Копія
Справа № 822/5126/14
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
02 грудня 2014 рокум. ХмельницькийСуддя Хмельницького окружного адміністративного суду Данилюк У.Т., ознайомившись з позовною заявою Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства "Інвестиційні технології" про стягнення штрафних санкцій,
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся в суд з позовом до закритого акціонерного товариства "Інвестиційні технології" про стягнення штрафних санкцій в сумі 5100,00 грн.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку про необхідність залишення позовної заяви без руху, враховуючи наступне.
Відповідно ч.3 ст.106 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Відповідно до ст.4 Закону України "Про судовий збір" № 3674-VI (у редакції, яка діє з 23.10.2013 року) за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру ставка судового збору становить 2 відсотки розміру майнових вимог, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 4 розмірів мінімальної заробітної плати.
Згідно з ч.3 ст.4 Закону під час подання адміністративного позову майнового характеру сплачується 10 відсотків розміру ставки судового збору. Решта суми судового збору стягується з позивача або відповідача пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимоги.
При подачі позовної заяви в Хмельницький окружний адміністративний суд судовий збір належить перераховувати за наступними реквізитами: отримувач коштів - УК у м.Хмельницькому/м.Хмельницький/22030001; код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 38045529; рахунок отримувача - 31217206784002; банк отримувача - ГУ ДКСУ у Хмельницькій області; код банку отримувача - 815013; призначення платежу - судовий збір, за позовом (назва установи (організації) позивача), Хмельницький окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 35173158.
Оглядом позовної заяви та доданих до неї документів встановлено, що предметом даного позову є вимога майнового характеру, при цьому до позову доказів сплати судового збору не надано. В даному випадку судовий збір під час подання адміністративного позову майнового характеру становить 182,70 грн.
Одночасно з позовною заявою позивачем подано клопотання про звільнення від сплати судового збору, згідно якого просить розглянути позовну заяву без сплати судового збору у відповідності до ч.1 ст.88 КАС України та ч.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір".
Згідно до ч.1 ст.88 КАС України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк. Аналогічну норму щодо звільнення від сплати судового збору містить ч.2 ст.8 Закону України "Про судовий збір".
Суд звертає увагу на те, що відповідно до п.1 Порядку складання, розгляду, затвердження та основні вимоги до виконання кошторисів бюджетних установ (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28.02.2002 року № 228, кошторис бюджетної установи - основний плановий фінансовий документ бюджетної установи, яким на бюджетний період встановлюються повноваження щодо отримання надходжень і розподіл бюджетних асигнувань на взяття бюджетних зобов'язань та здійснення платежів для виконання бюджетною установою своїх функцій та досягнення результатів, визначених відповідно до бюджетних призначень.
Згідно п.3 Порядку, установа незалежно від того, чи веде вона бухгалтерський облік самостійно, чи обслуговується централізованою бухгалтерією, для забезпечення своєї діяльності складає індивідуальні кошториси, плани асигнувань загального фонду бюджету, плани надання кредитів із загального фонду бюджету, плани спеціального фонду за кожною виконуваною нею бюджетною програмою (функцією).
Відповідно до п.20 Порядку, під час визначення обсягів видатків бюджету та/або надання кредитів з бюджету розпорядників нижчого рівня головні розпорядники повинні враховувати об'єктивну потребу в коштах кожної установи, виходячи з її основних виробничих показників і контингентів, які встановлюються для установ, обсягу виконуваної роботи, штатної чисельності, необхідності погашення дебіторської і кредиторської заборгованості та реалізації окремих програм і намічених заходів щодо скорочення витрат у плановому періоді.
Згідно з кошторисом на 2014 рік Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженим 03 березня 2014 року, видатки позивача у 2014 році затверджено у сумі 1206490,00 грн. Вказане не свідчить про скрутний майновий стан позивача, а спрямування видатків за окремим кодом економічної класифікації залежить від підготовленого позивачем проекту кошторису.
Відсутність у кошторисі на 2014 рік видатків на сплату судового збору не може слугувати підставою для звільнення позивача від його сплати, оскільки останнім не доведена відсутність об'єктивної можливості внесення змін до кошторису у визначеному Бюджетним Кодексом України порядку та відповідно включення видатків на вказані цілі.
Таким чином, суд приходить до висновку, клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору слід залишити без задоволення.
Крім того, на виконання ч.2 ст.106 КАС України позивачу слід надати докази отримання відповідачем постанов про накладення санкцій від 24.07.2014 року, несплата штрафів за якими стала підставою для звернення до суду із даним позовом.
Враховуючи зазначене, позивачу необхідно усунути недоліки, а саме - надати оригінал документу про сплату судового збору за позовну вимогу майнового характеру; надати докази отримання відповідачем постанов про накладення санкцій від 24.07.2014 року.
Керуючись ст.ст.88, 106, 108 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Відмовити в задоволенні клопотання Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про звільнення від сплати судового збору.
Адміністративний позов Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до закритого акціонерного товариства "Інвестиційні технології" про стягнення штрафних санкцій, залишити без руху.
Надати позивачеві строк для усунення недоліків позовної заяви до 12 грудня 2014 року.
Ухвала суду може бути оскаржена до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Хмельницький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку статті 254 КАС України.
Суддя/підпис/У.Т. Данилюк"Згідно з оригіналом" Суддя У.Т. Данилюк