Постанова № 41638698, 28.11.2014, Тернопільський окружний адміністративний суд

Дата ухвалення
28.11.2014
Номер справи
819/2635/14-а
Номер документу
41638698
Форма судочинства
Адміністративне
Державний герб України

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 819/2635/14-a

28 листопада 2014 р.

м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді: Мандзія О.П.

розглянувши у порядку скороченого провадження у місті Тернополі адміністративну справу за позовом прокурора Чортківського району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (сектор нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Тернопільській області) до відкритого акціонерного товариства «Колиндянський концентратно-дріжджовий комбінат» про стягнення фінансових санкцій на суму 5100 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Чортківського району в інтересах держави в особі Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (сектор нагляду за учасниками ринку цінних паперів у Тернопільській області) (надалі – позивач), звернувся в суд з позовом до відкритого акціонерного товариства «Колиндянський концентратно-дріжджовий комбінат» (надалі - відповідач) про стягнення фінансових санкцій на суму 5100 грн.

В обґрунтування заявлених вимог, позивач посилається на те, що постановами №268-ПР-3-Е від 26 серпня 2014, №269-ПР-3-Е від 26.08.2014 та №270-ПР-3-Е від 26.08.2014 позивачем на відповідача було накладено фінансові санкції у вигляді штрафу в загальному розмірі 5100 грн. за правопорушення на ринку цінних паперів та зобов’язано перерахувати суми штрафу протягом 15 днів з моменту отримання вищевказаної постанови до держбюджету України. Проте зазначена постанова відповідачем не оскаржувалась, сума штрафу в добровільному порядку відповідачем не сплачена. Статтею 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” передбачено примусове стягнення штрафів на підставі відповідного рішення суду.

Відповідно до п.2 ч.5 ст.183 - 2 КАС України справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, якщо до суду не було подано заперечення відповідача та за умови, що справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Відповідно до ч.4 ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі. За результатами розгляду справи у скороченому проваджені суддя, оцінивши повідомлені позивачем обставини, за наявності достатніх підстав приймає законне та обґрунтоване судове рішення.

Розглянувши матеріали справи та з’ясувавши всі обставини справи, суд вважає, що позов підлягає до задоволення з наступних підстав.

Судом встановлено, що відкрите акціонерне товариство «Колиндянський концентратно-дріжджовий комбінат» зареєстроване як юридична особа.

Уповноваженою особою Національної Комісії - т.в.о. начальника Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку складено акти №295-ПР-3-Е, №296-ПР-3-Е та №297-ПР-3-Е від 13.08.2014 про правопорушення на ринку цінних паперів, допущені відповідачем.

На підставі статті 11 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, п.14 розділу І та п.4 глави 4 розділу ІІ, п.14 абз.2 п.16 розділу І та п.4 глави 4 розділу ІІ «Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів» та вказаних актів про правопорушення на ринку цінних паперів уповноваженою особою Комісії - т.в.о. начальника Прикарпатського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку були винесені постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів №268-ПР-3-Е від 26 серпня 2014, №269-ПР-3-Е від 26.08.2014 та №270-ПР-3-Е від 26.08.2014 у відношенні відповідача за не розміщення, не опублікування та не подання регулярної річної інформації в офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку застосовано фінансові санкції у загальному розмірі 5100 грн.

Вищевказані постанови надіслані відповідачу, про що свідчить копії поштових відправлень. Вказані постанови у встановленому законом порядку не оскаржені, фінансові санкції відповідачем не сплачені.

Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначено в Законі України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” від 30.10.1996 року № 448/96-ВР, з змінами і доповненнями (далі - Закон №448/96-ВР).

Відповідно до статей 5, 6 Закону № 448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, яка виконує свої повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку згідно з пунктами 8, 14 статті 8 Закону № 448/96-ВР, серед іншого, має право здійснювати контроль за достовірністю і розкриттям інформації, що надається емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, і саморегулівними організаціями, та її відповідністю встановленим вимогам; накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.

Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства (пункт 15 частини другої статті 7 Закону № 448/96-ВР).

Склад, порядок і строки розкриття на фондовому ринку регулярної, особливої інформації та інформації про іпотечні цінні папери, сертифікати фонду операцій з нерухомістю та інформації в повідомленні про проведення загальних зборів (далі - Інформація) емітентами цінних паперів та подання її до Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку (далі - Комісія) регулюється Положенням про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 03.12.2013 №2868 (далі - Положення).

Відповідно до пункту 3 розділу І Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів емітенти цінних паперів у випадках, передбачених цим Положенням, зобов'язані розкривати на фондовому ринку у такій послідовності Інформацію шляхом: розміщення на безоплатній основі в загальнодоступній інформаційній базі даних Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів або в її інформаційному ресурсі, поновлюваному у режимі реального часу; опублікування в одному з офіційних друкованих видань Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України або Комісії; подання до Комісії.

Пунктом 1 глави 7 розділу V Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів визначено, що розкриття річної інформації має здійснюватись шляхом розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії, опублікування у офіційному друкованому виданні, розміщення на сторінці в мережі Інтернет та подання до Комісії. Розкриття річної інформації здійснюється у такі строки: розміщення в загальнодоступній інформаційній базі даних Комісії - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; опублікування у офіційному друкованому виданні - у строк не пізніше 30 квітня року, наступного за звітним; подання до Комісії - не пізніше 1 червня року, наступного за звітним.

Відповідно до пункту 14 статті 8, пунктів 5-7 статті 11 Закону № 448/96-ВР Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб, зокрема, фінансові санкції у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян за:

не опублікування, опублікування не в повному обсязі інформації та/або опублікування недостовірної інформації;

нерозміщення, розміщення не в повному обсязі інформації та/або розміщення недостовірної інформації у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів;

неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Згідно зі статтею 12 вказаного Закону №448/96-ВР санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення.

Частиною третьої статті 11 Закону № 448/96-ВР визначено, що у разі несплати штрафу протягом 15 днів примусове стягнення штрафів здійснюється на підставі відповідного рішення суду за позовом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку.

Відповідно до пункту 16 розділу І Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених рішенням Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 11.12.2007 року № 2272, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 року за № 120/14811 (чинних на момент виникнення спірних правовідносин), постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акт про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів вважаються надісланими (врученими) юридичній особі (посадовій особі чи громадянину), яка притягується до відповідальності, якщо їх вручено керівнику чи представнику юридичної особи (посадовій особі чи громадянину) під розписку або надіслано поштою рекомендованим листом. Доказом надіслання постанови про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, акта про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів, постанови про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів є реєстр (список) поштових відправлень рекомендованих листів, на якому працівником об'єкта поштового зв'язку проставлено відбиток календарного штемпелю та касовий чек. Пунктом 3 розділу XVIII цих же Правил визначено, що юридичні особи сплачують штрафи шляхом перерахування коштів до Державного бюджету.

Таким чином, постанови уповноваженої особи Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку – т.в.о. начальника територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку паперів №268-ПР-3-Е від 26 серпня 2014, №269-ПР-3-Е від 26.08.2014 та №270-ПР-3-Е від 26.08.2014 прийняті з дотриманням вимог чинного законодавства, у встановленому законом порядку не скасовані. Разом з тим, відповідач добровільно санкції не сплатив, а тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги про стягнення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів в розмірі 5100 грн. підлягають до задоволення.

Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 6, 50, 86, 128, 158, 163, 167,183-2 КАС України, суд –

ПОСТАНОВИВ:

1. Позов задовольнити.

2. Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Колиндянський концентратно-дріжджовий комбінат» (код 00374195) в користь Державного бюджету України 5100 грн. (п’ять тисяч сто гривень) фінансових санкцій на рахунок Управління Державної казначейської служби України у Чортківському районі Головного управління Державної казначейської служби України у Тернопільській області №31116106700554, код бюджетної класифікації 21081100 “Адміністративні штрафи та інші санкції” символ звітності 106, код одержувача коштів 37938481, МФО 838012.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд в порядку і строки, передбачені ст.186 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду набирає законної сили в порядку, визначеному ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України. Головуючий суддя Мандзій О.П.

копія вірна:

Суддя Мандзій О.П.