Ухвала суду № 41647679, 01.12.2014, Житомирський апеляційний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2014
Номер справи
806/3575/14
Номер документу
41647679
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

__________

10002, м-н Путятинський, 3/65, телефон/факс: (0412) 481-604, 481-637 e-mail: inbox@apladm.zt.court.gov.ua

Головуючий у 1-й інстанції: Токарева М.С.

Суддя-доповідач:Мацький Є.М.

УХВАЛА

іменем України

"01" грудня 2014 р. Справа № 806/3575/14

Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:

головуючого судді Мацького Є.М.

суддів: Євпак В.В.

Шидловського В.Б.,

при секретарі Волянській О.В. ,

за участю позивача ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі апеляційну скаргу Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України на постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "08" вересня 2014 р. у справі за позовом ОСОБА_3 до Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України про визнання противними дій, зобов'язання вчинити дії ,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернувся до суду з позовом до Житомирського обласного військового комісаріату, в якому просив визнати протиправними дії відповідача щодо відмови від надання висновку щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги до Міністерства оборони України та зобов'язати відповідача надати висновок до Міністерства оборони України щодо можливості виплати йому одноразової грошової допомоги як інваліду 3 групи внаслідок травми пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби.

В обґрунтування позову позивач посилався на те, що відповідно до ст.16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" він має право як інвалід 3 групи, внаслідок травми пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби, на отримання одноразової грошової допомоги в розмірі 27 місячного грошового забезпечення.

Постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 8 вересня 2014 року позовні вимоги задоволено.

Визнано протиправними дії Житомирського обласного військового комісаріату щодо відмови ОСОБА_3 від надання висновку щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги до Міністерства оборони України.

Зобов'язано Житомирський обласний військовий комісаріат в 15-денний строк з дня реєстрації документів подати висновок до Міністерства оборони України щодо можливості виплати ОСОБА_3 одноразової грошової допомоги як інваліду 3 групи внаслідок травми пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби.

В апеляційній скарзі Житомирський обласний військовий комісаріат, посилаючись на порушення норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову та прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позовних вимог.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 проходив військову службу та був звільнений в запас за власним бажанням 29 січня 1999 року і виключений зі списків особового складу військової частини А 1638 09 березня 1999 року.

25 січня 2013 року Житомирською обласною медико-соціальною експертною комісією №2 позивачу була встановлена 3 група інвалідності внаслідок травми пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби з 24 січня 2013 року.

З 25 січня 2013 року позивач перебуває на обліку в управлінні праці та соціального захисту населення Корольовської районної ради м. Житомира та має статус інваліда війни.

19 червня 2014 року позивач звернувся до відповідача із заявою про виплату йому одноразової грошової допомоги у зв'язку із встановленням 3 групи інвалідності пов'язаної з проходженням військової служби, додавши всі необхідні документи.

Однак 21 липня 2014 року Житомирським обласним військовим комісаріатом повернуто позивачу надані ним документи без реалізації, посилаючись на те, що на день звільнення позивача діяла ст.16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", яка передбачала державне обов'язкове особисте страхування та не передбачала виплату одноразової грошової допомоги.

Задовольняючі позовні вимоги, суд першої інстанції дійшов наступного висновку.

Відповідно до частини 2 статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей", у разі поранення (контузії, травми або каліцтва), заподіяного військовослужбовцю під час виконання ним обов'язків військової служби, а також інвалідності, що настала в період проходження військової служби або не пізніше ніж через три місяці після звільнення зі служби чи після закінчення цього строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, що мали місце в період проходження військової служби, залежно від ступеня втрати працездатності йому виплачується одноразова грошова допомога в розмірі до п'ятирічного грошового забезпечення за останньою посадою в порядку та на умовах, визначених Кабінетом Міністрів України.

Статтею 2 постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку та умов призначення і виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб" від 28 травня 2008 року №499 установлено, що призначення і виплата одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб, що сталися після 1 січня 2007 року, здійснюється згідно з Порядком, затвердженим цією постановою.

Відповідно до підпункту 2 пункту 2 Порядку та умов призначення та виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми або каліцтва) чи інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, призваних на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори, та інвалідності звільнених з військової служби (зборів) осіб (далі-Порядок) (в редакції, чинній на момент виникнення правовідносин), одноразова грошова допомога виплачується військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової служби) у разі настання інвалідності в період проходження військової служби та особам, звільненим з військової служби, у разі настання інвалідності не пізніше ніж через три місяці після звільнення з такої служби чи після закінчення зазначеного строку, але внаслідок захворювання або нещасного випадку, у разі настання інвалідності внаслідок виконання обов'язків військової служби, у розмірі 27-місячного грошового забезпечення - інвалідам 3 групи.

Пунктом 3 Порядку передбачено, що особи, яким виплачується одноразова грошова допомога у разі поранення (контузії, травми або каліцтва) чи в разі настання інвалідності, подають за місцем проходження служби (зборів) або до військкомату (уповноваженого органу) визначені Порядком документи. Позивач подав відповідачу, як уповноваженому органу, визначені Порядком документи.

Відповідно до п.7 Порядку, керівник уповноваженого органу подає в 15-денний строк з дня реєстрації документів головному розпоряднику бюджетних коштів висновок щодо можливості виплати одноразової грошової допомоги.

З матеріалів справи вбачається, що позивач отримав інвалідність внаслідок травми, пов'язаної з виконанням обов'язків військової служби, у зв'язку з чим, суд вважає, що позивач має право на нарахування та виплату одноразової грошової допомоги.

Суд першої інстанції дійшов висновку, що отримання одноразової грошової допомоги на підставі статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" пов'язується не з фактом звільнення позивача зі служби, а з часом встановлення йому інвалідності, внаслідок захворювання, що мало місце в період проходження військової служби, незалежно від строку, що минув після звільнення з військової служби.

З таким висновком суду першої інстанції погоджується і колегія суддів.

Посилання апелянта на те, що вимоги статті 16 Закону України "Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей" не поширюється на позивача суперечить вимогам статті 3 цього Закону, якою визначено сфера його дії.

Керуючись ст.ст. 195, 196, 198, 200, 205, 206,212,254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Житомирського обласного військового комісаріату Міністерства оборони України залишити без задоволення, а постанову Житомирського окружного адміністративного суду від "08" вересня 2014 р. без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.

Головуючий суддя (підпис) Є.М. Мацький

судді: (підпис) В.В. Євпак

(підпис) В.Б. Шидловський

З оригіналом згідно: суддя _______ Є.М. Мацький

Повний текст cудового рішення виготовлено "01" грудня 2014 р.

Роздруковано та надіслано:р.л.п.

1- в справу:

2 - позивачу: ОСОБА_3 АДРЕСА_1

3- відповідачу: Житомирський обласний військовий комісаріат Міністерства оборони України вул. Баранова, 4,м.Житомир,10001

: - ,