовні вимоги стосуються постанови про накладення штрафних санкцій винесеної відносно ГУ Міндоходів у м. Києві.
Таким чином, Позивачу при усунені недоліків адміністративного позову необхідно надати доповнення до адміністративного позову із зазначенням належного Позивача.
Згідно із вимогами п.4 ч.1 ст.106 КАС України позивачем у позовній заяві має бути зазначено зміст позовних вимог згідно з ч.4 і ч.5 ст.105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Водночас, суд звертає увагу, що положеннями КАС України не передбачено окремої форми оскарження дій/бездіяльності/рішень органів державної виконавчої служби України, як подання скарги, а не звернення до суду із адміністративним позовом.
Як вбачається із змісту позовних вимог, Позивачем оскаржуються дії державного виконавця та постанова про накладення штрафу від 19.11.2014 р., водночас Відповідачем у справі зазначено ГУ Міндоходів у м. Києві.
Таким чином, Позивачу при усунені недоліків адміністративного позову необхідно визначити належного Відповідача у справі.
Крім того, згідно вимог ч.3 ст.106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Водночас, відповідно до ч.2 ст.87 КАС України, розмір судового збору, порядок його сплати і звільнення від сплати встановлюються законом.
Відповідно до п.21 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від сплати судового збору звільняються органи доходів і зборів України - у справах, пов'язаних з питаннями, що стосуються повноважень цих органів.
Як вбачається з матеріалів справи, Позивачем заявлено позовні вимоги майнового та немайнового характеру, які не пов'язанні із повноваженнями органів доходів і зборів України, однак доказів сплати судового збору до позовної заяви додано не було.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» станом на 16.01.2014 р. встановлено розмір мінімальної заробітної плати, яка становить 1218,00 грн.
Відтак, ставки судового збору мають обраховуватись від мінімальної заробітної плати у розмірі 1218,00 грн.
При цьому, у ст.4 Закону України «Про судовий збір» під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати, ставка судового збору за подання адміністративного позову немайнового характеру становить 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Таким чином, враховуючи вищенаведені норми чинного законодавства, Позивачам при усуненні недоліків адміністративного позову, належить надати оригінал документу на підтвердження сплати судового збору за заявлені позовні вимоги майнового характеру на наступні реквізити:
- отримувач коштів - УДКСУ у Печерському районі м. Києва;
- код отримувача - (код за ЄДРПОУ) 38004897;
- банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві;
- код банку отримувача - 820019;
- рахунок отримувача - 31218206784007;
- код класифікації доходів бюджету - 22030001;
- призначення платежу: «Судовий збір, за позовом ___ (П.І.Б. чи назва установи, організації позивача), Окружний адміністративний суд міста Києва, код ЄДРПОУ 34414689».
Відповідно до ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Вказані недоліки повинні бути усунуті Позивачем шляхом надання через канцелярію суду (або надіслання поштою) з посиланням на реквізити даної ухвали (№826/18755/14 від 02.12.2014 р.), зокрема надати:
- документи, на які підтверджують обставини на які Позивач посилається у своїй позовній заяві (відповідно до кількості відповідачів по справі);
- оригінал документу про сплату судового збору за позовні вимоги майнового та немайнового характеру що подані до Окружного адміністративного суду м. Києва;
- документи, що підтверджують повноваження представника Позивача;
- доповнення до адміністративного позову із зазначенням належного Позивача та Відповідача.
Керуючись ст.106, ч.1 ст.108, ст.160 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву ОСОБА_1, за підписом представника Головного управління Міндоходів у м. Києві - залишити без руху.
2. Позивачу усунути недоліки позовної заяви у п'ятиденний строк з дня отримання ухвали №826/18755/14 від 02.12.2014 р.
3. Попередити позивача про те, що у випадку не усунення недоліків позовної заяви позовна заява буде повернута йому відповідно до п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України.
4. Копію ухвали невідкладно надіслати особам, що звернулась із позовною заявою.
Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 КАС України відповідно.
Суддя Б.В. Санін