Харківський окружний адміністративний суд
61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 грудня 2014 р. № 820/17969/14
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бідонько А.В., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Красноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Кегичівської районної організації аграрної партії України про припинення юридичної особи, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Красноградська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Кегичівської районної організації аграрної партії України в якому просив суд припинити юридичну особу Кегичівську районну організацію аграрної партії України (ідентифікаційний код: 34270011), зареєстровану Кегичівською районною державною адміністрацією Харківської області 26.02.2007 року.
В обґрунтування позову позивач зазначає, що відповідачем в порушення діючого законодавства, останню податкову звітність до податкового органу було надано 03.08.2012 року. На підставі ч.2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" позивач просить припинити юридичну особу Кегичівську районну організацію аграрної партії України.
Представник позивача в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Через канцелярію суду надав клопотання про розгляд справи без участі представника позивача.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про час, дату та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Беручи до уваги, що відповідач в судове засідання не прибув, причин неприбуття суду не повідомив, є належним чином повідомленим про дату, час та місце розгляду справи, суд приходить до висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній доказами.
Відповідно до ч.1 ст. 41 КАС України, у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень цього Кодексу розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі (у тому числі при розгляді справи в порядку письмового провадження), фіксування судового засідання.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок наявних у справі доказів у їх сукупності, суд встановив наступне.
Кегичівська районна організація аграрної партії України зареєстрована Кегичівською районною державною адміністрацією Харківської області 26.02.2007 року, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців та перебуває на податковому обліку з 27.02.2007 р. згідно довідки Красноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області (а.с. 5).
Суд зазначає, що за правилом, встановленим частиною 1 ст.3 Закону України "Про Державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб", дія цього Закону поширюється на державну реєстрацію всіх юридичних осіб незалежно від організаційно-правової форми, форми власності та підпорядкування, в також фізичних осіб-підприємців.
Частина друга цієї норми містить застереження про можливість встановлення законом особливостей державної реєстрації об‘єднань громадян ( у тому числі професійних спілок), благодійних організацій, політичних партій, органів державної влади та органів місцевого самоврядування, асоціацій органів місцевого самоврядування, банків, торгово-промислових палат, фінансових установ ( у тому числі кредитних спілок), бірж, а також інших установ та організацій.
З метою приведення законодавчих актів України у відповідність із вимогами Закону України "Про Державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення єдиної системи державної реєстрації юридичних осіб" частину другу статті 14 Закону України "Про об‘єднання громадян" доповнено новим реченням, та відповідно до цієї норми у випадку реєстрації об‘єднання громадян набуває статусу юридичної особи. Дані реєстрації включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців шляхом внесення відповідного запису в порядку, встановленому законом для державної реєстрації юридичних осіб.
Враховуючи викладене, норми Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" є загальними відносно спеціальних норм Закону України "Про об‘єднання громадян", які регулюють питання реєстрації об‘єднання громадян, їх ліквідації і не суперечать загальним нормам.
Так само норми Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємств" є загальними відносно відповідних спеціальних норм Закону України "Про політичні партії в Україні".
У зв‘язку з наведеним, залежно від підстав припинення об‘єднання громадян чи політичної партії та суб‘єкта звернення до суду застосуванню підлягають відповідно норми Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців" чи Законів України "Про об‘єднання громадян", "Про політичні партії в Україні".
Згідно з ч.2 ст.38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема, є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Таким чином, органи податкової служби наділені правом звернення до суду з позовом про припинення громадської організації чи політичної партії за неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону. (аналогічна правова позиція викладена в ухвалі Вищого адміністративного суду України від 14.10.2014 № К/800/49264/14).
Так, згідно довідки Красноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області №966/20-15-40-36 від 17.10.2014 року останню податкову звітність: податковий звіт про використання коштів неприбуткових установ та організацій до податкового органу Кегичівською районною організацією аграрної партії України було надано 03.08.2012 р.
Відповідно до довідки Красноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області про стан розрахунків з бюджетом у Кегичівської районної організації аграрної партії України станом на 17.10.2014р. заборгованість зі сплати податків, зборів перед бюджетом відсутня. (а.с. 6)
Відповідач доказів на спростування цього твердження позивача до суду не надав.
На підставі вищевикладеного судом встановлено, що відповідач порушив вимоги чинного законодавства, а саме не подавав податкову звітність до органів державної податкової служби більше одного року, а тому вимоги позивача, щодо припинення юридичної особи Кегичівської районної організації аграрної партії України обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб’єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 9, 11, 71, 94,159, 160– 163, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Адміністративний позов Красноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Кегичівської районної організації аграрної партії України про припинення юридичної особи - задовольнити.
Припинити юридичну особу Кегичівську районну організацію аграрної партії України (ідентифікаційний код: 34270011, 64003, Харківська область, Кегичівський район, с.м.т. Кегичівка, вул. Артема, буд.43).
Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги на постанову суду протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.
Суддя Бідонько А.В.