Ухвала суду № 41670444, 10.11.2014, Львівський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
10.11.2014
Номер справи
2а-924/44/1370
Номер документу
41670444
Форма судочинства
Адміністративне
Компанії, зазначені в тексті судового документа
Державний герб України

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

10 листопада 2014 року Справа № 50826/11/9104

Львівський апеляційний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Обрізко І.М.

суддів Левицької Н.Г., Сапіги В.П.

розглянувши в порядку письмового провадження в місті Львові апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі міста Львова на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2011 року по справі за позовом Будинкоуправління №3 Львівської квартирно-експлуатаційної частини району до Державної податкової інспекції у Франківському районі міста Львова про скасування рішення,-

В С Т А Н О В И В :

Будинкоуправління №3 Львівської КЕЧ району звернулось в суд з позовною заявою до ДПІ у Франківському районі м. Львові та просить з підстав, наведених у ній, визнати протиправним та скасувати рішення №0004872330 від 26.08.2010 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

В обґрунтування позовних вимог покликається на те, що оскаржуване рішення прийняте з порушенням вимог чинного законодавства України та підлягає скасуванню оскільки не відповідає вимогам ст. 250 Господарського кодексу України.

Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2011 року позовні вимоги задоволено повністю. Суд виходив з того, що застосування до позивача адміністративно-господарської санкції за порушення норм регулювання обігу готівки після закінчення одного року з дня вчинення - є неправомірним. Разом з тим, помилковою є позиція позивача, що рішення від 26.08.2010 року вважається відкликаним у зв'язку із прийняттям рішення від 17.11.2010 року.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням, сторона відповідача подала апеляційну скаргу, з якої із-за порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просить його скасувати та постановити рішення, яким відмовити в задоволені позовних вимог.

В основному покликається на те, що позивачем порушено «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні». Встановлено, що ліміт каси на підприємстві становить 0 грн., кошти не були виплачені підприємством у встановлений строку є понадлімітними, що є підставою для застосування до платника податків штрафних санкцій.

У разі неприбуття жодної з осіб, які беруть участь у справі, у судове засідання, хоча вони були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового засідання, суд апеляційної інстанції може розглянути справу в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами, якщо справу може бути вирішено на основі наявних у ній доказів (п.2 ч. 1 ст. 197 КАС України із змінами і доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 07.07.2010 року N 2453-VI), що є достатнім для розгляду даної справи.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційної скарги, вважає за необхідне її відхилити.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Судом встановлено та підтверджено матеріалами справи, що в результаті проведення планової виїзної перевірки Будинкоуправління №3 Львівської КЕЧ району з питань дотримання вимог податкового законодавства складено акт №3731/23-2/24963826 від 13.08.2010 року. Актом встановлено порушення п. 2.6 «Положення про ведення касових операцій у національній валюті», а саме несвоєчасне оприбуткування готівки в сумі 17374,43 грн.

На підставі акту, ДПІ у Франківському районі м. Львова прийнято рішення від 26.08.2010 року №0004872330 про застосування до Будинкоуправління №3 Львівської КЕЧ району штрафних санкцій в розмірі 90890,59 грн.

Не погодившись з даним рішенням, Будинкоуправління №3 оскаржило його до ДПІ у м. Львові. Рішенням про результати розгляду первинної скарги №22170/10/25-005/345 від 17.11.2010 року частково скасовано рішення ДПІ у Франківському районі м. Львова від 26.08.2010 року №0004872330 в сумі 52111,57 грн., а в частині стягнення штрафних санкцій в розмірі 38779,02 грн. залишено без змін.

Рішення ДПІ у м. Львові про результати розгляду первинної скарги №22170/10/25-005/345 від 17.11.2010 року оскаржено Будинкоуправлінням №3 до ДПА у Львівській області, проте скаргу залишено без розгляду з мотивів пропуску встановленого строку подання скарги.

Статтею 17 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій, у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР встановлено, зокрема, що за порушення вимог цього Закону до суб'єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції.

У абзаці третьому частини першої статті 1 Указу Президента України «Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівки» встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки - у п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Відповідно до частини першої статті 250 ГК адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб'єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб'єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.

Статтею 99 КАС визначено строки звернення до адміністративного суду.

Проаналізувавши наведені норми колегія суддів приходить до висновку, що встановлені статтею 250 ГК України строки поширюються лише на застосування контролюючим органом адміністративно-господарських санкцій, а не на їх стягнення в судовому порядку, що здійснюється в межах строків звернення, встановлених статтею 99 КАС.

Відтак, з огляду на наведене, доводи апеляційної скарги в цілому суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Керуючись ст.ст. 195, 196 ч.4, 197, 199, 200, 205, 206, 254 КАС України, Львівський апеляційний адміністративний суд,-

У Х В А Л И В :

Апеляційну скаргу Державної податкової інспекції у Франківському районі міста Львова залишити без задоволення, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 10 червня 2011 року по справі № 2а-924/11/1370 - без змін.

Ухвала набирає законної сили через п'ять днів після направлення копій особам, які беруть участь у справі, та може бути оскаржена протягом двадцяти днів шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя І.М. Обрізко

суддів Н.Г. Левицька

В.П. Сапіга