Постанова № 41638717, 01.12.2014, Харківський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
01.12.2014
Номер справи
820/17968/14
Номер документу
41638717
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

м.Харків

01 грудня 2014 р. №820/17968/14

Харківський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого - судді Мар'єнко Л.М.,

розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Красноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Позивач, Красноградська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до ОСОБА_1, в якому просить суд, з урахуванням заяви про уточнення позовних вимог, стягнути з ФОП ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1 заборгованість перед бюджетом у розмірі 10200 грн. на р/р 31116106700412, одержувач: УДКСУ в Сахновщинському районі у Харківській області, код отримувача - 37846857, банк отримувача: ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що 27.04.2013р. при перевірці дотримання вимог законодавства під час проведення діяльності, пов'язаної з виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв та тютюнових виробів ФОП ОСОБА_1 працівниками РУ Департаменту САТ ДПС України у Харківській області було складено протокол серії ХА №890631 за продаж алкогольних напоїв особі, яка не досягла 18 років, що порушує ст.15-3 Закону України "Про регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів". За результатами перевірки РУ Департаменту САТ ДПС України у Харківській області винесено рішення про застосування фінансових санкцій від 12.06.2013р. №201070/20/22/21.3-18 в розмірі 6800 грн., що не оскаржувалося платником податку. 27.04.2013р. проведена перевірка РУ Департаменту САТ ДПС України у Харківській області, в результаті якої складено протокол, яким встановлено, що відповідач здійснює роздрібну торгівлю алкогольними напоями без наявності ліцензії, на підставі зазначеного РУ Департаменту САТ ДПС України у Харківській області винесені рішення про застосування фінансових санкцій від 12.06.2013 р. №201071/20/22/21.3-18 в розмірі - 1700 грн., від 12.06.2013р. №201072/20/22/21.3-18 у розмірі -1700 грн., які не оскаржувалися відповідачем та згідно п.56.11 ст.56 ПК України є узгодженими. Отже, відповідач має податковий борг, що складається з штрафної санкції у розмірі 10200 грн. На підставі зазначеного позивачем винесено податкову вимогу від 06.08.2014р. №134-25, яка була направлена відповідачу Зазначений податковий борг відповідачем в встановлені чинним законодавством строки сплачений не був.

Копія ухвали про відкриття скороченого провадження разом з судовими документами була надіслана відповідачу та ним отримана 06.11.2014 року, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення, що надійшло до суду 14.11.2014 року, яке міститься в матеріалах справи.

Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження та судових документів, заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.

Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.

Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.

Відповідно до ч.4 ст.183 - 2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.

Враховуючи положення ч.11 ст.35 КАС, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що згідно спеціального витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців ОСОБА_1 зареєстрований 26.09.2005 року як фізична особа-підприємець.

Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 перебуває на обліку в Красноградській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області з 26.05.2005 року (а.с.4).

Судом встановлено, що РУ Департаменту САТ ДПС України у Харківській області складено протокол про адміністративне правопорушення ФОП ОСОБА_1 від 27.04.2013р. серії ХА №890615.

За висновками зазначеного протоколу податковим органом винесені рішення про застосування фінансових санкцій від 12.06.2013 р. №201071/20/22/21.3-18 в розмірі - 1700 грн., від 12.06.2013р. №201072/20/22/21.3-18 у розмірі -1700 грн., №201070/20/22/21.3-18 в розмірі 6800 грн., у зв'язку з порушенням вимог ст. 15-3 Закону України "Про регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (а.с.7-9).

Зазначені рішення про застосування фінансових санкцій відповідач не оскаржував. Відповідно до положень ст. 15-3 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" забороняється продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових та тютюнових виробів, зокрема, особам, які не досягли 18 років. Продавець пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів зобов'язаний отримати у покупця, який купує пиво (крім безалкогольного), алкогольні напої, слабоалкогольні напої, вина столові або тютюнові вироби, паспорт або інші документи, які підтверджують вік такого покупця, якщо у продавця виникли сумніви щодо досягнення покупцем 18-річного віку. У разі відмови покупця надати такий документ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових або тютюнових виробів такій особі забороняється.

Відповідно до положень ст. 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі: порушення вимог статті 15-3 цього Закону - 6800 гривень; роздрібної торгівлі алкогольними напоями через електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), не зазначений у ліцензії - 200 відсотків вартості реалізованої через такий контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій) продукції, але не менше 1000 гривень.

Порядком застосування фінансових санкцій, передбачених статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів", затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 2 червня 2003 р. N 790, визначено, що:

- фінансові санкції застосовуються за порушення, передбачені статтею 17 Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (п.2);

- підставою для прийняття рішення про застосування фінансових санкцій є, зокрема, акт перевірки додержання суб'єктом підприємницької діяльності встановлених законодавством вимог, обов'язкових для виконання під час здійснення оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, складений органом, що видав ліцензію, у якому зазначається зміст порушення і конкретні порушені норми законодавства (п. 5);

- рішення про застосування фінансових санкцій, передбачених пунктом 2 цього Порядку, приймаються керівником, а у разі його відсутності - заступником керівника органу, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами (Департамент контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів ДПС, його регіональні управління та їх територіальні підрозділи, Мінекономрозвитку), чи керівником (його заступником) органів МВС, МОЗ, ДПС, Держстату, Держспоживінспекції відповідно до їх компетенції, визначеної законодавством. Порядок і строки розгляду матеріалів, які є підставою для застосування фінансових санкцій, та прийняття рішення щодо їх застосування встановлюються зазначеними органами відповідно до їх компетенції (п. 6).

Судом встановлено, що позивачем винесено податкову вимогу від 06.08.2014р. №134-25 (а.с.11), яка надсилалась відповідачу, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.11).

Відповідно до п. 59.1 та п.59.5 ст. 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.

У разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Стаття 67 Конституції України встановлює, що платник податків зобов'язаний вчасно й у повному розмірі сплачувати податки.

Згідно п.п. 20.1.19 п.20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право, зокрема, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.

Відповідно до п. 87.11 ст.87 ПК України орган стягнення звертається до суду з позовом про стягнення суми податкового боргу платника податку - фізичної особи.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, через що позов підлягає задоволенню у повному обсязі.

Відповідно ч. 4 ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

Згідно з ч.1 ст. 256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження у адміністративних справах, передбачених п. 1,3, 4 ч. 1 ст. 183 2 цього Кодексу.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст. 8-14, 41, 71, 94, 128, 183-2, 256 КАС України, суд -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Красноградської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Харківській області до Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про стягнення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.

Стягнути з Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (код НОМЕР_1, поштовий індекс АДРЕСА_1) на користь Державного бюджету України (р/р 31116106700412, одержувач: УДКСУ в Сахновщинському районі у Харківській області, код отримувача - 37846857, банк отримувача: ГУДКСУ у Харківській області, МФО 851011 податковий борг в розмірі 10200 грн. (десять тисяча двісті гривень).

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Суддя Мар'єнко Л.М.