Провадження №3-5744/14
у справі №760/18912/14-п
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 вересня 2014 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Лазаренко В.В., за участю: прокурора Кучера Ю.М., представника органу доходу і зборів Глущенко Н.В.,
розглянувши матеріали, які надійшли від Київської регіональної митниці Міндоходів, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, зареєстрованого за адресою: м. Донецьк, АДРЕСА_1, за ч. 1 ст. 483 МК України, -
В С Т А Н О В И В :
15.08.2014 головним державним інспектором оперативно-аналітичного відділу управління боротьби з контрабандою та митними правопорушеннями Київської міжрегіональної митниці Міндоходів Клочко П.М. складено протокол про порушення митних правил №0524/10000/14 та розпочато провадження у справі про притягнення ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності.
Здійснюючи провадження у справі про порушення митних правил органом доходів і зборів встановлено, що 17.10.2012 через митний пост «Ужгород» в зоні діяльності Чопської митниці Міндоходів на митну територію України із Республіки Італія компанією «Slokfryhor TDR s.r.o.» на адресу українського підприємства ТОВ «Санпром ІНВ» автомобільним транспортом р.н. НОМЕР_2 переміщений товар «труби жорсткі, безшовні, з полімерів етилену», виробництва фірми «Slokfryhor TDR s.r.o.» (Словаччина)», загальною вагою брутто 2 310 кг, у кількості 13 місць.
Після доставки вантажу до митного посту «Київ - центральний» Київської регіональної митниці останній заявлений у вільний обіг за митною декларацією за №100190000/2012/437392.
Також до митного оформлення подано такі документи: контракт від 10.08.2012 №SNPsT укладений між компанією «Slokfryhor TDR s.r.o.» (Словаччина) та ТОВ «Санпром ІНВ», специфікацію від 13.10.2012 №52951/1-1 до зазначеного контракту, інвойс від 13.10.2012 №52951/1; CMR від 13.10.2012 №053361/1; книжка МДП від 15.10.2012 №DX 70299918; специфікація від 13.10.2012 №52951/1-1.
Згідно із запитом органу доходів і зборів до митних органів Словацької Республіки про надання адміністративної допомоги у проведенні законності ввезення вищезазначеного вантажу, останніми проведено перевірку за результатами якої органу доходів і зборів проінформовано, що компанія «Slokfryhor TDR s.r.o.» не встановлена за адресою, зазначеною в надісланих для перевірки документах та не зареєстрована в Комерційному реєстрі Словацької Республіки і не здійснювала жодних імпортно-експортних операцій на території Словацької Республіки.
Таким чином органом доходів і зборів встановлено, що товар «труби жорсткі, безшовні, з полімерів етилену», виробництва фірми «Slokfryhor TDR s.r.o.» (Словаччина)», загальною вагою брутто 2 310 кг, у кількості 13 місць, був переміщений через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, шляхом подання митному органу, як підстави для переміщення, документів, які містять неправдиві данні щодо продавця та виробника товару, що є порушенням митних правил, відповідальність за яке, передбачена ч. 1 ст. 483 МК України.
Також орган доходів і зборів вважає, що у відповідності до положень ч. 2 ст. 459 МК України суб'єктом відповідальності за вчинення даного порушення є ОСОБА_2, який згідно картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами є керівником ТОВ «Санпром ІНВ».
В судове засідання особа, яка притягується до адміністративної відповідальності, не з'явилася, будучи належним чином повідомленою про день, час та місце судового засідання.
З урахуванням вимог ст. 526 МК України, суд вважає можливим розглянути справу у її відсутності.
Представник Київської міжрегіональної митниці, з позицією якого погодився прокурор, в судовому засіданні підтримав викладені в протоколі обставини та просив притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності, посилаючись на те, що зібраними у справі доказами повністю підтверджено винуватість останнього у вчиненні правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України.
Заслухавши пояснення учасників провадження в справі, дослідивши та оцінивши письмові докази, суддя приходить до наступного висновку.
За змістом ст. 458 МК України, порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх органам доходів і зборів для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на органи доходів і зборів цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.
Згідно ст. 9 КУпАП, адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.
Підставою притягнення особи до адміністративної відповідальності є наявність в її діях складу адміністративного правопорушення - сукупності юридичних ознак (об'єктивних і суб'єктивних), що визначаються вчинене протиправне діяння як конкретне адміністративне правопорушення.
Згідно ч. 1 ст. 483 МК України, об'єктивна сторона вказаного правопорушення полягає у переміщенні або діях, спрямованих на переміщення товарів через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, тобто з використанням спеціально виготовлених сховищ (тайників) та інших засобів або способів, що утруднюють виявлення таких товарів, або шляхом надання одним товарам вигляду інших, або з поданням органу доходів і зборів як підстави для переміщення товарів підроблених документів чи документів, одержаних незаконним шляхом, або таких, що містять неправдиві відомості щодо найменування товарів, їх ваги (з урахуванням допустимих втрат за належних умов зберігання і транспортування) або кількості, країни походження, відправника та/або одержувача, кількості вантажних місць, їх маркування та номерів, неправдиві відомості, необхідні для визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД та його митної вартості.
Судом встановлено, що 17.10.2012 через митний пост «Ужгород» в зоні діяльності Чопської митниці Міндоходів на митну територію України із Республіки Італія компанією «Slokfryhor TDR s.r.o.» на адресу українського підприємства ТОВ «Санпром ІНВ» автомобільним транспортом р.н. НОМЕР_2 переміщений товар «труби жорсткі, безшовні, з полімерів етилену», виробництва фірми «Slokfryhor TDR s.r.o.» (Словаччина)», загальною вагою брутто 2 310 кг, у кількості 13 місць.
Поставка товару здійснена на виконання умов контракту від 10.08.2012 №SNPsT укладеного між компанією «Slokfryhor TDR s.r.o.» та ТОВ «Санпром ІНВ», а також специфікації від 13.10.2012 №52951/1-1 до зазначеного контракту.
Після доставки вантажу до митного посту «Київ - центральний» Київської регіональної митниці останній заявлений у вільний обіг за митною декларацією за №100190000/2012/437392.
Відповідно до інвойсу від 13.10.2012 №52951/1, виставленого компанією «Slokfryhor TDR s.r.o.» та наданого до митого оформлення, загальна вартість товарів складає - 1432,35 дол. США або 11448,77 грн. за курсом гривні станом на 17.10.2012.
Разом з цим, згідно відповіді митних органів Словацької Республіки отриманої на запит органу доходів і зборів вбачається, що компанія «Slokfryhor TDR s.r.o.» не встановлена за адресою, зазначеною в надісланих для перевірки документах та не зареєстрована в Комерційному реєстрі Словацької Республіки і не здійснювала жодних імпортно-експортних операцій на території Словацької Республіки.
Наведені обставини свідчать про те, що в поданих до митного оформлення документах відомості щодо суті угоди не відповідають дійсності.
Як роз'яснено п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, такі документи, є документами, що містять неправдиві дані.
Виходячи з вищевикладеного, оцінивши в сукупності надані докази, суддя знаходить їх належними та допустимими, а факт вчинення правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України при переміщенні через митний кордон України товару «труби жорсткі, безшовні, з полімерів етилену», виробництва фірми «Slokfryhor TDR s.r.o.» (Словаччина)», загальною вагою брутто 2 310 кг, у кількості 13 місць, - доведеним.
У відповідності до ст. 459 МК України, суб'єктами адміністративної відповідальності за порушення митних правил можуть бути громадяни, які на момент вчинення такого правопорушення досягли 16-річного віку, а при вчиненні порушень митних правил підприємствами - посадові особи цих підприємств.
Згідно п. 43 ч. 1 ст. 4 МК України, посадові особи підприємств - керівники та інші працівники підприємств (резиденти та нерезиденти), які в силу постійно або тимчасово виконуваних ними трудових (службових) обов'язків відповідають за додержання вимог, встановлених цим Кодексом, законами та іншими нормативно-правовими актами України, а також міжнародними договорами України, укладеними у встановленому законом порядку.
В силу ст. 65 ГК України, управління підприємством здійснюється відповідно до його установчих документів на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна і участі в управлінні трудового колективу. Керівник підприємства без доручення діє від імені підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших організаціях, у відносинах з юридичними особами та громадянами, формує адміністрацію підприємства і вирішує питання діяльності підприємства в межах та порядку, визначених установчими документами.
Згідно картки обліку особи, яка здійснює операції з товарами керівником ІП «ОЛІВІНА» є ОСОБА_2
З урахуванням викладеного суддя вважає, що за фактичних обставин справи наведених вище саме ОСОБА_2 є суб'єктом правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 483 МК України, у зв'язку з чим останній підлягає притягненню до адміністративної відповідальності.
Частиною 1 ст. 487 МК України передбачено, що провадження у справах про порушення митних правил здійснюється відповідно до цього Кодексу, а в частині, що не регулюється ним, - відповідно до законодавства України про адміністративні правопорушення.
Стаття 33 КУпАП визначає, що стягнення за адміністративне правопорушення накладається у межах, установлених цим Кодексом та іншими законами України. При накладенні стягнення враховуються характер вчиненого правопорушення, особа порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність.
Згідно санкції ч. 1 ст. 483 МК України, вчинення правопорушення передбаченого диспозицією даної норми, тягне за собою накладення штрафу в розмірі 100 відсотків вартості товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил з конфіскацією цих товарів, а також товарів, транспортних засобів із спеціально виготовленими сховищами (тайниками), що використовувалися для переміщення товарів - безпосередніх предметів порушення митних правил через митний кордон України.
Як встановлено вище вартість безпосередніх предметів порушення митних правил складає 11448,77 грн.
Згідно постанови п. 14 постанови Пленуму Верховного Суду України «Про судову практику у справах про контрабанду та порушення митних правил» від 03.06.2005 року №8, якщо особу визнано винною у вчиненні правопорушення, але зазначені товари чи транспортні засоби відсутні, суддя вправі вирішити у постанові питання про стягнення їхньої вартості.
З матеріалів справи вбачається, що безпосередні предмети порушення митних правил не вилучались та були випущені у вільний обіг.
Таким чином, з урахуванням обставин справи суддя приходить до висновку про накладення на ОСОБА_2адміністративного стягнення у виді штрафу в розмірі 11448,77 грн. та стягнення з нього на користь держави вартості безпосередніх предметів порушення митних правил у розмірі 11448,77 грн.
Керуючись ст. 467, 483, 486, 489, 495, 522, 527, 531 МК України, ст.ст. 251, 252, 280, 283, 287, 294 КУпАП України, суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Притягнути ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 483 Митного Кодексу України та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 11448,77 грн.
Роз'яснити, що штраф підлягає сплаті за наступними реквізитами: отримувач - УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ - 38050812; МФО 820019; банк отримувача - ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р 31113106705010; призначення платежу - *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави вартість безпосередніх предметів порушення митних правил у розмірі 11448,77 грн.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва через районний суд протягом 10 діб з дня її проголошення.
Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.
Суддя: