ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ЗАЛИШЕННЯ ПОЗОВНОЇ ЗАЯВИ БЕЗ РУХУ
01 грудня 2014 року Справа № 808/8481/14 м.Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Батрак І.В., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1
до Відділу державної виконавчої служби Запорізького районного управління юстиції
про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
28.11.2014 ОСОБА_1 звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду із позовом до Відділу державної виконавчої служби Запорізького районного управління юстиції, в якому просить:
визнати протиправними дії відповідача щодо винесення постанови від 23.10.2014 ВП№45200406 про відкриття виконавчого провадження на підставі постанови від 21.10.2013 №39486957 про стягнення з позивача на користь відповідача суми штрафу у розмірі 340,00 грн.;
зобов'язати відповідача скасувати постанову від 23.10.2014 ВП№45200406 про стягнення з позивача на користь відповідача суми штрафу у розмірі 340,00 грн.
Відповідно до ст. 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) суддя після одержання позовної заяви, зокрема, з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим ст. 106 КАС України.
Позовна заява подана без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, з огляду на наступне.
Частиною 1 ст. 181 КАС України учасники виконавчого провадження (крім державного виконавця) та особи, які залучаються до проведення виконавчих дій, мають право звернутися до адміністративного суду із позовною заявою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби порушено їхні права, свободи чи інтереси, а також якщо законом не встановлено інший порядок судового оскарження рішень, дій чи бездіяльності таких осіб.
Кодексом адміністративного судочинства України не передбачена така форма звернення до адміністративного суду як скарга на дії державного виконавця, єдиною формою звернення до адміністративного суду є позовна заява (адміністративний позов). Позивачем не додержані вимоги ст. 106 КАС України в частині додержання форми звернення до адміністративного суду - скарга замість позову.
Згідно з п. 2, 3 ч. 1 ст. 106 КАС України у позовній заяві зазначаються, зокрема:
ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі.
Як встановлено ч. 1 ст. 48 КАС України здатність мати процесуальні права та обов'язки в адміністративному судочинстві (адміністративна процесуальна правоздатність) визнається за громадянами України, іноземцями, особами без громадянства, органами державної влади, іншими державними органами, органами влади Автономної Республіки Крим, органами місцевого самоврядування, їхніми посадовими і службовими особами, підприємствами, установами, організаціями (юридичними особами).
Частиною 2 ст. 50 КАС України передбачено, що позивачем в адміністративній справі можуть бути громадяни України, іноземці чи особи без громадянства, підприємства, установи, організації (юридичні особи), суб'єкти владних повноважень.
Позивачем не додано до адміністративного позову доказів своєї адміністративної процесуальної правоздатності - копії документу, що посвідчує особу позивача.
Крім того, позивачем невірно визначено процесуальний статус осіб, які беруть участь у справі.
Згідно із ч.2 ст.106 КАС України на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Згідно з п. 1 ч. 2 ст. 181 КАС України позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
В скарзі позивач зазначає, що копію оскаржуваної постанови отримав 14.11.2014, але доказів на підтвердження цього суду не надає. Крім того, із матеріалів справи (штемпель на конверті) вбачається, що на пошту позовну заяву здано 25.11.2014, тобто із пропуском 10-денного строку для звернення до суду із відповідним позовом.
Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Згідно з ч. 1. ст. 3 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VІ (далі - Закон № 3674-VІ) судовий збір справляється, зокрема, за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Як встановлено п.3 ч. 2 ст.4 Закону № 3674-VІ за подання до адміністративного суду адміністративного позову не майнового характеру встановлюється ставка судового збору в розмірі 0,06 розміру мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ст. 8 Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2014 року становить 1 218,00 грн.
Відтак, з 01.01.2014 мінімальний розмір судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру становить 73,08 грн.
Проте, до адміністративного позову позивачем не додано документу про сплату судового збору.
Відповідно до ст. 108 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст. 106 КАС України, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
За таких обставин позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням позивачу строку для усунення недоліків.
Недоліки позовної заяви можуть бути усунені шляхом надання позивачем суду належним чином оформленої заяви у відповідності до вимог ст.ст. 105, 106 КАС України, її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї для відповідачів; надання суду документу про сплату судового збору в розмірі, що встановлений Законом України «Про судовий збір» за подання адміністративного позову не майнового характеру в розмірі 73,08 грн., оформленого відповідно до вимог законодавства шляхом перерахування коштів через установи банків чи відділення зв'язку на наступний розрахунковий рахунок: отримувач коштів Державний бюджет Ленінського району м. Запоріжжя, МФО 813015, ЄДРПОУ 38025423, банк отримувача ГУДКCУ у Запорізькій області, р/р 31215206784006, код бюджетної класифікації 22030001, призначення платежу: судовий збір, код 35450335, прізвище, ініціали, ідентифікаційний код; копії документу, що посвідчує особу позивача.
Керуючись ст.ст. 106, 108 КАС України, суддя
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Відділу державної виконавчої служби Запорізького районного управління юстиції про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви з урахуванням поштового перебігу до 22 грудня 2014 року
У разі невиконання вимог цієї ухвали позовна заява буде вважатись неподаною і буде повернута заявникові.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Запорізький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 5-денний строк з дня проголошення ухвали (якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, то в 5-денний строк з дня отримання цією особою копії ухвали) апеляційної скарги, з подачею її копії відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя І.В.Батрак